ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

84 / 100

پتاسیم نیترات و کاربرد های آن – نیترات پتاسیم جامدی سفید رنگ با فرمول {\displaystyle KNO_{3}}KNO3 است که از پتاسیم، نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده است. نیترات پتاسیم کاربردهای گسترده ای دارد و علاوه بر استفاده به عنوان کود مهمترین کاربرد آن در طول تاریخ، استفاده به عنوان جزئی از باروت است.

البته با گذشت زمان استفاده از نیترات پتاسیم برای تولید مواد منفجره ای مانند دینامیت و TNT منسوخ شده است، اما هنوز هم به عنوان پرایمرهای توپخانه ای، در فیوزهای نارنجک دستی و در آتش بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد. نیترات پتاسیم غیر قابل انفجار است اما سوختن مواد منفجره را تسریع می کند. همچنین در صورتی که به مدت طولانی در معرض گرما یا آتش قرار بگیرد ، منفجر شود.

یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در این شرکت که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله پتاسیم نیترات با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.

این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است. جهت آگاهی از قیمت و خرید پتاسیم نیترات می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

پتاسیم نیترات چیست؟ پتاسیم نیترات و کاربرد های آن 

این ماده حاوی دو ماده غذایی اساسی برای گیاهان است و معمولا به عنوان کود برای محصولات ارزشمند استفاده می شود تا نیتروژن و پتاسیم عاری از کلرید را برای رشد گیاهان فراهم کند.

در خانه داری مدرن نیز از نیترات پتاسیم در محصولات متداول و روزمره استفاده می شود. به عنوان مثال خمیردندان های ضد حساسیت و محصولات سفید کننده دندان حاوی این ترکیب هستند. این نمک معدنی را می توان در لوازم آرایشی نیز یافت.  پتاسیم نیترات یا شوره (با فرمول شیمیایی KNO3) در محل‌هایی مانند دیوارهٔ غارها به صورت طبیعی به شکل گرد سفید رنگی وجود دارد.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

جرم مولکولی پتاسیم نیترات پتاسیم نیترات و کاربرد های آن 

جرم مولکولی این ماده 101.1032 گرم بر مول ، نقطه ذوب 334 درجه سلسیوس و نقطه جوش 400 درجه سلسیوس می باشد. این ماده آب را جذب می کند و به عنوان یک ماده اکسنده قوی شناخته شده است. همین علت محصولاتی مانند باروت که در محیط آزاد قرار می گیرند رطوبت را جذب کرده و خراب می شوند.

از ریختن نیتریت اسید روی نمک های پتاسیم مثل پتاسیم کربنات به وجود می آید.

K۲CO۳ + 2 HNO۳ → 2 KNO۳ + CO۲ + H۲O

این ماده  را نیز می توان از طریق نیترات آمونیوم و هیدروکسید پتاسیم بدست آورد.

(NH4NO3 (aq) + KOH (aq) → NH3 (g) + KNO3 (aq) + H2O (l)

پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

خطرات پتاسیم نیترات

خوردن آن موجب مسمومیت شدید و مرگ می شود. باید بدانید این ماده یک ماده قابل اشتعال بوده و در صورت گرم شدن مشتعل یا منفجر می شود. سرعت جذب نیترات پتاسیم با سیستم گوارشی بسیار بالا می باشد.

این ماده یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد است. شما می توانید خرید مواد مرک را از شیمی کهن که یکی از نمایندگی های فروش مواد شیمیایی صنعتی در ایران است در مقادیر دلخواه سفارش دهید.

این شرکت فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش محصولات مرک به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید محصولات مرک را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

پتاسیم نیترات چه کاربردی دارد؟

 1. ساخت خمیر دندان برای دندان های حساس.
 2. تولید مواد منفجره و آتش بازی مثل باروت سیاه.
 3. کاربرد در درمان فشار خون بالا.
 4. به صورت تاریخی در درمان بیماری آسم مورد استفاده قرار می گیرد.
 5. استفاده به عنوان کود در کشاورزی.
 6. استفاده به عنوان نگهدارنده مواد غذایی.
 7. به عنوان یک ماده ادرار آور در پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.
 8. مصرف عمده به عنوان اکسنده در پودر سیاه در موتورهای موشک وهمچنین بمب‌های دودزا می باشد.

جهت اطلاع از محصولات سیگما آلدریچ به صفحه محصولات مراجعه کنید. جهت سفارش محصولات با کارشناسان واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

موراد مصرف نیترات پتاسیم 

 پتاسیم نیترات درصنايع مختلفي استفاده مي‌شود. اما مهمترين كاربرد آن به عنوان كود شيميايي در صنايع كشاورزي است. ساير مصارف آن در صنايع غير كشاورزي مانند توليد صابون و شوينده ها، رنگ هاي شيميايي و داروها، صنايع شيشه و سراميك، صنايع غذايي، تهيه گل حفاري و … هستند كه حجم بسيار كمي از توليد پتاس، در اين صنايع مصرف مي‌شود. تعداد زيادي از نمك هاي پتاسيم بسيار مهم هستند و شامل برميد، كربنات، كلرات، كلريد، كرومات، سينيد، دي كرومات، هيدروكسيد، يديد، نيترات و سولفات پتاسيم مي باشند.پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

صنعت کشاورزی 

 پتاسيم يكي از عناصر غذايي اوليه موجودات زنده جانوري و گياهي است. كودهاي پتاسيم بعد از نيتروژن و فسفر، سومين كود از نظر مصرف هستند، كودها 95% از مصرف پتاسيم را به خود اختصاص داده اند و كمتر از 10 درصد آن به مصرف تهيه مواد شيميايي مي رسد. کودهاي طبيعي يا شيميايي باعث افزايش توانايي خاک براي رشد و سلامت گياه است که حاوي نيتروژن، فسفر يا پتاسيم مي باشد و اين عناصرحاصل خيزي خاک را افزايش مي دهند.

 پتاسيم فعاليت يا عدم فعاليت آنزيم‌ها، استفادة بهينه از آب، فتوسنتز و انتقال قندها، توليد نشاسته، در تركيبات پرانرژي لازم براي رشد گياهان، مقاومت در برابر بيماري‌ها و اثرات ناشي از خشكسالي، طعم و بوي ميوه‌ها و سبزيجات را در گياهان كنترل مي‌كند. عرضه پتاسيم، بيشتر بصورت پتاس و كاني‌هاي پتاسيم‌دار، كانه‌ها و محصولات فرآوري شده (كودهاي آماده براي مصرف، كودهاي تركيبي) صورت مي‌گيرد.

صنعت داروسازی

از پتاسیم نیترات به عنوان نگهدارنده موادغذايي به ويژه فرآورده هاي گوشتي استفاده مي شود. از محلول رقيق نيترات پتاسيم به عنوان داروي مدر استفاده مي شود. در مواردي که پتاسيم بدن کم مي شود، نمک هاي پتاسيم به صورت خوراکي يا تزريقي به بيمار تجويز مي شود و از محلول هاي پتاسيم در مراحل بارداري استفاده مي شود. از کلريد پتاسيم (سيلويت ) براي بيماراني که مبتلا به مرض قند هستند استفاده مي شود.

سيلويت يکي از تشکيل دهنده هاي اصلي Oral Rehydration Solution (ORS)ي قلبي کمي باشد. استفاده از نمک هاي پتاسيم به ويژه براي بيماراني که ناراحتي هاي قلبي و دستگاه گوارشي دارند. بايد با دقت انجام گيرد و در صورت بروز سرگيجه، حالت تهوع و يا دل درد بايد مصرف آن متوقف شود. از کلريد پتاسيم امروزه در درمان کمبود خاصيت قليايي خون و شوک هاي به وجود آمده در بيماري هاي کاهش قند خون استفاده مي شود.پتاسیم نیترات و کاربرد های آن آن 

نگهدارنده ی غذایی پتاسیم نیترات و کاربرد های آن 

استفاده از پتاسیم نیترات به عنوان نگهدارنده های غذایی به طور معمول در قرون وسطی دیده شده است.امروزه، این ترکیب در بسیاری از فرایندها مانند تیمار گوشت، تولید آب نمک و نمک دار کردن و پرس کردن گوشت گاو مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد منفجره

بر اساس تاریخ اختراع ترقه در چین باستان، چین به صورت تصادفی یکی از بزرگترین اختراعات همه ی دوران خود را کشف کرد. مخلوط 15 درصد کربن، 10 درصد سولفور و 75 درصد پتاسیم نیترات منجر به تولید “برف چینی ” شد. این پودر سیاه رنگ در حال حاضر معمولاً به عنوان باروت شناخته می شود. از این ماده در ساخت مواد آتش بازی، نارنجک ها، بمب ها و غیره استفاده می شود. این ماده به عنوان یک جزء برای سوخت موشک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در طول سال های اولیهی کشف باروت، مواد خاصی با دقت به صورت دستی مخلوط شده و به قطعات کوچک شکسته می شدند.

امروزه، زغال چوب و سولفور با استفاده از عمل آسیاب با توپ های فولادی دوار در یک استوانهی توخالی مخلوط می شوند. پتاسیم نیترات به صورت جداگانه پودر شده و ترکیب شده و همراه با مواد دیگر به صورت پودر در می آید. سپس، این ترکیب درون ظروفی پرس شده و دوباره شکسته شده و به دانه هایی با اندازه ی استاندارد تبدیل می شود. دانه ها در سیلندرهای چوبی قرار داده می شود تا لبه های آن ها صاف گردد. به منظور ارائه ی یک فیلم مقاوم در برابر رطوبت و کاهندهی اصطکاک به این ترکیب گرافیت اضافه می گردد.پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

پتاسیم نیترات اغلب در طول تولید سیگار به عنوان یک جزء مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب به سوختن یکنواخت تنباکو کمک می کند (هشدار: سیگار برای سلامتی مضر است).

کاربردهای دیگر پتاسیم نیترات و کاربرد های آن 

پتاسیم نیترات به عنوان یک ماده ی ادرار آور در پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به عنوان یک جزء در خمیر دندان نیز کاربرد داشته و باعث حساسیت کمتر دندان ها به درد توسط تداخل با انتقال سیگنال درد در اعصاب دندان می گردد. این ماده به داروهای کمر درد و درد مفاصل نیز اضافه می گردد. همچنین به منظور تولید شیشه ی نوری، شیشه های صنعتی با درجات بالا و غیره نیز کاربرد دارد.پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

پتاسیم نیترات به طور گسترده در فلزکاری به عنوان یک شار مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دارو در میان مردان به دلیل اینکه ادعاهایی وجود دارد که پتاسیم نیترات تقویت کننده  غرایز جنسی می باشد، محبوب می باشد.این ترکیب به دلیل کاربردهای متنوعی که دارد. یکی از مفیدترین ترکیبات بر روی زمین می باشد.پت

معرفی جرم مولی پتاسیم نیترات

جرم مولی پتاسیم نیترات یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک نیترات شناخته می‌شود. این ترکیب از ترکیبات مهم در صنایع مختلف مانند کشاورزی، صنایع مواد منفجره، و صنعت آتش‌نشانی استفاده می‌شود.

ویژگی‌های شیمیایی

جرم مولی پتاسیم نیترات از ترکیبات شیمیایی که دارای فرمول شیمیایی KNO3 است تشکیل شده است. این ترکیب دارای ویژگی‌های فیزیکی مانند بلوری بودن، بدون رنگ، و ذوب شدن در دمای بالا است.

معرفی نماد پتاسیم نیترات

نماد پتاسیم نیترات KNO3 است. این ترکیب شیمیایی یک نماد استاندارد است که برای نشان دادن پتاسیم نیترات استفاده می‌شود. پتاسیم نیترات یک ترکیب شیمیایی مهم است که در صنایع مختلف به کار می‌رود.

راهنمای ایمنی کار با نیترات پتاسیم

راهنمای کار با مواد سمی:
معمولا مواد را از نظر میزان سمی بودن به سه دسته شامل سمیت بالا، متوسط و پایین تقسیم می‌کنند. نوع برخورد با ماده از دید ایمنی به سمیت و شکل فیزیکی ماده بستگی دارد. خطرناک ترین راه ورود ماده ی سمی به بدن، سیستم تنفسی است و لذا باید سیستم‌ های تهویه مناسب راه اندازی شود.  شرایط سمیت متوسط، استفاده از ماسک‌های معمولی جواب می‌دهد و وجود سیستم‌های تهویه در کنار وسایل حفاظت فردی می تواند موثرتر باشد.

 شرایط سمیت پایین، خطر منتفی است. مواد شیمیایی خیلی خطرناک، در صورت عدم استفاده صحیح مضرات فوق العاده شدیدی از قبیل سرطان، صدمه به جنین، عیوب ژنتیکی، عقیمی، کاهش امکان بارداری، مرگ جنین ، جهش کروموزومی یا نقایص اساسی بعد از تولد جنین در فرد ایجاد می کنند.پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

خرید پتاسیم نیترات

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید پتاسیم نیترات با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش پتاسیم نیترات می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .پتاسیم نیترات و کاربرد های آن

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

سوالات متداول:

کود پتاسیم نیترات را در کجا ها می توان به کار برد؟ این کود برای باغات پسته، درختان میوه، محصولات سبزی و صیفی، سیب زمینی، توت فرنگی، تنباکو، مرکبات، پنبه، موز، انبه، چمنزارها، نیشکر، کشت های هیدروپونیک و کشت های گلخانه ای مناسب است.

نحوه مصرف پتاسیم نیترات به چه صورت است؟ در مصرف خاکی بسته به نوع کشت 50 تا 150 کیلوگرم از کود را در زمان کاشت بکار ببرید. در مصرف بصورت آبیاری و سرک 25 تا 50 کیلوگرم از کود را در 2 تا 3 نوبت در طول فصل کشت استفاده کنید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت