ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

آشنایی با اسید استیک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

آشنایی با اسید استیک

83 / 100

شرکت شیمی کهن  از جمله واردکنندگان و فروشندگان اسید استیک بوده و در حوزه  فروش مواد شیمیایی، آزمایشگاهی (مرک آلمان اصلی) و صنعتی بالاخص فروش اسید استیک تجربه بالایی دارد. شمادر این مقاله درمورد آشنایی با اسید استیک اطلاعات جامعی در مورد این ماده شیمیایی صنعتی کسب خواهید کرد.

این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله اسید استیک با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید اسید استیک صنعتی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک MERC ، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

مشخصات اسید استیک

اسید استیک یک مایع بی رنگ است که دارای بوی قوی و تند است. ازآنجایی که در فرمول شیمیایی آن یک اتم کربن وجود دارد. به اسید استیک یک اسید آلی می گویند. همچنین اسید استیک گلسیکال(یخ بندان)،اتانوییک اسید یا متان کربوکسیلیک اسید نامیده می شود. اسید استیک جزء اصلی تشکیل دهنده سرکه است و به سرکه بوی خاصی می دهد. اگرچه این ماده یک اسید ضعیف است، اما محلول غلیظ آن خورنده بوده و می تواند به پوست آسیب برساند.آشنایی با اسید استیک

اسید استیک،به شکل سرکه،برای قرن ها شناخته شده است. هنگامی که آب میوه ها برای مدت طولانی نگهداری می شوند. با فعالیت میکرو ارگانیسم ها سرکه به وجود می آید. استفاده از سرکه به عنوان یک مکمل، چندبار در کتاب مقدس ذکر شده است. اولین کسی که اسید استیک را از سرکه استخراج کرد.

شیمی دان مسلمان کیمیاگر جابرابن حیان (ص.815-721)بود. اما ترکیب بدست آمده به شکل خالص تولید نشد. با این حال ،ده قرن بعد ، شیمی دان آلمانی جورج استال اسید استیک را از سرکه درسال 1700 به وسیله تقطیر به دست آورد. بیش از 1.4 میلیون تن اسید استیک سالانه در ایالات متحده تولید می شود. بیشترین مقدار مصرفی از این مقدار تولید شده به عنوان مواد خام درتولید انواع پلاستیک ها استفاده می شود.آشنایی با اسید استیک

مشخصات  فیزیکو شیمیایی ماده

 • نام ماده : اسید استیک
 • نام انگلیسی : Acetic acid
 • نام های دیگر : اتانوئیک اسید،متان کربوکسیلیک اسید،اسید استیک گلسیکال
 • CAS number : 64-19-7

آشنایی با اسید استیک

آشنایی با اسید استیک و فرمول و ساختار

فرمول شیمیایی اسید استیک CH3COOH است. فرمول مولکولی آن C2H4O2 و جرم مولکولی آن g/mol 60.05 است. اسید استیک یک کربوکسیلیک اسید ساده است که ازگروه متیل(CH3) متصل به گروه کربوکسیلیک (COOH)تشکیل شده است.همچنین می تواند به عنوان گروه استیل (CH3CO)متصل به یک گروه هیدروکسیل (CH) شناخته شود.ساختارشیمیایی آن در شکل های زیر آمده است.آشنایی با اسید استیک

آشنایی با اسید استیک

آشنایی با اسید استیک و ویژگی های فیزیکی -شیمیایی

اسیداستیک خالص یک مایع بدون رنگ است که دارای بوی قوی و خورنده است. دانسیته ی آن 1،05 گرم در میلی لیتر است و نقطه جوش 118 درجه سانتی گراد دارد.این ماده دارای طعم ترش منحصر به فرد بوده ودر آب کاملا محلول است.

اسید استیک یک اسید ضعیف است.به عنوان یک اسید کربوکسیلیک،دارای مشتقاتی مانند اسید کلریدها ،انیدریدها،استرها و آمد است.این اسید می تواند از طریق واکنش کاهش (حذف اکسیژن یا اضافه کردن هیدروژن) به اتانول تبدیل شود.هنگامی که تا حدود بیش از 440درجه سانتیگراد گرم می شود،تجزیه شده و دی اکسید کربن و متان تولید می شود.

CH3COOH >  CH4  +CO2

آشنایی با اسید استیک و تولید

در آشنایی با اسید استیک به طور طبیعی به شکل رقیق شده (به عنوان سرکه)،درطول تخمیر میکروبی قندها تولید می شود.این اسید همچنین یک ماده متابولیک مهم دراکثر گیاهان و حیوانات است.آشنایی با اسید استیک

معمولی ترین روش تولیداسید استیک به وسیله شرکت شیمیایی مونسانتو توسعه یافته است. دراین فرایند،گازسنتز(مخلوطی ازمونوکسیدکربن و هیدروژن،برروی یک کاتالیزور ازفلز مس با مخلوط اکسید روی برای اتانول متیل الکل،CH3oH) حرارت داده می شود.متانول پس از آن با مونوکسیدکربن (CO)به اسید استیک تبدیل می شود. اسید استیک نیز می تواند به وسیله تخمیر هرماده ای که حاوی قند یا سایر کربوهیدرات ها باشد تولید شود.اگرچه این روش ازلحاط تاریخی مورد معمول است.

اما به اندازه کافی قابل تولید درمقیاس صنعتی نیست. محققان دائماٌ به دنبال روش های جدید ،کار آمد و سازگار با محیط زیست برای تولید اسید استیک هستند. برای مثال ،درسال 2003،شیمی دانان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی روش جدیدی را برای ساخت اسیداستیک به طور مستقیم از گاز متان (CH4) با استفاده از کاتالیزور پالادیوم و اسیدسولفوریک ارائه دادند. محققان دیگر به دنبال راه های برای اکسیداسیون گازهای زائد تولید شده ازفرایندهای صنعتی به اسیداستیک هستند.

کاربردهای اسید استیک

اسید استیک احتمالا برای اکثرمردم به عنوان سرکه شناخته شده است. به این شکل،آن را به عنوان یک ادویه و نگهدارنده غذا استفاده می شود.با این حال ،بزرگترین حجم اسیداستیک در انواع فرایندهای شیمیایی ،به خصوص تولیدمواد پلاستیکی مانند پلی وینیل استات (PVA) پلی اتیلن ترفتالات ،(PET)و استات سلولز استفاده می شود.آشنایی با اسید استیک

استفاده اخیرا از اسیداستیک درساخت کلسیم منیزیم استات (CMA)به عنوان یک ضدیخ است.کلرید کلسیم(CaC12)با برخی ازنمک های دیگر به طور سنتی درجاده ها ،بزرگراه ها و باندفرودگاه ها برای برداشتن  برف و یخ مورد استفاده قرار می گیرند.

با این حال،این ترکیبات اثرات جدی زیست محیطی دارند و محققان به مدت طولانی به دنبال جایگزین هایی هستند که در از بین بردن برف و یخ موثربوده،اما کمتر برای محیط زیست زیان آور باشند. (CMA)امیدوار کننده ترین این گونه ها بوده و تولید آن موجب افزایش تقاضا برای اسید استیک شده است.آشنایی با اسید استیک

داروهای مدرن

آشنایی با اسید استیک

اسیداستیک دارای خواص ضدباکتری بسیارخوبی است و به عنوان یک ضد عفونی کننده باغلظت 1%استفاده می شود. این ماده می تواند به عنوان یک محصول جایگزین برای جلوگیری از عفونت و از بین بردن باکتری استفاده شود.مطالعه بر روی زخم های سوختگی که توسط محققان دانشگاه بیرمنگام و موسسه تحقیقات بهداشت،مرکز باز سازی جراح و میکروب شناسی انجام شده است،نشان می دهد که حتی درغلظت های پایین ،این اسید به طور فعال از رشد پاتوژن ها و تشکیل بیوفیلم ها میکند.برخی از کاربردهای دیگراسید استیک عبارتند از:

 • به عنوان یک عامل پاک کننده
 • درتولیدمواد عکاسی
 • برای تولید انواع ترکیبات آلی مانند مواد مورد استفاده درتولید مواد بسته بندی،رنگ،چسب و الیاف مصنوعی
 • به عنوان فومیگان(سموم) برای حفظ میوه ها و دانه ها
 • درچاپ پارچه
 • به عنوان یک اسیدی کننده برای بهبود جریان نفت ازچاه های نفت

آشنایی با اسید استیک و خطرات احتمالی

اسیداستیک اسید به شکل سرکه بی ضرر استو قرن ها به وسیله انسان ها مصرف شده است،بااین وجود،تماس طولانی مدت با پوست یا چشم ممکن است موجب تحریک بافت ها شود و باید از این تماس اجتناب شود.اسیداستیک غلیظ خطرات جدی تری برای انسان دارد مانند سوزش سیستم گوارشی ،سیستم تنفسی و چشم،اکثرمردم با اسیدغلیظ تماس نداشته و اقدامات احتیاطی ایمنی فقط برای افرادی اهمیت داردکه با اسید استیک غلیظ در کارشان سروکار دارند.

فروش – قیمت اسید استیک

شرکت شیمی کهن ازجمله وارد کنندگان  وفروشندگان اسیداستیک بوده و در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی ،آزمایشگاهی (مرک آلمان ،اصلی)و صنعتی بالاخص فروش اسید استیک تجربه بالایی دارد. شما می توانید جهت تهیه این محصول با کیفیت و قیمت مناسب با کارشناسان بازرگانی شیمی کهن ارتباط برقرار نمایید.

جهت استعلام سریع قیمت اسیداستیک آزمایشگاهی و صنعتی می توانید به دو روش ،اول با بخش بازرگانی شرکت شیمی کهن تماس گرفته و یا ازطریق کانال واتساپ شرکت، نام و مشخصات محصول را ارسال و در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمایید.

قیمت – فروش اسید استیک صنعتی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید استیک صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت اسید استیک میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

سوالات متداول:

قیمت اسید استیک و چگونه این ماده را تهیه کنیم؟شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید استیک صنعتی می باشد.

اسید استیک چیست؟اسید استیک یک مایع بی رنگ است که دارای بوی قوی و تند است. ازآنجایی که در فرمول شیمیایی آن یک اتم کربن وجود دارد

 

 

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت