ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید سولفوریک درکشاورزی

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید سولفوریک درکشاورزی

86 / 100

اسید سولفوریک درکشاورزی بهترین و پرکاربرد ترین اسید در کشاورزی جهت اصلاح خاک در زمین کشاورزی مانند باغ های پسته و گلخانه برای تنظیم PH خاک است.

اسید سولفوریک یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن  می باشد. این محصول پر فروش در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است به مشتریان ارائه می دهد. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله اسید سولفوریک  با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید اسید سولفوریک مرک آلمان می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

اسید سولفوریک درکشاورزی

اسید سولفوریک درکشاورزی کاربرد فراوان دارد. جهت مصرف آسان کشاورزان محترم بخصوص در گلخانه ها در گالن های 20لیتری عرضه می گردد. ازمهمترین عوامل استفاده ازاین ماده درکشاورزی ،Ph خاک می باشد.

 • اسید سولفوریک درکشاورزی باعث پایین آمدن Ph خاک و جذب بیشترمواد غذایی توسط گیاهان می شود.اسید سولفوریک درکشاورزی جزء مواد شیمیایی پرمصرف می باشد که درطیف وسیعی کاربرد دارد. عمده ترین استفاده ازآن درتولید کودهای شیمیایی فسفاته و سولفاته می باشد.
 • می توان گفت حدود 60درصد این محصول در تولیدکود شیمیایی استفاده می شود.این ماده پس از اضافه شدن به خاک به سرعت با آهک درون خاک واکنش می دهد و خنثی می شود. همچنین این ماده باکربنات های درون خاک نیز واکنش داده و تولیدسولفات کلسیم آب دار و مقدارناچیزی سولفات منیزیم می شود.
 • بخاطر سریع بودن واکنش فوق اسید در خاک ماندگار نمی باشد و خنثی می شود و باعث تخریب در ریشه گیاه نمی شود. اسید سولفوریک درکشاورزی

اسید سولفوریک درکشاورزی

اثرات اسید سولفوریک درکشاورزی

اسید سولفوریک (H2SO4) از اهمیت بالایی در کشاورزی برخوردار است و می‌تواند تأثیرات مثبت و منفی متعددی بر روی خاک و گیاهان داشته باشد. در ادامه به برخی از اثرات اسید سولفوریک در کشاورزی اشاره می‌شود:

اثرات مثبت:
 • اصلاح pH خاک: اگر خاک اسیدی باشد، افزودن اسید سولفوریک می‌تواند pH آن را تا حدودی تغییر دهد و آن را به سمت محیطی کمی اسیدی‌تر (به سمت مقدار pH 6 تا 7) تغییر دهد. این می‌تواند برای کشاورزی منطقه‌هایی که خاک‌های آلکالین (با pH بالا) دارند، مفید باشد.اسید سولفوریک درکشاورزی

افزایش ذخیره‌سازی عناصر مغذی: اسید سولفوریک می‌تواند فرایندهای شیمیایی در خاک را تعادل بیاورد و ذخیره‌سازی عناصر مغذی مهم مانند فسفر و آهن را افزایش دهد.

اثرات منفی:
 • افزایش اسیدی شدن خاک: افزودن اسید سولفوریک به خاک در میزان زیاد ممکن است باعث افزایش اسیدی شدن خاک شود که می‌تواند به آسیب‌رساندن به گیاهان و کاهش تولید محصول منجر شود.
 • احتمال سوختگی گیاهان: اسید سولفوریک به عنوان یک ماده اسیدی قوی، می‌تواند به گیاهان آسیب بزند و در مواردی ممکن است به عنوان سم برای آنها عمل کند.
 • تنظیم دقیق مقادیر و زمان‌بندی: استفاده از اسید سولفوریک در کشاورزی نیاز به تنظیم دقیق مقادیر و زمان‌بندی دارد. مصرف نادرست این ماده می‌تواند به مشکلات منفی در خاک و گیاهان منجر شود.

بنابراین، استفاده از اسید سولفوریک در کشاورزی باید با دقت و با توجه به شرایط خاک و گیاهان انجام شود تا تأثیرات مثبت این ماده برزآیند و اثرات منفی کاهش یابند.اسید سولفوریک درکشاورزی

کاربرد اسید سولفوریک دراصلاح خاک پسته

 • پسته میوه ای است که باهوای مرطوب ناسازگار و وجودرطوبت باعث پوسیدگی و خشکی آن می شود.
 • درخت پسته نسبت به کم آبی مقاومت بالایی دارد. معمولا این درخت درمناطقی که خاک رس باشد عمل نمی آید.
 • ودر اراضی شن و ماسه مطلوب تر است پسته درمناطق کویری کشت می شود.
 • قلیایی بودن خاک باعث می شود خاک های تحت کشت پسته عملکردخوبی نداشته باشد.
 • بدین منظور اسید سولفوریک در کشاورزی جهت افزایش قابلیت جذب عناصرغذایی و کاهش Phخاک اضافه می گردد.
 • که بهتراست این اتفاق درزمستان بیفتد. Ph بین 5تا7 هستند زیرا Ph ایده آل خاک به خوبی رشد می کنند .
 • اکثرا قادر به تحمل Ph کلیه گیاهان دررابطه مستقیمی بامواد مغزی خاک دارد.
 • پسته گیاهی است که درمناطق کویری همانند استان کرمان،قم،دامغان و…که مناطقی کویری باخاک شور،کشت می شود.اسید سولفوریک درکشاورزی
 • اماشوری-سدیمی بودن (قلیایی بودن خاک) باعث شده اغلب خاک های تحت کشت پسته، عملکرد خوبی نداشته باشد.
 • خاک ازموادشیمیایی اسیدزایی مناسب استفاده می گردد.به دنبال آن ویژگی های فیزیکی و Ph باتوجه به شرایط آهکی خاک ها ایران بخصوص درمناطق پسته کاری ،اگردرجهت تعدیل شیمیایی خاک به ویژه خاک های شور-سدیمی اصلاح خواهد شد.
 • درچنین شرایطی چگالی ظاهری،پایداری خاک دانه ها،نفوذ ریشه،قابلیت تشکیل سولفات های آلی درخاک،جوانه زنی بذر و عملیات کشت و کار تحت تاثیرقرارمی گیرد. ازاین رو مواد اصلاحی مانند گوگرد به عنوان ماده اسیدزا یا این ماده به منظور افزایش قابلیت جذب عناصرغذایی و کاهش Ph خاک کارساده نیست،به عنوان مثال برای خنثی کردن 1دصد ازآهک (مسبب افزایشPh کاهش قلیایی بودن محیط کشت)اضافه می شود.

اسید سولفوریک درکشاورزی

زمان اسید دهی خاک پسته

 • این ماده (اسید سولفوریک در کشاورزی ) زودتراز آب یخ می زند،لذا اگر در زمان غرقابی زمستانه اقدام به اسیددهی شود،باید توجه نمود که امکان اسیددهی درشب ها و روزهایی که دما به زیر صفرمی رود وجودندارد.
 • درفصل رشد درختان در خاک از اسید سولفوریک کشاورزی استفاده می شود. بهتراست محل ورود اسید نزدیک کنده ها نباشد.اسید سولفوریک درکشاورزی
 • لازم به ذکراست که درباغات باقرآباد غفوری،درسال 1387 مقدار250 کیلوگرم درهکتار،درسال 1388 مقدار400 کیلوگرم درهکتار و درسال 1389 مقدار500 کیلوگرم در هکتار اسید همراه با آبشویی زمستانه مصرف شده و نتایجی بشرح زیر بدست آمده است:
 • درمقایسه با باغهای شاهد،شوره های سطح زمین کمتر می باشد. بعد از اسیددهی،زمین های سنگینی که درگذشته و بعد از آبیاری ،آب به مدت زیادی درآنها باقی می ماند و نفوذپذیری مطلوبی برای آب پیدا میکنند.
 • و به نظر می رسدکه زردی بعضی از درختان نیزبهبود پیدا کرده است. البته این میزان تاثیر اسید براین مورد باتوجه به سایر عملیات باغی انجام شده است.

 فروش- اسید سولفوریک درکشاورزی

اسید سولفوریک یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد است. شما می توانید خرید مواد شیمیایی از شیمی کهن که یکی از نمایندگی های فروش مواد شیمیایی صنعتی در ایران است در مقادیر دلخواه سفارش دهید.اسید سولفوریک درکشاورزی

این شرکت فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش اسید سولفوریک مرک آلمان با برند مرک آلمان به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید مواد شیمیایی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک در ایران را دارد خریداری کنید .

اين محصول از برند مرک به دليل کيفيت خوب نسبت به ساير برندهاي معتبر دنيا مي تواند نياز بسياري از آزمايشگاه، مراکز تحقيقاتي و دانشجويان را برطرف کند. جهت قیمت فروش مواد شیمیایی می توانید با همکاران فروش ما در نمایندگی مواد شیمیایی تماس حاصل بفرمائید.اسید سولفوریک درکشاورزی

اسید سولفوریک درکشاورزی

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید سولفوریک صنعتی می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.اسید سولفوریک درکشاورزی

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

سوالات متداول:

کاربرد اسید سولفوریک در کشاورزی چیست؟ اسید سولفوریک درکشاورزی  کاربردفراوان دارد. جهت مصرف آسان کشاورزان محترم بخصوص در گلخانه ها در گالن های 20لیتری عرضه می گردد. ازمهمترین عوامل استفاده ازاین ماده درکشاورزی ،Ph خاک می باشد.

اسید سولفوریک صنعتی را از کجا خریداری کنیم؟ شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اسید سولفوریک صنعتی می باشد.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت) 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت