ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

ایندول-3-بوتیریک اسید

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

ایندول-3-بوتیریک اسید

86 / 100

ایندول-3-بوتیریک اسید کد I5386 سیگما آلدریچ – ایندول-3-بوتیریک اسید (IBA) هورمون گیاهی خانواده اکسین (فیتوهورمون) است. IBA پیش ماده ایندول-3-استیک اسید (IAA) فراوان ترین و اصلی ترین اکسین طبیعی است که در گیاهان وجود دارد و فعالیت می کند. ایندول-3-بوتیریک اسید = ایندول بوتیریک اسید = هورمون IBA = ایندول3بوتیریک اسید

ایندول-3-بوتیریک اسید سیگما آلدریچ یکی از محصولات تولیدی کمپانی سیگما آلدریچ می باشد. این کمپانی یکی از بزرگترین تولید کنندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی در جهان است که محصولات تولیدی آن بیشتر در بخش تخصصی است . امتیاز شرکت سیگماآلدریچ در سال 2015 توسط کمپانی مرک آلمان خریداری گردید.

از آن پس تولیدات کمپانی سیگما آلدریچ تحت لیسانس مرک آلمان تولید و به بازارهای جهانی ارسال می گردد. شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین نمایندگی سیگماآلدریچ در تهران است. این شرکت محصولات این کمپانی را وارد و به دست مصرف کنندگان می رساند.

مشخصات ایندول-3-بوتیریک اسید کد I5386 سیگما آلدریچ

 • کد: I5386
 • اسم ماده: ایندول-3-بوتیریک اسید
 • فرمول شيميايي: C12H13NO2
 • وزن مولکولي: 203,24 گرم بر مول
 • مقدار: در ظرف پلاستیکی 1، 5 و 25 گرمي
 • شکل ظاهري: پودر رنگ بژ
 • دماي ذوب: 124 الی 125.5 درجه سانتيگراد
 • دماي نگهداري: 2 تا 8 درجه سانتيگراد
 • شرايط نگهداري: محکم بسته شده. در جای خشک
 • کاربرد: مناسب جهت کشت سلول گیاهی
 • خطرات: GHS06

   Sigma-Aldrich

I5386

suitable for plant cell culture, BioReagent

Synonym(s)
4ایندول-3-بوتیریک اسید کد I5386 سیگما آلدریچ-(3-Indolyl)butyric acid, 4-(3-Indolyl)butanoic acid, IBA
Empirical Formula (Hill Notation)
C12H13NO2
CAS Number
Molecular Weight
203.24
Beilstein

171120

EC Number
MDL number
PubChem Substance ID

ویژگی و کاربرد  ایندول-3-بوتیریک اسید سیگما آلدریچ

ایندول-3-بوتیریک اسید (IBA) هورمون گیاهی خانواده اکسین (فیتوهورمون) است. IBA پیش ماده ایندول-3-استیک اسید (IAA) فراوان ترین و اصلی ترین اکسین طبیعی است که در گیاهان وجود دارد و فعالیت می کند.

از آنجا که IBA به طور کامل در آب حل نمی شود، به طور معمول در 75 یا الکل خالص تر برای استفاده در ریشه زایی گیاه حل می شود و یک محلول بین 10،000 تا 50،000 ppm ایجاد می کند. سپس این محلول الكلی با غلظت دلخواه با آب مقطر رقیق می شود.

IBA همچنین به عنوان نمک موجود است که محلول در آب است. محلول باید در یک مکان تاریک و خنک نگهداری شود تا بهترین نتیجه را داشته باشد.

نحوه تهیه استوک هورمون IBA

برای تهیه محلول استوک 1 میلی گرم در میلی لیتر:

100 میلی گرم از تنظیم کننده رشد گیاه را به یک فلاسک حجمی 100 میلی لیتری یا سایر ظروف شیشه ای اضافه کنید.
2 تا 5 میلی لیتر حلال (اتانول یا سدیم هیدروکسید یک نرمال) اضافه کنید تا پودر حل شود.
پس از حل کامل، با آب دوبار فرآوری شده حجم دهید تا میزان استوک به حجم 100 میلی لیتر برسد.
برای حل کردن مواد در محلول، بهتر است محلول را به هم بزنید در حالی که آب به آن اضافه می کنید.
محلول استوک موجود را در دمای صفر درجه سانتیگراد ذخیره کنید.
1.0 میلی لیتر از محلول استوک را به 1 لیتر محیط اضافه کنید تا غلظت نهایی 1.0 میلی گرم در لیتر تنظیم کننده رشد گیاه در محیط کشت بدست آید.

روش مصرف هورمون IBA

مقداری از هورمون را که احتمال میدهیم مصرف شود در یک ظرف موقت میریزیم. (زیرا بهتر است باقیمانده هورمون استفاده شده را به ظرف اصلی برنگردانیم).
قلمه را با وسیله تیز (مانند کاتر یا چاقوی تیز) که تمیز و ضدعفونی شده‌ باشد (با حرارت مستقیم آتش و خنک شده)، برش داده و انتهای قلمه را در هورمون ریشه‌زایی فرو می‌کنیم.
قشر نازکی از هورمون اطراف قلمه را می‌پوشاند.
با وسیله‌ای مانند مداد، بستر مورد نظر را سوراخ میکنیم و قلمه را در آن قرار می‌دهیم. (تا هنگام فرو کردن قلمه در بستر هورمون های اطراف ساقه از آن جدا نشود).

شرایط نگهداری هورمون

این پودر باید در قوطی دربسته بدور از رطوبت و در جای تاریک، دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
باقیماندۀ پودر، قابل استفاده به مدت نامحدود است. این محصول از برند سیگما آلدریچ به دلیل کیفیت خوب نسبت به سایر برندهای معتبر دنیا می تواند نیاز بسیاری از آزمایشگاه، مراکز تحقیقاتی و دانشجویان را برطرف کند.

شیمی کهن  در راستاي ارتقاء توليدات و سطح علمي کشور مبادرت به واردات و توزيع مواد شيميايي و مصرفي آزمايشگاهي کرده است. هدف مجموعه ما تأمين مواد و تجهيزات مورد نياز در بخش هاى مختلف آزمايشگاهى، تحقيقاتى، بيمارستانى، صنعتى و … مي باشد.

اطلاعات  خرید محصول ایندول-3-بوتیریک اسید سیگماآلدریچ

اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید ایندول-3-بوتیریک اسید کد I5386 سیگماآلدریچ می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید. شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. ایندول-3-بوتیریک اسید کد I5386 سیگما آلدریچ یکی از محصولات شیمیایی در نمایندگی سیگما آلدریچ در ایران است.  شما عزیزان جهت استعلام  و خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی می توانید با شماره های درج شده در وب سایت شیمی کهن  تماس حاصل بفرمائید.

نمایندگی فروش مواد شیمیایی سیگماآلدریچ

کمپانی سیگماآلدریچ  به عنوان  یکی از تولیدکنندگان برتر جهانی، در زمینه موادشیمیایی آزمایشگاهی، محسوب می شود. شرکت شیمی کهن در ایران،  نمایندگی سیگماآلدریچ  را به صورت انحصاری دراختیار داشته. و محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی، را به هموطنان ایرانی ارائه می دهد.

این شرکت با ارائه مشاوره دقیق فنی، اطلاع رسانی جامع، مطلوب و با اتکاء به سال ها تجربه کاری و بهره گیری از کارشناسان متخصص در بخش فروش، شما را در انتخاب مناسب ترین و با کیفیت ترین تجهیزات از کمپانی مرک که نمایندگی آن را  در ایران به عهده دارد، همراهی می نماید. این شرکت در طول سال ‌های سپری شده تجهیزات قابل توجهی به مراکز مختلف تحقیقاتی، صنعتی و آموزشی کشور ارائه داده است.

قیمت – فروش ایندول-3-بوتیریک اسید کد I5386 سیگما آلدریچ

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصول ایندول-3-بوتیریک اسید کد I5386 سیگما آلدریچ می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر و استعلام سریع قیمت خرید محصولات سیگما آلدریچ از جمله خرید ایندول-3-بوتیریک اسید کد I5386 سیگما آلدریچ میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر و آشنایی با کد محصولات سیگما کلیک کنید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت