ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسل

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسل

85 / 100

باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسل – این مقاله بر روی اثرات مضر آفت کش ها بر کلنی های زنبور عسل مدیریت شده و بهره وری آنها تمرکز دارد. ابتدا مسیرهای قرار گرفتن زنبورها در معرض مواد شیمیایی کشاورزی مورد استفاده برای حفاظت از محصولات و کاربرد آنها در محصولات، سرنوشت و آلودگی آب و گیاهان اطراف مزارع را بررسی می کنیم. بیشتر اوقات، قرار گرفتن زنبورها در معرض آفت کش ها از طریق بلع باقی مانده های موجود در گرده و شهد گیاهان و در آب است.

عسل چیست؟ عسل یک ماده شیرین طبیعی است که توسط زنبورهای عسل از شهد یا شکوفه ها یا از ترشح قسمت های زنده گیاهان یا ترشحات گیاهان تولید می شود. و زنبورهای عسل آن را جمع آوری، تبدیل و با مواد خاص خود ترکیب می کنند تا رسیده و بالغ شوند. همچنین به عنوان ترشح شهد و ساخارین از گیاهان، جمع آوری، اصلاح و ذخیره شده به عنوان عسل در لانه زنبور عسل توسط زنبورهای عسل، تعریف می شود.

ال پرولین یکی از محصولات پرفروش شرکت مرک می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی مرک  است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله ال پرولین کد مرک 107434 با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.

بیشتر بخوانید : باقیمانده آنتی بیوتیک در عسل

زنبور عسل و آفت کش ها ،باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسل

زنبورهای عسل نیز در معرض آفت‌کش‌هایی هستند که برای درمان واروآ و سایر انگل‌ها استفاده می‌شوند. مفاهیم اساسی در مورد سمیت انواع مختلف آفت کش ها در ادامه توضیح داده می شود. درجات مختلفی از سمیت در میان مواد شیمیایی کشاورزی یافت می شود. و تاکید بر اصل کلاسیک سم شناسی، “دوز باعث ایجاد سم می شود” و نسخه مدرن آن “دوز و زمان قرار گرفتن در معرض سم را می سازد” داده شده است.

این دو عامل، دوز و زمان، به ما کمک می‌کنند تا شدت تأثیراتی که آفت‌کش‌ها ممکن است بر زنبورها داشته باشند. خطر آنها را درک کنیم، که در بخش سوم مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند. اثرات کشنده نیز در نظر گرفته شده است. بخش پایانی به توصیه های عملی برای جلوگیری از اثرات نامطلوب آفت کش ها در زنبورداری اختصاص دارد.

برای قرن ها، زنبورداران از شرایط محیطی که به شکوفایی کلنی های زنبور عسل آنها کمک می کند. آگاه بوده اند: تنوع گل های درختان، درختچه ها، به اصطلاح علف های هرز و حتی گیاهان زراعی. یک محیط گل سالم و متنوع همیشه دستور العملی برای تولید عسل سالم و سپر بوده است.

شاید تنها مشکلاتی که آنها با آن مواجه بودند عفونت گاه به گاه توسط میکروارگانیسم ها، بیماری ها و انگل هایی بود که می توانست زنبورها و کلنی های آنها را بکشد یا تغییرات غیرقابل پیش بینی آب و هوا که می توانست بر تولید گل در سال های بد خاص تأثیر بگذارد.

باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسل

آفت‌کش‌های شیمیایی کشاورزی و تاثیر آن بر عسل

با این حال، در چند دهه گذشته، زنبورداران مجبور به مقابله با تهدید جدیدی برای تجارت خود شده‌اند. آفت‌کش‌های شیمیایی کشاورزی، که در مناطق وسیعی از محصولات کشاورزی، باغ‌های میوه، جنگل‌ها و سایر محیط‌ها برای کنترل آفات حشرات، علف‌های هرز، حیوانات موذی پراکنده شده‌اند. و بیماری های گیاهی از همان ابتدا شکی وجود نداشت که حشره کش های شیمیایی می توانند تهدیدی جدی برای زنبورها باشند به این دلیل ساده که زنبورها حشره هستند. بنابراین مستعد هر سمی هستند که برای کشتن آفات حشرات طراحی شده باشد.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیای مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.بررسی باقیمانده آنتی بیوتیک در عسل

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

بیشتر بخوانید : فلزات سنگین در عسل

تاثیر علف کش ها و قارچ کش ها بر عسل باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسل

اما در مورد سایر آفت کش ها مانند علف کش ها و قارچ کش ها چطور؟ آیا آنها می توانند بر بهره وری زنبور عسل نیز تأثیر بگذارند؟ بسیاری استدلال می کنند که اگر هدف چنین مواد شیمیایی حشرات نباشند. احتمالاً برای زنبورها بی خطر هستند.

تحقیقات انجام شده در چند سال گذشته در کشورهای با سابقه طولانی استفاده از آفت کش ها، موارد متفاوتی را نشان می دهد. اکنون پذیرفته شده است که استفاده گسترده و طولانی مدت از علف کش ها منجر به کاهش تنوع گیاهان گلدار می شود که ناگزیر بر کلنی های زنبورها و بهره وری آنها تأثیر می گذارد.

علاوه بر این، ترکیب برخی از قارچ‌کش‌ها با حشره‌کش‌ها برای زنبورها کشنده‌تر از هر یک از مواد شیمیایی به تنهایی نشان داده شده است . اخیراً، استفاده بی رویه از کنه کش ها در زنبورستان ها برای کنترل انگل هایی مانند Varroa destructor، یک تهدید دیگر را برای زنبورداران ایجاد کرده است. زیرا این مواد شیمیایی برای زنبورهای عسل سمی هستند. البته به میزان کمتر. جای تعجب نیست که اختلال فروپاشی کلونی (CCD) نه تنها با انگل ها و بیماری ها بلکه با استفاده از آفت کش ها نیز مرتبط است .

 

بیشتر بخوانید : دیاستاز عسل چیست؟

رویکرد مدیریتی جدید برای زنبورداری باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسل

در این شرایط یک رویکرد مدیریتی جدید برای زنبورداری موفق مورد نیاز است. تولید عسل و موم دیگر وابسته به در دسترس بودن گل در محیط اطراف نیست، بلکه به نظر می رسد. ارتباط نزدیکی با کیفیت غذایی که زنبورها جمع آوری می کنند دارد.

اکنون واضح است که گل های آلوده به آفت کش ها بر سلامت کلنی های زنبور عسل تأثیر می گذارد تا جایی که بهره وری آنها کاهش می یابد .

برای مدیریت بهتر این وضعیت، ابتدا باید درک کنیم که زنبورها چگونه در معرض آفت کش ها قرار می گیرند. عواقب چنین قرار گرفتن در معرض برای سلامت زنبورها، کلنی و بهره وری کلی آنها چیست.

شیمی کهن پیشرو در ارائه و خرید مواد شیمیایی با کیفیت منحصر به فرد و مناسب­ ترین قیمت، همواره در کسب اعتماد مشتریان خود کوشا بوده است.

بیشتر بخوانید : پرولین عسل و اندازه گیری آن

قرار گرفتن زنبورها در معرض مواد شیمیایی کشاورزی

بیشتر حشره کش ها به صورت اسپری روی تاج گیاه استفاده می شوند. اما اسپری های علف کش ها و قارچ کش ها معمولاً قبل از کاشت محصولات به طور مستقیم روی خاک اعمال می شوند. در تمام این موارد، قطرات و گرد و غبار ناشی از کاربردها می توانند مستقیماً روی زنبورهایی که در سراسر مزارع تحت درمان یا در نزدیکی آن پرواز می کنند. بیفتند زیرا باد می تواند قطرات ریز و ذرات گرد و غبار را صدها متر از محصول دور کند .

یک قطره حشره کش ممکن است برای کشتن زنبور عسل کافی باشد. زیرا محلول های اسپری حاوی دوزهای غلیظی از این مواد شیمیایی هستند. این شایع ترین علت پشت حوادث زنبورهای گزارش شده در ادبیات است. آفت کش های دانه ای که در خاک گنجانده می شوند (مثلاً علف کش ها) هیچ تماس مستقیمی با زنبورها ندارند.

باقیمانده سموم و آفت کش ها در عسلشرکت شیمی کهن یکی از نمایندگی فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این شرکت نمایندگی فروش مواد شیمیایی سیگما  دارد. جهت آگاهی از قیمت فروش مواد شیمیایی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

 

مرگ و میر زنبور عسل بر اثر آفت کش ها

به اصطلاح حشره کش های سیستمیک معمولاً به عنوان پوشش بذر استفاده می شوند. دانه های تیمار شده با استفاده از دستگاه های حفاری پنوماتیک وارد خاک می شوند. اصطکاک دانه ها در ماشین آلات ذرات گرد و غباری را تولید می کند که به شدت با حشره کش ها بارگیری می شود. این ذرات سمی همچنین می توانند باعث مرگ و میر زیادی در بین زنبورها شوند. در صورتی که در محیط اطراف باشند .

حشره کش های سیستمیک به کار رفته در این روش توسط گیاهان زراعی در حین رشد جذب می شوند و بقایای آنها در تمام قسمت های گیاه تیمار شده از جمله گل ها، گرده و شهد وجود دارد. نه تنها گیاهان زراعی، بلکه علف‌های هرز و بوته‌هایی که در مجاورت آن رشد می‌کنند نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند. زیرا آنها همچنین مقادیر کمی از باقیمانده‌هایی را می‌گیرند. از طریق جریان آب جانبی در خاک پخش می‌شوند یا از طریق گرد و غبار آلوده می‌شوند.

nانش اسپری علاوه بر این، برخی از گیاهان می توانند قطرات روده را در ساعات اولیه صبح تولید کنند (مانند ذرت، توت فرنگی)، و حشره کش های سیستمیک در چنین قطراتی در غلظت های بالا ظاهر می شوند که قادر به کشتن زنبورها هستند.

بیشتر بخوانید : عسل و شکر در مقایسه : آیا عسل و برای دیابت مناسب است؟

باقیمانده افت کش ها در گرده و شهد گیاه – باقیمانده سموم در عسل

بیشتر اوقات، قرار گرفتن زنبورها در معرض آفت کش ها از طریق بلع بقایای موجود در گرده و شهد گیاهان آلوده است. چه از گیاهان زراعی و چه از علف های هرز اطراف مزارع . درک این نکته مهم است که زنبورها در هر جایی که می توانند علوفه می کنند و به دنبال مناسب ترین گل هایی هستند که گرده و شهد فراوان تولید می کنند.

باقیمانده سموم در عسل

بنابراین، برخی از محصولات جذاب تر از دیگران هستند. به عنوان مثال، گل های زرد کلزا (روغن دانه کلزا)، آفتابگردان و بسیاری از علف های هرز که در داخل و اطراف محصولات رشد می کنند، برای زنبورها جذاب تر از گل های گیاهان سیب زمینی هستند.

بقایای آفت کش ها در گرده و شهد توسط زنبورهای علوفه جو به کلنی های خود برده می شود. باقیمانده سموم در عسل و مدتی در نان زنبور و عسل باقی می ماند. این باقیمانده ها سپس به لاروها و ملکه ها داده می شود.  به روش های مشابه زنبورهای علوفه گیر تحت تأثیر قرار می گیرند.

باقیمانده سموم و آفت کش ها در آب

علاوه بر غذا، زنبورها آب نیز می نوشند تا دمای بدن خود را کنترل کنند. بقایای آفت کش ها در خاک در نهایت به داخل آب حرکت می کنند و در نهرها، نهرها و حوضچه های مناطق کشاورزی و فراتر از آن ظاهر می شوند که در نتیجه با مخلوطی از مواد شیمیایی کشاورزی آلوده می شوند.

برخی از آلودگی های آب نیز به دلیل رانش از کاربردهای اسپری، به ویژه از حشره کش ها است. زنبورهای عسل، زنبورهای عسل و زنبورهای وحشی دوست دارند از گودال‌ها، گودال‌های آبیاری، برکه‌ها و نهرها آب بنوشند و اگر این آب‌ها به باقی‌مانده‌های آفت‌کش‌ها آلوده شوند، زنبورهای علوفه‌گر آن‌ها را نیز می‌خورند.

علاوه بر آفت‌کش‌های مورد استفاده در تولیدات کشاورزی، زنبورهای عسل در معرض کنه‌کش‌های مورد استفاده برای کنترل واروآ و سایر انگل‌ها نیز قرار دارند. در این مورد، زنبورها با سطوح بالای باقیمانده موجود در سلول‌های مومی شانه در تماس هستند که عمدتاً بر لاروهای در حال رشد و احتمالاً زنبورهای عسل بالغ و ملکه تأثیر می‌گذارند.

با توجه به تنوع بسیار زیاد مواد شیمیایی کشاورزی مورد استفاده در تولید محصولات، جای تعجب نیست که تا به امروز، بقایای 173 ترکیب مختلف در زنبورستان ها یافت شده است. باید متوجه شد که از طریق مسیرهای مختلف قرار گرفتن در معرض آفت کش ها در محیط، زنبورها تنها توسط یک یا دو ماده شیمیایی تهدید نمی شوند. بلکه توسط کوکتل های بسیاری از ترکیبات کشاورزی تهدید می شوند.

بیشتر بخوانید : هیدروکسی متیل فورفورال در عسل

سم شناسی آفت کش ها در عسل – باقیمانده سموم در عسل

آفت کش ها مواد شیمیایی سمی با حالت خاصی از عملکرد هستند. به این معنی که آنها برای کنترل خاص گروه هدف از ارگانیسم ها با تداخل در مسیرهای متابولیکی خاص طراحی شده اند. بنابراین، حشره‌کش‌ها و کنه‌کش‌ها، حشرات و کنه‌ها را با مختل کردن فعالیت‌های عصبی، فرآیند پوست اندازی یا سایر متابولیسم‌های خاص این بندپایان، از بین می‌برند.

علف‌کش‌ها و جلبک‌ها با برهم زدن ظرفیت فتوسنتزی یا سنتز ترکیبات آلی ضروری و قارچ‌کش‌ها، قارچ‌ها را با ممانعت از تشکیل غشای سلولی یا متابولیسم دیگری خاص این موجودات، از بین می‌برند. انواع دیگری نیز وجود دارد، مانند جونده کش هایی که پستانداران کوچک را می کشند. مواد دافع پرندگان، و غیره. اصطلاح زیست کش برای سموم وسیع الطیف که هرارگانیسمی، عمدتاً میکروب ها، و همچنین حیوانات بزرگ را می کشد، اختصاص دارد.

با این حال، سمیت هر نوع آفت کش منحصر به گروه هدف ارگانیسم ها نیست: گونه های دیگری که متابولیسم مشابهی دارند نیز تحت تأثیر قرار می گیرند، اگرچه معمولاً به میزان کمتری. قدرت یک آفت کش برای هر گونه با دوز ماده شیمیایی سمی که برای 50 درصد افراد آن گونه کشنده است (LD50) تعریف می شود و این دوز از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است.

دوزهای کمتر از LD50 “زیر کشنده” در نظر گرفته می شوند. اما همچنین می توانند باعث مرگ و میر در نسبت خاصی از جمعیت گونه ها شوند، به عنوان مثال، 20 یا 30٪ افراد ممکن است بمیرند. به طور کلی، دوزهای کشنده باعث اثرات سمی می شود. که ارگانیسم ها را از بین نمی برد، اما همچنان بر عملکرد طبیعی و سلامت آنها تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، قرار گرفتن زنبورها در معرض دوزهای کشنده حشره کش های عصبی ممکن است باعث استرس ، فلج یا رفتارهای غیر طبیعی بدون کشتن زنبورها شود .

و آفت کش ها در عسل 1 1حشره کش ها و تاثیر آنها بر زنبور عسل – باقیمانده سموم در عسل

حشره کش ها به دلیل ماهیت خود سمی ترین ترکیبات برای زنبورها هستند. در حالی که علف کش ها عمدتاً بی ضرر هستند (جدول 1). زنبورداران باید مراقب هرگونه استفاده از حشره کش در مجاورت کندوهای خود باشند. زیرا رانش اسپری مطمئناً می تواند خسارت سنگینی به زنبورها وارد کند.

اعمال کننده آفت کش ها از این خطر آگاه هستند و در بسیاری از کشورها موظفند قبل از استفاده از حشره کش ها در یک محصول، زنبورداران را مطلع کنند . همچنین، در حالی که کنه کش ها برای زنبورها کمتر از انگل های هدف سمی هستند. مقادیر بیش از حد باقیمانده آنها در شانه ها ممکن است عواقب ناخوشایندی برای سلامت زنبورها داشته باشد .

فروش ال پرولین مرک :

جهت خرید ال پرولین مرک ، سیگماآلدریچ ، ساپلکو با خلوص بالا و نیز دریافت قیمت ال پرولین میتوانید از طریق سیستم های تماس با ما اقدام نمایید ، همچنین فروش آمینو اسید ال پرولین تولید شرکت های هندی و چینی و کره ای با خلوص بالا در حجم های متنوع توسط این گروه تجاری صورت میپذیرد. ارسال محصول اسید آمینه ال پرولین جهت تمام نقاط کشور توسط این گروه بازرگانی صورت گرفته و از طرق مختلف قابل ارسال میباشد.

نتیجه تاثیر سموم و آفت کش ها بر عسل

همانطور که در این مقاله به طور کامل ذکر شد ٬ سموم و آفت کش ها میتوانند تاثیر مستقیمی بر زنبور عسل بگذارند. این تاثیرات چه در آب باشد و چه در خاک در چرخه حیات زنبور و سایز جانداران تاثیر مخربی دارد. این تاثیرات مخرب از طریق محصول تولیدی زنبور چه عسل باشد چه موم و حتی ژل رویال ٬ از طریق مصرف عسل به بدن ما وارد میشود .

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات مرک از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت) 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت