ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

84 / 100

سدیم بی کربنات (جوش شیرین) یکی از نمک های سدیم است. این ماده یک ترکیب بی بو و بدون طعم است که دارای خاصیت ضعیف بازی است. سدیم این ماده دردمای اطاق بصورت پودر سفید و بلورین است. جوش شیرین یک ماده جاذب رطوبت و بوگیر است. جوش شیرین درآب یک آمفوتر است که این بدین معنی است که می تواند درآب هم به عنوان اسید و هم به عنوان بازعمل کند.سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

این ماده دردمای اطاق درآب حل می شود. مقدار حل شوندگی این ماده در 100گرم آب ،10گرم است. همچنین این ماده دراتانول نامحلول است. استعلام سریع قیمت جوش شیرین صنعتی به صفحه اصلی سایت شرکت شیمی کهن وارد شوید و مشخصات محصول خودرا ملاحضه و سفارش خود را از طریق تماس مستقیم انجام دهید، یا از طریق خط واتساپ شرکت ثبت سفارش نمایید که کارشناسان ما درکوتاه ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در این شرکت که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. جهت آگاهی از قیمت و خرید سدیم بی کربنات می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

مشخصات ماده سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

شرکت شیم کهن فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش محصولات مرک به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید محصولات مرک را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .

 • نام ماده: سدیم بی کربنات (جوش شیرین)
 • نام انگلیسی: Sodium bicarbonate
 • نام های دیگر: جوش شیرین
 • فرمول مولکولی: NaHCO3
 • جرم مولکولی:84.007 g/mol
 • CAS Number :144-55-8

 

سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

تولید – کاربرد سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

برای تولید این ماده مخلوطی از سدیم کلرید، آب ، آمونیاک و کربن دی اکسید را در ظرف واکنش می ریزند و پس از حرارت دادن به آن، رسوب سدیم بی کربنات تشکیل می شود. نام تولید جوش شیرین به این شیوه، فرایند سلوی نام دارد. این فرایند دراواسط قرن نوزدهم میلادی ابدا شد و به مرور زمان،استفاده ازآن بیشترشد. درابتدای قرن 21میلادی ،مقدار تولید این ماده بیش از ده هزارتن بوده است.سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

ازجوش شیرین درداروهای ضدافسردگی به عنوان آنتی دوت استفاده می شود. به دلیل داشتن خواص قلیایی و ضد اسیدی، از این ماده برای درمان سوزش معده و اسیدی بودن معده استفاده می کنند. همچنین این ماده مقداراسیدی بودن خون را کاهش می دهد.

 دامی :

برای حیوانات شیرده مانند گاو و گوسفند از این ماده برای درمان اسیدوز متابولیک استفاده می شود. طریقه مصرف سدیم بی کربنات معمولا به صورت تزریقی است. علاوه براین،ازجوش شیرین به عنوان مکمل غذایی دام و طیور نیز استفاده می شود.

 در صنعت :

یکی از بیشترین مصرف این ماده درصنعت،برای تولید پارچه های پشمی و ابریشمی بکار گرفته می شود. برای رنگرزی و چاپ پارچه استفاده گسترده ای می شود.همچنین از این ماده به عنوان یک ماده خنثی کننده درصنعت دباغی استفاده می شود.از این ماده به عنوان کاتالیزور و تصفیه کننده درفرایند تولید پلیمر و پلاستیک استفاده می شود.ازآنجایی که جوش شیرین دی اکسیدکربن آزاد می کند،ازاین ماده به عنوان فوم ساز درصنعت تولید لاستیک استفاده می شود.علاوه براین درپودرهای آتش نشانی نیزاستفاده می شود.سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

شوینده ها:

این ماده می تواند یک پاک کننده قوی سطوح باشد.به همین دلیل ازاین ماده،درشوینده ها استفاده می شود.همچنین جوش شیرین می تواند به شستن بهتر لباس ها کمک کند و بوی بد لباس ها را بگیرد.ازطرفی می تواند قارچ ها و باکتری ها را از بین ببرد.همچنین جوش شیرین می تواند درشستن ظرف ها نیز کمک شایانی بکند.

سدیم بی کربنات (جوش شیرین)  سدیم بی کربنات (جوش شیرین) در صنایع غذایی

ازسدیم بی کربنات(جوش شیرین) درنوشابه ها استفاده می شود.همچنین از این ماده در کیک ها و نان ها مورد استفاده قرار می گیرد.یکی از بیشترین کاربرد این ماده،برای تهیه خمیر نان و کیک استفاده می شود.

 • خواص جوش شیرین:سفیدکردن دندان.جوش شیرین یک سفیدکننده قوی برای دندان هاست و ازاین ماده در خمیردندان ها نیز استفاده می شود.برای سفیدی دندان کافی است جو ش شیرین را توسط مسواک به مدت یک دقیقه به دندان ها بکشید.
 • لایه بردار:به علت داشتن خاصیت قلیایی،پوست را نرم می کند و سلول های مرده را لایه برداری می کند.برای این کار،خمیرجوش شیرین را درست کرده و روی پوست خود بگذارید.
 • ازبین بردن جوش سرسیاه:با داشتن گرانول،می تواندجوش های سرسیاه را ازبین ببرد.ترکیب جوش شیرین،شکر و آب را به صورت خمیر روی صورت خودماساژدهید.
 • آفتاب سوختگی:پس از سوختن پوست توسط آفتاب،فقط کافی است یک حمام جوش شیرین داشته باشیدتا بتوانید از پوست خودمراقبت کنید.سدیم بی کربنات (جوش شیرین)
 • تسکین گزیدگی:خمیر جوش شیرین می تواند حساسیت های ناشی از گزیدگی را کاهش دهد.

مو:یکی از بهترین موادی است که می توانید با آن موهای خود راتمیز کنید.

ازبین بردن بوی بدپا:یکی از بیشترین استفاده ازجوش شیرین،برای از بین بردن بوی بد پا است .برای اینکه پایتان بوی بد ندهد،کافی است مقداری جوش شیرین به کفش های خود اضافه کنید.

تسکین ناراحتی های معده

به علت داشتن خاصیت قلیایی می تواند با اسید معده واکنش دهد و مقداراسیدی بودن آن را کاهش دهد.همچنین این ماده یک آنتی اکسیدان طبیعی است و میتواندنفخ معده را کاهش دهد.سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

 •  برای سرطان : با سلول های سرطانی به مرور زمان واکنش می دهد و می تواند دربلند مدت سلول های سرطانی را از بین ببرد علاوه برتمامی خواص و کاربردهای بالا،از جوش شیرین استفاده های بیشماری می شود.دراین بین باید مراقب مقدار استفاده ازاین ماده باشید.چرا که مصرف بیش از اندازه این ماده می تواند مشکلات بسیاری برای بدن ایجاد کند.
 • ایمنی :خوردن این ماده برای بدن بی ضرر است مگراینکه مقدارمصرف آن بیش از حدباشد. بوییدن این ماده می تواند باعث سوزش بینی و گلو شود.همچنین تماس این ماده با پوست،ممکن است باعث سوزش و خارش پوست شود.
 • مضرات:استفاده در شیرینی ها و نان برای بدن مضر است.افرادی که ناراحتی معده دارند،نباید ازموادی که درآنها جوش شیرین استفاده شده،مصرف کنند.سدیم بی کربنات (جوش شیرین)
 • جوش شیرین و سرکه:هنگامی که سدیم بی کربنات با یک اسید مانند سرکه ترکیب شود،فاسدمی شود.دلیل وقوع این اتفاق ،واکنش بین اسید و باز است.چرا که جوش شیرین خاصیت بازی دارد.

بیشتر بخوانید : سولفات روی صنعتی

فروش سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

شرکت شیمی کهن،ازجمله وارد کنندگان و فروشندگان سدیم بی کربنات (جوش شیرین) صنعتی بوده و درحوزه خرید و فروش موادشیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش این ماده عمده تجربه بالایی دارد.شما می توانید جهت تهیه این محصول باکیفیت و قیمت مناسب با کارشناسان بازرگانی شیمی کهن ارتباط برقرار کنید.

این شرکت نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.سدیم بی کربنات (جوش شیرین)

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم بی کربنات می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

سوالات متداول:

سدیم بی کربنات چیست؟سدیم بی کربنات (جوش شیرین) یکی از نمک های سدیم است. این ماده یک ترکیب بی بو و بدون طعم است که دارای خاصیت ضعیف بازی است.

فروش سدیم بی کربنات (جوش شیرین ) چگونه است؟شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم بی کربنات می باشد.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت