ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد .
tel

دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید– عسل یکی از مقوی ترین و خاص ترین مواد غذایی در هرم تغذیه است. عسل از مواد و آنزیم های متفاوتی تشکیل شده. یکی از این آنزیم ها دیاستاز است. آزمایش تعیین میزان دیاستیز یکی از این آنالیز های عسل است.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیای مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد.کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

در این مقاله قصد داریم بیشتر با مواد شیمیایی که به عنوان ضدعفونی کننده در صنعت و حتی زندگی روزمره ما کاربرد دارند، آشنا شویم. زیرا گاهی شرایطی پیش می آید که انتشار ویروسی همانند کرونا رعایت مسایل بهداشتی و روش صحیح ضدعفونی کردن وسایل در خانه نیز ضرورت می یابد. در ادامه با ما همراه باشید.دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

فعالیت دیاستاز خاصیت ذاتی عسل و شاخص عالی کیفیت عسل است. فعالیت دیاستاز بسیار کم نشان می دهد که عسل در شرایط دمایی نامساعدی قرار گرفته است. طبق مقررات FSSAI، حد فعالیت دیاستاز برای عسل حداقل 3 است. محلول استاندارد نشاسته، قادر به ایجاد، با ید، رنگی در محدوده مشخصی از شدت، توسط آنزیم در نمونه تحت شرایط استاندارد اعمال می شود. شدت رنگ آبی در فواصل زمانی توسط اسپکتروفتومتر UV-Visible اندازه گیری می شود.

نمودار جذب در برابر زمان، یا یک معادله رگرسیون، برای تعیین زمان (tx) مورد نیاز برای رسیدن به جذب مشخص شده، یعنی 0.235 استفاده می شود. مطالعه حاضر به منظور برآورد فعالیت دیاستاز برندهای مختلف عسل با روش اسپکتروفتومتری (شاد) طراحی شده است. مشاهده شد که این روش با موفقیت در آزمایشگاه ما انجام شد و مشخص شد که مارک های مختلف دارای فعالیت دیاستاز متفاوتی از 2.5 تا 20.69 به عنوان عدد دیاستاز هستند.

شیمی کهن پیشرو در ارائه و فروش مواد شیمیایی با کیفیت منحصر به فرد و مناسب­ ترین قیمت، همواره در کسب اعتماد مشتریان خود کوشا بوده است.دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید min

فعالیت دیاستاز عسل ٬ آنزیمی بسیار مفید

فعالیت دیاستاز تابعی از آلفا، بتا و گاما آمیلاز است که کربوهیدرات یا نشاسته را به یک قند با زنجیره کوتاه مانند گلوکز و/یا مالتوز تجزیه می کند. این فعالیت به عنوان عدد دیاستاز در واحد Shades بیان می شود و به این صورت تعریف می شود که یک واحد دیاستاز مربوط به فعالیت آنزیم 1 گرم عسل است که می تواند 0.01 گرم نشاسته را در 1 ساعت در دمای 40 درجه سانتی گراد هیدرولیز کند. فعالیت این آنزیم با کاهش می یابد. زمان نگهداری و زمان گرم کردن فعالیت آنزیم در دمای 37 تا 40 درجه سانتیگراد بسیار خاص است.دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

شرکت شیمی کهن یکی از نمایندگی فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این شرکت نمایندگی فروش مواد شیمیایی سیگما  دارد. جهت آگاهی از قیمت فروش مواد شیمیایی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

عملکرد اصلی عسل دیاستاز عسل

عملکرد اصلی عسل تامین انرژی بدن و کاهش خستگی عضلات است. عسل خاصیت ضد باکتریایی دارد. بیش از 5000 سال است که در پزشکی استفاده می شود. تنها عملکرد مناسب تمام آمیلازها می تواند این مزیت را برای انسان به ارمغان آورد. در طول زمان فرآوری عسل، قبل از نگهداری، حرارت لازم است.دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

فرآوری حرارتی عسل، میکروارگانیسم‌های مسئول فساد را از بین می‌برد و میزان رطوبت را تا حدی کاهش می‌دهد که فرآیند تخمیر را مهار کند. اما حرارت دادن عسل بالای 40 درجه سانتیگراد فعالیت آنزیم را از بین می برد.

پس اگر عسل با شیر داغ یا آب مخلوط شود فایده ای ندارد. دلیل اصلی کاهش تعداد دیاستاز، گرم شدن بیش از حد عسل در طول زمان فرآوری است، یکی دیگر از دلایل تخریب، شرایط نگهداری نامناسب است.
مقررات فعلی مطابق با مقررات شماره 2.8.1 اداره استاندارد و ایمنی مواد غذایی هند (FSSAI)، حد تعداد دیاستاز کمتر از 3 نیست.

از آنجایی که این پارامتر یکی از پارامترهای مهم کیفی است و همچنین دارای الزامات نظارتی است. پس از استانداردسازی روش، می توان از آن برای آنالیز معمول نمونه های عسل استفاده کرد. در نتیجه پتانسیل زیادی برای رشد کسب و کار دارد.

مواد و روش:

نمونه ها، مواد شیمیایی و معرف ها:

نمونه های عسل از 5 برند مختلف از بازار محلی کلکته، بنگال غربی خریداری شد. نشاسته جامد، ید جامد، یدید پتاسیم، استات سدیم، کلرید سدیم از درجه AR بوده و از مرک هند خریداری شده است.دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

ابزار / تجهیزات:

برای این تحلیل از اسپکتروفتومتر Shimadzu UV1900، حمام آبی دیجیتال ترموستاتیک و تعادل تحلیلی استفاده شد.

روش:

10.0گرم عسل در یک بشر ریخته شد و به طور کامل در 15 میلی لیتر آب و 5 میلی لیتر بافر استات (PH 5.3) بدون حرارت حل شد. محلول به صورت کمی به یک فلاسک حجمی 50 میلی لیتری حاوی 3 میلی لیتر محلول کلرید سدیم (9/2 درصد وزنی بر وزن) منتقل شد و حجم آن با آب (محلول نمونه) به علامت تنظیم شد.دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

بیشتر بخوانید : باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسل

کالیبراسیون محلول نشاسته / تنظیم مقدار آبی:

این روش برای تعیین مقدار آبی که باید به مخلوط واکنش اضافه شود انجام شد تا محدوده جذب محلول نشاسته ید 745/0 تا 770/0 باشد. 20، 21، 22، 23، 24 و 25 میلی لیتر آب داخل 6 فلاسک شیشه ای مناسب ریخته شد و 5 میلی لیتر محلول ید رقیق به آن اضافه شد.دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

با شروع اولین لوله آزمایش، 0.5 میلی‌لیتر از مخلوطی حاوی 10 میلی‌لیتر آب و 5 میلی‌لیتر محلول نشاسته اضافه شد، با هم زدن خوب مخلوط شد و بلافاصله جذب در 660 نانومتر در برابر آب خالی در سلول 1 سانتی‌متری قرائت شد. سایر لوله های آزمایش نیز به همین ترتیب عمل کردند تا جذب در محدوده 0.770 تا 0.745 به دست آید. مقدار آب تعیین شده به این ترتیب رقت استاندارد برای هر تعیین انجام شده با محلول نشاسته است.

بیشتر بخوانید : باقیمانده آنتی بیوتیک در عسل

دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفیدتعیین در محلول نمونه عسل:

10میلی‌لیتر محلول عسل در یک فلاسک 50 میلی‌لیتری پیپت شد و در حمام آب در دمای 40 درجه سانتیگراد با فلاسک دوم حاوی حدود 10 میلی‌لیتر محلول نشاسته قرار داده شد. پس از 15 دقیقه، 5 میلی لیتر محلول نشاسته به محلول عسل پیپت شد، مخلوط شد و تایمر شروع شد.

در فواصل دوره‌ای، برای اولین بار پس از 5 دقیقه، 0.5 میلی‌لیتر به مقدار کافی گرفته شد و به سرعت به 5 میلی‌لیتر محلول ید رقیق اضافه شد. مقدار آب اضافه شد (همانطور که در “کالیبراسیون محلول نشاسته” تعیین شد)، به خوبی مخلوط شد و بلافاصله میزان جذب هر محلول جداگانه را در 660 نانومتر در برابر یک آب خالی در سلول 1 سانتی متری خواند.

ال پرولین یکی از محصولات پرفروش شرکت مرک می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی مرک  است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله ال پرولین کد مرک 107434 با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

واکنش خالی: دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

10 میلی لیتر از محلول نمونه تهیه شده بر اساس “تهیه نمونه های آزمایشی” به 5 میلی لیتر آب اضافه شد و کاملا مخلوط شد. 0.5 میلی لیتر از این محلول برداشته شد و به 5 میلی لیتر محلول ید رقیق اضافه شد. مقدار آب تعیین شده در “کالیبراسیون محلول نشاسته” اضافه شد، به خوبی مخلوط شد و میزان جذب را در 660 نانومتر در برابر آب خالی در سلول 1 سانتی متری خواند. اگر جذب وجود داشته باشد، این مقدار خالی باید از مقادیر به دست آمده در «تعیین محلول آزمایش» کم شود.

بیشتر بخوانید : فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

محاسبه و بیان نتایج: دیاستاز عسل

فعالیت دیاستاز به صورت عدد دیاستاز (DN) به صورت زیر محاسبه می شود:
DN=60*0.10*1.0/tx*0.01*2.0 =300/tx
tx = زمان واکنش بر حسب دقیقه به صورت زیر بدست می آید:
مقادیر جذب محلول‌های نمونه آزمایشی بر حسب زمان‌های واکنش مربوطه در عرض چند دقیقه پس از کسر جذب مقدار خالی ترسیم شد (به «کنترل مقدار خالی» مراجعه کنید). خط رگرسیون از طریق نقاط اندازه گیری در محدوده جذب 0.155 تا 0.456 ترسیم می شود تا مشخص شود..دیاستاز عسل٬ آنزیمی بسیار مفید

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت) 

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت