ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

پلی ساکارید چیست؟

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

پلی ساکارید چیست؟

86 / 100

پلی ساکارید چیست؟ در این سری از مطالب وبلاگ شیمی کهن ما قصد داریم شما را با پلی ساکارید چیست؟ آشنا سازیم. در این جا می خواهیم به منظور بررسی بیشتر مواد شیمیایی  مراحل تولید این ماده به مراتب مقرون به صرفه و کاربردی را شرح دهیم.

شما می توانید خرید مواد مرک را از شیمی کهن که یکی از نمایندگی های فروش مواد شیمیایی در ایران است در مقادیر دلخواه سفارش دهید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک،  سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

پلی ساکارید چیست؟

پلی ساکارید فراوان‌ترین کربوهیدرات موجود در غذاهاست. این ماده از پیوند واحدهای کوچک مونوساکارید ایجاد می‌شود و از مهمترین انواع پلی ساکاریدها می‌توان به نشاسته، سلولز و گلیکوژن اشاره کرد.

مهمترین جزء سازنده‌ی یک پلی ساکارید گلوکز است. گلوکز یکی از حیاتی‌ترین مواد مورد نیاز برای انسان، گیاهان و جانوران است و پلی ساکارید به عنوان منبع این ماده‌ی حیاتی شناخته می‌شود. گلوکز مهمترین قند آزاد در گردش خون انسان و جانوران است. این ماده به عنوان سوخت مغز، سلول‌ها و گلبول‌های قرمز به کار می‌رود و بدن با مصرف این ماده به تولید انرژی می‌پردازد. گلیکوژن، یکی از شاخص‌ترین انواع پلی ساکارید، شکل ذخیره‌شده‌ی گلوکز در بدن انسان و جانوران است.

این شرکت نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. که  شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.

پلی ساکارید چیست؟

مشخصات پلی ساکارید 

پلی‌ساکاریدها گروهی از ترکیبات آلی هستند که از واحدهای ساکارز (شکر) ساخته شده‌اند. این ترکیبات زنجیره‌های طولانی از واحدهای ساکارز را تشکیل می‌دهند که به صورت پلیمری به هم پیوسته‌اند. این گروه شامل نوعی از کربوهیدرات‌ها می‌شود و در مواد غذایی مختلف، از جمله سیب‌زمینی، نان، ذرت و برنج، یافت می‌شوند.

پلی‌ساکاریدها در سلول‌های گیاهی به عنوان منبع ذخیره انرژی عمل می‌کنند. سلولولز، گلوکوز، استارچ و گلیکوژن از جمله معروف‌ترین پلی‌ساکاریدها هستند. این ترکیبات به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی خود مورد استفاده در صنایع مختلفی نظیر مواد غذایی، کاغذسازی، داروسازی و غیره قرار می‌گیرند.

انواع پلی ساکارید 

  • گلیکوژن: گلیکوژن برای اندوختن و ذخیره سازی انرژی در بدن جانوران به کار می‌رود و در جانوران پستاندار این ماده در کبد و عضله‌ها انبار می‌شود. در مواقع نیاز بدن به انرژی، گلیکوژن توسط آنزیم‌های بدن به گلوکز تبدیل می‌شود و در صورت عدم نیاز بدن به انرژی نیز این ماده در ماهیچه‌ها ذخیره و انبار می‌شود. گلیکوژن به طور طبیعی در غلات و حبوبات یافت می‌شود. سیب زمینی، عدس، نخود، لوبیا، برنج، سبوس، آرد جو و… از جمله مواد غذایی حاوی پلی ساکارید هستند.
  •  نشاسته: نشاسته شکل ذخیره‌شده‌ی قند در گیاهان است و در واقع این ماده معادل گلیکوژن در ارگانیسم گیاهی است. یعنی گیاهان قند اضافی خود را به شکل نشاسته ذخیره می‌کنند تا در مواقع نیاز، آن را به صورت گلوکز به مصرف برسانند. نشاسته یکی از فراوان‌ترین مواد موجود در خوراکی‌هاست و گندم، ذرت، سیب زمینی، برنج و… از جمله مواد غذایی حاوی نشاسته هستند.
  •  سلولز: سلولز ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی دیواره‌ی سلولی گیاهان است و این ماده اگرچه برای انسان قابل هضم نیست و ماده‌ای خوراکی به شمار نمی‌رود اما از کاربردهای صنعتی فراوانی برخوردار است. تولید نخ و پارچه بافی و استفاده در صنعت پوشاک مهمترین کاربرد سلولز است و همچنین به شکل الیاف استریلیزه شده در پزشکی نیز کاربرد دارد. علاوه بر این از سلولز در ساخت مواد منفجره، پلاستیک سازی، رنگ سازی و… نیز استفاده می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

ساختار پلی ساکارید

ساختار پلی‌ساکاریدها بستگی به نوع خود دارد، اما اغلب این ترکیبات از واحدهای تکراری ساکارز یا ساکاریدها ساخته شده‌اند. ساکارز یک نوع دیساکارید است که از دو واحد گلوکوز تشکیل شده و این واحدها به وسیله پیوندهای گلیکوزی به یکدیگر متصل هستند.

در سلولولز، که یکی از شناخته شده‌ترین پلی‌ساکاریدها در گیاهان است، واحدهای گلوکوز به وسیله پیوندهای بتا-1,4-گلیکوزی به یکدیگر متصل هستند. این پیوندها باعث ایجاد زنجیره‌های طولانی می‌شوند که قابلیت ایجاد ساختارهای متفاوت و استحکام مکانیکی دارند.

ساختار استارچ، که نیز یک نوع پلی‌ساکارید است، شبیه به ساختار گلیکوژن است ولی دارای زنجیره‌های طولانی‌تر و پیوندهای بتا-1,4-گلوکوزی و الفا-1,6-گلوکوزی است.

هر نوع پلی‌ساکارید دارای ساختار خاص خود است که به عملکرد و ویژگی‌های فیزیکی آن مرتبط می‌شود.

ساختار پلی ساکارید

انواع دیگر پلی ساکارید 

مالتودکسترین: مالتودکسترین یک پلی ساکارید است که به عنوان افزودنی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. مالتودکسترین از نشاسته توسط هیدرولیز جزئی تولید می شود و معمولا به عنوان یک پودر خشک یافت می شود.

ماده مالتودکسترین راحتی قابل هضم است، که به سرعت به عنوان گلوکز جذب می شود و به نسبت درجه پلیمریزاسیون مقدار شیرینی متفاوت دارد. از این ماده برای تولید نوشابه و آب نبات استفاده می شود و همچنین می تواند به عنوان یک افزودنی در انواع دیگر غذاهای فرآوری شده یافت شود.

پکتین

پکتین: یکی از مفیدترین انواع پلی ساکارید ها ماده‌ای به نام پکتین است. پکتین نوعی فیبر است که تحت حرارت منبسط می‌شود و به ماده‌ای ژل‌مانند تبدیل می‌گردد و منبع اصلی این ماده میوه‌ها هستند.

تولید صنعتی پکتین معمولا از طریق افزودن اسید رقیق و داغ به پوست خشک مرکبات و تفاله‌ی انواع میوه‌ها انجام می‌گیرد. این فرآیند موجب می‌شود تا پکتین موجود در دیواره سلولی میوه‌ها به حالت محلول تبدیل شود و در نهایت ماده‌ی به دست آمده را با اتانول ترکیب می‌کنند تا به صورت رسوب ته‌نشین شود.

کاربرد پکتین در صنایع غذایی

مهمترین کاربرد پکتین در صنایع غذایی استفاده از آن به عنوان غلیظ کننده و همینطور استفاده به عنوان ماده‌ی نگه‌ دارنده است. پکتین فاقد هرگونه چربی است و یک ماده‌ی کاملا سالم محسوب می‌شود. به علاوه حالت ژل‌مانند پکتین موجب شده تا از آن به عنوان ماده‌ای اولیه برای تهیه‌ی انواع مربا، مارمالاد و ژله استفاده شود.پلی ساکارید چیست؟

خرید پلی ساکارید

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید پلی ساکارید با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید پلی ساکارید

قیمت – فروش پلی ساکارید

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش پلی ساکارید می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

پلی ساکارید چیست؟

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت