ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

کلرید روی صنعتی

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

کلرید روی صنعتی

87 / 100

کلرید روی صنعتی یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود.

شرکت شیمی کهن فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی صنعتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب به مشتریان است.  اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید کلرید روی صنعتی می‌توانید به ابتدای صفحه مراجعه کنید.

کلرید روی صنعتی

کلرید روی صنعتی یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک ماده شیمیایی مهم در صنعت به کار می‌رود. فرمول شیمیایی آن به صورت عمومی به صورت “RbCl” نمایش داده می‌شود، که در آن “Rb” نمایانگر عنصر شیمیایی روبیدیم (Rubidium) است.

کلرید روی صنعتی ممکن است به صورت پودر یا کریستال‌های بلوری سفید یا بلوغی باشد و دارای خواص و کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف است. برخی از کاربردهای مهم کلرید روی صنعتی عبارتند از:

 • صنایع شیمیایی: کلرید روی به عنوان یک منبع روی در تولید مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و به عنوان کاتالیزور در برخی از واکنش‌های شیمیایی نیز مفید است.
 • صنایع الکترونیک: در تولید اشیاء الکترونیکی و نیم‌رساناها، کلرید روی به عنوان یک ماده مهم برای تولید واحدهای نیم‌رسانایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • لیزرها: کلرید روی به عنوان یک ماده معمول در لیزرها استفاده می‌شود و در تولید پالس‌های لیزری بسیار کوتاه مدت مؤثر است.
 • فلورسانس مواد: برخی از ترکیبات کلرید روی به عنوان مواد فلورسانس در تولید لامپ‌های فلورسانت و نمایشگرهای رنگی در صنعت الکترونیک استفاده می‌شوند.
 • تحقیقات علمی: کلرید روی در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی به عنوان یک ماده مرجع و ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلرید روی صنعتی به عنوان یک ماده شیمیایی مهم در صنعت و تحقیقات دارای کاربردهای متعددی است و به عنوان یک منبع اصلی روی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات کلرید روی صنعتی

کلرید روی صنعتی ماده ای شیمیایی با فرمول ZnCl2 می باشد. این ماده در دمای معمولی یا همان اتاق به صورت جامد است و ساختاری کریستالی دارد. همچنین کلرید روی صنعتی به صورت بی بو و با رنگ سفید یا بی رنگ است. نقطه جوش آن 732 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 290 درجه است. حلالیت بالایی در آب دارد و در صورت انحلال در آب به کلرید روی مایع تبدیل می شود. ضمنا با PH برابر 4 این ماده به ماده ای اسیدی تبدیل شده است.

باید بدانید این ماده در صورتی که در گرمای شدید قرار بگیرد تجزیه می شود.در این حالت ماده از خود گاز هیدروژن کلرید و اکسید روی صادر می کند.همچنین با حلالیت در آب خاصیت اسیدی بودن آن افزایش می یابد.باید این ماده را از رطوبت و بخار آب دور نگاه داشت.کلرید روی کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

کاربرد کلرید روی صنعتی

کلرید روی کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف و صنعتی دارد. در ادامه برخی از کاربردهای کلرید روی آورده شده اند. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید کلرید روی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

کلرید روی صنعتی

کاربرد کلرید روی صنعتی در سنتزهای ارگانیک

از این ماده در سنتزهای ارگانیک و عالی بسیار استفاده می شود. کلرید روی میتواند به عنوان یک اسید لوییس مورد استفاده قرار بگیرد که بیشتر در سنتزهای آزمایشگاهی استفاده می شود. همچنین از آن به همراه HCl برای تهیه آلکالوکلریدها استفاده می شود. از آن در بسیاری از واکنش های آلی دیگر نیز استفاده میشود که بیان و بررسی آنها از حوصله این مقاله خارج است.

کاربرد کلرید روی در صنایع نساجی و کاغذسازی

محلول های آبی کلرید روی، دارای ویژگی جالبی از نشاسته، ابریشم و سلولز است. از کلرید روی در الیاف به عنوان عامل ضدحریق استفاده می شود.

کاربرد کلرید روی در درمان سرطان پوست

کلرید روی میتواند باعث مرگ سلولها شود. از آن به عنوان یکی از درمان های جایگزین برای سرطان پوست استفاده می شود. البته این ماده بیشتر در داروهای تقلبی درمان سرطان مورد استفاده قرار می گرد که سازمان غذا و داروی آمریکا نیز در مورد آنها هشدار داده است. از آنجایی که درمانهای بسیار بهتری وجود دارند، استفاده از آن در درمان سرطان توصیه نمی شود.

کاربرد کلرید روی در کشاورزی

کلرید روی صنعتی در کشاورزی نیز کاربرد دارد. یکی از عناصر مهم در رشد گیاهان است. محصولات کشاورزی را در معرض محلول های روی قرار می دهند که این محلول ها از ترکیب کلرید روی با دیگر مواد تهیه می شوند. در ادامه برخی از دیگر کاربردهای کلرید روی به صورت تیتروار خواهند آمد:

 • از این ماده در باتری سلولهای خشک استفاده میشود.
 • برای جداسازی روغن از آب و کاهش پایداری روغن در آب میتوان از کلرید روی استفاده کرد.
 • در تولید رزین های تبادل یونی از این ماده استفاده میشود.
 • در تولید و محافظت از چوب و چسب مورد استفاده قرار میگیرد.
 • میتواند نمکها و اکسیدها را از سطح فلزات پاک کند.
 • به عنوان عامل معلق ساز در فرآیند استخراج سنگ معدن استفاده میشود.
 • از این ماده برای برخی اسکلتهای کربنی ساختمانی نیز استفاده میشود.
کلرید روی صنعتی

کلرید روی صنعتی

بیشتر بخوانید:فروش مواد شیمیایی صنعتی

تولید کلرید روی

تولید کلرید روی از مراحلی پیچیده و متخصصانه در صنعت شیمی است که به عنوان یکی از ترکیبات مهم روی به کار می‌رود. تولید کلرید روی می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت گیرد، اما در اینجا به یکی از روش‌های معمول تولید کلرید روی اشاره می‌شود:

 • جذب روی: ابتدا، روی از معادن مختلف یا منابع دیگر به وسیلهٔ مراحل استخراج و جداسازی تهیه می‌شود.
 • تصفیه روی: روی به طور دقیق پالایش می‌شود تا از آلاینده‌ها و فلزات دیگر پاک شود.
 • تهیه کلر: کلر از تصفیه آب در مرحله‌های کلرزنی یا از روش‌های شیمیایی دیگر به دست می‌آید.
 • تولید کلرید روی: در مرحلهٔ نهایی، کلر به عنوان مادهٔ اکسیده‌کننده به مخلوطی از روی تصفیه‌شده و اسیدهای مختلف (معمولاً اسید کلریدریک) اضافه می‌شود. این واکنش باعث تولید کلرید روی می‌شود.
 • تجزیه و جدا سازی: مخلوط حاصل، پس از تشکیل کلرید روی، تجزیه و جداسازی می‌شود تا کلرید روی خالص به دست آید.
 • پالایش نهایی: کلرید روی خام نهایی از آلاینده‌ها و مواد اضافی پاکسازی می‌شود تا به کلرید روی خالص نهایی تبدیل شود.
 • بسته‌بندی و توزیع: کلرید روی خالص نهایی در بسته‌بندی‌های مختلف بسته‌بندی شده و برای مصرف در صنایع مختلف توزیع می‌شود.

تولید کلرید روی یک فرآیند دقیق و متخصصانه است که به منابع روی طبیعی و فرآوری دقیق آن نیاز دارد. این ماده مهم در صنعت‌های مختلف از جمله الکترونیک، شیمیایی، و فلزی به کار می‌رود.

اقدامات ایمنی

همه‌ی کسانی که از این ترکیب استفاده می‌کنند، باید اقدامات ایمنی را برای استفاده‌ی روزانه از آن رعایت کنند.کارشناسان پیشنهاد دادند که این ترکیب باید در ظروف عاری از هوا نگه داشته شده و در مکان سرد و خشک ذخیره گردد. همچنین، در حالی که شما از این ماده‌ی شمییایی استفاده می‌کنید، باید از دستکش‌های لاستیکی و عینک‌های محافظ برای امنیت شخصی خود استفاده کنید. در زیر برخی از این مصارف را ذکر می‌کنیم.ذخیره شده در یک مکان خنک و خشک، دور از آتش و حرارت. با اکسیدان، مواد شیمیایی مواد غذایی ذخیره می شود مساوی.

کلرید روی صنعتی

خرید کلرید روی صنعتی

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین ماده صنعتی و خرید کلرید روی صنعتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت فروش کلرید روی صنعتی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروشکلرید روی صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت