ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سولفات روی صنعتی

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سولفات روی صنعتی

87 / 100

سولفات روی صنعتی یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود.

این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید سولفات روی صنعتی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.سولفات روی صنعتی

مشخصات سولفات روی صنعتی

سولفات روی صنعتی موادشیمیایی روی دار است که دردنیا با اهداف مختلف مورد معامله و خرید و فروش قرار می گیرند. زینک اکسید، زیتک سولفات و زینک کلراید از مهمترین موادشیمیایی روی دار هستند و خرید و فروش آن ها ،باهمین اهداف رایج است. اما درآینده و با توجه به موارد نیاز به این مواد،انتظارمی رود حجم خرید و فروش و معامله ی ترکیبات روی دار،رو به رشد باشد.سولفات روی صنعتی

برای مثال:

 • باتوجه به مصرف برخی ازترکیبات روی دار درصنایع مرتبط ازجمله:
 • رینگ و لاستیک
 • صنایع
 • صنعت کشاورزی
 • صنایع ساختمانی
 • میزان این فلز درخاک های مناطق مختلف به دلیل مصرف،
 • نیاز به استفاده از اضافه کننده های این مواد روبه رشد خواهد بود.

بر اساس همین نیاز سنجی ها،پیش بینی شده است که در بازه ی زمانی سال 2015 تا سال 2030،حجم خرید و فروش محصولات روی دار،سالیانه 4 درصد رشد داشته باشند.

درکنار این موارد، وقوع برخی اتفاقات در دنیا، مانند همه گیری ویروس کرونا و اثبات کاربرد این فلز برای کاهش آسیب های ریوی و توصیه برخی از پزشکان به مصرف قرص های روی دار،از جمله قرص زینک پلاس، موجب بالاتر رفتن نیاز به این ترکیبات شیمیایی ارزشمند خواهد شد. درنتیجه این تغییرات،میزان خرید و فروش ترکیبات روی دار، از جمله فروش سولفات روی دچار جهش شده است.سولفات روی صنعتی

سولفات روی صنعتی

سولفات روی صنعتی

علائم کمبود میزان روی

یکی از مشکلاتی که دسته ای از افراد و یا حتی برخی از حیوانات به آن دچارهستند، کمبود میزان روی است. برای درمان و از بین بردن این کمبود، تامین این فلز از طریق رژیم غذایی است. روی که عامل کنترل بسیاری از فعالیت های بافت ها و تحریک کننده ی آغاز و یا پایان فعالیت بسیاری از آنزیم ها در موجودات زنده است. عنصری بسیار کمیاب است و عدم دریافت میزان مناسب آن،برای بدن جاندارانی که به آن نیاز دارند،مضراست.

ماده روی یکی از محصولات مرک است. نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد.سولفات روی صنعتی

شیمی کهن نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. که  شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.

سولفات روی صنعتی برای چیست؟

سولفات روی صنعتی یا زینک سولفات، به عنوان یکی از موادی که می تواند فلز روی را فراهم کند، همواره به عنوان یک منبع مناسب مورد توجه بوده است و در سراسر جهان، در صنایع مختلف به عنوان ماده ی اولیه خرید و فروش می شود. از روی سولفات درقالب های متنوع، ازجمله قرص روی یا محلول و شربت روی، و با اهداف مختلف درمانی مانند سولفات روی برای پوست یا سایر اهداف استفاده می شود. در ادامه درباره ی این ماده شیمیایی توضیحاتی را خواهیم خواند.

استفاده سولفات روی در آزمایشگاه

 • به صورت خالص بی آبه
 • دارای فرمول شیمیایی ZnSO4
 • وزن مولکولی 161.47 گرم بر مول است.
 • به صورت های دیگری ازجمله مونوهیدراته و هپتا هیدراته نیز در طبیعت یافت می شود.
 • جرم مولکولی درحالت مونوهیدراته برابر با 179.47 گرم بر مول
 • درحالت هپتا هیدراته 287.53 گرم بر مول است.سولفات روی صنعتی

در تمامی حالت های آب پوشیده با بی آبه ی سولفات روی،می توان این ماده را بصورت جامد بدون رنگ پیدا کرد.چگالی آن در حالت بی آبه 3.5 برابر چگالی آب است و میزان انحلال پذیری آن در حلال ها،بستگی به میزان آب موجود در ساختار آن است.درحالت بی آبی،این ماده درآب یا گلیسیرین یا متانول و باقی الکل ها قابلیت انحلال دارد.اما نوع یک آبه یا مونوهیدراته ی آن،فقط درآب انحلال پذیری بالایی دارد. نوع هپتا هیدراته ی آن ،درالکل ها انحلال پذیر نیست و درآب وگلیسیرین قابلیت انحلال دارد.سولفات روی صنعتی

این مولکول های آب پوشیده دراثر قرار گرفتن درمعرض حرارت،آب موجود در ساختار خود را از دست می دهند.طبق نتایج آزمایش ها،این مواد در دماهای مختلف تجزیه می شوند.منوهیدراته در235 درجه سلسیوس و نوع هپت هیدراته در 280 درجه سلسیوس تمامی آب موجود در ساختار خود را از دست داده. در دمای حدود 500 درجه ی سلسیوس تجزیه می شود.علت بررسی نوع هفت آبه یا هپتا هیدراته ی روی سولفات یا زینک سولفات،رایج بودن آن و متداول بودن استفاده ی آن دربخش های مختلف است.همانند تمامی مواد شیمیایی،هنگام کار و استفاده ی از یک ماده ی شیمیایی،بایستی از مخاطرات احتمالی یا نکات ایمنی آن ماده،مطلع باشیم.سولفات روی صنعتی

سولفات روی صنعتی

خرید سولفات روی صنعتی

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

کاربرد سولفات روی

 • سولفات روی یکی از ترکیبات فراهم آورده ی روی است.
 • در تهیه انواع خوراک دام و کودهای شیمیایی و خمیر دندان استفاده می شود.
 • برای جلوگیری از رشد انواع خزه درسطوح مختلف می توان استفاده کرد.
 • اما اینها تنها کاربردهای سولفات روی نیستند
 • تهیه و خرید و فروش سولفات روی با اهداف دیگری نیز انجام می شود.
 • به عنوان ماده شیمیایی فراهم آورنده ی روی درتولید انواع داروهای شیمیایی برای کنترل عملکرد سیستم ایمنی:
 • درمان دل پیچه و اسهال ها
 • درمان سرما خوردگی
 • کنترل رشد
 • درمان آسیب دیدگی های پوستی
 • بهبود عملکرد حافظه
 • رشد مو و کنترل ریزش مو و…
 • برای بزرگسالان و کودکان بصورت قرص یا شربت مورد استفاده قرار می گیرد.
 • زمان مصرف قرص آن نیز مهم است

محلول آن نیز به عنوان محلول الکترولیت برای جداسازی روی ازترکیبات آن،درفرایندصنعتی استحصال روی مورد استفاده است.

مطابق مطالعات اخیر، مصرف روی دربیماران مبتلا به سرطان در فرایند شیمی درمانی موجب کاهش برخی از مخرب فرایندشیمی درمانی درفرد مبتلا به سرطان می شود. بافت های آسیب دیده ی استخوان از همین طریق، بخشی از آسیب دیدگی خود را ترمیم می کنند. مصرف کنندگان، باید توجه داشته باشند که مصرف بیش از اندازه ی این ماده موجب کاهش میزان دریافت برخی دیگر از فلزات، ازجمله مس می شود. میزان مصرف معین و کنترل شده ی آن ،بین 8 الی 11 میلی گرم در روز باعث حفظ سلامتی و عدم مداخله ی مصرف آن با جذب سایر فلزات می شود.سولفات روی صنعتی

مطابق برگه ی ایمنی و داده های آزمایشگاهی مرتبط با سولفات روی مصرف کنندگان سولفات روی باید به موارد زیر توجه کنند

 • تماس سولفات روی باچشم،بسیار مخاطره آمیز است.
 • در صورت تماس باید چشم ها حداقل برای مدت 15 دقیقه با آب شستشو داده شود.
 • درصورت ورود سولفات روی به محیط معده یا ریه،باعث تحریک و ایجاد تهوع می شود.
 • درصورت بلع یا تنفس گرد و غبار غلیظ آن ،پس از حضور در فضای باز باجریان هوای آزاد، باید به مراکز فوریت های پزشکی مراجعه نمایید.
 • دفع کنترل نشده ی این ماده در طبیعت، علی الخصوص درزمانی که در معرض آب در طبیعت قرار گیرد باعث خطر است. این مخاطرات نه به صورت مقطعی بلکه در زمان طولانی باعث آسیب به محیط زیست است و تا زمان های زیادی، این آسیب ها قابل مشاهده هستند.

سولفات روی صنعتی

قیمت – فروش سولفات روی صنعتی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سولفات روی صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات صنعتی کلیک کنید:

 

سوالات متداول:

مهم ترین کاربرد سولفات روی چیست؟بیشترین کاربرد از این ماده در صنعت کشاورزی می باشد زیرا کمبود روی موجب کاهش رشد گیاهان و درختان میوه می شود هم چنین در پزشکی بسیار پرکاربرد می باشد.

چگونه سولفات روی تولید می شود؟ این ماده با سولفوریک اسید و اکسید به راحتی واکنش می دهد و با سرد آن این ماده ارزشمند تولید می شود.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت