ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر
tel

سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

سدیم سولفات تتراهیدرات 106642 یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن  می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن  که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله سدیم سولفات تتراهیدرات 106642 با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.

این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید سدیم سولفات تتراهیدرات 106642 می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

سدیم سولفات نمک سدیم سولفوریک اسید است. در صورتی که بی‌آب باشد کریستالی سفید با فرمول Na2SO4 تشکیل می‌دهد که آن را تناردیت نیز می‌نامند; و هنگام آب‌پوشی به فرمول Na2SO4·10H2O (دکاهیدرات) تبدیل می‌شود که به آن نمک گلوبر نیز می‌گویند. جامد دیگری از آن هپتاهیدرات(Na2SO4·7H2O) است. با تولید سالانه ۶ میلیون تن از پرمصرف‌ترین مواد شیمیایی است.سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

این ماده در تولید مواد شوینده و تهیه خمیر کاغذ کاربرد دارد. معمولاً در طبیعت به شکل دکاهیدارت یافت می‌شود. سولفات سدیم |

مشخصات سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

 • سریم (IV) سولفات تتراهیدرات با معادل لاتین Cerium(IV) sulfate tetrahydrate و با فرمول شیمیایی Ce (SO4) ₂ * 4 H₂O شناخته می شود.
 • نام فارسی:سریم (IV) سولفات تتراهیدرات
 • نام لاتین: Cerium(IV) sulfate tetrahydrate 
 • فرمول شیمیایی Ce (SO4) ₂ * 4 H₂O
 • جرم مولی 404.30 g / mol
 • فرمول هیل CeO₈S₂ * 4 H₂O
 • چگالی: 3.24 g / cm3 20
 • نقطه ذوب : 200 درجه سانتیگراد
 • فشار بخار : <1 Pa (50 پاسگال
 • تراکم : 650 – 850 کیلوگرم در متر مکعب
 • حلالیت : 207 گرم در لیتر سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

نام علمی سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

 • سولفات سدیم: نمک سدیم سولفوریک اسید
 • فرمول شیمیایی : Na2SO4
 • سدیم سولفات تناردیت با فرمول Na2SO4
 • سدیم سولفات دکاهیدرات با فرمول Na2SO4·۱۰H2O
 • سدیم سولفات هپتاهیدرات با فرمول (Na2SO4·۷H2O) نمک گلوبر

سولفات سدیم چیست ؟

سولفات سدیم یک ترکیب شیمیایی بسیار کاربردی می باشد که از کنار هم قرار گرفتن و پیوند بین عناصری همچون سدیم Na ، گوگرد S و اکسیژن O تشکیل می شود و همچنین فرمول شیمیایی سولفات سدیم به صورت Na2SO4 می باشد .سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

فرمول شیمیایی سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

این ترکیب شیمیایی با نام ‌های دیگری همچون سدیم سولفات ، نمک اسید سولفوریک و تنادریت نیز شناخته شده است .

این ماده شیمیایی بسیار کاربردی در صنایع مختلف کارایی های بسیار زیادی دارد . در واقع می توان از آن برای تولید انواع مواد شوینده ، تولید و ساخت انواع داروها ، تولید و تهیه خوراک دام ها ، تهیه و تولید کاغذ ، تولید شیشه و … استفاده کرد .

مشخصات سولفات سدیم :

سولفات سدیم به دو صورت خشک و آب پوشیده وجود دارد که در صورت خشک بودن به صورت جامد پودری و به رنگ سفید است و در صورت هیدراته بودن به شکل بلورهای شفاف درشت برای خریداران می باشد .

از دیگر ویژگی های این ترکیب شیمیایی می توان به انحلال پذیری بسیار خوب این ماده در آب اشاره کرد . سولفات سدیم می تواند به هر میزان در آب حل شود . همچنین توانایی حل شدن در گلیسرول را دارد . اما نمی تواند با الکل ها(اتانول) ترکیب شود و در آن ها حل شود .

همچنین از دیگر ویژگی های این ترکیب شیمیایی می توان به جاذب رطوبت بودن آن اشاره کرد . زمانی که سولفات سدیم در مجاورت هوا قرار گیرد ، می تواند رطوبت هوا را به خود جذب کند

ترکیب شیمیایی فوق در دمایی معادل ۸۸۴ درجه سانتی گراد به نقطه ذوب خود می رسد و در دمایی معادل ۱۴۲۹ درجه سانتی گراد به نقطه جوش خود می رسد .

نمک اسید سولفوریک ، یک ترکیب شیمیایی بسیار پایدار بوده و ماده ای خنثی به شمار می رود چرا که PH آن حدود ۷ می باشد .

سولفات سدیم در طبیعت

سدیم سولفات یکی از عمومی‌ترین مواد بسیاری از آب‌های معدنی همانند آب دریا می‌باشد، همچنین سولفات در ریزش‌های جوی وجود داشته و یکی از اصلی‌ترین محلول‌های موجود در برف و باران می‌باشد. بسیاری از دریاچه‌های شور در سرتاسر دنیا مقادیر مختلفی سولفات سدیم دارند. این ماده از نظر شیمیایی بسیار پایدار است.

سولفات سدیم به عنوان یک ماده معدنی در طبیعت یافت می‌شود و یا از طریق برخی از فرایندهای صنعتی به عنوان یک محصول جانبی تولید می‌شود. سولفات سدیم در رده مواد شیمیایی غیرسمی در شرایط عادی قرار گرفته و کاربردهای صنعتی فراوانی دارد . این ماده با گرید و خلوص مختلف در صنایع مختلفی همچون شیشه سازی، دارو سازی، بافندگی ، مواد شوینده و …. کاربرد فراوان دارد.

کاربرد در صنعت

خوراک دام

صنایع داروسازی

صنایع شیشه سازی

صنایع پودر شوینده و پاک‌کننده

صنایع بافندگی و صنعت رنگرزی

صنایع نظامی ,عکاسی, سولفور سدیم

صنایع کاغذ ( کاغذ کرافت ) و غیره ….

کاربرد در صابون و مواد شوینده

بخش عمده‌ای از مصرف سولفات سدیم در مواد شوینده در طول سالیان اخیر به عنوان یک ماده پرکننده بوده‌است. البته کاربرد سولفات سدیم به عنوان پرکننده در شوینده‌های پودری رو به کاهش است که این موضوع ناشی از رویکردی است که در زمینه استفاده از شوینده‌های مایع غلیظ به جای استفاده از فرمول‌های پودری که حجیم تر هم هستند پدید آمده‌است.سدیم سولفات تتراهیدرات 106642

کاربرد در صنایع رنگرزی و نساجی

سالانه صدها هزار تن سولفات سدیم در جهان در صنایع نساجی برای رنگرزی پارچه‌ها استفاده می‌شود. این ماده موجب نفوذ یکنواخت و هم سطح رنگ درون بافت‌های پارچه می‌شود و بر خلاف کلرید سدیم موجب زنگ زدگی لوله‌های فولادی نمی‌شود. سولفات سدیم در رنگرزی به عنوان تعدیل‌کننده بارهای روی سطح منسوج و پارچه، در چاپ کالاهای نساجی کاربرد دارد.

کاربرد در صنایع کاغذ و چوب

سولفات سدیم کاربرد فراوانی در صنعت کاغذ و چوب (پالپ چوب) در فرایند کرافت (فرایند سولفات) به منظور تولید پالپ چوب دارد و به‌طور گسترده در ساخت کاغذ و برخی از مواد ساختمانی استفاده می‌شود.

کاربرد در صنایع شیشه‌سازی

سولفات سدیم صنایع شیشه‌سازی و شیشه‌آلات نیز کاربرد دارد. سولفات سدیم مانع از به وجود آمدن سفیدی توسط شیشهٔ مذاب در طی پالایش می‌شود. سولفات سدیم به عنوان عامل استخراجی در شیشهٔ ذوب شده عمل می‌نماید و موجب حذف حباب‌های کوچک هوا در فرایندهای دمیدن و قالب‌سازی شیشه می‌شود.

ایمنی

اگرچه سدیم سولفات به عنوان یک مادهٔ غیرسمی شناخته می‌شود. اما باید با دقت استفاده شود. غبار آن می‌تواند به آسم موقت یا صدمات چشمی منجر شود اما به راحتی با محافظ چشم یا ماسک می‌توان از آن جلوگیری کرد. حمل و نقل آن محدود نشده‌است و در فهرست ایمنی و حفاظتی قرار ندارد.

قیمت – فروش سدیم سولفات تتراهیدرات 106642 – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم سولفات تتراهیدرات 106642مرک می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت) 

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت