توجه : با توجه به متغیر بودن قیمت ها تماس بگیرید
09122885447 09122885447
کلرید روی صنعتی

کلرید روی صنعتی

 • کلرید روی صنعتی  ماده ای شیمیایی با فرمول ZnCl2 می باشد.این ماده در دمای معمولی یا همان اتاق به صورت جامد است و ساختاری کریستالی دارد.همچنین کلرید روی صنعتی به صورت بی بو و با رنگ سفید یا بی رنگ است.نقطه جوش آن 732 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب آن 290 درجه است.حلالیت بالایی در آب دارد و در صورت انحلال در آب به کلرید روی مایع تبدیل می شود.ضمنا با PH برابر 4 این ماده به ماده ای اسیدی تبدیل شده است.

  باید بدانید این ماده در صورتی که در گرمای شدید قرار بگیرد تجزیه می شود.در این حالت ماده از خود گاز هیدروژن کلرید و اکسید روی صادر می کند.همچنین با حلالیت در آب خاصیت اسیدی بودن آن افزایش می یابد.باید این ماده را از رطوبت و بخار آب دور نگاه داشت.کلرید روی کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

  کاربرد کلرید روی

  کلرید روی کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف و صنعتی دارد. در ادامه برخی از کاربردهای کلرید روی آورده شده اند.

  کاربرد کلرید روی در سنتزهای ارگانیک

  از این ماده در سنتزهای ارگانیک و عالی بسیار استفاده می شود. کلرید روی میتواند به عنوان یک اسید لوییس مورد استفاده قرار بگیرد که بیشتر در سنتزهای آزمایشگاهی استفاده می شود. همچنین از آن به همراه HCl برای تهیه آلکالوکلریدها استفاده می شود. از آن در بسیاری از واکنش های آلی دیگر نیز استفاده میشود که بیان و بررسی آنها از حوصله این مقاله خارج است.

  کاربرد کلرید روی در صنایع نساجی و کاغذسازی

  محلول های آبی کلرید روی، دارای ویژگی جالبی از نشاسته، ابریشم و سلولز است. از کلرید روی در الیاف به عنوان عامل ضدحریق استفاده می شود.

  کاربرد کلرید روی در درمان سرطان پوست

  کلرید روی میتواند باعث مرگ سلولها شود. از آن به عنوان یکی از درمان های جایگزین برای سرطان پوست استفاده می شود. البته این ماده بیشتر در داروهای تقلبی درمان سرطان مورد استفاده قرار می گرد که سازمان غذا و داروی آمریکا نیز در مورد آنها هشدار داده است. از آنجایی که درمانهای بسیار بهتری وجود دارند، استفاده از آن در درمان سرطان توصیه نمی شود.

  کاربرد کلرید روی در کشاورزی

  کلرید روی صنعتی در کشاورزی نیز کاربرد دارد. یکی از عناصر مهم در رشد گیاهان است. محصولات کشاورزی را در معرض محلول های روی قرار می دهند که این محلول ها از ترکیب کلرید روی با دیگر مواد تهیه می شوند.در ادامه برخی از دیگر کاربردهای کلرید روی به صورت تیتروار خواهند آمد:

  • از این ماده در باتری سلولهای خشک استفاده میشود.
  • برای جداسازی روغن از آب و کاهش پایداری روغن در آب میتوان از کلرید روی استفاده کرد.
  • در تولید رزین های تبادل یونی از این ماده استفاده میشود.
  • در تولید و محافظت از چوب و چسب مورد استفاده قرار میگیرد.
  • میتواند نمکها و اکسیدها را از سطح فلزات پاک کند.
  • به عنوان عامل معلق ساز در فرآیند استخراج سنگ معدن استفاده میشود.
  • از این ماده برای برخی اسکلتهای کربنی ساختمانی نیز استفاده میشود.

  بیشتر بخوانید:فروش مواد شیمیایی صنعتی

  اقدامات ایمنی

  همه‌ی کسانی که از این ترکیب استفاده می‌کنند، باید اقدامات ایمنی را برای استفاده‌ی روزانه از آن رعایت کنند.کارشناسان پیشنهاد دادند که این ترکیب باید در ظروف عاری از هوا نگه داشته شده و در مکان سرد و خشک ذخیره گردد. همچنین، در حالی که شما از این ماده‌ی شمییایی استفاده می‌کنید، باید از دستکش‌های لاستیکی و عینک‌های محافظ برای امنیت شخصی خود استفاده کنید. در زیر برخی از این مصارف را ذکر می‌کنیم.ذخیره شده در یک مکان خنک و خشک، دور از آتش و حرارت. با اکسیدان، مواد شیمیایی مواد غذایی ذخیره می شود مساوی.

  قیمت – فروش کلرید روی صنعتی

  شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) ومواد صنعتی از جمله  کلراید روی می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

  منابع : تمادکالا

  فرزانه اندیش

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  آدرس:

  آدرس:

  تهران -میدان جمهوری -بزرگراه نواب نبش مترو نواب -برج گردون
  ساعات کار

  ساعات کار

  شنبه تا چهارشنبه از 8.30 تا 18 عصر
  پشتیبانی

  پشتیبانی

  شما می توانید با اسفاده تماس با ما یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید
  X