توجه : با توجه به متغیر بودن قیمت ها تماس بگیرید
09122885447 09122885447
تفاوت الکل اتانول و متانول

تفاوت الکل اتانول و متانول

 • تفاوت الکل اتانول و متانول ،متانول درصنعت از واکنش گازکربن مونوکسید و هیدروژن بدست می آید.این واکنش دردما و فشار بالا و در حضور کاتالیزور انجام می شود.  تولید آن به محیط صنعتی مجهزی نیاز دارد.این نوع الکل که ازتقطیر چوب هم قابل تولید است.  به همین دلیل به عنوان الکل چوب هم شناخته می شود.به عنوان سوخت و حلال دربرخی صنایع کاربرد دارد. و نه تنها مصرف خوراکی آن مرگباراست.به علت اینکه می تواند ازراه پوست جذب شود.حتی درصنایع آرایشی نیز کاربردی ندارد و با وجود اینکه متانول نیز قطعا الکل است .

  اما به دلیل تفاوت درفرمول های شیمیایی آن،برای ضدعفونی کردن سطوح و ازبین بردن ویروس ها نیزبی فایده است.اتانول (الکل خوراکی)و متانول (الکل صنعتی) است.اما اتانول هم علاوه بر عنوان خوراکی و طبی،نوع صنعتی هم دارد.برای ایجاد تمایز بین انها،به اتانول هایی باخلوص کمتر،موادی مانند رنگ های قرمز و زرد تلخ کننده ها و حتی متانول اضافه می کنند .و از آن نیز به عنوان (الکل صنعتی ) یاد می کنند.بدیهی است که این نوع اتانول هم به هیچ وجه نمی تواند کاربردهای طبی و خوراکی داشته باشد.

  رابطه الکل و کرونا

  تفاوت الکل اتانول و متانول

  به گزارش ایسنا،پیش ازکرونا الکل چیزی نبود که آدمها بطور روزمره با آن سروکار داشته باشند. اما از زمان اعلام رسمی ورود کرونا ویروس جدید به کشور،درخواست الکل به حدی بالا رفت که خود تبدیل به بحرانی دیگرشد.دراین مدت صدها و بلکه هزاران بار از طریق رسانه های گوناگون نحوه مقابله با کرونا ازجمله نحوه ضدعفونی کردن دست ها،سطوح و اشیاء با الکل اطلاع رسانی شده است. با این حال (ضدعفونی کردن بدن ازداخل)که ابتدا یک شوخی مضحک درشبکه های اجتماعی بود. تاهمین یکی دو روز پیش حدود 300 قربانی و صدها مسدوم بجاگذاشته است .

  البته نبایدهمه این آمار را به پای ناآگاهی مصرف کنندگان نوشت؛بدون شک نا آگاهی و اطلاع از تفاوت الکل اتانول و متانول بخش قابل توجهی از این اتفاق بود که ناشی از آشفته بازاری استکه پس از شروع کرونا به وجود آمد.  با نایاب شدن الکل (اتانول)،تولیدکنندگان مشروباط الکلی تقلبی،دانسته یا ندانسته به استفاده از الکل(متانول) روی آورده اند.  برخی ازمشتریان بی خبرازهمه جا را روی تخت بیمارستان و برخی دیگررا به سینه قبرستان فرستاده اند.بدین ترتیب این تلفات انسانی را می توان نوک کوه یخی دانست که ریشه درافزایش ناگهانی تقاضا برای الکل قرار دارد.

  عدم شناخت مصرف کنندگان ازانواع الکل و کاربردهای آنها ازیک طرف و تولیدکنندگان سودجو ازطرفی دیگر،دست به دست هم دادند تا دردوران جولان کرونا،الکل بجای آنکه آدمها را ازشر این قول بی شاخ و دم نجات دهد،به قربانیان آن بیفزاید.

  الکل چیست؟

  الکل،ماده ای آلی است که ازموادطبیعی بدست می آید.دونوع الکل به خصوص این روزها بیشتربرای مردم شناخته شده است؛الکل اتیلیک یا (اتانول) و الکل متیلیک یا (متانول).اولی کاربرد طبی دارد. دومی کاربرد صنعتی به عبارت ساده تر اتانول مفید است و متانول کشنده اتانول ازتخمیر قند ونشاسته بامخمرنان بدست می آید.با گرما دادن غلات،میوه ها یا نیشکر و سپس افزودن مالت به آن، قسمتی از نشاسته ی موجود در آنها به قندهای ساده تر تبدیل می شود. با افزودن مخمر نان وگرم نگه داشتن این محلول ،قند بدست آمده به اتانول تبدیل می شود.

  علاوه برغلات،این نوع الکل ازمیوه ها نیز بدست می آید.درپزشکی،داروسازی،صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین درنوشیدنی های الکلی بکارمی رود.الکل حاصل ازتخمیرغلات و میوه ها فقط 12تا 15درصد غلظت دارد .برای افزایش آن باید محلول بدست آمده را تقطیر کرد تابه الکل حداکثر 95درصد رسید.

  فروش اتانول و متانول

  شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی می باشد.شما می توانید جهت استعلام قیمت این مواد با خط مستقیم شرکت تماس گرفته و با کارشناسان فروش ارتباط برقرار کنید. و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه مقدار آن را ارسال نمایید تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد

  آدرس:

  آدرس:

  تهران -میدان جمهوری -بزرگراه نواب نبش مترو نواب -برج گردون
  ساعات کار

  ساعات کار

  شنبه تا چهارشنبه از 8.30 تا 18 عصر
  پشتیبانی

  پشتیبانی

  شما می توانید با اسفاده تماس با ما یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید
  X