ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم تری پلی فسفات

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم تری پلی فسفات

81 / 100

سدیم تری پلی فسفات پودر سفیدی است که به نام های تری فسفات سدیم، پنتا سدیم تری فسفات، هم شناخته می شود.فرمول سدیم تری پلی STPP و با ساختمان خطی پلی فسفریک Na5P3O10  فسفات اسید میباشد.این ماده نمکی پلی فسفات پنج آنیون است.میزان سمی بودن این ماده بسیارناچیز است و دردمای عادی 5/14 گرم درلیترحلالیت دارد.این ماده یک پلیمرمعدنی چند وجهی است که کاربردبسیار زیادی درصنایع شیمیایی دارد.این نمک در گرفتن سختی آب بخصوص درپودرهای لباسشویی استفاده می شود.همچنین درتهیه مواد غذایی به کارمی رود.

پلی فسفات 3

تولید سدیم تری پلی فسفات

کربنات سدیم و اسیدفسفریک هردو ماده درکشور تولیدمی شود،اما چون ازنیازکشور کمتر است،ازخارج کشور وارد می شود.ترکیب کربنات سدیم و اسید فسفریک منجر به تولیددو نمک مونو سدیم فسفات ودی سدیم فسفات می شود.از ترکیب این دونمک در دمای بالای 300 درجه ی سانتی گراد سدیم تری پلی فسفات تولیدمی شود.

سدیم تری پلی فسفات مورداستفاده در زمینه های مختلف غذایی، صنعتی و… با مشخصات متفاوتی تولید و به مصرف میرسد. و در مقیاس زیادبه عنوان یک جزء ازمحصولات خانگی و صنعتی،به خصوص مواد اولیه کاشی و سرامیک و مواد شوینده، تولید می شود.

درحال حاضر به دو صورت پودرنرم با مش 100 تا 200 و گرانول دربازار یافت می شود.از لحاظ آلوتروپی این ماده به 3 صورت یافت می شود که عبارتند از:

 • فازیک:ترمودینامیکی که دردمای بالابه دست می آید.
 • فازدو:فاز سینتیکی،که در،دمای پایین تولیدمی شود ودرحرارتهای بالا ناپایداراست.
 • فازسه:بلوری همراه با شش مولکول آب می باشدکه از افزودن دو فازذکر شده به آب بدست می آید.

این ترکیب در دمای محیط پایدار و در 100 درجه سانتیگراد به پیرو فسفات و فسفات تبدیل می شود.

این محصول در دو طبقه بندی:

1- گریدخوراکی

2- گرید صنعتی

گریدخوراکی:درصنایع آبمیوه،صنایع کنسرو سازی،صنایع لبنی و فرآورده های سویا و… کاربرد دارد.

گریدصنعتی:درصنایع پاک کننده هاوشوینده ها،صنایع کاشی و سرامیک،صنایع معدن و … مورد نیاز است.

تری پلی فسفات 2

کاربرد سدیم تری پلی فسفات

 • عمده مصرف آن درتولید شوینده های سنتتیک است.
 • ماده اولیه بسیار مهم که درصنایع پاک کننده کاربردزیادی دارد.
 • پلیمر سنتزی است.
 • امروزه اجزای اصلی و اساسی تمام پودرهای سنتتیک تری پلی فسفات، می باشد(حاوی 30تا50درصد).
 • همچنین رفتار قلیایی این ماده باعث افزایش تمیز کردن پودرهای شوینده می شود.
 • درموارد شوینده نظیرخمیردندان نیز مورد استفاده قرارمی گیرد.

سدیم تری پلی فسفات، خوراکی ازجمله مواد افزودنی است که برای نگهداری رطوبت مواد غذایی از آنها استفاده می شود.در مواد غذایی به جای نیتریت های سمی ازسدیم تری پلی فسفات خوراکی به عنوان پایدار کننده استفاده می شود.تری پلی فسفات درنرم کردن آب و جداسازی مواد به کار می رود.سدیم تری پلی فسفات با ایجاد کمپلکس و جدا کردن  یون های فلزی چندظرفیتی ومعلق ساختن و تغییر حالت ذرات،باعث کاهش سختی آب می شود.

پلی فسفات به عنوان نرم کننده دربویلرها ،کاهش سختی آن و جلوگیری از رسوب سختی آن دردیواره بویلر استفاده می شود.همچنین در واکنش های آلی و معدنی عامل توقیف کننده و باز دارنده واکنشهای شیمیایی است.در واکنش های خاص به عنوان یک عامل روان کننده وجلوگیری ار لخته شدن مورد استفاده قرار می گیرد.

سدیم تری پلی فسفات علاوه بر صنایع شوینده درکاشی سازی،صنعت آب و تصفیه آن و نساجی و… کاربرد دارد.درنساجی به عنوان یک عامل پایدار کننده و نرم کننده ثانوی کاربرد دارد.عمده صنایع مصرف کننده این ماده شیمیایی شامل کارخانجات تولید مواد شوینده،صنایع تصفیه آب،صنایع غذایی،صنایع سرامیک سازی،معدنی،صنایع تولیدکاغذ و صنایع پتروشیمی میباشد.درصنایع کاشی و سرامیک به عنوان روان ساز استفاده می شود.

قیمت – فروش

شرکت شیمی کهن  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات صنعتی سدیم تری پلی فسفات، می باشد. ای شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت مواد شیمیایی صنعتی و مواد مرک آلمان،میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت