ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

متیل جاسمونات

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

متیل جاسمونات

86 / 100

متیل جاسمونات، به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم، در حوزه‌های مختلفی از جمله شیمی، کشاورزی، و علوم زیستی کاربردهای گسترده‌ای دارد. این ترکیب به عنوان یک هورمون گیاهی با اهمیت زیاد در رشد و تنظیم رشد گیاهان شناخته می‌شود. در این مقاله، به بررسی ساختار متیل جاسمونات، خواص آن، و کاربردهای مختلف این ترکیب می‌پردازیم.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

معرفی متیل جاسمونات

متیل جاسمونات یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک ترکیب دی‌ترپنوئیدی شناخته می‌شود. ساختار متیل جاسمونات به شکل یک تتراکونتان (C30H50O2) می‌باشد. این ترکیب از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

هسته جاسمونات: این بخش از  ماده شیمیایی جاسمونات مسئولیت‌های اصلی این هورمون گیاهی را بر عهده دارد. هسته جاسمونات از چهار حلقه کربنی تشکیل شده است.

گروه متیل: این گروه متیل (-CH3) به هسته جاسمونات متصل شده و نقش مهمی در فعالیت‌های متیل جاسمونات ایفا می‌کند.

مشخصات متیل جاسمونات

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

W341002
Sigma-Aldrich

Methyl jasmonate

≥98%, stabilized, FG
Synonym(s):3-Oxo-2-(2-pentenyl)cyclopentaneacetic acid, methyl ester, Methyl 3-oxo-2-(2-pentenyl)cyclopentaneacetate
Linear Formula:(O=)C5H6(CH2CH=CHC2H5)CH2CO2CH3
CAS Number:39924-52-2
Molecular Weight:224.30
FEMA Number:3410
EC Number:254-705-5
Council of Europe no.:10821
MDL Number: MFCD00036656
PubChem Substance ID:24901687
Flavis number:9.521
NACRES:NA.21

متیل جاسمونات

مشخصات فیزیکو شیمیایی  

این ماده یک هورمون گیاهی با خصوصیات فیزیکوشیمیایی خاص است. در زیر، مشخصات فیزیکوشیمیایی متیل جاسمونات آورده شده است:

 • وزن مولکولی: وزن مولکولی متیل جاسمونات حدوداً 226.36 گرم بر مول می‌باشد.
 • حالت فیزیکی:  این ماده به صورت یک جامد بلوری سفید در دمای اتاق و در فشار جوی معمول وجود دارد.
 • دمای ذوب: دمای ذوب  حدوداً 137-139 درجه سلسیوس است. این دما نقطه‌ای است که ماده از حالت جامد به حالت مایع تغییر می‌کند.
 • حلالیت: این ماده در آب کم حل است و در حلال‌های آلی مانند اتانول به خوبی حل می‌شود. این ویژگی حلالیت متیل جاسمونات در آب کم بوده و از اهمیت زیادی در انتقال و جذب این هورمون در گیاهان برخوردار است.
 • خواص شیمیایی: این ماده به عنوان یک هورمون گیاهی، در تنظیم رشد و توسعه گیاهان نقش دارد و تحت تأثیر عوامل شیمیایی و فیزیکی مختلف تغییر می‌کند. این هورمون به عنوان یک ماده واکنش‌پذیر به تغییرات محیطی عمل می‌کند و نقش مهمی در تنظیم فرآیندهای فیزیولوژیکی گیاهان ایفا می‌کند.

متیل جاسمونات به عنوان یک هورمون گیاهی با خواص فیزیکی و شیمیایی خاص، در مطالعات علوم زیستی و کشاورزی اهمیت دارد و در تنظیم رشد و توسعه گیاهان نقش اساسی دارد. این مشخصات فیزیکوشیمیایی این هورمون برای تحقیقات و کاربردهای علمی و کشاورزی بسیار اهمیت دارند.

خواص متیل جاسمونات

متیل جاسمونات یک هورمون گیاهی است که در رشد و تنظیم رشد گیاهان نقش دارد. برخی از خواص مهم متیل جاسمونات عبارتند از:

 1. تنظیم رشد گیاهان: این ماده به عنوان یک هورمون رشد، تنظیم رشد اندام‌های گیاهی مانند ساقه و برگ را انجام می‌دهد.
 2. تنظیم تولید گل: این هورمون نقش مهمی در تشکیل گل‌ها و میوه‌ها دارد.
 3. تنظیم استرس‌های زیستی: این ماده شیمیایی به عنوان یک واکنش‌پذیر به استرس‌های زیستی مانند آلودگی، شوری، و تنش‌های حرارتی عمل می‌کند.
متیل جاسمونات

متیل جاسمونات

کاربرد متیل جاسمونات

متیل جاسمونات به عنوان یک هورمون گیاهی با اهمیت در کشاورزی و علوم زیستی به کار می‌رود. برخی از کاربردهای اصلی متیل جاسمونات عبارتند از:

 • کشاورزی: این هورمون به عنوان یک ماده تنظیم کننده رشد گیاهان در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا رشد گیاهان را تنظیم کند و به حفظ محصولات کمک کند.
 • مطالعات زیست‌شناسی: این ماده در مطالعات زیست‌شناسی گیاهی به عنوان یک مدل برای مطالعه رشد و تنظیم رشد گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مطالعات علوم زیستی: این هورمون به عنوان یک مواد معیاری در آزمایشات علوم زیستی و مطالعات مولکولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
نتیجه‌گیری:

متیل جاسمونات به عنوان یک هورمون گیاهی مهم، ساختار، خواص، و کاربردهای فراوانی دارد. این هورمون نقش اساسی در تنظیم رشد گیاهان و محافظت آن‌ها در برابر استرس‌های زیستی ایفا می‌کند. اهمیت متیل جاسمونات در کشاورزی و تحقیقات علوم زیستی نمایانگر اهمیت آن در جهان علمی و کاربردهای عملی می‌باشد.

متیل جاسمونات

متیل جاسمونات

خرید متیل جاسمونات سیگما آلدریچ

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید متیل جاسمونات با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت  فروش متیل جاسمونات

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش متیل جاسمونات می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت