ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

تفاوت الکل اتانول و متانول

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

تفاوت الکل اتانول و متانول

85 / 100

تفاوت الکل اتانول و متانول،  الکل ساده با فرمول شیمیایی CH3CH2OH است که به صورت یک مایع فرار، قابل اشتعال و بی رنگ ظاهر می شود که دارای بوی مشخص الکلی است. اتانول به طور طبیعی با تخمیر قندها توسط مخمرها یا از طریق فرآیندهای پتروشیمی مانند هیدراتاسیون اتیلن تولید می شود. این ماده یک روانگردان تفریحی و ماده موثره در نوشیدنی های الکلی است که به عنوان یک ضد عفونی کننده کاربردهای پزشکی دارد.

متانول الکل دیگری با فرمول CH3OH است که سبک، فرار، بی رنگ و قابل اشتعال است که دارای بوی الکلی متمایز شبیه بوی اتانول ولی تند و تیز تر است. این دو الکل تفاوت ها و شباهت هایی دارند که در ادامه مقاله در سایت شیمی کهن به آن خواهیم پرداخت.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

تعریف اتانول و متانول

اتانول و متانول دو ترکیب شیمیایی معروف در علم شیمی هستند که به صورت مایع در دمای معمول قرار دارند. این دو ترکیب شیمیایی در مصارف مختلفی از جمله به عنوان سوخت، مذاب در تولید مواد شیمیایی، و همچنین در صنعت الکل و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شوند. البته این دو ترکیب از نظر خواص و کاربردهایشان تفاوت‌های مهمی دارند.

اتانول (الکل اتیلیک):

اتانول به عنوان الکل اتیلیک هم شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی C2H5OH دارد.
اتانول از گیاهان، مثل ذرت و شکر، تولید می‌شود و همچنین از طریق فرماندهی با باکتری‌ها نیز می‌توان آن را به دست آورد.
از جمله کاربردهای اتانول می‌توان به استفاده از آن به عنوان سوخت در خودروها، تولید نوشیدنی‌های الکلی (مانند ویسکی و شراب)، و تولید محصولات شیمیایی مانند محلول‌های ضدعفونی کننده اشاره کرد.

متانول (الکل متیلیک):

متانول با فرمول شیمیایی CH3OH شناخته می‌شود.
متانول اغلب به عنوان الکل متیلیک یا الکل چوب شناخته می‌شود. این نام به این دلیل استفاده می‌شود که معمولاً از چوب و مواد آلی دیگر تولید می‌شود.
متانول یکی از مواد اصلی در تولید فرمالدهید و اسید فرمیک است و در صنایع چاپ، رنگ‌سازی، و صنایع شیمیایی دیگر استفاده می‌شود. همچنین، متانول به عنوان سوخت در موتورهای دیزل کاربرد دارد.
در نهایت، باید توجه داشت که هر دو اتانول و متانول برای انسان‌ها و حتی حیوانات مخرب و سمی هستند و باید با احتیاط مصرف شوند.

اتانول و متانول  از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشند. این محصولات در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است به مشتریان ارائه داده می شود. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله مواد مرک آلمان با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است.  جهت آگاهی از قیمت و خرید متانول و خرید اتانول می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

تفاوت الکل اتانول و متانول

اتانول و متانول دو تا از ساده ترین الکل های موجود هستند که تفاوت اصلی آنها تعداد کربن موجود در ساختار آنهاست. این دو الکل شباهت زیادی باهم دارند و مایعات بی رنگی هستند که می توان به راحتی آنها را باهم اشتباه گرفت. با این حال متانول و اتانول دو نوع الکل یا ماده شیمیایی متفاوت هستند که دارای ویژگی ها و موارد استفاده مختلفی نیز هستند.

به عنوان مثال اتانول در ساختار خود دارای حلقه اتیل است ولی متانول دارای یک گروه متیل می باشد. اتانول در مقایسه با آب یک اسید ضعیف است ولی متانول قدرت اسیدیته بالاتری دارد. اتانول بوی سنگین و سوزاننده ای دارد و موقع سوختن از خود شعله آبی روشن ساطع می کند. متانول بوی مشخصی دارد و هنگام سوختن شعله سفید روشن ایجاد می کند.

اتانول به طور معمول با تخمیر محصولات غذایی از کارخانه ها تهیه می شود در حالیکه متانول عمدتا توسط فرآیندهای مصنوعی تولید می شود. اتانول ماده اصلی نوشیدنی های الکلی است ولی متانول بسیار سمی است و برای استفاده اصلا مناسب نیست. به طور کلی در ساخت محصولاتی مانند فرمالدئید و غیره استفاده می شود.تفاوت الکل اتانول و متانول

تفاوت الکل اتانول و متانول

تفاوت الکل اتانول و متانول

رابطه الکل و کرونا تفاوت الکل اتانول و متانول

به گزارش ایسنا،پیش ازکرونا الکل چیزی نبود که آدمها بطور روزمره با آن سروکار داشته باشند. اما از زمان اعلام رسمی ورود کرونا ویروس جدید به کشور،درخواست الکل به حدی بالا رفت که خود تبدیل به بحرانی دیگرشد. در این مدت صدها و بلکه هزاران بار از طریق رسانه های گوناگون نحوه مقابله با کرونا ازجمله نحوه ضدعفونی کردن دست ها، سطوح و اشیاء با الکل اطلاع رسانی شده است. با این حال (ضدعفونی کردن بدن ازداخل)که ابتدا یک شوخی مضحک درشبکه های اجتماعی بود. تاهمین یکی دو روز پیش حدود 300 قربانی و صدها مسدوم بجاگذاشته است .

البته نبایدهمه این آمار را به پای ناآگاهی مصرف کنندگان نوشت؛ بدون شک نا آگاهی و اطلاع از تفاوت الکل اتانول و متانول بخش قابل توجهی از این اتفاق بود که ناشی از آشفته بازاری استکه پس از شروع کرونا به وجود آمد.  با نایاب شدن الکل (اتانول)،تولیدکنندگان مشروباط الکلی تقلبی،دانسته یا ندانسته به استفاده از الکل(متانول) روی آورده اند.  برخی ازمشتریان بی خبرازهمه جا را روی تخت بیمارستان و برخی دیگررا به سینه قبرستان فرستاده اند. بدین ترتیب این تلفات انسانی را می توان نوک کوه یخی دانست که ریشه درافزایش ناگهانی تقاضا برای الکل قرار دارد.تفاوت الکل اتانول و متانول

عدم شناخت مصرف کنندگان ازانواع الکل و کاربردهای آنها ازیک طرف و تولیدکنندگان سودجو ازطرفی دیگر،دست به دست هم دادند تا دردوران جولان کرونا،الکل بجای آنکه آدمها را ازشر این قول بی شاخ و دم نجات دهد،به قربانیان آن بیفزاید.

الکل چیست؟

الکل،ماده ای آلی است که از مواد طبیعی بدست می آید. دو نوع الکل به خصوص این روزها بیشتربرای مردم شناخته شده است؛ الکل اتیلیک یا (اتانول) و الکل متیلیک یا (متانول).اولی کاربرد طبی دارد. دومی کاربرد صنعتی به عبارت ساده تر اتانول مفید است و متانول کشنده اتانول ازتخمیر قند ونشاسته بامخمرنان بدست می آید. با گرما دادن غلات،میوه ها یا نیشکر و سپس افزودن مالت به آن، قسمتی از نشاسته ی موجود در آنها به قندهای ساده تر تبدیل می شود. با افزودن مخمر نان وگرم نگه داشتن این محلول ،قند بدست آمده به اتانول تبدیل می شود.

علاوه برغلات،این نوع الکل ازمیوه ها نیز بدست می آید. درپزشکی، داروسازی، صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین درنوشیدنی های الکلی بکارمی رود.الکل حاصل ازتخمیرغلات و میوه ها فقط 12تا 15درصد غلظت دارد . برای افزایش آن باید محلول بدست آمده را تقطیر کرد تابه الکل حداکثر 95درصد رسید.تفاوت الکل اتانول و متانول

تفاوت و فرق اتانول با متانول چیست؟ تفاوت الکل اتانول و متانول

اتانول و متانول دو تا از ساده ترین الکل های موجود هستند که تفاوت اصلی آنها تعداد کربن موجود در ساختار آنهاست. این دو الکل شباهت زیادی باهم دارند و مایعات بی رنگی هستند که می توان به راحتی آنها را باهم اشتباه گرفت. با این حال متانول و اتانول دو نوع الکل یا ماده شیمیایی متفاوت هستند که دارای ویژگی ها و موارد استفاده مختلفی نیز هستند.

به عنوان مثال اتانول در ساختار خود دارای حلقه اتیل است ولی متانول دارای یک گروه متیل می باشد. اتانول در مقایسه با آب یک اسید ضعیف است ولی متانول قدرت اسیدیته بالاتری دارد. اتانول بوی سنگین و سوزاننده ای دارد و موقع سوختن از خود شعله آبی روشن ساطع می کند. متانول بوی مشخصی دارد و هنگام سوختن شعله سفید روشن ایجاد می کند.

اتانول به طور معمول با تخمیر محصولات غذایی از کارخانه ها تهیه می شود در حالیکه متانول عمدتا توسط فرآیندهای مصنوعی تولید می شود.تفاوت الکل اتانول و متانول

اتانول ماده اصلی نوشیدنی های الکلی است ولی متانول بسیار سمی است و برای استفاده اصلا مناسب نیست. به طور کلی در ساخت محصولاتی مانند فرمالدئید و غیره استفاده می شود.

تفاوت الکل اتانول و متانول

تفاوت الکل اتانول و متانول

راههای تشخیص اتانول و متانول

اولین راه تشخیص فرق اتانول و متانول بوییدن است. زیرا بوی متانول بویی تیز و ناخوشایند دارد. از تست شعله نیز می‌ توان برای تشخیص این دو ترکیب استفاده کرد. اگر در اثر سوزاندن مقداری از مایع مشکوک شعله بیشتر به رنگ زرد باشد تا آبی می تواند متانول باشد . این روش ها‌ ایمن یا تضمین شده‌ نیستند و برای تشخیص بهتر اتانول از متانول می‌توان از سدیم دی کرومات استفاده کرد.تفاوت الکل اتانول و متانول

برای این کار ۸ میلی ‌لیتر محلول سدیم دی کرومات را با ۴ میلی ‌لیتر سولفوریک اسید مخلوط کنید سپس ۱۰ قطره از محلول بدست آمده را به لوله آزمایش یا ظرف کوچک حاوی الکل اضافه کنید.

این ظرف را چند بار به آرامی تکان دهید سپس در حالی که ظرف تقریبا در فاصله‌ ۱۲-۸ اینچی از صورت شما قرار دارد. هوا را با دست از دهانه ظرف به سمت بینی خود هدایت کنید. اگر بوی آن تیز و تحریک کننده باشد متانول است ولی اگر بوی آن غالب و میوه‌ای باشد اتانول خواهد بود.تفاوت

الکل اتانول و متانول

طریقه و روش تولید و ساخت اتانول تفاوت الکل اتانول و متانول

تولید اتانول بیشتر از طریق محصولات گیاهی نشاسته ای مانند ذرت و سیب زمینی شیرین است. پس از برداشت این محصولات برای پردازش به کارخانه های “آسیاب مرطوب” یا “آسیاب خشک” ارسال می شوند. هر دو کارخانه مواد اولیه را تحت فرآیند های آسیاب ، واکنش و تقطیر قرار می دهند که در انتها الکل اتانول خالص تولید می کنند. تحقیقات در مورد تولید اتانول از منابع غیر غذایی ، مانند خرده چوب ، علفزارها و ضایعات کشاورزی نیز همچنان ادامه دارد.

شرکت شیمی کهن نمایندگی مرک در ایران را دارد.  نمایندگی مرک  آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد.

شیمی کهن نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. که  شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.تفاوت الکل اتانول و متانول

واکنش سوختن متانول تفاوت الکل اتانول و متانول

روش تبدیل اتانول به متانول

راههای برای تبدیل این دو الکل به یکدیگر وجود دارد که یکی از این روش ها به صورت شماتیک به شرح زیر است:

خرید اتانول و متانول تفاوت الکل اتانول و متانول

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید اتانول  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

تفاوت الکل اتانول و متانول

تفاوت الکل اتانول و متانول

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اتانول و متانول  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

سوالات متداول:

اتانول چیست؟اتانول به طور طبیعی با تخمیر قندها توسط مخمرها یا از طریق فرآیندهای پتروشیمی مانند هیدراتاسیون اتیلن تولید می شود.

متانول چیست؟متانول الکل دیگری با فرمول CH3OH است که سبک ، فرار ، بی رنگ و قابل اشتعال است که دارای بوی الکلی متمایز شبیه بوی اتانول ولی تند و تیز تر است.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت