ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اتیلن گلیکول کد مرک 100949

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اتیلن گلیکول کد مرک 100949

83 / 100

اتیلن گلیکول کد مرک 100949 یکی از محصول تولیدی کمپانی مرک آلمان می باشد. این کمپانی یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی در جهان است. کمپانی مرک آلمان توانست در سال 2015 امتیاز کمپانی سیگماآلدریچ را خریداری نموده و از آن پس محصولات این شرکت تحت لیسانس مرک به بازارهای جهانی عرضه می گردد.

 اتیلن گلایکول از سال 1859 شناخته شده بود ، اما تا زمان جنگ جهانی اول به صورت صنعتی تولید نشد. در آن زمان سنتز این ماده را توسط هیدرولیز اتیلن انجام می دادند . تولید از ماده فرمالدهید و کربن مونواکسید نیز در بین سال های 1940 تا 1963 رایج بوده است.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

 اتیلن گلیکول کد مرک 100949

اتیلن گلیکول کد مرک 100949 که معمولا به آن گلیکول نیز گفته می شود ، ساده ترین عضو دی الکل ها است. این ماده شیمیایی اساساً به دو منظور استفاده می شود ، یک به عنوان ماده خام در تولید الیاف پلی استر کاربرد دارد و دوم اینکه برای فرمولاسیون محصولات ضدیخ مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده بدون رنگ ، معمولاً بدون بو ، با اندکی فراریت ، ویسکوزیته پایین و جاذب آب در شبکه ی ملکولی است. این ماده بسیار سمی است . جاذب رطوبت است و در طیف بسیار وسیعی از مواد قطبی مانند آب ، الکل ها ، گلیکول اترها و استون قابل امتزاج است ، اما در مواد غیر قطبی مانند و تولوئن حلالیت پایینی دارد.

گروه های هیدروکسیل در گلیکول ها خواص شیمیایی عمومی الکل های معمولی را به گلیکول ها می دهند. گروه هیدروکسیل عامل ایجاد بسیاری از ترکیب هاست. مواد دارای هیدروکسیل ها را می توان به آلدئیدها ، آلکیل هالیدها ، آمین ها ، آزیدها ، اسیدهای کربوکسیلیک ، اترها ، مرکاپتان ها ، نیترات استرها ، نیتریل ها ، استرهای نیتریت ، استرهای آلی ، پراکسیدها ، استرهای فسفات و استرهای سولفات تبدیل کرد.

مشخصات اتیلن گلیکول کد مرک 100949

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/NL/en مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات مرک  را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک آلمان دسترسی پیدا کنید.

1.00949
Supelco

Ethylene glycol

EMPLURA®

Synonym(s):Ethylene glycol, Glycol, 1,2-Ethanediol
Empirical Formula (Hill Notation):C2H6O2
CAS Number:107-21-1
Molecular Weight:62.07
MDL number:MFCD00002885
EC Index Number:203-473-3

خواص اتیلن گلیکول کد  100949

این خواص شیمیایی اجازه می دهد این ماده به عنوان یک واسطه در طیف وسیعی از واکنش ها عمل کند. به خصوص برای تشکیل رزین این وجود واسطه ها مهم است ، از جمله تولید رزین می توان به تولید رزین های پلی استر اشاره نمود. این ترکیب در آب و بسیاری از مایعات آلی کاملا محلول است. اتیلن گلیکول زمانی که در آب حل می شود ، باعث مختل شدن هیدروژن می شود.

اتیلن گلیکول خالص در محدوده دمای منفی 12 درجه سانتیگراد یخ می زند ، اما هنگام مخلوط شدن با آب ، مخلوط به راحتی کریستال نمی شود و بنابراین نقطه ی انجماد مخلوط به طور چشمگیری کاهش می یابد. به طور خاص ، مخلوطی از 60% اتیلن گلیکول و 40% آب در دمای منفی 45 انجماد می یابد. بنابراین مشخص است استفاده عمده اتیلن گلیکول به عنوان یک ضد یخ بر اساس توانایی آن در کاهش نقطه ی انجماد در هنگام مخلوط شدن با آب است.

اتیلن گلیکول کد مرک 100949-min

مشخصات فنی اتیلن گلیکول کد 100949

 • نام محصول : اتیلن گلیکول
 • نام لاتین : Ethylene glycol
 • کد : 100949
 • CAS Number : 102-21-1
 • EC Number : 203-473-3
 • جرم مولی : 62.07gr/mol
 • چگالی : 1.1132g/cm3
 • دمای جوش : 197.3 درجه سانتیگراد
 • دمای ذوب : -12.9 درجه سلسیوس (8,8 درجه فارنهایت : 260,2 کلوین)
 • دمای خود اشتعالی : 1110C
 • شکل ظاهری : مایعی است غلیظ (ویسکوزیته متوسط) بی رنگ و بی بو و شیرین مزه است.
 • انواع : مونو اتیلن گلایکول ، دی اتیلن گلایکول ، تری اتیلن گلایکول

انواع اتیلن گلایکول ها

1- مونو اتیلن گلیکولMonoethylene glycol) MEG)

مونو اتیلن گلایکول یک ترکیب آلی است که به عنوان ضدیخ در وسایل نقلیه و پیش ماده برای پلیمرها مورد استفاده قرار می گیرد. مونو اتیلن گلایکول در حالت خالص ، مایعی بیرنگ ، بی بو و سمی می باشد و مزه ای شیرین دارد.

موارد مصرف اتیلن گلیکول کد مرک 100949

 1. صنایع پلاستیک
 2. تهیه رزین ها
 3. فیبرهای پلیمری
 4. الیاف پلی استر
 5. بطری های نوشیدنی
 6. فیلم های بسته بندی

2- دی اتیلن گلیکول Diethylene glycol) DEG)

دی اتیلن گلایکول ترکیبی آلی ، شفاف ، نم گیر و بی بو است . این ماده با آب و حلال های آلی امتزاج پذیر است. دی اتیلن گلایکول دارای دو گروه اتیلن است که به وسیله ی یک اتم اکسیژن به یکدیگر متصل شده اند . دی اتیلن گلایکول مانند سایر الکل های دو عاملی داراری دو گروه عاملی -OH است.

 • موارد مصرف عبارتند از :
 • بعنوان حلال در صنعت نفت و گاز
 • رزین های پلی استر
 • نرم کننده ها
 • حلال نیترو سلولز
 • تولید TEG

3- تری اتیلن گلیکول Triethylene glycol) TEG)

تری اتیلن گلیکول یک ترکیب آلی از خانواده الکل های دو عاملی یا دی ال است و به عنوان پلاستی سایزر وینیل مصرف می شود. خاصیت سمی این ماده بالا می باشد ، همچنین این ماده در وسایل آنتی میکروبی نیز استفاده می شود.

موارد مصرف :

 1. در صنعت نفت و گاز
 2. جاذب رطوبت
 3. کاشی
 4. سیمان
 5. نساجی
 6. در سیستم تهویه مطبوع

اتیلن گلیکول کد مرک 100949-min

تولید اتیلن گلیکول کد مرک 100949

در حال حاضر تنها یک روش برای تولید اتیلن گلیکول استفاده می شود. این روش بر اساس هیدرولیز اتیلن اکساید است که از طریق اکسیداسیون مستقیم اتیلن با هوا یا اکسیژن بدست می آید. اتیلن اکساید بدون وجود کاتالیست هیدرولیز حرارتی شده و به Ethylene glycol تبدیل می شود. در این روش مخلوط اتیلن اکساید – آب تا 2000C پیش گرما داده می شود که به موجب آن اتیلن اکسید به EG تبدیل می شود.

از این فرآیند DEG ، TEG و MDG نیز تولید می شوند. علت اصلی تولید این مواد این است که سرعت واکنش اتیلن اکساید با EG بسیار سریعتر از واکنش آن با آب است. مقدار آب موجود در راکتور به صورت مستقیم بر میزان تولید این مواد تاثیر دارد.

کاربردهای اتیلن گلیکول

1- به عنوان مایع خنک کننده و عامل انتقال گرما

استفاده عمده از اتیلن گلیکول به عنوان یک عامل برای انتقال حرارت با روش همرفتی است، به عنوان مثال ؛ این ماده در خودرو و رایانه هایی که سیال کاری خنک کننده آن ها مایع است به کار می رود. اتیلن گلیکول معمولا در سیستم های تهویه مطبوع در سیستم آب سرد نیز استفاده می شود. در سیستم های گرمایی / خنک سازی ژنوترمال ، اتیلن گلیکول مایعی است که گرما را از طریق استفاده از یک پمپ گرمایی ژنوترمال انتقال می دهد. اتیلن گلایکول انرژی را از منبع گرم (دریاچه ، اقیانوس ، آب) به دست آورده وآن را در محل مورد نیاز تخلیه می نماید.

2- ضد یخ

در حال حاضر بیشترین مصرف اتیلن گلیکول به منظور تولید سیال خنک کننده موتور است. از اتیلن گلایکول به عنوان ضدیخ در خودرو و ماشین آلات استفاده می شود. اتیلن گلیکول خالص در حدود 12- درجه سانتیگراد (10.4 درجه فارنهایت) یخ می زند ، اما هنگام مخلوط شدن با آب ، این مخلوط در دمای پایین یخ می شود. به عنوان مثال ، مخلوطی از 60% اتیلن گلیکول و 40% آب در دمای (45- C 490 – درجه فارنهایت) منجمد می شود.

استفاده از اتیلن گلیکول نه تنها نقطه انجماد مخلوط های آبی را کاهش می دهد. بلکه نقطه جوشش را نیز افزایش می دهد. افزایش دمای جوش به این علت است که اتیلن گلیکول خالص دارای نقطه جوش بسیار بالاتر و فشار بخار پایین نسبت به آب خالص است. در سیستم خنک کنندگی خودروها مایع اتیلن گلایکول عمل اساسی مقابله با یخ زدگی را ایفا می کند. ولی به علت خورنده بودن این ماده به آن بازدارنده های ضد خوردگی اضافه می کنند تا از زنگ زدگی جلوگیری شود.

3- تولید پلیمر

در صنایع پلاستیک ، این ماده یک ماده ی واسطه ی مهم برای تولید الیاف پل استر و رزین است. به عنوان مواد اولیه در ساخت پلی استرهایی مانند پلی اتیلن ترفتالات (40%) (PET) استفاده می شود. پلی اتیلن ترفتالات ، که در ساخت بطری های پلاستیکی برای نوشیدنی های غیر الکلی کاربرد دارد ، از اتیلن گلیکول تهیه می شود.

4- ماده خشک کننده

به دلیل نقطه جوش بالای این ماده و همچنین آب دوستی ، یک ماده رطوبت زدای مفید است، این محصول برای حذف بخار آب از گاز طبیعی قبل از پردازش بیشتر استفاده می شود.

5- مهار هیدرات

به طور گشترده ای برای جلوگیری از تشکیل هیدرات های گاز طبیعی در خطوط لوله با طول زیاد است که گاز طبیعی را از میدان های گازی دور به مکان های مورد نظر انتقال می دهد.

اتیلن گلیکول کد مرک 100949-min

اطلاعات زیست محیطی اتیلن گلایکول ها

اتیلن گلیکول یک ماده شیمیایی با حجم بالای تولید می باشد. در حدود 10 روز در هوا و چند هفته در آب و خاک فرو تجزیه می شود. این محصول از طریق محصولات حاوی اتیلن گلیکول وارد محیط می شود. هرچند که دوزهای اندک این ماده هیچ سمیتی ندارند، اما در دوزهای نزدیک بالا (> 1000 میلی گرم در کیلو گرم در روز) اتیلن گلیکول به عنوان تراتوژن (از بین برنده ی موجودات زنده) عمل می کند.

شرایط بسته بندی و نگهداری اتیلن گلیکول

اتیلن گلیکول معمولا در تجهیزات فولادی ذخیره می شود . مخازنی که با پوشش های فنولیک و اپوکسی- فنلی پوشیده شده اند، مانند تانک های پلاستیکی تقویت شده فایبرگلاس و تانک های ضد زنگ نیز می تواند برای ذخیره سازی این ماده استفاده گردد.

از آلومینیوم در دماهای پایین (حدود 104 درجه فارنهایت یا حداکثر 40 درجه سانتیگراد) برای ذخیره سازی این ماده استفاده شده است ، اما توصیه نمی شود که ظرف آلومینیومی گرم شود. آهن روی یا گالوانیزه برای ذخیره سازی این ماده توصیه نمی شود. آلیاژهای مس نیز ممکن است باعث تغییر رنگ محصول شوند.

خرید و فروش اتیلن گلیکول کد مرک 100949

شرکت شیمی که نمایندگی مرک آلمان در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اتیلن گلیکول کد مرک 100949 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

کالاهای موجود در انبار ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان

تهران ارسال توسط پیک

مشتریان سایر شهرها ارسال توسط شرکت های حمل و نقل

فروش مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران

شرکت شیمی کهن عرضه‌کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، مفتخر است انواع مواد شیمیایی مرک را با کیفیتی تضمین شده و قیمتی مناسب به تمامی خریداران در سراسر کشور تحویل نماید. شما می‌توانید هم‌اکنون برای خرید به سایت مرک مواد شیمیایی و سرتیفیکیت مرک  از طریق همین صفحه اقدام فرمایید. درصورت وجود هرگونه مشکلی در روند  سفارش و خرید کالا، از طریق شماره‌های درج‌شده درسایت، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواد شیمیایی صنعتی میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت