ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت MR-VP براث

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت MR-VP براث

87 / 100

شرکت شیمی کهن در این مقاله شما را با یکی از محصولات محیط کشت به نام محیط کشت MR-VP براث کد مرک 105712 آشنا می کنیم. محیط کشت (Growth medium) یا محیط رشد یک محیط جامد، مایع یا نیمه جامد است که برای حمایت از رشد جمعیت میکروارگانیسم ها یا سلول ها تهیه شده است. محیط کشت براساس نیاز میکروارگانیسم ها حاوی مواد مغذی مختلفی است تا رشد آنها را تسهیل کند.

در دنیای کشاورزی، محیط کشت نقش اساسی در تعیین موفقیت فرآیندهای مختلف دارد. یکی از این روش‌ها، کشت MR-VP است که به دلیل کارایی و عملکرد بالا شناخته شده است. در این مقاله، ما به پیچیدگی‌های کشت MR-VP می‌پردازیم، مزایای آن، الزامات راه‌اندازی، چالش‌ها و روندهای آینده را بررسی می‌کنیم.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران  می باشد. این مجموعه کلیه محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از جمله محصولات  مرک merck ، و سیگماآلدریچ ، و کلیه محصولات آزمایشگاهی و صنعتی  را به مشتریان  ارائه می دهد.

معرفی محیط کشت MR-VP براث

محیط کشت MR-VP (Methyl Red-Voges-Proskauer) یک محیط آزمایشگاهی است که برای تست تشخیص متابولیسم قند در باکتری‌ها به کار می‌رود. این محیط اساساً برای تفکیک بین باکتری‌های مختلف بر اساس توانایی آن‌ها در متابولیسم قند به دو بخش تقسیم می‌شود: Methyl Red (MR) و Voges-Proskauer (VP).

 • تست Methyl Red (MR):
  در این تست، باکتری‌ها قادر به تبدیل گلوکز به اسیدهای آلی هستند. اگر باکتری توانمندی برای تولید اسیدهای آلی مثل اسید اسیدی داشته باشد، این اسیدها با افزودن رنگزن Methyl Red به محیط کشت، باعث تغییر رنگ محیط به قرمز می‌شوند. این تغییر رنگ نشان‌دهنده تشکیل اسیدهای آلی و اسیدی است.
 • تست Voges-Proskauer (VP):
  در این تست، باکتری‌ها اسید 2,3-butanediol تولید می‌کنند. این اسید به صورت آلفا و بتا وجود دارد. در صورتی که اسید بتا بیشتر باشد، با افزودن ترکیب‌های شیمیایی خاص به محیط کشت، تشکیل یک رنگ صورت می‌گیرد. رنگ آلتین (مثبت VP) نشان‌دهنده تولید بیشتر اسید بتا و در نتیجه تشکیل 2,3-butanediol است.

استفاده از محیط کشت MR-VP در آزمایشگاه‌ها برای تمیزتر و دقیق‌تر کردن تجزیه و تحلیل متابولیسم قند در باکتری‌ها مفید است.

معرفی محیط کشت MR-VP براث

مشخصات محیط کشت MR-VP براث کدمرک 105712

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.05712

Millipore

MR-VP broth

Methyl-red VOGES-PROSKAUER broth, suitable for microbiology

Synonym(s):Methyl-red VOGES-PROSKAUER broth
 • کد : 105712 مرک آلمان
 • بسته بندی : 500 گرمی

دو نوع محیط کشت اصلی وجود دارد:

 • یکی از آنها برای کشت سلولی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دیگری برای کشت میکروبیولوژیکی

برای رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری یا قارچ استفاده می شود. متداول ترین محیط های رشد برای میکروارگانیسم ها نوترینت براث و پلیت های جامد آگار هستند. محیط های کشت تخصصی گاهی اوقات برای میکروارگانیسم ها یا سلول های خاص مورد نیاز هستند. بعضی از ارگانیسم ها که به عنوان ارگانیسم های مشکل پسند شناخته می شوند. به دلیل نیازهای غذایی پیچیده به محیط های تخصصی احتیاج دارند. به عنوان مثال ویروس ها که انگل های اجباری داخل سلولی هستند. و به ترکیباتی برای رشد احتیاج دارند که در سلول های زنده موجود است.

مشخصات محیط کشت MR-VP براث کدمرک 105712

معرفی تعدادی محیط کشت

مزایای کشت MR-VP

MR-VP، مخفف Methyl Red-Voges Proskauer، یک روش کشت است که شامل آزمایش‌های بیوشیمیایی خاص برای شناسایی باکتری‌ها است. درک پیچیدگی های فرآیند و اجزای ضروری مورد نیاز برای کشت موفق بسیار مهم است.

مزایای کشت MR-VP چند برابر است. از افزایش قابل توجه عملکرد گرفته تا بهبود کیفیت محصول نهایی، کولتیواتورها با اتخاذ این روش نوآورانه، مزایای بی شماری به دست می آورند.

راه اندازی محیط MR-VP

برای شروع سفر کشت MR-VP، انتخاب مکان مناسب و تهیه تجهیزات لازم بسیار مهم است. بیایید مراحل اساسی مورد نیاز برای ایجاد محیط کشت ایده آل را بررسی کنیم.

کنترل متغیرها در کشت MR-VP

دما، رطوبت و محلول های غذایی متغیرهای حیاتی در کشت MR-VP هستند. مدیریت موثر این عوامل کلیدی برای دستیابی به نتایج بهینه در فرآیند کشت است.

چالش ها در کشت MR-VP

مانند هر روش کشاورزی، کشت MR-VP با مجموعه ای از چالش ها همراه است. از عوامل محیطی گرفته تا مشکلات بالقوه با رشد باکتری ها، کولتیواتورها باید برای غلبه بر موانع آماده باشند.

تأثیر محیطی کشت MR-VP

پایداری یک نگرانی رو به رشد است. این بخش به روش‌های سازگار با محیط زیست در کشت MR-VP می‌پردازد و بر اهمیت به حداقل رساندن ردپای اکولوژیکی تأکید می‌کند.

MR-VP در مقایسه با سایر روش های کشت

برای ارائه یک دیدگاه جامع، ما MR-VP را با روش‌های کشت سنتی مقایسه می‌کنیم. درک مزایا و معایب به تزکیه کنندگان کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند.

خرید محیط کشت MR-VP براث

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید محیط کشت MR-VP براث با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید محیط کشت MR-VP براث

قیمت  فروش محیط کشت MR-VP براث

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت لاکتوزآگار VRB می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریقمحیط کشت MR-VP براث کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت