ساعات کار از ساعت 8:30 صبح تا 18 بعد از ظهر
tel

خرید و فروش آب ژاول

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

خرید و فروش آب ژاول

خرید و فروش آب ژاول در را می توانید با تماس با شماره های درج شده در وب سایت شیمی کهن به راحتی خریداری نمائید. این محصول یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود.

شرکت شیمی کهن فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی صنعتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب به مشتریان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید آب ژول می‌توانید به ابتدای صفحه مراجعه کنید.

آب ژاول چیست؟ خرید و فروش آب ژاول

آب ژاول یا وایتکس (نام خانگی) محلولی ازهیپوکلریت سدیم است، که کاربردهای زیادی درصنایع مختلف و زندگی روز مره دارد. یک ماده معدنی است وخاصیت بازی دارد، توسط برتوله کشف شد اولین بار در محله ژاول پاریس تولید شد، به آب ژاول معروف شد. محلولی ناپایدار است و در اثر حرارت و نور خاصیت خود را بتدریج ازدست می دهد، رنگ آن تقریبا زرد و بوی تندی دارد .

در تولید مایعات سفید و صنایع بهداشتی و صنایع کاغذ و مقوا و همینطور در نساجی کاربرد دارد. این محلول ماده ای سمی است، خاصیت ضد عفونی کننده آب ژاول بدلیل تولید کلر آزاد می باشد. اگر به هر دلیل اشتباه بنوشید باید بلافاصله شیر بخورید. NaoH این محلول ازدمیدن گاز کلر در محلول سدیم هیدروکسید تهیه می شود، آزمایشات لازمه جهت تعیین مقدارکلر آزاد است.

کاربرد آب ژاول خرید و فروش آب ژاول

در استخرها برای ضد عفونی کردن استخر  استفاده می شود. از آنجاکه نگهداری گاز کلر خطر انفجار دارد، به همین دلیل برای تصفیه آب از حالتهای مایع آن مثل آب ژاول استفاده می شود. از نظر وزارت بهداشت مورد تایید است و  ضرری برای انسان ندارد. سدیم هیپوکلریت بدلیل خواص اکسید کنندگی  قوی باعث اکسید کردن کثیفی ها می شود. برای تمیزکردن بسیار مناسب است چون کثیفی ها به سادگی درآب حل می شوند و راحتر از سطوح پاک می شوند.

در بیمارستانها و هتل ها از این محلول برای ضد عفونی کردن و تمیز کردن ملحفه ها استفاده می شود. این محلول تمام میکروبها و قارچها و ویروسها را ار بین می برد، برای همین ضد عفونی کننده خوبی است. بعنوان یک ضدعفونی کننده و ماده دفع بو در لبنیاتها، مخازن آب و دفع زباله ها استفاده می شود. در آزمایشگاهها برای ضد عفونی کردن بخصوص در آزمایشاتی که در معرض ویروس هپاتیت هستند استفاده می شود. حتی در پزشکی هم کاربرد دارد، در دندانپزشکی برای درمان ریشه، برای جلوگیری از عفونت و انحلال بافت مرده استفاده می شود. برای درمان اگزما نیز مفید می باشد .

فرایند های تولید آب ژاول خرید و فروش آب ژاول

آب ژاول را از دمیدن گاز کلر در محلول سدیم هیدروکسید تهیه می‌کنند. از جمله آزمایش‌هایی که روی آب ژاول انجام می‌شود تعیین مقدار کلر آزاد و تعیین مقدار NaOHاست.  واکنش سود سوزآور با گاز کلر:

Cl۲ + NaOH —-> NaClO + NaCl + H۲O

همانطور که از واکنش بالا پیداست، چنانچه گاز کلر را در محلول سود سوزآور وارد کنید، آب ژاول تولید می‌شود. تمامی مخازن و لوله‌های داخل آن که برای تولید مایع سفید کننده بکار می‌روند باید از جنس PVC باشند. زیرا گاز کلر در مجاورت با رطوبت با هر فلزی ترکیب ‌شود باعث خوردگی آن می‌شود. در داخل مخزن سود را میریزند و از پایین گاز کلر را وارد می‌کنند. میل ترکیبی گاز کلر با سود بسیار زیاد است،به همین دلیل گاز کلر در خلال زمانی که از ته مخزن به سطح مخزن می‌رسد، جذب می‌شود.

در ادامه

هرچه خروجی گاز کلر از سطح مخزن کمتر باشد نشاندهنده این است که واکنش تولید آب ژاول دارد به خوبی صورت می‌گیرد. آنچه در رابطه با تهیه آن به روش فوق اهمیت دارد،دقت در کنترل، به هنگام تولید آن است زیرا چنانچه تزریق کلر قبل از خاتمه عمل متوقف نشود، واکنش برعکس شده و بسرعت دما بالا می‌رود و محصول از بین می‌رود. حسگری که اوپراتور واحد تولید آب ژاول را در قطع به موقع تزریق گاز کلر یاری می‌دهد ORP نام دارد. بر اساس اکسایش /کاهش کار می‌کند.

اگر pH به حدود ۱۲/۲ تا ۱۲ برسد واکنش پایان یافته‌است. از آنجائیکه هرچه محیط سردتر باشد واکنش تولید آب ژاول نیز بهتر صورت می‌گیرد بایستی دقت شود تا دما از ۴۲ درجه سانتیگراد بالاتر نرود. در یک تولید نرمال آب ژاول، گاز کلر از حدود ۲۰ درجه شروع شده و در دمای ۴۲ درجه پایان می‌گیرد. این محلول را برتوله، کشف کرد و چون نخست در محله ژاول پاریس تولید می‌شد، به آب ژاول معروف شد.

قدرت اکسیدکنندگی سدیم هیپوکلریت

بطور کلی،آب ژاول یا سفید کننده، در واقع یک عامل اکسید کننده می‌باشد. فعالیت آن، به این وسیله اندازه گیری می‌شود که چه مقدار کلر قابل دسترسی وجود دارد. کلر فعال (کلر قابل دسترس) اندازه ای از قدرت اکسیدکنندگی کلر موجود در سفید کننده می‌باشد. پودرهای سفید کننده CaOCl2 مقدار کلر قابل دسترس همان درصد کلر در پودر می‌باشد. اما در سدیم هیپوکلریت مقدار کلر قابل دسترس دو برابر در صد موجود در پودرهای سفید کننده می‌باشد. زیرا قدرت اکسیدکنندگی -OCl دو برابر اکسیدکنندگی Cl2 است.

احیای OCl (کلر با اکسایش +۱) به Cl (کلر با اکسایش -۱) با دو الکترون انجام می‌شود،در حالیکه احیای Cl2 به -Cl با یک الکترون برای هر کلر انجام می‌گیرد.

شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید آب ژاول می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

آب ژاول

تولید آب ژاول در ایران خرید و فروش آب ژاول

از آنجا که در ایران  با نام تجاری وایتکس عرضه شده بیشتر با این نام شناخته می‌شود. اگرچه سایر شرکت‌های سازنده آن عبارت مایع سفید کننده استفاده می‌کنند. از جمله شرکت های تولید کننده عمده آب ژاول در ایران می‌توان به پتروشیمی شیراز و پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی اروند اشاره کرد. مزیت آب ژاول این است که خاصیت ضدعفونی کننده نیز داردمحلول هیپوکلریت تمام میکروب‌ها اعم از قارچ، ویروس و باکتری را نابود می‌کند. 

بعنوان یک ضد عفونی کننده و ماده دفع بو در لبنیاتها، مخازن آب، دفع فاضلاب‌ها استفاده می شود. برای اهداف خانگی از قبیل ضد عفونی کردن لگن‌ها و وان حمام، لباس‌ها، آشپزخانه و … نیز در ضد عفونی کردن آزمایشگاههایی که در معرض ویروس هپاتیت هستند (مثل همودیالیز) و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی استفاده می‌شود. همچنین از محلول رقیق‌تر این ماده در شستشوی زخم‌های آلوده که باز تازه نباشند، استفاده می‌شود.

در طول جنگ جهانی اول، در معالجه زخم‌ها بعنوان محلول ضد عفونی کننده و التیام‌بخش مورد استفاده قرار گرفته بود. استفاده از این ماده در لباسشویی و برای ضد عفونی کردن لباس‌ها توصیه می‌شود. حتی خود لباسشویی را هم می‌تواند با آب ژاول و آب داغ ضد عفونی کنید. بدین ترتیب که مقداریاز آنرا درون لباسشویی ریخته و بگذارید تا با آب داغ (بدون لباس) ده دقیقه کار کند. همانطور که قبلا ذکر شد، ماده اولیه اکثر سفید کننده‌ها که در قدیم به آب ژاول معروف بوده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: فروش مواد شیمیایی صنعتی

مزیت آب ژاول خرید و فروش آب ژاول

مزیت آب ژاول این است که خاصیت ضدعفونی کننده نیز دارد، زیرا یک سفیدکننده کلردار است. افزودن مقدار کمی پربورات به آب ژاول، قدرت سفیدکنندگی آن را افزایش می‌دهد. البته باید توجه داشت که آب ژاول یا محلول هیپوکلریت سدیم، ناپایدار است و در مجاورت نور و گرما، یون -OCl تجزیه شده، اکسیژن آزاد می‌کند و در نتیجه از شدت عمل آن کاسته می‌شود. لذا باید آب ژاول را در ظروف مات و نیز دور از گرما نگهداری کرد. همچنین بهتر است محلول‌های تازه استفاده شود، زیرا به هر حال در اثر ماندن بسادگی تجزیه می‌شود.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک  می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

اطلاعات ایمنی در ارتباط با مصرف آب ژاول

 ماده ای بسیار سمی است و می تواند سبب تحریک چشم شودبخارات آن سبب تحریک چشم و پوست می شود.خوردن این ماده ممکن است سبب تهوع، درد شدید معده، و در برخی موارد باعث مرگ شود. آب ژاول قابل انفجار نیست و مخرب لایه ازن می باشد. آب ژاول، باعث از بین رفتن پشم می‌شود،برای همین باید از آن برای پارچه‌های پشمی و نیز ابریشمی و چرم استفاده کرد. همچنین خیس کردن زیاد پارچه‌ها در آن سبب ضعیف شدن الیاف آنها می‌شود. سبب خوردگی فلزات و وسایل فلزی می‌شود.

 ماده ای بسیار سمی است و نباید آن را در محیط های بسته بکار بردو از بکار بردن آن به همراه جوهر نمک و موادی مثل آن نیز باید جدا خودداری کرد (یعنی همیشه آن را به تنهایی و بدون مخلوط با پاک کننده‌های دیگراستفاده کنید). زیرا این دو با هم، گاز بسیار سمی و کشنده کلر را تشکیل می‌دهند.

 

آب ژاول

احتياط در استفاده از آب ژاول

 باعث از بين رفتن پشم مي‌شود، براي همين بايد از آن براي پارچه‌هاي پشمي و نيز ابريشمي و چرم استفاده کرد. همچنین خيس کردن زياد پارچه‌ها در آب ژاول سبب ضعيف شدن الياف آنها مي‌شود. سبب خوردگي فلزات و وسايل فلزي مي‌شود. ماده اي بسيار سمي است و نبايد آن را در محيطهاي بسته بکار برد و از بکار بردن آن به همراه جوهر نمک و موادي مثل آن نيز بايد جدا خودداري کرد (يعني هميشه آن را به تنهايي و بدون مخلوط با پاک کننده‌هاي ديگراستفاده کنيد). زيرا اين دو با هم ، گاز بسيار سمي و کشنده کلر را تشکيل مي‌دهند. ماده موثر آب ژاول (سديم هيپوکلريت) ، پوست ، چشم و ريه‌ها را تحريک مي‌کند.

خرید و فروش آب ژاول

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان)از جمله  آب ژاول می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد.

شیمی کهن نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. که  شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش آب ژاول می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

سوالات متداول:

آب ژاول چیست؟ آب ژاول یا وایتکس (نام خانگی) محلولی ازهیپوکلریت سدیم است، که کاربردهای زیادی درصنایع مختلف و زندگی روز مره دارد.

کاربرد آب ژاول چیست؟ در استخرها برای ضد عفونی کردن استخر  استفاده می شود. از آنجاکه نگهداری گاز کلر خطر انفجار دارد، به همین دلیل برای تصفیه آب از حالتهای مایع آن مثل آب ژاول استفاده می شود.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

منابع:

بیتوته

گل سمین

yjc

تماس با ما
موبایل

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت