ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

کانامایسین سولفات

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

کانامایسین سولفات

85 / 100

کانامایسین سولفات یکی از مهمترین واکنش‌های بیوشیمیایی در دنیای پزشکی و صنایع دارویی می‌باشد. این ترکیب به‌عنوان یک آنتی‌بیوتیک از دسته آمینوگلیکوزیدها با قابلیت مبارزه با باکتری‌ها از طریق مهار سنتز پروتئین‌ها در سلول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله، به بررسی خصوصیات شیمیایی، ساختار مولکولی، مکانیسم عمل، کاربردها و نقاط ایمنی کانامایسین سولفات می‌پردازیم.

کانامایسین سولفات

کانامایسین سولفات با فرمول شیمیایی C18H36N4O11S و وزن مولکولی ۵۴۲/۶۵ گرم بر مولکول متشکل از گروه‌های مختلف عناصر شیمیایی است. این ترکیب در ظاهر به‌صورت یک پودر بی‌رنگ یا کریستال‌های رنگی معرفی می‌شود. خصوصیات محلول‌پذیری و دمای ذوب نیز به ترتیب در زمینه‌های مرتبط با شیمی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

کانامایسین سولفات دارای ساختار پیچیده‌ای است که شامل گروه‌های آمینوگلیکوزیدی با اتصالات گلیکوزیدی و پپتیدی می‌باشد. این ساختار متنوع و تنوع در پیوند‌ها باعث شده تا کانامایسین سولفات به عنوان یک آنتی‌بیوتیک قوی و گسترده اثر شناخته شود.

کانامایسین سولفات به سلول‌های باکتریایی متصل می‌شود و با پروتئین‌های ریبوزوم در داخل سلول تعامل می‌کند. این تعامل باعث مهار سنتز پروتئین‌ها در سلول می‌شود که نهایتاً منجر به مرگ سلول باکتری می‌گردد.

کانامایسین سولفات

مشخصات کانامایسین سولفات

K1876

Sigma-Aldrich

Kanamycin disulfate salt from Streptomyces kanamyceticus

aminoglycoside antibiotic

Synonym(s):Kanamycin Disulfate Salt, Kanamycin disulfate, O-3-amino-3-deoxy-alpha-D-glucopyranosyl-(1->6)-O-(6-amino-6-deoxy-alpha-D-glucopyranosyl-(1->4))-2-deoxy-D-Streptamine sulfate (1:2) (salt), Kanamycin A, Kanamycin acid sulfate
CAS Number:64013-70-3
MDL number:MFCD00143916
PubChem Substance ID:329817127

خواص کانامایسین سولفات

 • منبع بیولوژیکی:Streptomyces kanamyceticus
 • سطح کیفیت:200
 • فرم:پودر
 • قدرت:~650 میکروگرم در هر میلی گرم
 • ناخالصی ها:≤4٪ کانامایسین B
 • رنگ:سفید تا مایل به سفید
 • انحلال پذیری:H2O: 10 میلی گرم در میلی لیتر
 • طیف فعالیت آنتی بیوتیکی
  باکتری های گرم منفی
  باکتری های گرم مثبت
  مایکوباکتریوم
  مایکوپلاسما
 • حالت عمل:سنتز پروتئین | دخالت می کند.

کانامایسین سولفات

مشخصات فیزیکو شیمیایی کانامایسین سولفات

کانامایسین سولفات یک ترکیب شیمیایی پیچیده است که به عنوان آنتی‌بیوتیک درمانی به کار می‌رود.  این ماده به عنوان یک آنتی‌بیوتیک پهن‌طیف در درمان عفونت‌های باکتریایی انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای آن می‌توان به درمان عفونت‌های دستگاه ادراری، تنفسی، پوستی و… اشاره کرد.مشخصات فیزیکوشیمیایی این ترکیب به شرح زیر است:

نام شیمیایی: کانامایسین سولفات (Kanamycin sulfate)
فرمول شیمیایی: C18H36N4O11S
وزن مولکولی: مقداری حدودی (بسته به دقت وازن‌دهی)
حالت فیزیکی: ممکن است به صورت پودر یا کریستال در دسترس باشد.
رنگ: معمولاً بی‌رنگ یا رنگ سفید دارد.
دمای ذوب: مقداری حدودی (بسته به دقت اندازه‌گیری) درجه سلسیوس.
دمای جوش: مقداری حدودی (بسته به دقت اندازه‌گیری) درجه سلسیوس.
حلالیت: می‌تواند در آب حل شده و در سایر حلال‌ها حل نشود.
بو: ممکن است بوی خاصی داشته باشد که به علت ویژگی‌های شیمیایی‌اش می‌باشد.

مشخصات شیمیایی:

دستگاه‌های شناسایی: ترکیب کانامایسین سولفات به وسیلهٔ تکنیک‌های تجزیه و تحلیل شیمیایی مانند طیف‌سنجی هم‌جذبی (UV-Vis)، طیف‌سنجی توده‌ای جرم (MS) و همچنین تکنیک‌های اسپکتروسکوپی نووکلئار مغناطیسی (NMR) شناسایی و تجزیه‌تحلیل می‌شود.

ساختار و فرمول شیمیایی کانامایسین سولفات 

کانامایسین سولفات (Kanamycin sulfate) یک آنتی‌بیوتیک آمینوگلیکوزیدی است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرمول شیمیایی این ترکیب به صورت زیر است:

C18H36N4O11S

این فرمول شیمیایی نمایانگر ترکیبی از اتم‌های کربن (C)، هیدروژن (H)، نیتروژن (N)، اکسیژن (O) و گوگرد (S) در مولکول کانامایسین سولفات می‌باشد. اتصالات پیچیده‌ای از این اتم‌ها در ساختار مولکولی این آنتی‌بیوتیک وجود دارد که به وسیلهٔ واکنش‌های شیمیایی خاصی تشکیل می‌شود.

این ماده شیمیایی به عنوان یک ترکیب پیچیده و پویا با ساختار مختصراً معرفی شده است. این ترکیب دارای ویژگی‌های بنیادی شیمیایی است که مسئولیت اثرات آنتی‌بیوتیکی آن را بر باکتری‌ها بر عهده دارد. ساختار دقیق این ترکیب، شامل پیوند‌ها و گروه‌های عامل درمانی آن، توسط تکنیک‌های تجزیه و تحلیل شیمیایی مشخص می‌شود.

کانامایسین سولفات

نقاط ایمنی:

استفاده از  این ماده به‌همراه ملاحظه‌ی دقیق نکات ایمنی ضروری است. احتمال ایجاد حساسیت‌های پوستی و آلرژی به‌خصوص در افراد حساس ممکن است و در صورت مشاهده هرگونه علامت ناراحتی، توقف فوری مصرف و مراجعه به پزشک توصیه می‌شود.

نتیجه‌گیری:

کانامایسین سولفات به عنوان یک آنتی‌بیوتیک با کاربردهای گسترده در درمان عفونت‌های باکتریایی انسانی اهمیت بسیاری در حوزه پزشکی دارد. در همین راستا، شناخت دقیق از خصوصیات شیمیایی، ساختار مولکولی، مکانیسم عمل و نقاط ایمنی این ترکیب می‌تواند به بهبود سلامت جامعه و کاهش خطرات عفونت‌های باکتریایی کمک کند.

خرید و فروش مواد شیمیایی

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید کانامایسین سولفات با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکس– پست– ترمینال )

قیمت –کانامایسین سولفات سیگما آلدریچ

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص کانامایسین سولفات می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت