ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528

86 / 100

در علم شیمی، سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528 یک ترکیب شیمیایی با فرمول Na₂S₂O₅ است که در مصارف مختلف صنعتی به کار می‌رود. این ترکیب با ویژگی‌ها و کاربردهای منحصر به فرد خود، نقش مهمی در صنایع مختلف ایفا می‌کند. در این مقاله، به بررسی جامع سدیم دی سولفیت و کاربردهای آن می‌پردازیم.

سدیم دی سولفیت به صورت پودر سفید با خواص آنتی‌اکسیدانی و آنتی‌باکتریایی در معرض گرد و غبار قرار دارد. این ترکیب به خوبی در آب حل شده و دارای خاصیت حل شدن در آب باعث استفاده راحت در فرآیندهای مختلف می‌شود.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم)

سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528 یا سدیم پیرو سولفیت که در سیستم نام گذاری IUPAC، برم. ای. سدیم متابی سولفیت نامیده می شود، یک ترکیب غیر آلی فرمول شیمیایی Na2s2o5 است. این ماده گاهی اوقات به عنوان دی سدیم (metabisulfite) نامیده می شود. از این ترکیب اکثراً به عنوان یک عامل ضد عفونی کننده، آنتی اکسیدان و نگهدارنده استفاده می شود.

سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528 پودر کریستال شده سولفور دی اکسید با چگالی بین 1تا 1,2 Kg/l است و در دمای بالای 1200C تجربه می گردد. اگر محفظه ای که محلول در آن واقع شده کاملا عایق بندی نشده باشد. به سرعت با رطوبت هوا ترکیب شده و اکسیده می گردد.

مقدار آب جذب شده توسط محصول در محفظه بسته به میزان نفوذ بستگی دارد. که آن نیز به نوبه خود به درجه حرارت و رطوبت نسبی بستگی دارد. در شرایط نگهداری غلط ، ممکن است به تشکیل دانه های سخت در محصول منجر شود. تمامی انواع سدیم متا بی سولفیت به راحتی در آب حل می شوند. در محلول های آبی به شکل سدیم بی سولفیت است.

سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528

مشخصات سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.06528

Supelco

Sodium disulfite

(sodium metabisulfite) for analysis EMSURE® ACS,Reag. Ph Eur

Synonym(s):Sodium disulfite, Sodium metabisulfite, Sodium pyrosulfite, Disulfite, Pyrosulfite
Empirical Formula (Hill Notation):Na2O5S2
CAS Number:7681-57-4
Molecular Weight:190.11
MDL number:MFCD00167602
EC Index Number:231-673-0

سولفیت سدیم متابی سولفیت کد106528

 • آماده سازی
 • ساختارشیمیایی
 • خواص شیمیایی
 • موارد استفاده
 • ایمنی
 • نگهداری و جابجایی
 • منابع

خواص شیمیایی سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528

سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528 در ترکیب با آب باعث جذب اکسیژن موجود در آب و آزاد شدن گاز دی اکسید گوگرد(SO2) می گردد. که باعث ایجاد بوی نامطلوبی شده و تنفس را دچار مشکل می نماید. آزاد کردن دی اکسید گ.گرد باعث تبدیل سدیم متابی سولفیت به یک کاهنده قوی در آب گشته و به همین دلیل نباید در رودخانه ها و دریاچه ها ریخته شود. چون بطور جدی باعث مختل شدن زندگی حیوانات و گیاهان  می گردد.

به همین دلیل میزان استفاده از سدیم متا بی سولفیت به شدت کاهش یافته و به جای آن حاملهایی چون پیروکسید هیدروژن با تاثیری مشابه و بدون بو جهت استریلیزاسیون تجهیزات استفاده می گردد.

سدیم متا بی سولفیت در ترکیب با اسیدها موجب آزاد شدن دی اکسید گوگرد می گردد:

< NaCl + H2O + 2SO22Na2S2O5 + 2 HCl

در حرارت بالا نیز این ترکیب دی اکسید گوگرد آزاد کرده و سدیم سولفیت به جا می گذارد:

Na2S2O5 > Na2SO3 + SO2

به عنوان یک نگهدارنده و آنتی اکسیدان در مواد غذایی استفاده می گردد. و هم چنین به عنوان E223 شناخته می شود.در افرادی که به سولفیتها حساسیت دارند. ممکن است باعث بروز واکنشهای آلرژیک ، از جمله واکنشهای تنفسی در افراد مبتلا به آسم ، آنافیلاکسی و سایر واکنشهای آلرژیک، گردد.این ماده و پتاسیم متابی سولفیت یکی از مواد اولیه در قرص های Campden است. که در ساخت شراب و آبجو استفاده می شود.

مصرف روزانه قابل قبول برای هر کیلو گرم وزن بدن ، 7,. mg است. سدیم متابی سولفیت عوارض جانبی نداشته و در کبد به وسیله اکسیداسیون به سولفات بی ضرر تبدیل شده و توسط ادرار دفع می شود.در صنایع شیمیایی و دارویی برای مقاصد مختلفی همچون عامل کاهنده در تصفیه و جداسازی آلدئیدها و کتونها، جهت از بین بردن زباله های حاوی برم حاصل از تهیه رنگ استفاده می شود.

آماده سازی

سدیم دی سولفیت(متابی سولفیت سدیم) کد 106528 را می توان از تبخیر محلول سدیم سولفیت اشباع شده با گاز دی اکسید گوگرد تهیه نمود.:HSO3<>H2O + S2O52-2 که در نهایت Na2S2O5 جامد می ماند.

ساختارشیمیایی

آنیون ترکیبی از دی تیونیت (-S2O42) و دی تیونات (-S2O62) است.آنیون شامل گروهی SO2 است که با گروهی SO3 پیوند یافته با بار منفی که در سمت منتهی به SO3 قرار دارد. طول پیوند S-S حدود 2,22 A و پیوند S-O تیونیت و تیونات دارای طول 1,46 و 1,50 A می باشد.

کاربردهای سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد106528

 • جهت حذف کلر از آب آشامیدنی
 • جهت تمیز کردن غشاهای اسمز معکوس آب آشامیدنی در سیستمهای آب شیرین کن
 • جهت پاکسازی تجهیزات در آبجوسازی خانگی
 • در موارد خاص جهت از بین بردن اکسیژن از آب تغذیه دیگهای بخار آب
 • در تصفیه فاضلاب برای مثال از گیاهان آبکاری، جهت خنثی کردن اسیدکرومیک برای حذف کلر
 • برای تمیز نمودن و سفید کردن پشم، جوت و سایر الیافهای گیاهی

کاربرد سدیم دی سولفویت در صنایع

 • در رنگرزی پارچه و چاپ برای آماده سازی فتس نیلی و حل کردن دیگر رنگها
 • استفاده در حل کردن عصاره های دباغی
 • در ساخت کاغذ جهت سفید کردن خمیر چوب
 • در صنایع عکاسی و فیلم جهت آماده سازی حلالهای مناسب برای حمام تثبیت کننده اسیدی
 • افزودن به محلول های بی حس کننده موضعی(لیدوکائین و …) جهت جلوگیری از اکسیده شدن آدرنالین تنگ کننده عروق موجود در آنها و در نتیجه افزایش طول عمر محلول
 • به عنوان یک excipient در برخی ازقرصها،مانند پاراستامول استفاده می شود.تقریبا 5,. mg در epinephrine autoinjectors مانند EpiPen کاربرد دارد.

نکات ایمنی

یکی از جنبه های بسیار مهم مرتبط با سلامت این ماده این است. که می توان آنرا به لام خون در یک آزمون تشخیص کم خونی داسی شکل(یا هر بیماری مشابه دیگر در تغییر شکل هموگلوبین) اضافه نمود. مواد باعث از بین رفتن سلولهای داسی شکل (طی یک پلیمریزاسیون پیچیده) شده و بنابر این وجود یا عدم وجود بیماری تایید گردد.

اثرات بیولوژیکی:

تمامی نمونه های سدیم متا بی سولفیت دارای مقدار کمی SO2 بوده که باعث تحریک چشم و همچنین دستگاه تنفسی می شود.در تماس با اسیدها ممکن است مقادیر خطرناکی از SO2 تولید گردد.در نمونه های آبی، سدیم بی سولفیت باعث کاهش شدید اکسیژن شده و ممکن است به موجودات آبزی آسیب برساند.

سدیم متابی سولفیت طبق استاندارد جزء مواد خطرناک گنجانده نشده است.بر اساس آمارهای در دسترس ما، محصولات سدیم متابی سولفیت باید با برچسب مواد مضر Xn  و حروف S , R مطابق زیر مشخص گردند:

 • R41 خطر ابتلا به آسیبهای جدی چشم
 • R37 تحریک کننده دستگاه تنفسی
 • R31 درتماس با اسید آزاد کننده گاز سمی
 • R22 در صورت خورده شدن مضر
 • S26 در هنگام تماس با چشم با مقدار زیادی آب شستشو داده و به پزشک مراجعه شود

کلیه نمونه های حاوی سدیم متابی سولفیت در زیر گروه محصولات “خطر تماس با آب” قرار دارند.

نگهداری و جابجایی ماده

 • کلیه نمونه های متابی سولفیت می بایست در جای خشک و خنک نگهداری شوند.
 • اگر دما از 250C و رطوبت از 45% تجاوز ننماید تا شش ماه ثابت باقی می مانند.
 • اگر درجه حرارت یا رطوبت از حد تایین شده بالاتر رود ممکن است باعث کاهش SO2 و تغییر PH محلول گردد.
 • در دمای زیر 100C  به صورت کریستال در می آید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید سدیم دی سولفیت(متابی سولفیت سدیم) کد106528 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

خرید سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528-

قیمت – فروش سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم دی سولفیت (متابی سولفیت سدیم) کد 106528 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت