ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسیدکلریدریک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسیدکلریدریک

87 / 100

اسیدکلریدریک یک اسید پر مصرف درصنایع مختلف است. این اسید معمولا به شکل مایع بابوی تند بوده که خاصیت خورندگی دارد. اسیدیته این اسیدکلردار، حدود 0 تا 2 می باشد. هیدروکلریک اسید به عنوان یک واکنشگر دربسیاری از واکنش های شیمیایی شرکت می کند. درحال حاضر، تولید مواد آلی و معدنی درآزمایشگاه های تحقیقاتی و کارخانجات، ازاین اسید به عنوان ماده مصرفی استفاده می کنند.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

اسیدکلریدریک

اسید کلریدریک (Hydrochloric Acid) که به نام های هیدروژن کلراید ، اسید کلروهیدریک یا جوهر نمک شناخته می شود محلول بی رنگ کلرید هیدروژن (HCl) در آب است. اسید کلریدریک یک اسید معدنی قوی و بسیار خورنده است که کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارد.

این ماده یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن  می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله مواد مرک آلمان با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید اسیدکلریدریک مرک آلمان می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

مشخصات اسیدکلریدریک

این ماده در دمای اتاق مایعی بی رنگ تا کمی زرد ، خورنده و غیر قابل اشتعال است که از هوا سنگین تر است و بوی تحریک کننده ای دارد. در معرض هوا این اسید بخارهای خورنده سفید و متراکم ایجاد می کند. این ماده در غلظت های مختلف تولید شده و در دسترس است ولی آماده سازی غلظت های بالای این اسید به دلیل فراریت آن دشوار است.

اسید کلریدریک به طور طبیعی توسط سلولهای بدن ما تولید می شود تا به هضم مواد غذایی در معده کمک کند. البته معده با ترشح یک لایه مخاطی ضخیم خودش را از این اسید قوی محافظت می کند و با ترشح بی کربنات سدیم شرایط بافری در معده ایجاد می شود. سوزش سر دل یا زخم معده می تواند در صورت عدم موفقیت این مکانیسم ها ایجاد شود.

این ماده به صورت سنتتیک نیز برای انواع کاربردهای صنعتی و تجاری تولید می شود. برای این کاربردها ، اسید کلریدریک با حل شدن گاز کلرید هیدروژن در آب تشکیل می شود. روش های زیادی برای تولید این ماده وجود دارد ولی تولید گسترده اسید هیدرو کلریدریک در مقیاس صنعتی تقریباً همیشه با سایر مواد شیمیایی ادغام می شود.

اسیدکلریدریک

کاربردهای جوهر نمک یا اسید کلریدریک چیست ؟

این ماده یک اسید خورنده و قوی است که می توان از آن برای ساخت فولاد برای پل ها و خودروها استفاده کرد. این ماده در صنایع شیمیایی در تولید گسترده وینیل کلرید برای پلاستیک PVC مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از مواد شیمیایی تولید کننده فوم پلی اورتان و کلرید کلسیم است.

 • خصوصیات فیزیکی جوهر نمک ، مانند نقاط جوش و ذوب ، چگالی و pH به غلظت یا مولاریته HCl در محلول آبی بستگی دارد. این محلول ها در غلظت های بسیار کم و نزدیک به ۰٪ هیدروکلراید تا بیش از ۴۰٪ تهیه می شوند.
 • سایر کاربردهای متداول اسید کلریدریک در تولید مواد غذایی است. این اسید برای تصفیه نمک های سفره استفاده می شود. علاوه بر این ، HCl بیشتر برای تنظیم اسیدیته محلول ها مورد استفاده قرار می گیرد و از آن در کنترل pH محصولات دارویی ، غذاها و آب استفاده می شود.
 • جوهر نمک برای از بین بردن زنگ زدگی و سایر ناخالصی ها از کربن ، آلیاژ و فولاد ضد زنگ استفاده می شود . علاوه بر این HCL برای تهیه فولاد جهت استفاده در بدنه خودرو ، پل ها و لوازم خانگی ، اچینگ آلومینیوم و تمیز کردن فلزات استفاده می شود.
 • اسید کلریدریک یا جوهر نمک بسیار خورنده است و به دلیل همین طبیعت از آن به عنوان ماده شیمیایی برای از بین بردن لکه ها یا زنگ زدگی به ویژه از فلزاتی مانند آهن ، مس و سایر مواد استفاده می شود. این اسید اغلب به صورت رقیق استفاده می شود و معمولاً برای تمیز کردن کاشی ها در آشپزخانه و حمام مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین یک ماده ضد عفونی کننده می باشد. این ماده در صنایع نساجی برای سفید کردن لباس و فرآوری چرم در صنعت برنزه کردن چرم استفاده می شود.
نکته :

اسید کلریدریک همچنین به منظور حفظ سطح بهینه pH در آب استخرهای شنا مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده در ساخت باتری ، لامپ های فتوشیمیایی و مواد آتش بازی استفاده می شود. حتی برای پردازش قند و تولید ژلاتین نیز این ماده مورد کاربرد قرار می گیرد.

در صنایع غذایی از اسید هیدروکلریدریک در فرآوری انواع محصولات غذایی مانند شربت ذرت ، نوشابه ها ، کوکی ها ، کراکرها ، کچاپ و غلات و سایر محصولات غذایی استفاده می شود . این ماده به عنوان یک عامل اسیدی کننده در سس ها ، آب سبزیجات و مواد غذایی کنسرو شده به منظور تقویت طعم و کاهش فساد مورد استفاده قرار می گیرد.

اسیدکلریدریک

بررسی آمار تولید و مصرف جهانی ترکیب اسیدکلریدریک

اسیدکلریدریک ترکیبی است که از واکنش مستقیم کلر و هیدروژن تولید می شود. صنایعی که از این روش برای تولید اسید استفاده می کنند، قادر هستند هیدروکلریک اسید با درصد خلوص بسیار بالا به دست آورند.همجنین این اسید به عنوان یکی از محصولات جانبی برخی از فرایندهای شیمیایی در پالایشگاه ها به شمار می رود،به طور مثال ؛درفرایند تولید حلال های کلر دار،فلوئورو کربن ها ،مواد آلی ،پلیمر و مونومر وینیل کلراید و…، خرید اسیدکلریدریک  که یک محصول جانبی است را می توانید از شیمی کهن تهیه کنید.

اگراسیدکلریدریک ،محصول جانبی واکنش های شیمیایی باشد باید با استفاده از روش های جداسازی ،آن را خالص کرد.طبق آماری که درمورد تولید این اسید ارائه شده اند میزان حدود87 تا 92% از هیدروکلریک اسیدصنعتی به روش محصول جانبی تولید می شود وتنها حدود 5 تا 10% استفاده از فرایند مستقیم واکنش کلر و هیدروژن به دست می آید.

آمار تولید این اسید در سالهای 1994 تا 2005 نشان داده اند که کشور امریکا در رتبه نخست تولید اسید قرار دارد و پس ازآن ژاپن،اروپا و کانادا در رتبه های بعدی قرار دارند.البته طبق نمودارها ،دربرخی سالها آمار این کشورها متفاوت می باشد،به طور مثال؛ درسال 2005 ،کشورچین رتبه نخست تولید ژاپن را به خود اختصاص داد.

میزان مصرف اسیدکلریدریک درحوضه های مختلف

 • حدود 28% اسید درصنایع شیمیایی
 • برای تولید مواد شیمیایی آلی13%
 • برای تولید و سنتز ترکیبات معدنی 12%
 • درصنایع غذایی 8%
 • درصنایع فلزی و اسیدشویی 4%
 • در اسیدی کردن چاه های نفت و تنها 2% برای استخرها استفاده می شود.
 • حدود 23% اسیدکلریدریک به عنوان کاتالیزور و باز سازی رزین های تبادل یونی به کار می رود.

اسیدکلریدریک

مروری برکاربردهای اسیدکلریدریک

شرکت در واکنش های شیمیایی برای تولید ترکیبات آلی و معدنی ،یکی از کاربردهای اسیدکلریدریک است.این اسید برای تولید ترکیباتی نظیر پی وی سی ،وینیل کلراید، دی کلرومتان، کلریدآهن،پلی آلومینیوم کلراید و کلرید کلسیم به کار می رود.ترکیبات فوق درصنایع پلیمر، پلاستیک و تصفیه آب و فاضلاب نقش مهمی ایفا می کنند.

اسیدیته بسیاری از واکنش ها نیز با استفاده از اسیدکلریدریک امکان پذیر است. اسیدکلریدریک درصنایع غذایی نیز کاربرد دارد.تولیدترکیباتی نظیر سیتریک اسید،آسپارتام ،اسیدآمینه لیزین، قند فروکتوز و … ،با استفاده از این اسید برای مصرف در تولید انواع مواد غذایی در کارخانه ها میسر است .

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

مخازن مناسب برای ذخیره و نگهداری اسیدکلریدریک

 • کارخانه هایی که از اسیدکلریدریک به عنوان یک ماده اولیه استفاده می کنند نیاز دارند حجم زیادی از آنرا خریداری کرده و درمحوطه کارخانه ذخیره کنند،از سویی دیگر،تولید کنندگان اسیدکلریدریک نیز بایدمخازن عظیمی دراختیار داشته باشند که بتواند چندین تن اسید را بدون عیب و نقص ذخیره کند.
 • مخازن نگهداری و ذخیره اسیدکلریدریک باید از مواد خاصی ساخته شوندو ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد.
 • دراثر بروز هرگونه مشکل ،خطرات ورود اسید به محیط زیست پیش رو خواهد بود.
 • اسیدکلریدریک بر اکثرفلزات اثرمخرب دارد.
 • بنابراین بهترین مواد برای ساخت مخازن ذخیره اسیدها،آلیاژها هستند.
 • آلیاژهای نیکل و مس بصورت مخلوط با درصد معین برای این کار مناسب می باشد.
 • برخلاف تصور، فولاد زد زنگ برای این کار مناسب نیست چرا که توسط اسید خورده می شود.
 • سایر فلزات نیز برای ساخت مخزن، ویژگی های لازم را ندارند.
 • فلزات طلا و تانتال در برابراین اسید مقاومت بالایی دارند.
 • ساخت مخزن ذخیره از این فلزات، ازنظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

خطر اسیدکلریدریک

 • هنگام کار با اسیدکلریدریک بایدتمام موارد ایمنی کار با اسیدهای خورنده را رعایت نمود.
 • تماس پوستی با این ماده می تواند منجربه سوزش ،التهاب و تاول زدگی شود.
 • بهترین راه برای خنثی کردن اثرات اسیدقوی ،استفاده از محلول سود یا جوش شیرین است.
خرید اسیدکلریدریک

شرکت شیمی کهن نمایندگی مواد شیمیایی در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی خرید اسیدکلریدریک با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان 

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص

فروش اسیدکلریدریک  می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت اسیدکلریدریک میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

سوالات متداول:

اسیدکلریدریک را از کجا تهیه کنیم؟شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسیدکلریدریک مرک آلمان می باشد.

کاربرد اسیدکلریدریک چیست؟شرکت در واکنش های شیمیایی برای تولید ترکیبات آلی و معدنی ،یکی از کاربردهای اسیدکلریدریک است.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت