ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

بوتیل گلیکول استات

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

بوتیل گلیکول استات

87 / 100

بوتیل گلیکول استات  butoxy ethanol acetate  دارای فرمول شیمیایی C8H16O3 است. شکل ظاهری این ماده مایع روشن و بی رنگ مایل به زرد کم رنگ است. این ماده دارای  بوی ملایم خوشایندی مانند بوی استرهاست. بوتیل گلیکول استات به میزان بسیار ناچیزی در آب حل می شود. اما با بسیاری از حلال های آلی معمولی مثل الکل، کتون، آلدئیدها، اترها، گلیکول ها و اسید گلیکول، امتزاج پذیر است. قدرت حلالیت بالای این ماده همراه با فراریت کم آن است. بوتیل گلیکول استات را در بسیاری از صنایع کاربرد دارد.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک،  سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

مشخصات ماده بوتیل گلیکول استات

مشخصات ماده بوتیل گلیکول استات به شرح ذیل می باشد:

استات

فرایند تولید بوتیل گلیکول استات، 

مرحله اول تولید این ماده شمیایی صنعتی ، واکنش اتیلن اکسید با نرمال بوتیل الکل بی آب است.محصول این واکنش اتیل گلیکول بوتیل اتر است. که سپس بااسیداستیک آنیدرید استیک و یاکلریداستیک اسید واکنش داده می شود. اتیل گلیکول بوتیل اتر استات، را به وجود آورد که در غیر این صورت به عنوان بوتیل گلیکول استات شناخته می شود.

نکات انبار داری، ذخیره سازی و حمل و نقل

استات بوتیل گلیکول، در شرایط استاندارد پایدار است. و دارای وزن مخصوص 0.9422 و نقطه فلش 71.1 درجه سانتیگراد (تست فنجان بسته)است. این ماده باید در یک محیط خنک و دارای تهویه ی مناسب ذخیره شود. این ماده همچنین باید دور از همه منابع احتمالی احتراق نگهداری شود. و ظرف آن باید تا زمانی که برای استفاده نیاز باشد. محکم بسته شود.بوتیل گلیکول استات معمولا در فولاد کربنی یا فولاد زد زنگ درام و یا در خودروهای مخزن دار حمل می شود. برای حمل و نقل این ماده مقرراتی وضع نشده است. ولی باید به قابل اشتعال بودن آن توجه کرد و برای ایمنی بیشتر مخزن حاوی این ماده باید به عنوان احتیاط علامت گذاری شود. زیرا وقتی بلعیده می شود، خطرناک است Xn.

بوتیل گلیکول استات

کاربردهای حلال بوتیل گلیکول استات،

این ماده، دارای قدرت حلالیت مناسب است و به همین دلیل این ماده کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف پیدا کرده است. کاربرد تصلی این ماده در صنعت پوشش ها است. این ماده براقیت و جریان یابی پوشش های پخت شده در دمای 150 تا 200 درجه سانتیگراد را بهبود می بخشد. تاثیر این ماده شیمیایی بر موادی مانند سلولز نیترات و لاک های سلولز اتر و نیز رنگهای بر پایه کلر بهبودی خاصیت جریان یابی آنها است. بوتیل گلیکول استات همچنین یک حلال خوب برای فینیشرهای یورتان است.

بوتیل گلیکول استات در صنعت چاپ

این ماده در صنعت چاپ نیز کاربرد دارد این کاربرد در جوهرهای چاپ بطور ویژه ای خودنمایی می کند. در گراور و فلکسوگرافیک نیز از این ماده استفاده می شود. دلیل انتخاب بوتیل گلیکول برای این کاربردها ، نرخ تبخیر آرام این ماده است.

ویژگی ذکر شده این ماده را برای این کاربرد برای کاربرد در جوهرهای چاپی ایده آل می کند.همچنین در جوهر خودکارها و در رنگ مورد استفاده در جلای مبل و تزئین چوب کاربرد دارد.

این ماده در رنگهای مورد استفاده برای چاپ پارچه های رنگی یافت می شود و  نیز در صنعت پاک کننده ها در حال استفاده است. از این ماده در صنعت نامبرده برای تولید پاک کننده ی جوهرها استفاده می شود.

تاثیر بر محیط زیست

باتوجه به فشار بخار آن ، انتظار می رود که بوتیل گلیکول استات تقریبا به طور کامل درفازبخاردرشرایط اتمسفریک باشد.در این فاز واکنش با رادیکال های هیدروکسیل تولید شده توسط واکنش های فتو شیمیایی مهم است.

با توجه به نتایج به دست آمده از آزمایش های شبیه سازی بیولوژیکی در شرایط استاندارد در آبهای سطحی (آب شیرین)،آب های سطحی (آب شور) و خاک پیشنهادهای زیر برای از بین بردن این ماده ارائه می گردد: طیق مطالعات انجام شده تخریب این ماده با میکروارگانیسم های لجن فعال بسیار سریع است .به دلیل اینکه این میکروارگانسم ها به طور طبیعی به میزان اندکی در طبیعت موجود هستند ،باید از این میکرو ارگانیسم ها در تصفیه خانه ها برای از بین بردن آن ماده استفاده کرد.

بوتیل گلیکول استات

تاثیرات بر سلامتی انسانها

اگر شخصی به واسطه شغل یا محیط زیست در معرض این ماده، قرار گیرد معمولا از طریق استنشاق یا تماس پوستی به او آسیب خواهد رسید. هردو مسیر قرار گرفتن در معرض این ماده در محیط صنعتی مهم هستند. قرار گرفتن در معرض این ماده به واسطه شغل معمولا شامل قرار گرفتن در معرض دیگر حلال ها و مواد شیمیایی است. در چندین ارزیابی اثرات گزارش شده توسط کارگران شامل تحریک

  • چشم ،
  • بینی و
  • گلو بود
  • ؛سرفه،
  • آب ریزش بینی،
  • سردرد، NIOSH مخاطرات بهداشتی سرگیجه و تهوع از دیگر اثرات این ماده شیمیایی برای افراد در معرض آن به شمار می رود.

بررسی بوتیل گلیکول استات از نظر سازمان بهداشتی

با توجه به اینکه کارگران محیط های صنعتی علاوه بر بوتیل گلیکول استات و سایر حلال ها مانند تولوئن ، زایلن ، متیل اتیل کتون، متیل ایزو توبیل کتون و استایرن سر و کار دارند، با بررسی سازمان های بهداشتی علائم بوجود آمده ناشی از اثرات ترکیبی این حلال ها بر شمرده شد.در برخی مطالعات حیوانات در مورد آزمایش بودند اما مطالعات و آزمایش هایی که در آن انسانها به وسیله روش استنشاق در معرض این ماده قرار گرفتند، در چندین نشریه خلاصه شده است.در مورد سرطان زا بودن این ماده ی شیمیایی هنوز نتایجی به دست نیامده است ولی تحقیقات همچنان ادامه دارد.

خرید بوتیل گلیکول استات

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید بوتیل گلیکول استات با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید بوتیل گلیکول استات

– فروش بوتیل گلیکول استات

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش بوتیل گلیکول استات می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت