ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

راپامایسین

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

راپامایسین

84 / 100

راپامایسین یکی از مواد شیمیایی پر فروش مجموعه شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران می باشد. برای خرید این محصول می‌توانید به وب‌سایت شرکت سیگما آلدریچ (Sigma-Aldrich) به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب‌سایت می‌توانید اطلاعاتی از جمله  موجودی و شرایط خرید را دریافت کنید. همچنین، می‌توانید از طریق فروشگاه‌های شیمیایی آنلاین معتبری نیز مانند Merck و Labchem به دنبال این ماده بگردید. قبل از خرید هر چیزی، بهتر است اطمینان حاصل کنید که این محصول برای نیازهای شما مناسب است.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

راپامایسین

راپامایسین یک آنتی‌بیوتیک از دسته ماکرولیدها است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود. این دارو توسط شرکت‌های داروسازی تولید می‌شود و با نام‌های تجاری Rulide و Roxythromycin در بازار عرضه می‌شود.

راپامایسین با مهار سنتز پروتئین در باکتری‌ها، باعث مرگ و نابودی آن‌ها می‌شود. این دارو از طریق مصرف خوراکی جذب شده و در بدن جذب شده و به سرعت به باکتری‌ها توزیع می‌شود.

راپامایسین برای درمان عفونت‌هایی همچون عفونت‌های دستگاه تنفسی، عفونت‌های ادراری، عفونت‌های پوستی و بافت نرم، عفونت‌های دستگاه گوارش و عفونت‌های دیگری که توسط باکتری‌های حساس به راپامایسین ایجاد می‌شوند، استفاده می‌شود. همچنین، راپامایسین ممکن است در درمان بیماری‌های دیگری همچون لگنیت، پنومونی، آکنه، کلامیدیا، خراشیدگی‌های صورت و زخم‌های باکتریایی به کار رود. با این حال، قبل از مصرف این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دستورات مصرف را به دقت دنبال کنید.

مشخصات راپامایسین  

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

553210
راپامایسینSigma-Aldrich

Rapamycin

≥95% (HPLC), powder
Synonym(s):Rapamycin, mTOR Inhibitor I
Empirical Formula (Hill Notation):C51H79NO13
CAS Number:53123-88-9
Molecular Weight:914.17
MDL number:MFCD00867594
NACRES:NA.77

مشخصات فیزیکو شیمیایی راپامایسین 

راپامایسین یک آنتی‌بیوتیک گروه ماکرولید است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود. مشخصات فیزیکوشیمیایی راپامایسین عبارتند از:

وزن مولکولی: 837.02 گرم بر مول
فرمول شیمیایی: C43H76N2O15
نقطه ذوب: 156-158 درجه سلسیوس
دمای نگهداری: دمای اتاق (15-30 درجه سلسیوس)
حلالیت در آب: قابل حل در آب
شکل فرمولاسیون: پودر سفید رنگ
مکانیسم اثر: این آنتی‌بیوتیک با اتصال به ریبوزوم باکتری‌ها، رشد و تکثیر آنزهای باکتریایی را مهار می‌کند و سبب مرگ آن‌ها می‌شود.
به عنوان یک آنتی‌بیوتیک ماکرولید، راپامایسین به عنوان یک مهارکننده پروتئین سنتز کننده بر روی ریبوزوم باکتری‌ها عمل می‌کند، به طور خاص با تعقیب و جذب به زنجیره پپتیدی ریبوزوم باکتری، باعث مهار عملکرد آن می‌شود. این اثر باعث می‌شود که باکتری‌ها نتوانند پروتئین‌های لازم برای رشد و تقسیم سلولی خود تولید کنند و در نتیجه مرگ و از بین رفتن آن‌ها رخ می‌دهد.

خواص راپامایسین 

راپامایسین یک آنتی‌بیوتیک ماکرولید است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود. برخی از خواص این دارو عبارتند از:

1. آنتی‌باکتریال: راپامایسین در برابر بسیاری از باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی، از جمله استافیلوکوک‌ها، استرپتوکوک‌ها، هموفیلوس‌ها، پنوموکوک‌ها و مایکوباکتریوم‌ها فعالیت دارد.

2. آنتی‌اینتری: راپامایسین می‌تواند عفونت‌های ایمنی ناکافی مثل اسهال و عفونت‌های انتروکولیتی را درمانکند.

3. آنتی‌فونگال: در برخی موارد، راپامایسین نیز می‌تواند در درمان عفونت‌های قارچی مانند کاندیدیازیس کمک کننده باشد.

4. آنتی‌ویروس: این دارو نمی‌تواند به طور مستقیم عفونت‌های ویروسی را درمان کند، اما می‌تواند در تسکین علائمی که به دلیل عفونت‌های ویروسی مانند عفونت‌های تنفسی بالایی و برونشیالی ایجاد می‌شود، موثر باشد.

5. ضد التهابی: راپامایسین می‌تواند در کاهش التهاب‌های ناشی از عفونت‌ها مؤثر باشد.

راپامایسین

نکته مهم:

همانطور که در همه داروها صادق است، برای استفاده از راپامایسین باید حتماً با دستور پزشک و با رعایت دقیق دوز و مدت مصرف، استفاده شود. همچنین قبل از استفاده از این دارو، باید به پزشک خود اطلاع دهید که آیا دارای بیماری‌های جدی مثل بیماری‌های کبدی یا کلیوی هستید یا نه، زیرا ممکن است این دارو برای شما مناسب نباشد.

کاربرد راپامایسین 

راپامایسین یک آنتی‌بیوتیک ماکرولید است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای راپامایسین عبارتند از:

1. درمان عفونت‌های تنفسی: راپامایسین می‌تواند برای درمان عفونت‌های تنفسی مانند عفونت‌های برونشیالی، عفونت‌های تنفسی بالایی و آتلکتازی پلورال استفاده شود.

2. درمان عفونت‌های پوستی: راپامایسین می‌تواند به عنوان درمان عفونت‌های پوستی مانند آکنه، عفونت‌های جراحی، عفونت‌های زخمی و عفونت‌های بخش‌های نرم‌افزاری مورد استفاده قرار گیرد.

3. درمان عفونت‌های ادراری: راپامایسین می‌تواند برای درمان عفونت‌های ادراری مانند التهاب مثانه و التهاب ناحیه کلیه استفاده شود.

4. درمان عفونت‌های چشم: راپامایسین می‌تواند برای درمان عفونت‌های چشمی مانند کراتیت و کانژنکتیویت استفاده شود.

5. درمان عفونت‌های دندانی: راپامایسین می‌تواند برای درمان عفونت‌های دندانی مانند تاندونیت دندانی و عفونت‌های لثه استفاده شود.

6. درمان عفونت‌های گوش:راپامایسین می‌تواند برای درمان عفونت‌های گوشی مانند عفونت‌های میانگیر و عفونت‌های خارج از گوش استفاده شود.

7. درمان عفونت‌های دیگر: راپامایسین می‌تواند برای درمان عفونت‌های دیگری مانند عفونت‌های گوارشی، عفونت‌های مجاری تنفسی، عفونت‌های بیماری‌های جنسی و عفونت‌های استرپتوکوکی مانند فراوانی‌تی گلو درمانی کمک کننده باشد.

در هر صورت، برای استفاده از راپامایسین باید حتماً با دستور پزشک و با رعایت دقیق دوز و مدت مصرف، استفادهشود. همچنین قبل از استفاده از این دارو، باید به پزشک خود اطلاع دهید که آیا دارای بیماری‌های جدی مثل بیماری‌های کبدی یا کلیوی هستید یا نه، زیرا ممکن است این دارو برای شما مناسب نباشد.

مشخصات فنی راپامایسین

 • نفوذپذیری سلول: ندارد
 • هدف اولیه
 • هدف پستانداران راپامایسین (mTOR)
 • محصول با ATP رقابت نمی کند.
 • برگشت پذیر: خیر
 • IC50 هدف: 50 pM در برابر p70 S6 کیناز
 • تبلیغات
 • سمیت: حمل استاندارد (A)
 • خواص سطح کیفیت:200
 • تست / سنجش:≥95٪ (HPLC)
 • فرم:پودر
 • سازنده/نام تجاری:Calbiochem®
 • شرایط نگهداری:OK برای یخ زدن
 • رنگ:روشن
 • انحلال پذیری:
  DMSO: 200 میلی گرم در میلی لیتر
  اتانول: 50 میلی گرم در میلی لیتر
 • دما ذخیره سازی
  -20 درجه سانتی گراد

راپامایسین

توضیحات کلی راپامایسین

ضد قارچ و سرکوب کننده سیستم ایمنی. به طور انتخابی هدف پستانداران راپامایسین (mTOR) را مهار می کند و از فعال شدن بعدی p70 S6 کیناز (IC50 = 50 pM) جلوگیری می کند. به طور خاص mTORC1 را مهار می کند، اما mTORC2 که Akt را در Ser473 فسفریله می کند به نظر می رسد به راپامایسین غیر حساس است.

از فعال سازی ترجمه ای IGF-II جلوگیری می کند. همچنین از ورود سلول های T در حال استراحت به چرخه سلولی جلوگیری می کند، اما مستقیماً پیشرفت چرخه سلولی را متوقف نمی کند. نشان داده شده است که از رویدادهای سیگنالینگ بعدی مانند فسفوریلاسیون p110Rb، فعال سازی کیناز p34cdc2 و سنتز سیکلین A جلوگیری می کند. اتصال قوی به پروتئین های اتصال FK-506 را نشان می دهد.

همچنین گزارش شده است که باعث القای آپوپتوز در رده سلولی B موش، مهار تکثیر سلولی ناشی از لنفوکین در فاز G1، و توقف برگشت ناپذیر سلول‌های ساکارومایسس سرویزیه در فاز G1 می‌شود. محلول 5 میلی‌مولار (500 میکروگرم/109 میکرولیتر) راپامایسین (شماره گربه‌ای 553211) در DMSO و محلول 10 میلی‌مولار (1 میلی‌گرم/109 میکرولیتر) راپامایسین (شماره گربه‌ای 553212) در EtOH نیز موجود است.

به طور انتخابی هدف پستانداران راپامایسین (mTOR) را مهار می کند و از فعال شدن بعدی p70 S6 کیناز (IC50 = 50 pM) جلوگیری می کند. به طور خاص mTORC1 را مهار می کند، اما mTORC2 که Akt را در Ser473 فسفریله می کند به نظر می رسد به راپامایسین غیر حساس است. از فعال سازی ترجمه ای IGF-II جلوگیری می کند. همچنین از ورود سلول های T در حال استراحت به چرخه سلولی جلوگیری می کند، اما مستقیماً پیشرفت چرخه سلولی را متوقف نمی کند.

نشان داده شده است که از رویدادهای سیگنالینگ بعدی مانند فسفوریلاسیون p110Rb، فعال سازی کیناز p34cdc2 و سنتز سیکلین A جلوگیری می کند. اتصال قوی به پروتئین های اتصال FK-506 را نشان می دهد. همچنین گزارش شده است که باعث القای آپوپتوز در رده سلولی B موش، مهار تکثیر سلولی ناشی از لنفوکین در فاز G1، و توقف برگشت ناپذیر سلول‌های ساکارومایسس سرویزیه در فاز G1 می‌شود.

اقدامات بیوشیمی/فیزیول  راپامایسین

نفوذپذیری سلول: ندارد
هدف اولیه
هدف پستانداران راپامایسین (mTOR)
محصول با ATP رقابت نمی کند.
برگشت پذیر: خیر
IC50 هدف: 50 pM در برابر p70 S6 کیناز

هشدار

سمیت: حمل استاندارد (A)
بازسازی
پس از بازسازي، مقداري را به مقدار کافي درآوريد و منجمد کنيد (20- درجه سانتيگراد). محلول های استوک تا 3 ماه در دمای 20- درجه سانتی گراد پایدار هستند.

اطلاعات حقوقی

CALBIOCHEM یک علامت تجاری ثبت شده Merck KGaA، دارمشتات، آلمان است.

آرشيو دسته بندي ها : محصولات سيگماآلدريچ SIGMA ALDRICH

شرکت شيمي کهن از سالهاي بسيار گذشته وارد کننده مواد آزمايشگاهي سيگماآلدريچ در ايران است . در اين قسمت مي توانيد انواع مواد آزمايشگاهي سيگماآلدريچ را همراه با مشخصات شيميايي و کاربرد آنها مشاهده کنيد و براي استعلام و ثبت سفارش به سراسر ايران اقدام نمائيد. در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد. تا از موجودي آن اطلاع پيدا کنيد. خريداران محترم مي توانند جهت در خواست قيمت ماده مورد نظر از طريق راه هاي ارتباطي زير اقدام نمائيد.خ

خرید و فروش راپامایسین

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید راپامایسین سیگماآلدریچ   با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

کالاهای موجود در انبار ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان

تهران ارسال توسط پیک

مشتریان سایر شهرها ارسال توسط شرکت های حمل و نقل

قیمت –خرید راپامایسین سیگماآلدریچ

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش راپامایسین می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.خرید محلول هیدروکسید تترابوتیلامونیوم

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت