ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید تانیک کد 403040

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید تانیک کد 403040

87 / 100

اسید تانیک کد 403040 (TA) یک اسید آلی طبیعی و غیر سمی با خاصیت بازدارندگی از خوردگی برای فلزات و آلیاژها است. یک سیستم نورتابی شیمیایی (CL) KIO4 (پریودات پتاسیم) – H2O2 (پراکسید هیدروژن) – Tween40 در تشخیص اسید تانیک در فاضلاب صنعتی استفاده شده است. اسید تانیک هیدرولیز می شود و عمدتاً گلوکز و اسید گالیک را تشکیل می دهد. خاصیت قابض آن به دلیل وجود گروه های پلی فنلی است.

اسید تانیک ممکن است در فرآیندهای زیر استفاده شود:
سنتز کمپلکس‌های تانات آهن با واکنش با آهن فلزی.به عنوان یک عامل پروتئین زدایی در تهیه DNA ژنومی و پلاسمیدی.
به عنوان یک کاهنده در سنتز نانو ذرات فلزی.

اسید تانیک کد 403040

اسید تانیک کد 403040 یک اسید آلی قوی است که دارای فرمول شیمیایی C4H6O3 است. این ترکیب در طبیعت به صورت یک مایع بی‌رنگ یافت می‌شود و بویی تند و تلخ دارد. اسید تانیک در صنعت به عنوان یک مادهٔ شیمیایی و به عنوان مادهٔ اصلی در تولید پلاستیک‌ها، رزین‌ها، صابون‌ها، رنگ‌ها و داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، اسید تانیک یکی از ماده‌های مهم در صنعت نساجی به شمارمی‌آید و در فرایند رنگ‌بری پارچه‌ها و نخ‌ها به کار می‌رود.

اسید تانیک به دلیل خواص آنتی‌باکتریال و ضد قارچی خود، در تولید محصولات بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب در صنعت غذایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یک مادهٔ افزودنی غذایی به مواد غذایی اضافه می‌شود. به طور کلی، اسید تانیک یکی از مواد شیمیایی مهم و چند منظوره است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات اسید تانیک

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

403040
Sigma-Aldrich

Tannic acid

ACS reagent
Synonym(s):Gallotannin, Tannin
Empirical Formula (Hill Notation):C76H52O46
CAS Number:1401-55-4
Molecular Weight:1701.20
Beilstein:8186396
EC Number:215-753-2
MDL number:MFCD00066397
PubChem Substance ID:24865158
NACRES:NA.21
اسید تانیک کد 403040

اسید تانیک کد 403040

مشخصات فیزیکو شیمیایی اسید تانیک

مشخصات فیزیکوشیمیایی اسید تانیک به شرح زیر است:

 • فرمول شیمیایی: C4H6O3
 • جرم مولکولی: ٩٠.٠۹ گرم بر مول
 • نقطه ذوب: ۳۱-۳۳ درجه سلسیوس
 • نقطه جوش: ۱۴۰-۱۴۱ درجه سلسیوس
 • چگالی: ۱٫۱۸۴ گرم بر سانتی‌متر مکعب در دمای ۲۵ درجه سلسیوس
 • ضریب شکست: ۱٫۴۵۱۴
 • حلالیت در آب: خوب
 • پایداری: پایدار در شرایط معمول دما و فشار، اما در شرایط قلیایی و باز شدید، ممکن است تجزیه شود.
 • طبقه‌بندی: اسید آلی قوی
 1. خواص شیمیایی: اسید تانیک با آب، الکل، اتر، و بسیاری از حلال‌های آلی خوب محلول است. همچنین، این ترکیب در طی واکنش‌های شیمیایی مختلف، از جمله واکنش‌های اکسایش و احیای الکترونی، واکنش‌های استرزایی و تشکیل امیدهای آلدهیدی، نقش مهمی دارد.
 2. خواص فیزیکی: اسید تانیک یک مایع بی‌رنگ با بوی تند و تلخ است. این ترکیب در دمای اتاق بطور معمول به صورت مایع و در دمای پایین‌تر از ۳۳ درجه سلسیوس به صورت جامدتبدیل می‌شود. همچنین، این ترکیب در طی واکنش‌های شیمیایی و اکسیداسیون، تولید دودهای سمی مانند اکسید کربن و اکسید نیتروژن می‌کند.

خواص اسید تانیک

 • مقطع تحصیلی: معرف ACS
 • سطح کیفیت: 200
 • دمای خود اشتعال:980 درجه فارنهایت
 • علامت زدن باقی مانده:≤0.5٪
 • ضرر – زیان: ≤12.0% از دست دادن در هنگام خشک شدن، 105 درجه سانتیگراد
 • mp: 218 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • آثار کاتیونی: روی: ≤0.005٪
  فلزات سنگین: ≤0.003٪
اسید تانیک کد 403040

اسید تانیک کد 403040

کاربرد اسید تانیک

اسید تانیک به دلیل خواص شیمیایی و فیزیکی خود، در صنایع مختلف به عنوان یک مادهٔ شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای این ترکیب به شرح زیر است:

 • صنعت پلاستیک: اسید تانیک در تولید پلاستیک‌های مختلف، به عنوان مادهٔ اصلی یا مادهٔ افزودنی به کار می‌رود.
 • صنعت نساجی: این ترکیب در فرایند رنگ‌بری پارچه‌ها و نخ‌ها به کار می‌رود.
 • صنعت رنگ: اسید تانیک به عنوان یکی از مواد اولیه در تولید رنگ‌های مختلف به کار می‌رود.
 • صنعت رزین: این ترکیب در تولید رزین‌های مختلف، به عنوان یکی از مواد اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • صنعت دارویی: اسید تانیک در تولید بسیاری از داروها و محصولات بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • صنعت غذایی: این ترکیب به عنوان یک مادهٔ افزودنی غذایی به مواد غذایی اضافه می‌شود.
 • صنعت تولید صابون: اسید تانیک در تولید صابون‌های مختلف به عنوان یکی از مواد اولیه به کار می‌رود.
 • صنعت تولید کاغذ: این ترکیب در تولید کاغذ و محصولات کاغذی به عنوان یکی ازمواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • در ادامه

 • صنعت تولید پلی استایرن: اسید تانیک در تولید پلی استایرن به عنوان یکی از مواد اصلی به کار می‌رود.
 • صنعت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی: این ترکیب در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مانند محصولات ضد عفونی کننده و ضد تعریق به کار می‌رود.
 • کشاورزی: اسید تانیک در تولید کودهای آلی و در فرایند تولید کمپوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر کاربردها: این ترکیب در تولید محصولات پتروشیمی، در رنگ‌بری چوب و چرم، ودر تولید مواد ضد یخ و ضد زنگ نیز به کار می‌رود. همچنین، اسید تانیک در آزمایش‌های آزمایشگاهی به عنوان یک مادهٔ شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کل، اسید تانیک به دلیل خواص و کاربردهای متنوع خود، یکی از مواد شیمیایی مهم و چند منظوره است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بسته بندی اسید تانیک

 • 50 G
 • 100 G
 • 500 G
اسید تانیک کد 403040

اسید تانیک کد 403040

کاربرد اسید تانیک در صنعت دارویی

اسید تانیک در صنعت دارویی به عنوان یک مادهٔ مهم و چند منظوره مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای این ترکیب در صنعت دارویی به شرح زیر است:

 1. ضد عفونی کننده: به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی در تولید بسیاری از محصولات دارویی مانند ضدعفونی کننده‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها، ضد قارچ‌ها، و ضد ویروس‌ها استفاده می‌شود. این ترکیب با تخریب پروتئین‌های سلولی و توقف رشد باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌های دیگر، اثرضد عفونی کننده خود را نشان می‌دهد.
 2. ضد التهابی: به عنوان یک مادهٔ ضد التهابی در تولید بسیاری از داروهای ضد التهابی مانند آسپرین و ایبوپروفن به کار می‌رود. این ترکیب با کاهش تولید عامل‌های التهابی مانند پروستاگلاندین‌ها، اثر ضد التهابی خود را نشان می‌دهد.
 3. ضد اسیدی:  به عنوان یک ضد اسیدی در تولید بسیاری از داروهای معده و دستگاه گوارش به کار می‌رود. این ترکیب با کاهش اسیدیته محتویات معده، درمان بسیاری از بیماری‌های معده مانند زخم معده و ترشح اسید معده را تسکین می‌دهد.
 4. ضد آلرژی:  به عنوان یک مادهٔ ضد آلرژی در تولید بسیاری از داروهای ضد آلرژی مانند آنتی‌هیستامین‌ها به کار می‌رود. این ترکیب با کاهش تولید عامل‌های التهابی و آلرژی‌زا مانند هیستامین، اثر ضد آلرژی خود را نشان می‌دهد.
 5. ضد سرطان:  به عنوان یک مادهٔ ضد سرطانی در تولید بسیاری از داروهای ضد سرطانی مانند دوکسوروبیسین به کار می‌رود. این ترکیب با توقف رشد سلول‌های سرطانی و ایجاد تغییرات در سلول‌های سرطانی، اثر ضد سرطانی خود را نشان می‌دهد.

به طور کلی، اسید تانیک به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خود، در تولید بسیاری از داروهای مختلف به کار می‌رود. با توجه به اهمیت این ترکیب در صنعت دارویی، تحقیقات بیشتری در زمینهٔ کاربردهای این ترکیب در درمان بیماری‌های مختلف در حال انجام است.

محصولات مشابه 

اسید تانیک

آرشيو دسته بندي ها : محصولات سيگماآلدريچ SIGMA ALDRICH

شرکت شيمي کهن از سالهاي بسيار گذشته وارد کننده مواد آزمايشگاهي سيگماآلدريچ در ايران است . در اين قسمت مي توانيد انواع مواد آزمايشگاهي سيگماآلدريچ را همراه با مشخصات شيميايي و کاربرد آنها مشاهده کنيد و براي استعلام و ثبت سفارش به سراسر ايران اقدام نمائيد. در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد. تا از موجودي آن اطلاع پيدا کنيد. خريداران محترم مي توانند جهت در خواست قيمت ماده مورد نظر از طريق راه هاي ارتباطي زير اقدام نمائيد.

خرید و فروش اسید تانیک کد 403040 سیگما آلدریچ

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید اسید تانیک کد 403040 سیگما آلدریچ با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

کالاهای موجود در انبار ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

مشتریان سایر شهرها ارسال توسط

شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت –خرید اسید تانیک کد 403040 سیگما آلدریچ

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید تانیک کد 403040 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.خرید محلول هیدروکسید تترابوتیلامونیوم

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت