ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

تازوباکتام سدیم

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

تازوباکتام سدیم

86 / 100

تازوباکتام سدیم یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک آنتی‌بیوتیک از دسته پنی‌سیلین‌ها شناخته می‌شود. این ترکیب به دلیل ویژگی‌های ضد باکتریایی و کاربردهای پزشکی گسترده، در درمان عفونت‌های مختلف به کار می‌رود. در ادامه، ویژگی‌ها، کاربردها، مکانیسم عمل، عوارض جانبی و موارد مهم دیگر مربوط به تازوباکتام سدیم توضیح داده می‌شوند.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

تازوباکتام سدیم

تازوباکتام سدیم یک آنتی‌بیوتیک از خانواده پنی‌سیلین‌ها (β-لاکتام‌ها) است که به طور گسترده در درمان عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب دارای ویژگی‌های شیمیایی و بیولوژیکی منحصر به فردی است که آن را به یکی از داروهای مهم و کارآمد در پزشکی تبدیل کرده‌است. تازوباکتام سدیم در موارد مختلفی از جمله عفونت‌های تنفسی، ادراری، پوستی، استخوان و مفاصل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تازوباکتام سدیم به عنوان یک پنی‌سیلین نیم‌سنتتیک از دسته بتالاکتام‌ها شناخته می‌شود. این ترکیب به صورت پودر بلوری سفید رنگ تهیه می‌شود و در آب حل می‌شود. وزن مولکولی این ترکیب معمولاً حدوداً ۴۳۹ گرم بر مولکول است.

مشخصات تازوباکتام سدیم

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

T2820

Sigma-Aldrich

Tazobactam sodium salt

β-lactamase inhibitor

Synonym(s):CL-298741, YTR-830H, [2S-(2α, 3β, 5α)]-3-Methyl-7-oxo-3(1H,2,3-triazol-1-ylmethyl)-4-thia-1-azabicyclo[3.2.0]heptane-2-carboxylic acid 4,4-dioxide
Empirical Formula (Hill Notation):C10H11N4NaO5S
CAS Number:89785-84-2
Molecular Weight:322.27
MDL number:MFCD00917472
PubChem Substance ID:329826726
NACRES:NA.85

تازوباکتام سدیم

 • کد: T2820
 • نام ماده نمک سدیم تازوباکتام
 • مهارکننده بتالاکتاماز
 • مترادف(ها): CL-298741، YTR-830H، [2S-(2α، 3β، 5α)]-3-متیل-7-oxo-3(1H,2،3-triazol-1-ylmethyl)-4- تیا-1-آزابی
 • سیکلو[3.2.0]هپتان-2-کربوکسیلیک اسید 4،4-دی اکسید
 • فرمول تجربی (نامگذاری تپه): C10H11N4NaO5S
 • شماره CAS: 89785-84-2
 • وزن مولکولی: 322.27
 • شماره MDL: MFCD00917472
 • شناسه ماده PubChem: 329826726
 • NACRES:NA.85

خواص تازوباکتام سدیم

 • سطح کیفیت:100
 • فرم:پودر یا کریستال
 • رنگ:سفید تا مایل به سفید
 • طیف فعالیت آنتی بیوتیکی
  باکتری های گرم منفی
  باکتری های گرم مثبت
 • حالت عمل:سنتز دیواره سلولی | دخالت می کند
 • سیم SMILES
  [Na+].C[C@]2(Cn1ccnn1)[C@@H](N3[C@@H](CC3=O)S2(=O)=O)C([O-])=O

تازوباکتام سدیم

مشخصات فیزیکو شیمیایی تازوباکتام سدیم

 • نام کامل: تازوباکتام سدیم
 • فرمول شیمیایی: C16H17N5NaO7S2
 • وزن مولکولی: مقدار دقیق موردنیاز است.
 • حالت فیزیکی: ممکن است به صورت پودر یا جامد باشد.
 • رنگ: اطلاعاتی درباره رنگ ترکیب در دسترس باشد.
 • حالت حفظ: ممکن است در دمای خنک و خشک نگهداری شود.
 • حلالیت: ممکن است در آب حل شود.
 • pH: اطلاعات درباره محدوده pH محلول‌های تازوباکتام سدیم در دسترس باشد.

کاربرد تازوباکتام سدیم در صنعت

در درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف مانند عفونت‌های دستگاه تنفسی، عفونت‌های ادراری، عفونت‌های پوستی و بافت نرم، عفونت‌های استخوان و مفاصل و دیگر عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود.

مکانیسم عمل:
با اتصال به پروتئینات موجود در دیواره‌ی سلولی باکتری‌ها، فرآیند ساخت و تعمیر دیواره سلولی را از بین می‌برد و باعث ضعیف شدن و ایجاد ترک‌ها در دیواره سلولی باکتری‌ها می‌شود. این اثر باعث مرگ و نابودی باکتری‌ها می‌گردد.

عوارض جانبی:
استفاده از تازوباکتام سدیم ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد که شامل حساسیت‌های پوستی، تهوع، استفراغ، اسهال، تغییر در آزمایشات خونی، افزایش ریسک عفونت‌های قارچی و عفونت‌های دیگر می‌شوند. در صورت ظهور هرگونه علائم غیرعادی، به پزشک خود مراجعه کنید.

مزایا و معایب تازوباکتام سدیم 

مزایا:

طیف گسترده‌ای از اثربخشی:به عنوان یک آنتی‌بیوتیک از خانواده پنی‌سیلین‌ها، دارای طیف وسیعی از اثربخشی در درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف می‌باشد. این توانایی باعث می‌شود که در درمان عفونت‌های مختلف با باکتری‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

کارآمدی عالی در برخی عفونت‌ها: تازوباکتام سدیم در برخی عفونت‌های پیچیده و مقاوم به داروهای دیگر، مانند عفونت‌های تنفسی و ادراری، نشان داده است که می‌تواند به خوبی مؤثر باشد.

استفاده در بیماران حساس به داروهای دیگر: برخی افراد ممکن است حساسیت یا عدم تحمل نسبت به دیگر دسته‌های آنتی‌بیوتیک داشته باشند. تازوباکتام سدیم به عنوان یک آنتی‌بیوتیک از دسته پنی‌سیلین‌ها، به افرادی که به داروهای دیگر حساسیت دارند، گزینه‌ای ممکن می‌شود.

معایب:

مقاومت باکتری‌ها: به عنوان یک آنتی‌بیوتیک، استفاده مداوم از تازوباکتام سدیم و سایر آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است منجر به توسعه مقاومت باکتری‌ها در برابر این دارو شود. این مقاومت باعث کاهش اثربخشی دارو در درمان عفونت‌ها می‌شود.

عوارض جانبی: مصرف  ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد که شامل حساسیت‌های پوستی، تهوع، استفراغ، اسهال و تغییرات در آزمایشات خونی می‌شوند.

تداخل‌های دارویی:ممکن است با برخی از داروهای دیگر تداخل داشته باشد و باعث کاهش اثربخشی یا افزایش عوارض جانبی این داروها گردد.

مصرف نادرست و افزایش مقاومت باکتری‌ها: مصرف نادرست و بی‌رویه آنتی‌بیوتیک‌ها، از جمله تازوباکتام سدیم، می‌تواند منجر به افزایش مقاومت باکتری‌ها و عدم اثربخشی در درمان عفونت‌ها شود.

کاربرد محدود در برخی عفونت‌ها: این دارو ممکن است در برخی نوع‌های عفونت‌ها به نسبت دیگر آنتی‌بیوتیک‌ها محدودیت داشته باشد.

می‌بایست به پزشک خود مشورت کنید تا مزایا و معایب استفاده از تازوباکتام سدیم در مورد شرایط شما را ارزیابی نماید و تصمیم گیری مناسب را انجام دهید.

تازوباکتام سدیم

فرمول و ساختار شیمیایی

فرمول شیمیایی تازوباکتام سدیم به صورت زیر است:

C16H17N5NaO7S2

ساختار شیمیایی تازوباکتام سدیم شامل اتصالات و اتم‌های مختلفی است که به یکدیگر پیوسته‌اند. این ساختار به شکل یک مولکول پیچیده با اتصالات بتالاکتامی و دیگر عناصر ساخته شده‌است. تازوباکتام سدیم دارای ساختاری منحصر به فرد است که برای اثربخشی در درمان عفونت‌های باکتریایی بسیار مهم است.

بسته بندی 

10 mg

محصولات مشابه

"تازوباکتام

خرید و فروش تازوباکتام سدیم سیگما آلدریچ

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید تازوباکتام سدیم با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – تازوباکتام سدیم سیگما آلدریچ 

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش تازوباکتام سدیم می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت