ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

84 / 100

فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون – فلزات سنگین در عسل فلزات بقایای آلاینده های قابل تشخیص در عسل هستند و در واقع بیشتر آلاینده های معدنی موجود در این محصول غذایی را تشکیل می دهند. آلاینده های فلزی می توانند از طریق زنجیره غذایی انباشته شوند.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیای مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

در این مقاله قصد داریم بیشتر با مواد شیمیایی که به عنوان ضدعفونی کننده در صنعت و حتی زندگی روزمره ما کاربرد دارند، آشنا شویم. زیرا گاهی شرایطی پیش می آید که انتشار ویروسی همانند کرونا رعایت مسایل بهداشتی و روش صحیح ضدعفونی کردن وسایل در خانه نیز ضرورت می یابد. در ادامه با ما همراه باشید.

 بیشتر بخوانید : بررسی باقیمانده آنتی بیوتیک در عسل

سر فصل نوشته

فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

فلزات سنگین در عسل در سطوحی فراتر از آستانه ایمن، می توانند برای انسان سمی باشند. حتی به عملکردهای فیزیولوژیکی آسیب بزنند. در طول فرآیند عسل‌سازی، زنبورها می‌توانند آلاینده‌ها را به دنبال تماس با گونه‌های گیاهی آلوده یا نوشیدن آب آلوده به کندو منتقل کنند.

تشخیص غلظت های بسیار پایین یک چالش پایدار برای اندازه گیری دقیق این عناصر در عسل است. علاوه بر این، از آنجایی که عسل یک ماتریس آلی پیچیده است. قبل از اعمال هر روش شیمیایی کلاسیک برای تعیین فلز، مانند پلاسمای جفت شده القایی و طیف‌ سنجی جذب اتمی، به درمان‌هایی نیاز است.

بنابراین، نتایج بهینه به شرطی سازی کافی نمونه قبل از تجزیه و تحلیل محتوای فلزات سنگین بستگی دارد. پیش تیمارهای شیمیایی شامل فرآیندهای کلسینه کردن و/یا هضم اسیدی است. در مورد اجرا، آخرین مراحل هر روش تشخیص فلز، تعیین‌کننده‌های اولیه کیفیت نتیجه هستند. جایی که هرگونه کاهش جرم با مقادیر غیرقابل اعتماد منعکس می‌شود.

 

فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

دستگاه اتومیک آزمایش عسل فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

کمیسیون شناخته شده بین المللی Codex Alimentarius عسل را به عنوان یک ماده طبیعی شیرین که توسط زنبورها از طریق جمع آوری شهد گل یا ترشحات گیاهان زنده و متعاقب تبدیل این مواد جمع آوری شده با مواد ذاتی زنبورها تولید می شود. تعریف می کند. این مخلوط برای ذخیره سازی رسوب کرده و آبگیری می شود. فرآیندی که منجر به بلوغ عسل می شود.فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

شیمی کهن پیشرو در ارائه و فروش مواد شیمیایی با کیفیت منحصر به فرد و مناسب­ ترین قیمت، همواره در کسب اعتماد مشتریان خود کوشا بوده است.

بیشتر بخوانید : تاثیر عسل بر زخم – میکروبیولوژی عسل

ترکیبات عسل فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

عسل اصولاً از ترکیب پیچیده ای از کربوهیدرات ها تشکیل شده است. در میان آنها فروکتوز و گلوکز 85 تا 95 درصد کل قندها را تشکیل می دهند. از آنجایی که گلوکز کمتر از فروکتوز محلول است. نسبت این قندها در عسل دانه بندی کلی را تعیین می کند، با مقادیر بالاتر فروکتوز به عسل که مدت بیشتری در حالت مایع باقی می ماند. سایر قندهای پیچیده تر از طریق پیوند دو یا چند مولکول فروکتوز/گلوکز با باقی مانده های پلی ساکاریدی تشکیل می شوند.فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

عسل همچنین حاوی مواد دیگری به درجات کمتری است. از جمله اسیدهای آلی، اسیدهای آمینه، پروتئین ها، آنزیم ها، مواد معدنی، ویتامین های محلول در چربی، فلاونوئیدها با خواص آنتی اکسیدانی، و هیدروکسی متیل فورفورال، ترکیبی که طراوت عسل را نشان می دهد. در نهایت، عسل را می توان با تجزیه و تحلیل melissopalynological بیشتر به عنوان منشاء تک گل یا چند گل طبقه بندی کرد.

شرکت شیمی کهن یکی از نمایندگی فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این شرکت نمایندگی فروش مواد شیمیایی سیگما  دارد. جهت آگاهی از قیمت فروش مواد شیمیایی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

 

ارتباط بیولوژیکی بین عسل و گیاه فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

ارتباط نزدیک منبع محصول بین گیاه و عسل به این معنی است که همه عسل ها ویژگی های مختلفی از خواص بیولوژیکی را با منابع گیاهی مربوطه خود به ارث می برند. به همین دلیل، اگر گیاهان منشا در معرض این مواد، از جمله آنتروفیک ها، قرار بگیرند، می توان ترکیبات یا بقایای نامطلوبی را در عسل یافت.

از جمله باقی مانده هایی که ترکیب طبیعی عسل را تغییر می دهند. فلزات هستند که بسته به غلظت آنها در غذا، می توانند برای سلامتی انسان خطرآفرین باشند. رایج ترین مسیری که انسان از طریق آن فلزات را بلعیده و در معرض آن قرار می گیرد. از طریق رژیم غذایی است. اگرچه وجود این عناصر شیمیایی در هوا به معنای دریافت از طریق استنشاق نیز می باشد.

فلزات سنگین موجود در گیاهان فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

برخی از فلزات سنگین از جمله عناصر ضروری برای رشد طبیعی گیاهان مانند کبالت، آهن، منگنز، نیکل، روی و مس هستند و نقش مهمی در متابولیسم دارند، اما در غلظت‌های بالاتر، همان فلزات سمی می‌شوند. این سطوح افزایش یافته می تواند باعث کاهش درصد زیست توده در سبزیجات و در بسیاری موارد دیگر منجر به مرگ گیاه شود. در مقابل، برخی از فلزات سنگین مانند سرب، کادمیوم، کروم و جیوه با سمیت بالایی برای گیاهان مشخص شده اند.

فلزات دارای چگالی (d) > 5 گرم در میلی لیتر و عدد اتمی > 20 هستند. به استثنای فلزات قلیایی و قلیایی خاکی. بیش از 0.1 درصد از پوسته زمین حاوی فلزات نیست. اگرچه اصطلاح “فلزات سنگین” در درجه اول به عناصری با سمیت سلولی بالا اشاره دارد، این تعریف اکنون شامل ریزمغذی هایی است که در غلظت های بالا، خطری برای سلامت انسان هستند. فلزات سنگین بدون عملکرد بیولوژیکی شناخته شده به دلیل سمیت بالا خطرناک ترین هستند، از جمله

 • باریم (Ba)
 • کادمیوم (Cd)
 • جیوه (Hg)
 • سرب (Pb)
 • استرانسیم (Sr)
 • و بیسموت (Bi)

عناصر کمیاب یا ریز مغذی‌هایی که در غلظت‌های زیاد سمی هستند عبارتند از

 • بور (B)
 • کروم (Cr)
 • کبالت (Co)
 • مس (مس)
 • آهن (Fe)
 • منیزیم (Mn)
 • مولیبدن (Mo)
 • نیکل (Ni)
 • سلنیوم (Se)
 • و روی (Zn)

با توجه به خطرات سلامتی انسان که توسط این فلزات سنگین و ریزمغذی ها ارائه می شود، مقرراتی برای حداکثر محدودیت های باقیمانده مجاز در غذاهای مختلف برای مصرف انسان وجود دارد.

منشاء فلزات سنگین در خاک فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

منشاء فلزات سنگین در خاک می‌تواند انسانی یا طبیعی باشد و ممکن است با بخش‌های مختلف خاک مرتبط باشد که تحرک و در دسترس بودن این فلزات را برای اکوسیستم اطراف تعیین می‌کند. این می تواند زنبورهای عسل یا زیستگاه آن را با آلودگی گیاهان و آب تحت تأثیر قرار دهد. در دسترس بودن و تحرک این آلاینده‌ها را می‌توان در رابطه با ویژگی‌های فیزیکوشیمیایی خاک، به عنوان مثال، pH و محتوای مواد آلی و غیره تغییر داد.

بدون شک این امر تأثیر مهمی در میزان فلزات موجود در عسل خواهد داشت. زیرا زنبورهای عسل قادر به برداشت آب از این منابع آلوده هستند. علاوه بر این، زنبورها ممکن است این آلاینده‌ها را پس از تماس با گونه‌های گیاهی آلوده، با تثبیت آن‌ها به بدن خود به کندوها منتقل کنند.

بیشتر بخوانید : دیاستاز عسل ٬ آنزیمی بسیار مفید

ترکیبات معدنی در خاک مناطق فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

سیستم های خاک پیچیده هستند و از نظر صفات بر اساس ترکیبات معدنی و بقایای آلی متفاوت هستند. به طور خاص، فلزات سنگین با منشا آنتروفیک و ژئوشیمیایی می توانند بر ویژگی های خاک تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، شیلی پیشرو در تولید مس در سراسر جهان است و این فلز منبع اصلی درآمد خالص ملی و اشتغال است.

با این وجود، معادن مس عموماً با دره های عرضی منطقه «نورته چیکو» شیلی همپوشانی دارند که همچنین منطقه مهمی برای کشاورزی و زنبورداری است. با توجه به این متقاطع فضایی، اختلافاتی بین صنایع معدنی و زنبورداری در رابطه با ضایعات تولید شده در معدن وجود دارد. به طور خاص، این بقایای سمی در هوا، خاک و آب دره‌های با جمعیت انسانی و تولیدات دامداری، مزرعه و زنبورداری تخلیه می‌شوند.

منشا وجود فلزات سنگین در خاک فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

وجود فلزات سنگین در خاک نه تنها به دلیل آلودگی خارجی است، بلکه می تواند منشأ ژئو شیمیایی نیز داشته باشد. در واقع، مقادیر بالای مس را می توان در سطح بین المللی در تعدادی از خاک ها یافت. این می تواند به دلایل مختلف رخ دهد، مانند محتوای غیر طبیعی ژئوشیمیایی بومی که توسط آلاینده های معدن تکمیل می شود.

به طور کلی، آلودگی مس با محتوای بالای فلزات دیگر مانند آرسنیک، سرب، کادمیوم و روی همراه است. خاک ها سیستم های باز هستند که انرژی و مواد آلی را با محیط های نزدیک مبادله می کنند. این تبادلات با ترکیبی ناهمگن از سه جزء اصلی – بخش های جامد، گازی و مایع اجزای آلی، معدنی و میکروآلی مشخص می شوند.

چندین رویکرد تحلیلی فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

برای تعیین محتوای کل فلزات سنگین یا کسری از محتوای کل خاک که توسط این عناصر نشان داده شده است وجود دارد. این کسر می تواند برای تعیین در دسترس بودن و تحرک فلز استفاده شود. در دسترس بودن عنصر در خاک نماینده ترین راه برای تخمین محتوای کل عنصر است، زیرا این کسر ایجاد فرضیات تحرک، جذب گیاه و آلودگی احتمالی را تسهیل می کند .

در دسترس بودن عناصر آلوده کننده متمایز به خواص ذاتی هر عنصر، از جمله تمایل به تشکیل کمپلکس با مواد آلی بستگی دارد. جذب شیمیایی مواد معدنی؛ رسوب به صورت سولفیدهای نامحلول، کربناتها، فسفاتها و اکسیدها. و بارش همزمان در سایر کانی ها.

بیشتر بخوانید : پرولین عسل – آیا زنبور از شکر تغذیه کرده است؟

آنالیز عسل جذب سطحی مواد شیمیایی در خاک

یکی از مهمترین فرآیندهای شیمیایی در خاک، جذب سطحی است. این فرآیند مقدار مواد مغذی، فلزات، آفت کش ها و سایر اجزای شیمیایی آلی باقی مانده در سطح خاک را تعیین می کند. با توجه به این عملکردها، جذب به وضوح در تنظیم حمل و نقل مواد مغذی و آلاینده در خاک شرکت می کند. نیروهای شیمیایی و فیزیکی در طول جذب در رابطه مستقیم با گروه های عاملی سطح خاک و یون یا مولکول محلول عمل می کنند.

فعل و انفعال بین هر دو این روابط باعث ایجاد مجتمع های سطحی می شود که می توانند به عنوان مجتمع های داخلی یا خارجی طبقه بندی شوند. کمپلکس‌های کره داخلی توسط نیروهای شیمیایی ایجاد می‌شوند که عموماً غیرقابل برگشت هستند و کمی تحت تأثیر تغییرات قدرت یونی قرار می‌گیرند.

مکانیسم‌های مختلف برهمکنش خاک با فلزات سنگین، از جمله انتشار از طریق ریز منافذ و جذب در مکان‌هایی با واکنش‌پذیری متغیر توصیف شده‌اند. نمی توان بین این مکانیسم ها تمایز قائل شد، بهتر است از اصطلاح “جذب” برای توصیف حفظ فلزات سنگین توسط این سه مسیر استفاده شود .

وجود فلزات در عسل فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

با وجود کندوهای نزدیک به منابع آلودگی مانند کارخانه‌ها، بزرگراه‌ها، آتشفشان‌ها یا معادن/باطله‌های معدن مرتبط است. منابع آلودگی همچنین می تواند شامل مواد شیمیایی کشاورزی باشد که حاوی کادمیوم و آرسنیک هستند . با توجه به این ارتباط، تحقیقات گسترده ای در مورد عسل برای تعیین رابطه بین محتویات فلزات سنگین و شاخص های کیفیت یا نشانگرهای بیولوژیکی انجام شده است.

اغلب، غلظت فلزات سنگین در عسل کم است و تجزیه و تحلیل این عناصر را پیچیده می کند. این عارضه مستقیماً در کیفیت نتایج به‌دست‌آمده مشهود است، جایی که هر گونه از دست دادن در طول پردازش تحلیلی نمونه‌ها بر مقادیر غلظت تعیین‌شده برای هر فلز تأثیر می‌گذارد.

 

Heavy metals in honey analysis and test.

رابطه با تجزیه و تحلیل عسل

Przybyłowski و Wilczyńska تحقیقی را روی عسل چند گلی تولید شده در لهستان انجام دادند تا روابط احتمالی بین پارامترهایی مانند pH، نسبت گلوکز: فروکتوز، رطوبت، هدایت الکتریکی و غلظت هیدروکسی متیل فورفورال را ارزیابی کنند. وجود کادمیوم، سرب و روی.

این روابط بر اساس روش‌های ایجاد شده توسط انجمن جوامع تحلیلی برای پردازش نمونه‌های آلی و انجام ارزیابی‌های فلزات پسین تعیین شد. در حالی که هیچ رابطه واضحی بین پارامترهای اندازه گیری شده و فلزات مورد مطالعه یافت نشد، غلظت های گسسته کادمیوم و سرب در همه نمونه های مورد مطالعه یافت شد. این یافته نشان دهنده درجه ای از آلودگی محیطی است.

به طور مشابه، بین منشاء گیاهی و حضور روی در نمونه ها رابطه وجود داشت. تحقیقات بیشتر توسط هرناندز و همکاران انجام شد، که محتویات فلزات را در 81 نمونه عسل از جزایر قناری تجزیه و تحلیل کرد و نتایج را با 35 نمونه اضافی از مناطق در اسپانیا و اروپا به طور کلی مقایسه کرد. تجزیه و تحلیل نشان داد که غلظت فلزات قلیایی و قلیایی خاکی در محدوده خاصی است که بین جزایر قناری و عسل سرزمین اصلی اروپا تمایز قائل است.

نتیجه:

بنابراین نویسندگان به این نتیجه رسیدند که از این نوع تجزیه و تحلیل می توان برای تأیید منبع عسل استفاده کرد. هرناندز و همکارانهمچنین پیشنهاد کرد که وجود فلزات می تواند نشان دهنده تولید عسل در مناطق آلوده به این فلزات باشد.
مطالعه دیگری روی عسل آووکادو از اسپانیا نیز الگوی مشترکی را بین غلظت اندازه گیری شده فلزات قلیایی و قلیایی خاکی نشان داد.

درست مانند عسل جزیره کنسرو، تراب و همکاران. پیشنهاد کرد که منشاء عسل را می توان بر اساس غلظت فلزات خاص تعیین کرد. با این حال، همبستگی بین منشاء گیاهی و حضور فلزات در سایر نقاط جهان دشوار است. به عنوان مثال، فردس و مونته نگرو [40] همبستگی احتمالی منشاء-فلزات را برای عسل از مناطق مجزای شیلی مطالعه کردند، اما نتوانستند ارتباطی بین حضور عناصر اندازه‌گیری شده و منشأ گیاه‌شناسی/جغرافیایی نمونه‌های عسل آنالیز شده ایجاد کنند.

نمونه استخراج فلزات سنگین از عسل

قبل از ارزیابی محتویات فلزی در عسل، نمونه‌ها باید از قبل تیمار شوند تا اکثر اجزای ماتریکس آلی که می‌توانند در به دست آوردن نتایج تداخل داشته باشند، حذف شوند. یکی از روش های مورد استفاده در تعیین محتویات فلز، استخراج فاز جامد است. این روش می‌تواند قندهای غالب را از عسل حذف کند. در نتیجه امکان جمع‌آوری عصاره‌های فلزی غلیظ را فراهم می‌کند که سپس می‌توان آن‌ها را از طریق طیف‌سنجی جذب اتمی (AAS)، طیف‌سنجی نشر نوری پلاسما جفت شده القایی (ICP-OES)، یا طیف‌سنجی جرمی پلاسما جفت شده القایی تجزیه و تحلیل کرد. (ICP-MS).

استخراج فاز جامد می تواند در تفکیک عصاره های یک عنصر، به عنوان مثال روی، که می تواند در عسل به عنوان کمپلکس های آبگریز یا به عنوان گونه های کاتیونی وجود داشته باشد، مفید باشد. رزین هایی مانند Amberlite XAD-16 و Dowex-x8-200 باید در این موارد برای جداسازی دقیق گونه های فلزی استفاده شوند .

به طور مشابه، Dowex 50W x8-400 و Dowex HCR-W2، همراه با رزین Diaion WT01S، برای شناسایی رضایت‌بخش گونه‌های مس و روی استفاده شده‌اند. استخراج فاز جامد سودمند است زیرا تمام مواد آلی موجود در نمونه‌های عسل را از بین می‌برد و در نتیجه زمان تجزیه و تحلیل و خطرات از دست رفتن آنالیت را کاهش می‌دهد که می‌تواند بر قابلیت اطمینان نتیجه تأثیر بگذارد.

 روش های تحلیلی فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

در سال‌های اخیر، تحقیقات زیادی بر روی توسعه روش‌های جدید برای اندازه‌گیری غلظت فلزات در عسل، با هدف دستیابی به مقادیر قابل اعتمادتر و دقیق‌تر متمرکز شده است. تکنیک‌های الکتروشیمیایی یکی از این گزینه‌ها هستند و قبلاً محدودیت‌های تشخیص حساس‌تری را برای برخی عناصر نشان داده‌اند. یکی از این تکنیک‌ها این است که نمونه‌ها قبل از تجزیه و تحلیل‌های خلفی در معرض کانی‌سازی ترکیبی اسید و تکلیس مایکروویو قرار می‌گیرند، که نتایج نشان‌دهنده تکرارپذیری خوب برای تعیین کمیت غلظت‌های مس، سرب، کادمیوم و روی در عسل اکالیپتوس است .

به طور مشابه، Buldini و همکاران غلظت فلزات را در انواع مختلف عسل با استفاده از هضم با واسطه پراکسید هیدروژن و تعیین کمیت آنالیت خلفی با استفاده از کروماتوگرافی یونی یا ولتامپرومتری اندازه گیری کرد. نتایج حاصل از این روش در مقایسه با مقادیر به‌دست‌آمده برای همان نمونه‌ها با روش‌های سنتی رضایت‌بخش بود. با این وجود، روش پیشنهادی فقط برای اهداف تحقیقاتی قابل اعتماد تعیین شد زیرا حجم زیادی از پراکسید هیدروژن مورد نیاز برای پردازش هر نمونه به یک خطر قابل توجه تبدیل می‌شود که اجرا و مدیریت آن در مقیاس صنعتی دشوار است. علاوه بر این، مقادیر نمونه بالاتر نیز مورد نیاز است.

آزمایشگاه غذایی نتیجه گیری فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

مناطق متعددی در جهان به دلیل وجود گونه‌های شیرین‌ساز با ویژگی‌های متفاوت برای تولید عسل مناسب هستند. با این حال، در بسیاری از موارد، فعالیت های زنبورداری، کندوها و گیاهان شیرین در نزدیکی منابع آلودگی رخ می دهد و ممکن است تغییرات خاصی در ترکیب عسل ایجاد کند. در سال‌های گذشته، تجارت خارجی تقاضا برای عسل و محصولات کندوی عسل بدون باقیمانده سمی را برای تحقق سیاست‌های ایمنی مواد غذایی افزایش داده است.

از آنجایی که زنبورهای عسل قادرند حتی 4 کیلومتر در روز به عنوان حداکثر فاصله از کندو تا منبع گل برای جمع‌آوری شهد پرواز کنند، می‌توان برخی از ترکیبات نامطلوب و/یا مولکول‌های باقی‌مانده از فعالیت‌های مختلف انسانی را شناسایی کرد. این آلاینده‌ها می‌توانند روی سطوح گیاهان و گل‌ها رسوب کنند، مخصوصاً در مورد گیاهانی که در نزدیکی صنایع، بزرگراه‌ها یا آتشفشان‌ها رشد می‌کنند.

فلزات از جمله بقایای آلاینده هایی هستند که در ترکیب نهایی عسل قابل شناسایی هستند و در کنار آن در گروه اصلی آلاینده های معدنی قرار می گیرند. به دلیل آسیب به عملکردهای فیزیولوژیکی سیستم های زنده و تداوم آنها در زنجیره غذایی، اگر در سطوح بالاتر از حد مجاز یافت شوند، می توانند برای انسان سمی باشند.فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

یکی از قابل توجه ترین مشکلات در تجزیه و تحلیل فلزات

مربوط به غلظت بسیار پایین موجود در محتوای عسل است. علاوه بر این، عسل یک ماتریس آلی پیچیده است و باید قبلاً برای تعیین شیمیایی فلزات با روش‌های تحلیلی کلاسیک، به عنوان مثال، پلاسمای جفت شده القایی (ICP-MS) یا طیف‌سنجی جذب اتمی (AAS) درمان شود. عملیات شیمیایی نمونه‌های مربوط به روش‌های استخراج فلزات شامل فرآیند کلسینه کردن و/یا هضم اسیدی است. این آخرین مراحل عمدتاً مسئول کیفیت محصولات به‌دست‌آمده است زیرا هرگونه از دست دادن جرم در هیچ ارزش قابل اعتمادی منعکس نمی‌شود.

به این ترتیب، تعیین وجود فلزات سنگین در عسل با استفاده از روش های تحلیلی برای به دست آوردن مقادیر قابل اعتماد بسیار مهم است. باید در نظر گرفت که عسل و/یا سایر محصولات کندوی زنبور عسل مانند گرده زنبور عسل، بره موم یا موم زنبور عسل ماتریکس آلی هستند و بنابراین، روش پاکسازی نمونه ها قبل از آنالیز شیمیایی برای تعیین محتوای فلزات سنگین برای دستیابی به نتایج بهینه ضروری است.فلزات سنگین در عسل آنالیز و آزمون

فروش ال پرولین مرک

جهت خرید ال پرولین مرک ، سیگماآلدریچ ، ساپلکو با خلوص بالا و نیز دریافت قیمت ال پرولین میتوانید از طریق سیستم های تماس با ما اقدام نمایید. همچنین فروش آمینو اسید ال پرولین تولید شرکت های هندی و چینی و کره ای با خلوص بالا در حجم های متنوع توسط این گروه تجاری صورت میپذیرد. ارسال محصول اسید آمینه ال پرولین جهت تمام نقاط کشور توسط این گروه بازرگانی صورت گرفته و از طرق مختلف قابل ارسال میباشد.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت) 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت