ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

استیک اسید

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

استیک اسید

89 / 100

اسید استیک جز اسیدهای کربوکسیلیک می‌باشد و در نامگذاری آیوپاک به اسید اتانوئیک معروف است. این اسید دارای فرمول شیمیایی می‌باشد و در قسمت چشایی طعم ترشی، شبیه طعم سرکه می‌دهد. این اسید یک اسید ضعیف است، زیرا تنها مقداری اسید جدا شده در محلول آبی می‌باشد.

استیک اسید یکی از ماده های آزمایشگاهی سیگما آلدریچ میباشد. این ماده  از جمله مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارده شده توسط شرکت شیمی کهن که از بزرگترین شرکت های واردکننده مواد آزمایشگاهی در جهان است. در این مطلب مشخصات دقیق و نحوه خرید این ماده شیمیایی را از شیمی کهن  که مرکز فروش مواد شیمیایی در تهران است  بخوانید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

استیک اسید چیست ؟

استیک اسید یکی ازمهمترین ترکیبات(CH3COOH) ترکیب آلی بافرمول مولکولی کربوکسیلیک اسیدها میباشد.نام های دیگرآن عبارتند از: اتانونیک اسید، استیک اسید گلاسیال و اتیل اسید.این ماده شیمیایی مایعی بی رنگ و بی بو شبیه سرکه می باشد.که قدرت خورندگی بسیار بالایی دارد نقطه جوش آن 117,9 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 61,9 درجه سانتی گراداست و بطور کامل درآب مخلوط می شود.این ماده به دو صورت مصنوعی و طبیعی (توسط باکتری)تولید می شود.

بطور طبیعی ازمیوه ها و برخی از مواد غذایی فاسد شده ازفرایند تخمیر بدست می آید. یکی از آن توسط انسان می باشدمحلول رقیق استیک اسید توسط تخمیر و اکسیدشدن اسیدهای قدیمی شناخته شده. کربوهیدرات های طبیعی تشکیل می شودکه به آن سرکه می گویند.درصنعت از این ماده درآماده سازی استات های فلزی و در برخی از فرایندهای چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. وینیل استات در تولید پلاستیک،سلولزاستات درتولید فیلم های عکاسی و منصوجات،و استرهای فرار آلی (ماننداتیل و بوتیل استات) بطورگسترده به عنوان حلال برای رزین ها ،رنگ ها و لاک ها مورد استفاده قرار می گیرند.

ازلحاظ بیولوژیکی، استیک اسید یک ماده زیستی (متابولیک)مهم است که بطور طبیعی درمایعات بدن و آب میوه ها موجود می باشد.این ماده مایعی خورنده و بی رنگ است نقطه جوش 117,9 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب 16,6 درجه سانتی گراد دارد و کاملا باآب مخلوط می شود.

مشخصات استیک اسید

اسید استیک یک اسید کربوکسیلیک آلی است. این یک مایع مرطوب با بوی تند است. اسید استیک یخبندان یک اسید استیک بدون آب است. این دیمرها را تشکیل می دهد که توسط پیوندهای هیدروژنی در محلول و گاز به هم متصل شده اند که معمولاً به عنوان فاز نامیده می شوند. ماهیت آن ضعیف اسیدی است.

695092

Sigma-Aldrich

Acetic acid

glacial, ACS reagent, ≥99.7%استیک اسید

Synonym(s):Glacial acetic acid
Linear Formula:CH3CO2H
CAS Number:64-19-7
Molecular Weight:60.05
Beilstein:506007
EC Number:200-580-7
MDL number:MFCD00036152
PubChem Substance ID:329761715
NACRES:NA.21

مشخصات فنی

 • مقطع تحصیلی
 • معرف ACS
  سطح کیفیت
 • 200
  چگالی بخار
 • 2.07 (در مقابل هوا)
  فشار بخار
 • 11.4 میلی متر جیوه (20 درجه سانتی گراد)
  سنجش
 • ≥99.7٪
  فرم
 • مایع
  دمای خود اشتعال
 • 800 درجه فارنهایت
  توضیح دهید لیم
 • 16٪، 92 درجه فارنهایت
  4 درصد، 59 درجه فارنهایت
  تکنیک)
 • طیف سنجی جرمی (MS): مناسب
  ناخالصی ها
 • کاهنده های Cr2O72، تست را پشت سر گذاشت
  کاهنده‌های MnO4، تست را پشت سر گذاشت
  ≤0.0004 مگا اکیوالان بر گرم تیتر. پایه
  ≤0.01٪ انیدرید استیک

تاریخچه استیک اسید

استیک اسید یکی از قدیمی ترین ماده هایی است که بشر کشف کرده زیرا در دوران باستان انسان ها هنگام تهیه شراب ازفرایند تخمیر به وجود سرکه پی برده بودند. فیلسوف یونانی تئوفاراستوس درقرن سه پیش از میلاد واکنش بین کربنات سرب و زاج های سبز ایجاد از نمک های مس و استات مس را توسط واکنش بین سرکه و تولید رنگ دانه ها را شرح داد.

درزمان قدیم رومیان باستان شراب های خود را در قدح های سربی نگه میداشتند که شراب شیرینی تولیدشود.که طعم شیرین شراب ناشی از استات سرب بوده است که امروزه دانشمندان sapa اسم مرگ زودرس بسیاری از اشراف رومی را مصرف همین نوع شراب و وجود استات سرب آن می دانند. نخستین بار دانشمندان عصر رنسانس استیک اسیدگلایسیال را از تقطیر خشک استات های فلزی تهیه کردند و در سال 1847 همون کولب شیمیدان آلمانی اسیداستیک را از مواد معدنی سنتز کرد

کاربردها

اسید استیک به طور گسترده ای به عنوان حلال برای واکنش های مختلف اکسیداسیون استفاده می شود. این ممکن است در تجزیه و تحلیل پپتیدهای مصنوعی با تفکیک انتقال الکترون (ETD) طیف سنجی جرمی پشت سر هم (MS/MS) استفاده شود. ممکن است در تهیه اسید پراکسی استیک (ضدعفونی کننده)، از طریق واکنش با پرهیدرول (30 درصد پراکسید هیدروژن) استفاده شود.

1-تولیدترکیبات شیمیایی

اتانوئیک اسید به عنوان یک معرف شیمیایی برای تولید تعدای ترکیب شیمیایی استفاده می شود. این است که عمدتا درتولید وینیل استات مونومر،آنیدرید استیک و استر استفاده می شود.

2-خالص سازی ترکیبات آلی

برای خالص سازی ترکیبات آلی ،اسیداستیک به عنوان یک حلال برای کریستال شدن استفاده می شود.

3-کاربرد در پزشکی

استافیلوکوک ،pseudomonas اسیداستیک می تواند به عنوان یک ضدعفونی کننده دربرابر انتروکوک ،استرپتوکوک و دیگران استفاده شود.همچنین در غربالگری سرطان رحم استفاده می شود.سازمان بهداشت جهان استیک اسید را در فهرست داروهای ضروری خود فهرست کرده است.همچنین برای درمان عفونت گوش خارجی مانند رشدقارچ و باکتری استفاده می شود.

4-بعنوان افزودنی موادغذایی

ازاین ماده درسرکه استفاده می شود که بعنوان یک مکمل درترشی و سبزیجات خام و سایر مواد غذایی مورد مصرف قرار می گیرد.

5-تولید جوهر و رنگ

این اسید برای تولیدجوهر و رنگ مصرف می شود.

6- صنعت عطر

اسیداستیک درساخت عطرنیزکاربرد دارد.

بسته بندی استیک اسید

100، 100 میلی لیتر در بطری پلی
500 میلی لیتر در بطری شیشه ای
500، 500، 500 میلی لیتر در بطری شیشه ای
500، 500 میلی لیتر
2 لیتر در بطری شیشه ای
2.5، 2.5، 2.5 لیتر در بطری شیشه ای
2.5، 2.5، 4، 4، 19 L
یادداشت های دیگر
4L و 4X4L در بطری های پلی بسته بندی می شوند

Acetic acid..

فرایند تبدیل استات دربدن

استیک اسید می تواند درصنعت توسط هوا اکسید بشود به استالدهید،اکسیدتوسط اتانول (اتیل الکل)و اسید به وسیله بوتان و بوتن .امروزه اسید سرکه ازواکنش بین متانول و کربن مونواکسید توسط کاتالیست رودیوم -یون ید که توسط شرکت مونسانتو در دهه 1960تولید شد،تولیدمی شود.

این روش ،مقرون به صرفه میباشد زیرا متانول و مونواکسید کربن ارزان و مصرف آن ها مقرون به صرفه می باشد.

روش دیگر تولید اسیداکسیداسیون بوتان میباشد

حرارت بوتان با اکسیژن هوا در حضوریون های فلزی منگنز،کبالت و کروم که پرواکسید تولید می شود و این پروکسید دراثر تجزیه، استیک اسید را تولیدمیکند.روش سوم اکسیداسیون استالدئید:استالدئید درشرایط ملایم و در حضور کاتالیزگرهای ساده فلزی مثل منگنز و کروم توسط هوا اکسید شده و استیک اسیدتولید می شود.

2CH3CHO + 2O2—–>2CH3COOH

این واکنش محصولات جانبی نیز به همراه دارد که عبارتند از اسیدفرمیک،استات استیل و به دلیل پایین بودن نقطه جوش آنها از استیک اسید می توان با روش تقطیر جداسازی انجام داد. اسیداستیک یکی از مهمترین موادشیمیایی موجود درجهان می باشدو یکی از اصلی ترین مواد خام، استیک اندرید و استر استات مانند اتیل استات (که برای (VAM)برای تولیدمونومر وینیل استات،چسب ،جوهر و لوازم آرایشی استفاده می شود).ایزوپروپیل استات(درجوهر چاپ و پوشش ها استفاده می شود).

 • ازاستیک اسید معمولا برای تولید پروفیل ترفتالیک اسید استفاده می شود.
 • دربسته بندی ها،فیلم های عکاسی و بخش های مغناطیسی کاربرد دارد.
 • برای فیبرهای PET پلی استری و درشیشه های آب و مایعات دیگر کاربرد دارد.

شرایط نگهداری:

اسیداستیک باید دریک مکان دور از گرما یا سایرمنابع احتراقی نگهداری شود.ازمواد ناسازگار از جمله عوامل اکسیدکننده ،عوامل احیا کننده،فلزات ،اسیدها و مواد قلیایی دور نگه داشته شود.اسیداستیک را دریک مکان خنک و با تهویه مناسب درظرف مهکم و با بسته بندی مناسب نگهداری کنید

اطلاعات حقوقی استیک اسید

شرکت شیمی کهن آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله مواد مرک آلمان با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. جهت اطلاعات محصولات مرک و مواد شیمیایی و استعلام از قیمت و خرید مواد مرک آلمان می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

 • طبقه بندی خطر
 • سد چشم. 1 – شعله ور لیک. 3 – کورر پوست 1A
  کد کلاس ذخیره سازی
 • 3 – مایعات قابل اشتعال
  WGK
 • WGK 1
  نقطه فلاش (F)
 • 102.2 درجه فارنهایت
  نقطه فلاش (C)
 • 39 درجه سانتی گراد

آرشيو دسته بندي ها : محصولات سيگماآلدريچ SIGMA ALDRICH

شرکت شيمي کهن از سالهاي بسيار گذشته وارد کننده مواد آزمايشگاهي سيگماآلدريچ در ايران است . در اين قسمت مي توانيد انواع مواد آزمايشگاهي سيگماآلدريچ را همراه با مششخصات شيميايي و کاربرد آنها مشاهده کنيد و براي استعلام و ثبت سفارش به سراسر ايران اقدام نمائيد. در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد. تا از موجودي آن اطلاع پيدا کنيد. خريداران محترم مي توانند جهت در خواست قيمت ماده مورد نظر از طريق راه هاي ارتباطي زير اقدام نمائيد.

خرید و فروش استیک اسید سیگما آلدریچ

شرکت شیمی که نمایندگی سیگما آلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده استیک اسید سیگما آلدریچ با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

کالاهای موجود در انبار ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان

تهران ارسال توسط پیک

مشتریان سایر شهرها ارسال توسط شرکت های حمل و نقل

قیمت خرید استیک اسید سیگما آلدریچ

شیمی کهن  وارد کننده بدون واسطه محصولات شرکت سیگما آلدریچ آماده پاسخگویی به استعلام قیمت خریداران محترم با قیمت های مناسب می باشد لطفاً جهت دریافت قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی با شیمی کهن فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل نمایید.

اطلاعات خرید استیک اسید سیگما آلدریچ

اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید هیدروکلراید تیامین می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید. شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، مواد سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نمایندگی فروش مواد شیمیایی سیگماآلدریچ

کمپانی سیگماآلدریچ  به عنوان  یکی از تولیدکنندگان برتر جهانی، در زمینه موادشیمیایی آزمایشگاهی، محسوب می شود. شرکت شیمی کهن در ایران،  نمایندگی سیگماآلدریچ  را به صورت انحصاری دراختیار داشته. و محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی، را به هموطنان ایرانی ارائه می دهد.

این شرکت با ارائه مشاوره دقیق فنی، اطلاع رسانی جامع، مطلوب و با اتکاء به سال ها تجربه کاری و بهره گیری از کارشناسان متخصص در بخش فروش، شما را در انتخاب مناسب ترین و با کیفیت ترین تجهیزات از کمپانی مرک که نمایندگی آن را  در ایران به عهده دارد، همراهی می نماید. این شرکت در طول سال ‌های سپری شده تجهیزات قابل توجهی به مراکز مختلف تحقیقاتی، صنعتی و آموزشی کشور ارائه داده است.

قیمت –  استیک اسید

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش استیک اسید می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت