ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

84 / 100

اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان با فرمول مولکولی (HCO2H)، اسید متانوئیک نیز نامیده می شود. این ماده یکی از مواد شیمیایی پرفروش شییم کهن در نمایندگی مرک آالمان در ایران می باشد. ساده ترین اسیدهای کربوکسیلیک، که در فرآوری منسوجات و چرم استفاده می شود. اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264 در ابتدا از مورچه های خاصی جدا سازی شد و به این ترتیب لاتین formica به معنی “مورچه” نام گذاری شد. این ماده با اثر اسید سولفوریک بر فرمات سدیم ساخته می شود که از مونوکسید کربن و هیدروکسید سدیم تولید می شود. این ماده یک اسید کربوکسیلیک معمولی نیست.

از نظر قدرت اسیدی، عدم تشکیل انیدرید و واکنش پذیری آن به عنوان یک عامل کاهنده – خاصیتی که به دلیل گروه -CHO است که بعضی از خصوصیات آلدئید را به وجود می آورد، متمایز می کند. استرهای متیل و اتیل اسید فرمیک به صورت تجاری تولید می شود. اسید سولفوریک غلیظ ، اسید فرمیک را به مونوکسید کربن از دست می دهد.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیای مرک در تهران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد که البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

تاریخچه اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

بیش از 600 سال طبیعت شناسان می دانستند که تپه های مورچه بخار اسیدی می دهد. در سال 1671 جان ری، طبیعت شناس انگلیسی، جداسازی ماده فعال را توصیف نمود. برای انجام این کار او تعداد زیادی مورچه مرده را جمع آوری و تقطیر کرد و اسیدی که از این روش کشف کرد بعداً از کلمه لاتین مورچه، formica به عنوان اسید فرمیک شناخته شد. نام IUPAC مناسب آن اکنون اسید متانوئیک است. اولین سنتز این ماده توسط شیمی دان فرانسوی جوزف گی لوساک بود که از اسید هیدروسیانیک به عنوان ماده اولیه استفاده کرد. در سال 1855، دانشمندی یک سنتز از مونوکسید کربن ایجاد کرد که شبیه آنچه امروزه استفاده می شود می باشد.

مشخصات اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

1.00264

Supelco

Formic acid 98-100%اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

for analysis EMSURE® ACS,Reag. Ph Eur

Synonym(s):Formic acid, Methanoic acid, Formylic acid
Linear Formula:HCOOH
CAS Number:64-18-6
Molecular Weight:46.03
Beilstein:1209246
MDL number:MFCD00003297
EC Index Number:200-579-1

خواص اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

اسید فرمیک خالص مایعی است بی رنگ، و دارای بوی تند می باشد و باعث تحریک غشای مخاطی و ایجاد تاول در پوست می گردد. در دمای 8,4 درجه سانتیگراد (47,1درجه فارنهایت) یخ می زند و در دمای 100,7 درجه سانتیگراد (213,3درجه فارنهایت)می جوشد. در طبیعت ،در نیش و گزش بسیاری از حشرات از راسته Hymenoptera ، به ویژه مورچه ها وجود دارد

 • این ماده بصورت مایع، بی رنگ، بخور و دارای بوی تند تیز با فرمول شیمیایی HCOOH.
 • به طور سیستماتیک به عنوان اسید متانوئیک نامگذاری شده.
 • نام های معمولی اسیدهای کربوکسیلیک ساده از نام های لاتین یا یونانی منبع آنهاست.
 • این ماده اگر چه به عنوان حلال زیاد استفاده نمی شود
 • به عنوان مثال: از یک حلال پروتیک با اسیدیته بالا مورد توجه است.
 • این ماده و نمک های آن خورنده و حساس پوست هستند.
 • سدیم فرمات به آرامی چشم را تحریک می کند.
 • نام های دیگر آن : اسید متانوئیک، فرمیلیک، آمینیک.

خواص فیزیکی اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

 • تراکم 1,22 گرم در سانتیمتر مکعب
 • جرم مولار 3.,46 گرم در مول
 • نقطه جوش آن 100,8 درجه سانتیگراد
 • نقطه ذوب 8,4 درجه سانتیگراد
 • فرمول شیمیایی CH2O2
 • بوی تند و بوی نافذ
 • مایع بی رنگ با 1 پیوند کوالانسی گیرنده و 2 پیوند هیدروژن با پیچیدگی 10,3 است.
 • با آب و بیشتر حلال های آلی قطبی قابل حل است و تا حدی در هیدروکربن ها محلول می باشد.
 • بیشتر نمک های فرمت ساده در آب حل می شوند.

این ماده یا اسید متانوئیک، ساده ترین اسید کربوکسیلیک موجود و مایعی بی رنگ، خورنده و فرار با بوی تند است. اسید فرمیک در آب و بسیاری از حلال های قطبی قابل حل می باشد و تا حدودی با هیدروکربن قابل ترکیب است. این ماده که با نام جوهر مورچه نیز شناخته می شود اولین بار با آنالیز بخارات حاصل از تجمع گونه خاصی از مورچه کشف شد اما در حشرات دیگر نیز وجود دارد.

این ماده و نمک های آن در درجه اول در صنایع تولیدی خوراک دام به عنوان ماده نگهدارنده و آنتی باکتریال مورد استفاده می باشد. این محصول در تولید ضدیخ و چرم نیز کاربرد دارد و سایر موارد استفاده آن شامل رنگ آمیزی و پرداخت منسوجات ، تولید افزودنی های غذایی ، تولید لاستیک طبیعی، مایعات حفاری و فرآیندهای دیگر شیمیایی می باشد.

ویژگی های شیمیایی اسید فرمیک 100-98%

گرچه این ماده در دمای اتاق (دمای معمولی) پایدار است ولی در برابر حرارت ناپایدار می باشد و به سرعت تجزیه می شود. اسید فرمیک یک اسید آلی کارآمد و سازگار با محیط زیست برای بسیاری از کاربردها می باشد. این ماده در صنعت دارو سازی نیز برای تولید مواد دارویی فعال استفاده می شود. این ماده شیمیایی در غلظت های بالا خطرناک است ولی در محصولات غذایی با رقت های خاص به عنوان نگهدارنده عمل کرده و در محصولات کشاورزی به عنوان سموم دفع آفات استفاده می گردد. اسید فرمیک در حال حاضر برای جلوگیری از یخ زدگی جاده ها در فصل زمستان در برخی از کشورها به صورت نمک های مختلف جایگزین نمک های سنتی شده است، آنهم به دلیل سازگاری با محیط زیست و هم دلیل موثر بودن بالای این ماده است.

در حال حاضر بیشترین مصرف اسید فرمیک در جهان را صنعت کشاورزی به خود اختصاص داده است . این محصول به دلیل خاصیت ضد باکتریایی طبیعی به عنوان نگهدارنده آنتی باکتریال مورد استفاده قرار می گیرد. در این صنعت اسید فرمیک بیشتر به عنوان افزودنی غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب به خوراک دام و سیلوها اضافه می شود. این محصول در سیلوها عملکردی دوگانه دارد و علاوه بر اثرات ضد میکروبی باعث می شود سیلو در دمای پایین تری تخمیر شود و ضمن افزایش ارزش غذایی، زمان کلی برای تولید محصول نهایی را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: ایزوپروپیل اتر کد 100867 مرک آلمان

مراقبت های احتیاطی در رابطه با اسید فرمیک 100-98% کد مرک 100264

این محصول شیمیایی بسته به غلظت آن می تواند ایمن یا خطرناک باشد. در حالت عادی ما در معرض مقدار کمی از این ماده قرار می گیریم که عوارضی در پی ندارد. اما تماس با غلظت های بالای این ماده به دلیل خاصیت خورندگی که دارد می تواند خطرناک باشد. مواردی که باید از آن اجتناب کرد عبارتند از : تماس مستقیم، استنشاق و بلع فرم غلیظ که باعث آسیب دیدگی می شود که باید از آن اجتناب نمود.اگر چه این اسید در غلظت های طبیعی بسیار خطرناک است اما در اصل یک ماده افزودنی بسیار مفید و پر کاربرد در صنایع غذایی، شیمیایی و صنعت می باشد.

این اسید هنگام مصرف در اندازه های طبیعی، خیلی سریع و به راحتی توسط بدن ما متابولیزه می شود و به صورت ایمن و سالم از بین می رود. با این وجود، مشخص شده است که مصرف مقادیر زیاد اسید فرمیک می تواند منجر به آسیب کلیه و کبد شود به همین دلیل است که در استفاده از این ماده باید بسیار دقت کرد.

اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

مطالب جذاب 

دانشمندان بر این باورند که اسید فرمیک در شکل گیری حیات بر روی کره زمین نقش داشته است و این ماده در سال 1970 اولین بار در فضای بین سیاره ای یافت شد و در شهاب سنگ ها هم وجود دارد. این ماده شیمیایی ساختار ساده ای دارد و امکان دارد در شکل گیری اسیدهای آمینه  پیچیده تر و اسیدهای نوکلئیک موجود در موجودات زنده نقش داشته باشد. اسیدهای آمینه بلوک ساختاری پروتئین های ساختاری (DNA دی اکسی ریبونوکلئیک اسید و RNA اسید ریبونوکلئیک) هستند. بررسی منشاء حیات موضوع جالبی است که همواره مورد تحقیق بوده و ممکن است نواد شیمیایی ساده ای مانند این اسید که در زندگی فعلی ما بسیار مورد اهمیت هستند در گذشته های دور از اهمیت بیشتری برخوردار بوده باشند.

خاصیت خورندگی این ماده

این ماده نسبت به اسید استیک به راحتی یونیزه می شود. بنابراین، انتظار می رود اسید فرمیک خورنده تر از اسید استیک باشد. در واقع اسید فرمیک به بسیاری از فلزات و آلیاژهای رایج حمله می کند. فولاد در تمام اسیدها ، حتی در دمای محیط ، به سرعت در این اسید خورده می شود. آلیاژهای ضد زنگ محدودیت های جدی دارند. فولاد زد زنگ نوع 3.4 در هنگام جوشیدن فقط در برابر 1-2% اسید فرمیک مقاومت می کند. فولاد زد زنگ نوع 316 در غلظت های میانی توسط اسید فرمیک گرم مورد حمله قرار می گیرد. در مقایسه با آلیاژهای ذکر شده ، زیرکونیوم در اکثر محلول های اسید فرمیک متنوع و مقاوم در برابر خوردگی است.

تولید اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

امروزه فرآیندهای اسید فرمیک عمدتاً بر اساس دو مسیر اصلی انجام می گردد: هیدرولیز متیل فرمت و تهیه اسید فرمیک آزاد از فرمات ها. در آزمایشگاه می توان اسید فرمیک را با گرما دادن اگزالیک اسید در گلیسرول بی آب، استخراج محصول با تقطیر بخار بدست آورد.

تهیه

روش تهیه و تولید دیگر شامل تشکیل اسید آزاد از نمکهای آن است. برای این منظور عمدتا از فرمات و از فرمات کلسیم استفاده می شود. اسیدولیز به طور معمول با سولفوریک یا اسید فسفریک انجام می شود. نمک های سولفات یا فسفات به عنوان محصولات جانبی تولید می شوند. سهم فرآیند نمک فرمت نیز کاهش یافته است. اسید فرمیک به عنوان یک محصول جانبی در تولید استیک توسط اکسیداسیون فاز مایع بوتان یا نفتا (اسید استیک)تولید می شود.

فروش مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران

این شرکت نمایندگی فروش مواد شیمیایی در ایران را دارا  است که شما عزیزان می توانید برای خرید این ماده در وب سایت مواد شیمیایی سیگما با همکاران فروش ما تماس حاصل فرمایید. این شرکت نمایندگی مرک آلمان در ایران می باشد. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم. شرکت شیمی کهن مفتخر است تا این محصول را با تضمین اصل بودن کالا در زمانی کوتاه، و در بسته بندی مورد نظر مشتری تقدیم شما مشتریان عزیز نماید .

آرشيو دسته بندي ها : محصولات مرک آلمان

شرکت شيمي کهن از سالهاي بسيار گذشته وارد کننده مواد آزمايشگاهي مرک در ايران است . در اين قسمت مي توانيد انواع مواد آزمايشگاهي مرک آلمان را همراه با مشخصات شيميايي و کاربرد آنها مشاهده کنيد و براي استعلام و ثبت سفارش به سراسر ايران اقدام نمائيد. در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد.تا از موجودي آن اطلاع پيدا کنيد. خريداران محترم مي توانند جهت در خواست قيمت ماده مورد نظر از طريق راه هاي ارتباطي زير اقدام نمائيد.

فروش اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

شرکت شیمی که نمایندگی مرک در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

کالاهای موجود در انبار ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان

تهران ارسال توسط پیک خرید بتانین سیگما آلدریچ

مشتریان سایر شهرها ارسال توسط شرکت های حمل و نقل کالا چی.

فروش مواد شیمیایی اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص محصولات نمایندگی مرک  از جمله فروش اسید فورمیک 100-98% کد 100264 مرک آلمان می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. برای دریافت محصولات بیشتر و استعلام سریع قیمت محصولات از نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواد شیمیایی  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت