ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

86 / 100

جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟ جیوه Mercury  که فلز سنگین، نقره ای، سمی و جزء عناصر واسطه است، یکی از دو عنصری می باشد که در دماهای معمولی اتاق حالت مایع دارند (فلز دیگر برم است). در دماسنج ها، فشارسنج ها و سایر وسایل علمی کاربرد دارد.

این ماده عمدتاٌ بوسیله کاهش از ماده معدنی cinnabar (سولفورجیوه) بدست می آید. یک عنصرسنگین بلوک دی است و تنها فلزی است که درشرایط استاندارد دما و فشار مایع است. عنصر دیگری که در این شرایط مایع باشد،برم است. فلزهای دیگر مانند سزیوم، فرانسیم، گالیم و روبی دیم دردمایی بالاتر از شرایط استاندارد ذوب می شوند.

این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید جیوه  می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید. شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

مشخصات جیوه Mercury

این عنصر فلزی سنگین، نقره‌ای رنگ، یک ظرفیتی یا دو ظرفیتی است که هادی ضعیفی برای گرما اما هادی مناسبی برای الکتریسیته است که در دمای اتاق به شکل مایع است.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در تهران می باشد. نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. دارد؟

جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟ جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

این عنصر هفت ایزوتوپ پایدار دارد و از انبساط حرارتی حجمی ثابتی برخوردار است. واکنش پذیری آن نسبت به روی و کادمیوم کم‌تر است که جایگزین هیدروژن اسیدها نمی‌گردد. از مهم‌ترین نمک‌های این فلز می‌توان به کلرید جیوه که بسیار خورنده ، پالایش شده و به ‌شدت سمی است، اشاره داشت.

فولمینات جیوه ترکیب دیگری است که از آن به عنوان یک چاشنی در مواد منفجره استفاده می‌شود. سولفید جیوه نیز در شنگرف وجود دارد که به عنوان رنگدانه مرغوب برای رنگسازی کاربرد دارد.

جیوه به طور تقریبی با تمامی فلزات معمولی (به غیر از آهن) که طلا و نقره از مهم‌ترین آن‌هاست آلیاژ می‌سازد. این عنصر نقره‌ای و درخشنده از آب به میزان ۱۳.۶مرتبه سنگین تر است که در دمای ۳۸.۸۳- درجه‌ی سانتی‌گراد ذوب شده و در دمای ۳۵۶.۷۳ درجه به جوش می‌آید .

جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مشخصات عنصرجیوه  Mercury جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 • این ماده با دمای ذوب-Co 38,83 و نقطه جوش Co356,73 دارای درازترین بازه ی مایعی درمیان فلزات است.
 • نقطه انجماد  40- درجه سلسیوس معادل 40- درجه فارنهایت می باشد.
 • این تنها دمایی است که درهر دو مقیاس برابر است.
 • همچنین این عنصر دارای انبساط حرارتی حجمی ثابتی می باشد،واکنش پذیری آن نسبت به روی و کادمیوم کمتر است.جایگزین هیدروژن اسیدها نمی شود.
 • حالت های عادی اکسیداسیون این عنصرعبارتند از :mercurous یا 1 +و mercuric  یا 2+ نمونه های بسیار نادری هم از ترکیبات جیوه 3+ و جود دارد.
 • جیوه Mercury فلزی یک ظرفیتی یا دو ظرفیتی می باشد که هادی ضعیفی برای گرما اما هادی مناسبی برای الکتریسیته می باشد.
 • تنها فلزی است که در دمای اتاق به حالت مایع است(مایعی مات و درخشان).
 • این ماده به راحتی و تقریبا با تمامی فلزات معمولی از جمله طلا و نقره آلیاژ می سازد،(بجز آهن ) که به هرکدام از این آلیاژها ملغمه (amalgam) می گویند.

جیوه Mercury

خطرات 

 • جیوه Mercury ماده سمی بسیار خطرناکی است که به آسانی ازطریق بافت های پوستی ،تنفسی و گوارشی جذب می شود.
 • یکی از موارد مسمومیت با این ماده به حساب می آید.جیوه Mercury
 • جیوه،سیستم عصبی مرکزی را مورد تهاجم قرار داده و تاثیرات بسیار بدی روی دهان،لثه و دندان می گذارد.
 • تماس با مقدار زیاد و در مدت طولانی باعث آسیب های مغزی و درنهایت منجر به مرگ خواهد شد.
 • هوایی که در دمای اطاق با بخار این ماده اشباع شده باشد،به رغم نقطه جوش بالا بسیار سمی است
 • (خطر در دماهای بالاتر افزایش می یابد)؛بنابراین با این عنصر باید در نهایت دقت رفتار شود.جیوه Mercury
 • لازم است ظروف این ماده بصورت مطمئن پوشیده شوند تا از سر رفتن یا تبخیر آن جلوگیری شود.
 • حرارت دادن این ماده یا ترکیبات آن همیشه باید به وسیله هواکش های مناسب و قوی انجام شود
 • بعضی اکسیدهای آن می توانند به عنصری تجزیه شوند که سریعاٌ تبخیرشده و ممکن است دیده نشوند.
 • علت خطرات ناشی از مصرف و تنفس بخارآن ،استفاده دارویی از این ماده یه شدت محدود شده است.
جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:
استفاده در پزشکی جیو ه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ازنمک های جیوه و برخی ترکیبات آلی آن برای گند زدایی و ضدعفونی کردن استفاده می شود و برخی از ترکیبات آن اثر میکروب کشی و ضدباکتریایی بسیار قوی دارند مانند استات فنیل مرکوریک ،برات جیوه و نیترات جیوه که برای استر لیزه و ضدعفونی کردن و کلرید مرکوریک،اکسیدمرکوریک و کلرید مرکورو اثر ضدباکتریایی دارند.

درترکیب دارویی مرکور کروم که درگذشته برای التیام زخمها استفاده می شد،این ماده یکی از اجزاء اصلی بود که امروزه به علت اثرات سمی،مصرف آن منسوخ گشته است. از این ماده علاوه بر دماسنج ها درفشار سنج ها، پمپ های انتشار و بسیاری وسایل آزمایشگاهی دیگر استفاده می گردد.

نقطه سه گانه جیوه 38/8344 -درجه سانتی گراد – نقطه ثابتی است که به عنوان معیار در مقیاس های بین المللی حرارتی (ITS-90) بکار رفته است. از ماده گازی درلامپ های بخار و تابلو های تبلیغاتی استفاده می شود. دارد؟

کاربردهای متنوع 

سویچهای جیوه ای، حشره کش ها،آمالگامها/داروهای دندان، باتری های جیوه ای برای تولید هیدروکسید سدیم و کلر، الکترود در برخی انواع الکترولیز، باتری ها (پیل های جیوه ای)و کاتالیزورها

جیوه Mercury

علائم تماس

در مراحل اولیه‌ی تماس با جیوه ممکن است شما علائمی نظیر تاری دید، تحریک‌پذیری، سوزش و خارش پوست،‌ زخم شدن دهان، التهاب لثه، راه افتادن آب دهان مواجه شوید. اما علائمی که در مراحل بعد شما را با مشکل مواجه خواهد کرد علائمی نظیر تنگی نفس، بی‌حسی و سوزش، لرزش، عدم هماهنگی، کم شدن بینوایی و همچنین شنوایی خواهد بود.

به این نکته دقت فرمایید که کودکان به ویژه در دوران جنینی، جمعیت‌هایی که اغلب از ماهی و غذاهای دریایی مصرف می‌کنند، دندان‌پزشکان و کارگران کارخانه‌هایی که در محل کار با جیوه کار می‌کنند از جمله افرادی هستند که بیش‌تر در معرض خطرند.

فروش جیوه Mercury

شرکت شیمی کهن  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان و آزمایشگاهی می باشد و در این زمینه از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.شما می توانید جهت خرید با شماره های مستقیم بخش فروش تماس گرفته و یا از طریق کانال واتساپ نام محصول به همراه مقدار آن را ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش جیوه می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فرشرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش جیوه می باشد.شمامی توانید با شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  در ارتباط باشید.جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .جیوه چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت