ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

تولوئن صنعتی کاربرد تولوئن چیست؟

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

تولوئن صنعتی کاربرد تولوئن چیست؟

87 / 100

تولوئن صنعتی با نام Toluol، تولوئن محلولی بی رنگ است همچنین این ماده مایعی ازخانواده هیدروکربن های آروماتیک می باشد. محلول در آب می باشد که بویی شبیه تینرها (رقیق کننده های رنگ)دارد. تولول از مشتقات بنزن می باشد که در آن یک گوه CH3 به یک گروه فنیلی متصل شده است. از این رو نام آیوپاک این ماده متیل بنزن (methylbenzene) می باشد. این ماده را عمدتا به عنوان مواد اولیه صنعتی و حلال استفاده می نمایند.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

تولوئن صنعتی

تولوئن صنعتی در سال 1837 برای اولین بار به وسیله شیمیدان لهستانی فیلیپ والتر از طریق تقطیر روغن کاج به دست آمد،که او این ماده را retinnaphte نامید،سپس در سال 1841 شیمیدان فرانسوی به نام هنری هیدروکربنی را از درختی کلمبیایی به اسم (Myroxylon balsamum) که شباهت زیادی با محصول والتر لهستانی داشت، درنهایت شیمیدانی دیگر از کشور فرانسه به نام آگوست کاهور این ماده را از تقطیر چوب بدست آورد و آن را تولول نام گذاری کرد.

این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله تولوئن صنعتی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید تولوئن صنعتی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

مشخصات ماده تولوئن صنعتی

 • نام انگلیسی: Toluene
 • نام های دیگر : متیل بنزن ، تولوئن
 • جرم مولکولی : 92.14 گرم بر مول
 • فرمول شیمیایی : C6H5CH3
 • CAS NUMBER : 108-88-3

تولوئن-صنعتی

خواص شیمیایی تولوئن صنعتی

در اغلب موارد،به عنوان یک هیدروکربن آروماتیک درواکنش های جابجایی شرکت می کند. واکنش پذیری گروه متیل دراین ماده بیشتر از گروه هیدروژنی ماده بنزن می باشد، تولوئن صنعتی می تواند با واکنش کلر زنی به کلروبنزن تبدیل شود. یا با پتاسیم پرمنگنات واکنش دهد و بنزوئیک اسید را تشکیل دهد.به طور کلی گروه متیل موجود در تولول تمامی واکنش های این ماده را تشکیل می دهد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

خواص فیزیکی

فرمول شیمیایی آن C6H5CH3 or C7H8  است. جرم مولکولی این حلال 92.14 g/mol می باشد. شماره (CAS(108-88-3 می باشد. بوی تولوئن شیرین و تند شبیه بنزن است. نقطه جوش آن Fo231.1 بوده و انحلال پذیری آن کمتراز 1 میلی گرم بر میلی لیتر در دمای 64 درجه فارنهایت، همچنین دانسیته آن 0.867 می باشد.

تولوئن صنعتی

تولوئن صنعتی

تولید تولوئن صنعتی

این ماده از محصولات جانبی درتولید بنزین می باشد که به وسیله یک اصلاح کننده کاتالیزوری یا کراکر اتیلن رخ می دهد. همچنین محصول فرعی تولید کک از ذغال سنگ می باشد. تولید صنعتی آن بسیارمرقون به صرفه ازنظر قیمتی می باشد. درواقع می توان این ماده را از روش های مختلف دیگری نیز تهیه کرد، به طور مثال می توان درحضور یک اسید لوییس مانند آلومینیوم کلرید با واکنش بنزن با متیل کلرید ، تولوئن را بدست آورد.

تولوئن صنعتی درفرایند ساخت بنزین و سایر سوخت ها از نفت خام و تهیه کک از ذغال سنگ به دست می آید.

C6H5H+CH3Cl<C6H5CH3+HCl

معمولا سازوکار این واکنش های بسیار پیچیده و همچنین پرهزینه هستند و از نظر صنعتی به صرفه نخواهد بود.

کاربردهای تولوئن صنعتی

ماده اولیه تولید بنزن و زایلناین ماده می تواند با واکنش هیدروژن زنی به بنزن و متان تبدیل شود.

و در مراتب بعدی با واکنش های دیگری زایلن را بدست آورد.

C6H5CH3+H2<C6H6+CH4

 • نیتراته شدن

نیتراته شدن آن محصولاتی مانند مونو، دی و تری نیترو تولوئن را می دهد که همگی آنها به صورت گسترده ای درصنایع مختلفی کاربرد دارند، به طور مثال از دی نیترو تولول دیپز و سیانات استفاده می شود، درنهات از این مواد کف پلی اورتان تولید می شود، تری نیترو تولول خواص انفجاری دارد و در تهه TNTها کاربرد دارد.

 • اکسیداسیون تولوئن

همانگونه که در بالا اشاره شد بنزوئیک اسید و بنزآلدهید از محصولاتی هستند که با اکسیدشدن تولوئن به وسیله اکسیژن به دست می آیند. کاتالیزور معمول دراین بخش ها کبالت یا نفتین منگنز می باشد.

 • حلال

شاید به جرئت بتوان گفت ازمهمترین کاربردهای تولول ، استفاده این ماده، درقالب حلال به خصوص درصنعت رنگ و رزین می باشد،ازدیگر موارد استفاده حلال تولوئن ، صنعت لاستیک سازی ، جوهرچاپی ،چسب، لاک و ضدعفونی کننده است.

 • سوخت

تولوئن صنعتی می تواند به عنوان تقویت کننده اکتان درسوخت های بنزینی برای موتورهای احتراق داخلی و سوخت جت مورد استفاده قرار گیرد، دردهه 80 میلادی برای اولین بار تیم هوندا از این ماده باحجم 86 درصدی برای شارژ موتورهای توربو استفاده کرد. باقی مانده حجم سوخت از یک ان هپتان برای کاهش اکتان و رفع محدودیت های سوخت در فرمول یک تشکیل داده شده بود.ازتولوئن 100درصد درموتورهای دو زمانه و چهار زمانه استفاده می شود.

تولوئن صنعتی

خطرات و عوارض تولوئن صنعتی

همانگونه که در قسمت کاربردها به این موضوع اشاره کردیم که در سوخت ها مخصوصا گازوئیل و بنزین استفاده می شود. اثر مستقیمی در زندگی انسان خواهد گذاشت، سیستم مرکزی عصبی از اولین قسمت هاییست که در معرض خطرات ناشی از استنشاق تولوئن قرار خواهد گرفت. این اثرات هم برای انسان ها و هم برای حیوانات به صورت بلند مدت (مزمن) و کوتاه مدت (حاد) می باشد،اختلال درعملکرد سیستم مرکزی عصبی ازاثرات کوتاه مدت استنشاق آن می باشد. علائم آن شامل خستگی، خواب آلودگی، سردرد و حالت تهوع می باشد.

نکته جالب توجه اینست که در برخی از افرادی که بصورت بلند مدت با این ماده سروکار داشته اند، نشانه هایی از افسردگی گزارش شده است، همچنین قرار گرفتن در معرض استنشاق بلند مدت تولوئن باعث تحریک دستگاه تنفسی فوقانی ، تحریک چشم ها، گلو درد، سرگیجه و سردرد می شود.نتایج تعامل بلند مدت به صورت خاص اختلال عملکرد سیستم مرکزی عصبی و کاهش توجه فرد می باشد.

کودکان و زنان باردار از آسیب پذیرترین افراد در مقابل این ماده هستند و بایستی در خصوص این افراد نهایت دقت را اعمال نمود.سازمان محیط زیست (EPA) نتیجه گیری کرده است که تولول می تواند پتانسیل سرطان زایی داشته باشد.

تولوئن مرک آلمان

تولوئن، به دو صورت صنعتی و آزمایشگاهی تولید می شود اما تولید آن در سراسر جهان انجام میشود، که میتوان با اطمینان گفت بهترین کیفیت ماده تولوئن را شرکت مرک آلمان ارائه می کند. کیفیت محصولات این شرکت برای همه شناخته شده است.شرکت شیمی کهن وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان در ایران است .که شرکت های داروسازی،مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها از عمده مصرف کنندگان محصولات این شرکت هستند.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی  با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد.

شیمی کهن نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. که  شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید. تولوئن صنعتی

تولوئن صنعتی

خرید و فروش تولوئن صنعتی

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید تولوئن با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش تولوئن صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .تولوئن صنعتی

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات صنعتی کلیک کنید:

سوالات متداول :

قیمت تمام شده تولوئن چقدر است ؟جهت اطلاع از قیمت این ماده تجاری (صنعتی – مرک) با ما، شیمی کهن در تماس باشید. 021-66895887- 09122885447

آن را از کجا بخریم ؟تولوئن با تمامی برند های روز دنیا با گریدهای صنعتی – آزمایشگاهی در شیمی کهن موجود است.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت