ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

اسید سولفوریک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

اسید سولفوریک

88 / 100

یکی از مهمترین و پرکاربردترین مواد شیمیایی موجود در جهان،اسید سولفوریک می باشد . که نخستین بار از تقطیر زاج بز و مس کشف شد. اسید سولفوریک یک اسید معدنی و بسیار قوی است که با نام های مختلف جوهر گوگرد،اسید باتری،سولفات هیدروژن،و دارای فرمول مولکولی H2SO4 می باشد.

یافتن ماده کمکی مناسب که با نیازهای شما و همچنین خواسته های نظارتی مطابقت داشته باشد می تواند یک چالش پیچیده در فرمولاسیون باشد. با دانش کاربردی و تخصص نظارتی خود، ما از شما در هر مرحله از توسعه، افزایش مقیاس و تولید حمایت می کنیم.

به عنوان بخشی از برنامه Emprove® ما، مواد خام ما با اسناد گسترده ای ارائه می شود که انطباق با محصول دارویی و بیودارویی شما، شفافیت کامل زنجیره تامین و کاهش خطر را تسهیل می کند. مجموعه SAFC® ما از محصولات با کیفیت بالا برای فرمولاسیون و تولید بیودارویی و دارویی، رویه‌های کنترل کیفیت دقیق را تحمل می‌کند و طبق دستورالعمل‌های cGMP قابل اجرا تولید می‌شود.

اسید سولفوریک چیست؟

اسید سولفوریک از فرایند مجاورت تولید می شود. در ابتدا برای تولید گوگرد دی اکسید، گوگرد در مجاورت با اکسیژن، اکسید قرار داده می شود.سپس گوگرد دی اکسید در مجاورت با یک کاتالیزگر در واکنش با اکسیژن اضافی به اکسیده می شود. این واکنش در دمای معمولی بسیار کند است؛ به همین دلیل در روش صنعتی، از دماهای بالاتر بین 400 تا 700 دجه سانتی گراد و از یک کاتالیزور هایی مانند پنتا اکسید و آنادیم یا اسفنج پلاتین استفاده می شود. از واکنش گوگرد تری اکسید با آب، محلول اسیدسولفوریک بدست می آید.

با تکرار این مراحل و دمیدن گوگرد تری اکسید درون محلول اسیدسولفوریک، اسید پیروسولفوریک تشکیل می شود. سپس با افزودن آب به اسید پیروسولفوریک، محلول اسیدسولفوریک تهیه می شود.کنترل این روش که در آن، پیروسولفوریک اسید تشکیل می شود، آسانتر از واکنش مستقیم گوگرد تری اکسید با آب است؛ بنابر این از این واکنش برای تولید اسیدسولفوریک با درصد معین و غلظت دلخواه استفاده می شود.

مشخصات اسید سولفوریک

اسید سولفوریک یکی از ماده های آزمایشگاهی مرک آلمان  میباشد. این ماده  از جمله مواد شیمیایی آزمایشگاهی وارده شده توسط شرکت شیمی کهن که از بزرگترین شرکت های واردکننده مواد آزمایشگاهی در جهان است. در این مطلب مشخصات دقیق و نحوه خرید این ماده شیمیایی را از شیمی کهن  که مرکز فروش مواد شیمیایی در تهران است  بخوانید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله محصولات مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

1.00713

SAFC

Sulfuric acid

95-98%اسید سولفوریک, EMPROVE® ESSENTIAL, Ph. Eur., BP, JPE, NF

Synonym(s):Sulfuric acid
Linear Formula:H2SO4
CAS Number:7664-93-9
Molecular Weight:98.08
Beilstein:2037554
MDL number:MFCD00064589
EC Index Number:231-639-5

روش آزمایشگاهی اسید سولفوریک

 1. از واکنش گاز گوگرد دی اکسید با هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) به دست می آید.
 2. با استفاده از الکترولیز محلول مس(ll)، که کاتد باید از فلزی باشد تا رسانایی خوبی باشد، مانند مس و آند نیز باید از جنس پلاتین یا ذغال باشد تا با محلول واکنش نشان ندهد.

مشخصات فنی  اسید سولفوریک

 • سطح کیفیت:500
 • چگالی بخار:<0.3 (25 درجه سانتیگراد، در مقابل هوا)
 • فشار بخار:0.0001 hPa (20 درجه سانتیگراد)
 • 1 میلی متر جیوه (146 درجه سانتی گراد)
  خط تولید
 • EMPROVE® ESSENTIAL
  سنجش:95-97٪ (قلیائی)
 • فرم:مایع
 • تمرکز:95-98٪
 • پردازش API | تشکیل نمک: مناسب
  :0.3 (25 درجه سانتی گراد، 49 گرم در لیتر در H2O)pH

نکات ایمنی استفاده از اسید سولفوریک

 • تماس با چشم : در صورت تماس با چشم باعث تحریک شدید و حتی ممکن است باعث کم بینایی یا نابینایی شود.
 • تماس با پوست: در صورت تماس با پوست باعث سوختگی شدید پوست می شود.
 • تنفس : تنفس گاز این اسید باعث تحریک بینی، حلق ریه، تنگی نفس و سرفه می شودعوارض این اسید طولانی مدت در طول ماه ها حتی سال ها می باشد.در صورت تنفس زیاد باعث برونشیت و خفگی می گردد.

کاربرد اسید سولفوریک

اسید سولفوریک می تواند به عنوان عامل اسیدی کننده در انواع فرمولاسیون ها و فرآیندهای دارویی استفاده شود.

صنایع شیمیایی :در تولید ضد یخ، حشره کش ها، داروئی، احیای آلومینیوم استفاده می شود.

مواد رنگی:برای نایلون رنگی، جوهر تحریر و تهیه TiO2 از ایلمنیت

ابریشم مصنوعی و فیلم:برای تولید پارچه های ابریشمی، نخ اطزاف تایر و فیلم های عکاسی.

صنایع کاغذ سازی:برای تولید دستمال کاغذی، روزنامه، جعبه های مقوایی، کاغذ تحریر و سایر مقواها.

مواد منفجره:از غلظت های  مختلف اسیدسولفوریک به عنوان الکترولیت در فرایند آنودایزینگ آلومینیوم استفاده می شود.

مواد شوینده:به دلیل قدرت هیدرولیز بسیار قوی  ای که قادر به حل نمودن چربی ها و لیپید ها می باشد از اسیدسولفوریک در تولید شوینده های صنعتی کاربرد زیادی دارد.

چرم سازی:به دلیل قدرت هیدرولیز از اسیدسولفوریک در چرم سازی برای از بین بردن مو، چربی و الودگی های پوست استفاده می شود.صنعت آهن و فولاد.پاک کننده های مصنوعی.اسیدی کردن چاه های نفت.جدا سازی مس با عیار کم.استخراج اورانیوم.تولید و چسب مصنوعی.تولید کودهای شیمیایی.تصفیه مواد نفتی.

بیشتر بخوانید: اسید سیلیس کد 100675 مرک

بسته بندیاسید سولفوریک

 • 1، 2.5 لیتر در بطری شیشه ای
 • 25 لیتر در jerrycan پلی اتیلن
 • اسید سولفوریک

اطلاعات حقوقی

شرکت شیمی کهن آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله مواد مرک آلمان با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. جهت اطلاعات محصولات مرک و مواد شیمیایی و استعلام از قیمت و خرید مواد مرک آلمان می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

Emprove یک علامت تجاری ثبت شده Merck KGaA، دارمشتات، آلمان است
SAFC یک علامت تجاری ثبت شده Merck KGaA، دارمشتات، آلمان است.

آرشيو دسته بندي ها : محصولات مرک MERCK

شرکت شيمي کهن از سالهاي بسيار گذشته وارد کننده مواد آزمايشگاهي مرک در ايران است . در اين قسمت مي توانيد انواع مواد آزمايشگاهي مرک آلمان را همراه با مشخصات شيميايي و کاربرد آنها مشاهده کنيد و براي استعلام و ثبت سفارش به سراسر ايران اقدام نمائيد. در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد. تا از موجودي آن اطلاع پيدا کنيد. خريداران محترم مي توانند جهت در خواست قيمت ماده مورد نظر از طريق راه هاي ارتباطي زير اقدام نمائيد.

شرکت شیمی کهن نمایندگی مرک در ایران را دارد. نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه خرید مواد شیمیایی با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد.

خرید و فروش اسید سولفوریک

شرکت شیمی که نمایندگی مرک آلمان در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده اسید سولفوریک مرک  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

کالاهای موجود در انبار ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان

تهران ارسال توسط پیک

مشتریان سایر شهرها ارسال توسط شرکت های حمل و نقل

 

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش مواد مرک آلمان می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

 

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت