ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

کلرید سدیم کد مرک 106400

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

کلرید سدیم کد مرک 106400

89 / 100

کلرید سدیم  کد مرک 106400 یک ترکیب شیمیایی است که در صنایع و کاربردهای مختلف نقش محوری دارد. بیایید به خواص، کاربردها، مشخصات، مزایا و ساختار شیمیایی آن بپردازیم تا جنبه های مختلف این ترکیب همه جا حاضر را کشف کنیم.

کلرید سدیم کد مرک 106400 که همان نمک خوراکی، یک نمک یونی می باشد. که در آن یون های سدیم و کلراید با نسب 1:1 وجود دارند. معمولا به این ماده نمک خوراکی، نمک معمولی و هالیت (سنگ م دن نمک معمولی) گفته می شود.

این نمک عمدتا مسئول شوری آب دریا و همچنین مایع بیرون سلولی است که در بسیاری از ارگانیسم های چند سلولی موجود است. در بسیاری از فرآیندهای صنعتی و خانگی کاربرد دارد. آب دریا اصلی ترین منبع این نمک است . فرمول شیمیایی سدیم کلریدNaCl است که می تواند آنرا به صورت خالص از هالیت معدنی به دست آورد.

معرفی کلرید سدیم کد مرک 106400

کلرید سدیم کد مرک 106400 که معمولاً به عنوان نمک خوراکی شناخته می شود، یک ترکیب کریستالی است که از یون های سدیم و کلر تشکیل شده است. فرمول شیمیایی آن، NaCl، نسبت یک به یک سدیم به کلر را منعکس می کند و ساختار ساده و در عین حال ضروری آن را به نمایش می گذارد.

سدیم کلرید ساختار کریستالی مشخصی را نشان می دهد. چیدمان یون های سدیم و کلر در یک الگوی تکراری به تشکیل کریستال های نمک کمک می کند. این ساختار یک ویژگی تعیین کننده است که بر خواص فیزیکی ترکیب تأثیر می گذارد.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران  می باشد. این مجموعه کلیه محصولات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی را از جمله محصولات  مرک merck ، و سیگماآلدریچ ، و کلیه محصولات آزمایشگاهی و صنعتی  را به مشتریان  ارائه می دهد.

مشخصات کلرید سدیم کد مرک 106400

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

1.06400
SAFC

Sodium chloride

EMPROVE® ESSENTIAL, Ph. Eur., BP, USP
Synonym(s):Halite, NaCl
Linear Formula:NaCl
CAS Number:7647-14-5
Molecular Weight:58.44
Beilstein:3534976
MDL number:MFCD00003477
EC Index Number:231-598-3

کلرید سدیم کد مرک 106400

خواص کلرید سدیم کد مرک 106400

 • آژانس
  BP
  Ph. Eur.
  USP
 • سطح کیفیت: 500
 • فشار بخار: 1.3 hPa (865 درجه سانتیگراد)
 • خط تولید: EMPROVE® ESSENTIAL
 • فرم:جامد
 • pH:4.5-7.0 (20 درجه سانتیگراد، 100 گرم در لیتر در H2O)
 • bp: 1461 درجه سانتیگراد / 1013 hPa
 • mp
  801 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • انحلال پذیری: 358 گرم در لیتر

تولید کلرید سدیم کد مرک 106400

یکی از فرآیندهای اصلی تولید نمک تبخیر آب دریا می باشد که در بعضی از کشورها مانند هند مورد استفاده قرار می گیرد. بلورهای بدست آمده معمولا دارای ناخالصی هایی همچون سولفات کلسیم، سولفات سدیم و غیره می باشد. کریستال های خالص با استفاده از حل کردن نمک در مقدار کمی آب و سپس فیلتراسیون محلول به دست می آید.

کلرید سدیم کد مرک 106400 وقتی که اتم سدیم در تعامل با اتم کلر قرار می گیرد تشکیل می شود. این اتفاق زمانی می افتد که اتم سدیم یک الکترون به اتم کلر بدهد که باعث می شود. سدیم مقداری مثبت و کلر مقداری منفی شود. همانطور که می دانیم بارهای مخالف، جذب همدیگر می شوند. بنابراین یون های سدیم جذب یون های کلراید می شوند. و پیوند یونی بین آنها ایجاد می شود. که نتیجه آن کریستال های نمکی است که خواص آن متفاوت از عناصر اصلی (کلراید و سدیم) است.

کلرید سدیم کد مرک 106400

کلرید سدیم کد مرک 106400

خواص فیزیکی کلرید سدیم کد مرک 106400

در این بخش به تعدادی از خواص این ماده اشاره شده

 • کریستال های سفید رنگ هستند که بو ندارند اما طعم و مزه دارند.
 • در آب به راحتی حل می شود و در مایعات دیگر تا حدی محلول یا نا محلول است.
 • سدیم کلرید در حالت محلول در آب به دلیل وجود یون های متحرک رسانای مناسبی برای جریان الکتریسیته است.
 • نقطه ذوب آن 801 درجه سانتی گراد و نقطه جوش آن 1413 درجه سانتیگراد می باشد.

ساختار ملکولی NaCl در شکل زیر نشان داده شده است

کاربرد

 • کلرید سدیم به عنوان ماده اولیه در صنعت تولید مواد شیمیایی مختلف مانند کربنات سدیم، سدیم هیدروژن کربنات و … استفاده می شود.
 • این نمک در تولید شیشه کاربرد دارد.
 • در کشورهای سدسیر برای جلوگیری از یخ زدن جاده ها، پل ها و معابر و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
 • این ماده به طور گسترده ای به عنوان نگهدارنده مواد غذایی و طعم دهنده در صنعت مواد غذایی مورد استفاده می باشد.

کلرید سدیم کد مرک 106400

سرم کلرید سدیم  9/. درصد

تزریق محلول کلرید سدیم 9/. درصد برای جبران کمبود آب و نمک بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو همجنین امکان دارد با سایر داروهای تجویز شده دیگر مخلوط شود و از طریق ورید تزریق شود. همچنین این ماده می تواند به عنوان یک راه حل برای استریل نمودن مورد استفاده قرار بگیرد. پزشک معالج حتما باید دز کلرید سدیم مورد استفاده را مشخص نماید. اگر می خواهید این محلول را با داروهای دیگری مخلوط کنید، با پزشک یا داروساز خود بپرسید که آیا مناسب است آن را با داروی دیگر مخلوط کرد یا خیر.

اگر به کلرید سدیم کد مرک 106400 ماده آلرژی دارید یا مقدار سدیم خون شما بالا است نباید از آن استفاده نمود. برای این که اطمینان حاصل کنید که می توانید ازکلرید سدیم استفاده کنید. در صورت وجود هر یک از شرایط زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

 • فشار خون بالا
 • نارسایی قلبی
 • بیماری کلیوی
 • نارسایی های کبدی(به ویژه سیروز)
 • آب آوردن ریه (که به آنپلورال افیوژن نیز گفته می شود)
 • آب آوردگی (به خصوص در مچ پا یا پا)
 • اگر باردار هستید و فشار خون یا آب آوردگی دارید
 • در صورتی که شما به بعضی از غذاها و داروها آلرژی دارید
 • اگر رژی غذایی با مقدار نمک کم دارید
 • قرص سدیم کلرید

از این دارو برای بهبود سطح سدیم بدن مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند که بسیار نادر است اما ممکن است برخی افراد هنگام مصرف این دارو عوارض جانبی بسیار بد یا حتی کشنده داشته باشند. در صورت داشتن هر یک از علائم زیر که ممکن است مربوط به یک عارضه جانبی بسیار بد باشد. فورا به پزشک خود اطلاع دهید..

علائم واکنش آلرژیک مانند راش (یک نوع عارضه پوستی)، کهیر، خارش، قرمزی پوست، تورم تاول زدگی، خس حس سینه، سفتی در قفسه سینه و گلو، سختی در تنفس یا خوردن، تورم دهان، صورت، لب، زبان یا گلو.
اختلالی مانند تغییرات خلقی، سردرگمی، درد عضلانی یا ضعف، ضربان قلب، تشنج و …

از محلول آبی کلرید سدیم در فرآیند برقکافت سدیم هیدروکسید تولید می شود.

انحلال پذیری

یکی از خواص قابل توجه سدیم کلرید حلالیت بالای آن در آب است. این حلالیت در کاربردهای مختلف آن، از جمله استفاده از آن به عنوان چاشنی، نگهدارنده مواد غذایی و در محلول های پزشکی، عاملی حیاتی است.

کاربردها و مزایا

 • استفاده در آشپزی
  کلرید سدیم شاید بیشتر به دلیل نقش آن به عنوان یک عامل چاشنی در شیوه های آشپزی شناخته شده باشد. توانایی آن در افزایش طعم آن را به یک جزء اساسی در پخت و پز و نگهداری مواد غذایی تبدیل می کند.
 • کاربردهای پزشکی
  در زمینه پزشکی، کلرید سدیم در محلول های نمکی کاربرد دارد. این محلول‌ها در درمان داخل وریدی، تمیز کردن زخم و روش‌های مختلف پزشکی حیاتی هستند و بر اهمیت این ترکیب در مراقبت‌های بهداشتی تاکید می‌کنند.
 • فرایندهای صنعتی
  کلرید سدیم علاوه بر حضور آن در آشپزخانه ها و امکانات پزشکی، جزء لاینفک فرآیندهای مختلف صنعتی است. در تولید مواد شیمیایی، منسوجات و پالایش فلزات استفاده می شود و تطبیق پذیری خود را در شکل دادن به صنایع مختلف نشان می دهد.
 • اثرات زیست محیطی
  زمانی که کلرید سدیم به طور مسئولانه استفاده شود، کمترین تأثیر زیست محیطی را به همراه دارد. وجود طبیعی آن در آب دریا و ذخایر نمک به پایداری آن کمک می کند. با این حال، استفاده بیش از حد، مانند در یخ زدایی جاده ها، می تواند عواقب زیست محیطی داشته باشد و بر اهمیت کاربرد عاقلانه تاکید دارد.
کلرید سدیم کد مرک 106400
نتیجه گیری: کلرید سدیم در قلب صنایع

در نتیجه، کلرید سدیم، که با کد مرک 106400 مشخص می شود، به عنوان یک ترکیب بسیار مهم است. کاربردهای گسترده آن، از مصارف آشپزی گرفته تا کاربردهای پزشکی و صنعتی، تطبیق پذیری آن را به نمایش می گذارد. درک خواص، مشخصات و مزایای آن به صنایع اجازه می دهد تا از پتانسیل کامل این ترکیب شیمیایی ضروری استفاده کنند.

خرید کلرید سدیم کد مرک 106400

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید کلرید سدیم کد مرک 106400 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت  فروش کلرید سدیم کد مرک 106400

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش کلرید سدیم کد مرک 106400 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت