ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

خرید پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

خرید پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

83 / 100

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) یک ترکیب شیمیایی است که از پتاسیم، نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده است. این ترکیب به عنوان یک نمک صنعتی شناخته می‌شود و در بسیاری از صنایع به عنوان شوره صنعتی استفاده می‌شود. پتاسیم نیترات دارای ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی مناسبی برای مصارف مختلف است.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

به طور معمول نیترات ها یکی از مواد شیمیایی پر کاربرد در صنایع مختلف می باشند. در این میان می توان به یکی از پر مصرف ترین نیترات ها یعنی خرید پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) (potassium nitrate) یا همان شوره صنعتی اشاره کرد.

فروش پتاسیم نیترات یا شوره صنعتی به صورت بلورهای سفید رنگ بوده و در بسته بندی های 10 کیلیویی و 25 کیلویی آماده عرضه می باشد.نیترات پتاسیم را در ابعاد صنعتی می توانید سفارش داده و در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب تحویل بگیرید.این محصول که دارای خلوص بالای 98% بوده و مناسب برای مصارف صنعتی و تحقیقاتی می باشد.

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)-

آشنایی با پتاسیم نیترات یا شوره صنعتی

 • پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) یک ترکیب شیمیایی با فرمول KNO3 است.
 • این محصول یک اکسید کننده تقریباً قوی است و معمولا از واکنش فلز مس با اکسید سولفوریک و نیتریک بدست می آید.
 • همچنین این ماده بصورت طبیعی در محل هایی مانند دیوارها غارها به شکل گرد سفید رنگی وجود دارد.
 • پتاسیم نیترات حاوی 10 درصد K2O و 45 درصد ازت می باشد.
 • این ترکیب به عنوان یک اکسنده قوی در واکنش ها استفاده می شود.
 • پتاسیم نیترات در حال کلی به عنوان ماده جاذب آب شناخته می شود.
 • این ماده شیمیایی ویژگی های فیزیکی زیر را دارا می باشد:

مشخصات پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

پتاسیم نیترات یک ترکیب شیمیایی است که از دو عنصر اصلی، پتاسیم (K) و نیتروژن (N) تشکیل شده است. فرمول شیمیایی آن KNO3 می‌باشد. این ترکیب به صورت بلورهای بیضوی یا بلورهای شکلاتی به شکل خود دیده می‌شود.

وزن مولکولی پتاسیم نیترات حدوداً 101.1 گرم بر مول می‌باشد. دمای ذوب آن در حدود 334 درجه سلسیوس و دمای جوش در حدود 400 درجه سلسیوس است. این ترکیب در آب قابل حل می‌باشد و حلالیت بالایی دارد.

پتاسیم نیترات به عنوان یک منبع اصلی نیتروژن و پتاسیم برای گیاهان در کودها استفاده می‌شود. همچنین در صنایع آتش‌نشانی به عنوان یک اکسیدکننده مؤثر به کار می‌رود. از این ترکیب در تولید شیشه، صنایع پتروشیمی، تولید لاستیک، و صنایع آبکاری نیز استفاده می‌شود. به دلیل ویژگی‌های اکسیدکننده و کاتالیزوری که دارد، در برخی فرآیندهای شیمیایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پتاسیم نیترات به عنوان یک شوره صنعتی مهم، در صنایع مختلف به وفور استفاده می‌شود و ویژگی‌های متعددی را در انواع فعالیت‌های صنعتی ارائه می‌دهد.

ویژگی های پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن به طور عمده به عنوان کود استفاده می شود.این ماده به عنوان یک ماده غیر قابل اشتعال شناخته می شود. این در حالی است که کاربرد این محصول یونیبه عنوان کاتالیزور مواد احتراقی دیده می شود. مقدار زیاد این نیترات در واکنش با مواد احتراقی یا آتش می تواند منجر به انفجار شود. همچنین اگر در طولانی مدت در معرض گرما یا آتش قرار گیرد، میتواند منفجر شود.

نیترات پتاسیم دارای انحلال پذیری متوسط در آب است، اما حلالیت آن با دما افزایش می یابد. محلول آبی نیترات پتاسیم تقریبا خنثی است.نیترات پتاسیم جاذب رطوبت کمی دارد. نیترات پتاسیم در الکل غیر قابل انحلال و غیر سمی است.نیترات پتاسیم با عوامل کاهنده به طور انفجاری واکنش نشان می دهد ، اما به خودی خود فاقد ویژگی انفجاری است.این ماده از ترکیب نیترات آمونیوم و هیدروکسید پتاسیم تولید می شود.

یک روش جایگزین برای تولید نیترات پتاسیم بدون محصول جانبی آمونیاک ، ترکیب نیترات آمونیوم و کلرید پتاسیم استکه به راحتی به عنوان جایگزین نمک فاقد سدیم به دست می آید.

ویژگی های پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

کاربرد پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

 • دارویی

درمواردی که پتاسیم بدن کم می شود نمک های پتاسیم به صورت خوراکی یا تزریقی به بیمار تجویز می شودو از محلول های پتاسیم در مراحل بارداری استفاده می شود. از کلرید پتاسیم برای بیمارانی که مبتلا به مرض قند هستند استفاده می شود. از نیترات پتاسیم به عنوان نگهدارنده مواد غذایی به ویژه فراورده های گوشتی استفاده می شود. در خمیر دندان های خاص به عنوان ماده ضد حساسیت مورد استفاده است همچنین در بعضی از موادهای شوینده و بهداشتی بکار می رود.

 • کشاورزی

پتاسیم یکی از عناصر غذایی اولیه موجودات زنده جانوری و گیاهی است. کودهای پتاسیم بعد از نیتروژن و فسفر، سومین کود از نظر مصرف هستند.کودهای 95% از مصرف پتاسیم را به خود اختصاص داده اند و کمتر از 10 درصد آن به مصرف تهیه مواد شیمیایی میرسد.کودهای طبیعی و شیمیایی باعث افزایش توانایی خاک برای رشد و سلامت گیاه است.

 این ماده حاوی نیتروژن، فسفر یا پتاسیم می باشد و این عناصر حاصل خیزی خاک را افزایش می دهند. پتاسیم فعالیت یا عدم فعالیت آنزیم ها، استفاده بهینه از آبفتوسنتز و انتقال قندها، تولید نشاسته، در ترکیبات پر انرژی لازم برای رشد گیاهان، مقاومت در برابر بیماری ها و اثرات ناشی از خشک سالی، طعم و بوی میوه ها و سبزیجات را در گیاهان کنترل می کند.عرضه پتاسیم، بیشتر بصورت پتاس و کانی های پتاسیم دار، کانه ها و محصولات فرآوری شده صورت می گیرد.

 • صنایع

در صنایع خودرو سازی برای تولید کیسه های هوا از پتاسیم نیترات استفاده می شود.این ماده برای جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از به وجود آمدن سدیم فعال در طی واکنش های مربوطه استفاده می شود.در ساخت شیشه از این ماده استفاده می شود.

 • نظامی

در صنایع نظامی بیشترین کاربرد را دارا می باشد .در ساخت باروت به عنوان ماده اولیه اصلی به کار می رودکه 75 درصد کل را دارا می باشد به این صورت که همراه با 14 درصد ذغال چوب و 11 درصد گوگرد مخلوط می شود.در ساخت موشک ها ماده اولیه تولید سوخت است، همچنین در ساخت بمب های انفجاری و بمب های دودزا کاربرد دارد.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

از جمله کاربردهای پتاسیم نیترات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کود: به عنوان یک منبع نیتروژن و پتاسیم برای تقویت رشد گیاهان کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. آتش‌نشانی: این ترکیب به دلیل ویژگی‌های اکسیدکننده‌اش در ترکیبات آتش‌نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. صنایع پیشرفته: در صنایع مختلف از جمله صنایع پتروشیمی و تولید لاستیک، پتاسیم نیترات به عنوان یک ماده افزودنی و کاتالیزور مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 4. تولید شیشه: برای بهبود ویژگی‌های شیشه مانند شفافیت و مقاومت در برابر حرارت، پتاسیم نیترات در ترکیبات شیشه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. تولید آبکاری: در صنایع آبکاری به عنوان یک ماده‌ی کمکی برای فرآیند‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پتاسیم نیترات به دلیل ویژگی‌های خاص خود، در صنایع مختلف به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

قیمت –فروش پتاسیم نیترات (شوره صنعتی)

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت پتاسیم نیترات (شوره صنعتی) میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت