ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

نیترات نقره

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

نیترات نقره

86 / 100

نیترات نقره ارزان ترین نمک نقره است. این ماده رطوبت گیرنیست نسبتأ پایدار به نوراست. درحلال های متعدد از جمله آب حل می شود. در ساخت فیلم عکاسی، نیترات نقره بانمک های سدیم هالیدی یا پتاسیم واکنش نشان می دهد. نیترات نقره برای تهیه برخی مواد منفجره برپایه نقره، مانند فلامینیت، آزید یااستیلید استفاده می شود. در واکنش با باز، اکسید نقره خاکستری تیره تولید می شود. از این ماده نیز برای سوزاندن رگ های  خونی سطحی دربینی برای جلوگیری از خونریزی بینی و حتی برخی از پرستاران برای از بین بردن سلول های سطحی ناخن استفاده می کنند.

این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید نیترات نقره می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن، نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

نیترات نقره

نیترات نقره یک ترکیب شیمیایی است که از نقره (Ag) و گروهی از اکسیژن و نیتروژن تشکیل شده است. فرمول شیمیایی آن AgNO3 است. این ترکیب بلوری سفید یا بی‌رنگ است و در آب حل می‌شود. نیترات نقره به عنوان یکی از ترکیبات مهم نقره در شیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در تولید فیلم‌های حساس به نور، آینه‌سازی، و درمان برخی اختلالات پوستی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب در آزمایشگاه‌های شیمیایی به عنوان یک ماده شیمیایی مرجع برای تعیین غلظت محلول‌ها و ردیابی تغییرات شیمیایی به کار می‌رود.

مشخصات نیترات نقره

 • دمای ذوب: 209.7 درجه سانتی گراد
 • دمای جوش: 440درجه سانتی گراد
 • چگالی: 4.35 گرم برسانتی مترمکعب
 • حلال ها: آب ،استون، آمونیاک، اتر و گلیسیرین

این ماده غیرآلی وترکیب اصلی دربسیاری ازدیگر ترکیبات نقره مانند مواد مورد استفاده درعکاسی است.این ماده درمقایسه با هالیدها به مراتب کمتر به نور حساس است. به دلیل ویژگی خورندگی بسیاربالا، این ماده را سنگ جهنم نیز می نامند. درگذشته از اسیدنیترات برای جداکردن طلا و نقره با حل کردن نقره استفاده می کردند. این ماده دارای انحلال پذیری بالایی درآب است،اما میزان حلالیت ان دراکثرحلال های آلی ،به جز استونیتریل بسیارکم است.

این ماده را میتوان با واکنش نقره با اسید نیتریک تهیه کرد که حاصل آن آب و اکسیدنیتروژن است . محصولات جانبی این واکنش به غلظت اسیدنیتریک مورد استفاده بستگی دارد؛البته باید از ماسک استفاده کرد زیرا در طی فرایند، اکسید نیتروژن سمی ساطع می شود. نیترات نقره صنعتی  در دمای 440 درجه سانتی گراد کاملا تجزیه می شود. اکسیدنقره دردمایی پایین تراز این ماده تجزیه می شود و حاصل تجزیه نیترات نقره،نقره خالص است.

 

نیترات نقره

راهنمای ایمنی کار
راهنمای حفاظت چشم:

بدلیل قابلیت جذب سطحی بالای چشم،گرد وغبار، موادمذاب، اسیدها، بازها و موادشیمیایی براحتی جذب چشم می شود. لذا درصورت کاربا مواد شیمیایی استفاده از عینک ایمنی مخصوص کار با مواد شیمیایی و ماسک پوشاننده صورت الزامی است. درصورت سوختگی چشم با مواد شیمیایی خورنده، آن را NaCl با مقدار فراوان آب بشویید یا با حداقل یک لیتر محلول با غلظت 9% به مدت 15 دقیقه بشویید. دقت کنید چشم ها کاملا باز باشد و فشار آب زیاد نباشد از کمپرس آب سرد استفاده کنید و سریعاٌ به پزشک مراجعه کنید.

نقره نیترات یا نیترات نقره (AgNO۳) نمک یونی بسیار محلول در آب است که در معرض نور و ترکیبات آلی سیاه می‌شود. در اثر گرم شدن تا ۴۴۰ درجه سانتی‌گراد به اکسیژن، دی‌اکسید نیتروژن و نقره تجزیه می‌شود. نیترات نقره کاربردهای بسیاری در آزمایشگاه دارد و جهت سنتز نانو مواد نقره به‌عنوان پیش ماده استفاده می‌شود.

ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی نیترات نقره

 • وضعیت ظاهری: جامد سفید یا بی‌رنگ
 • بدون بو
 • چگالی: ۳۵/۴ گرم بر سانتی‌متر مکعب
 • نقطه ذوب: ۷/۲۰۹ درجه سانتی‌گراد
 • نقطه‌جوش: ۴۴۰ درجه سانتی‌گراد
 • حلالیت: محلول در آب، استون، آمونیاک، اتر و گلیسرول
 • اکسنده، خورنده، سمی، خطرناک برای محیط‌ زیست
 • حساس به نور
 • تولید آینه

تولید نیترات نقره

نقره نیترات را می‌توان از واکنش شمش یا فویل نقره با اسید نیتریک تولید نمود. طی این فرآیند اکسیدهای نیتروژن و آب نیز تولید می‌شود که اکسیدهای نیتروژن ترکیباتی سمی هستند و لازم است واکنش زیر هودهای قوی انجام شود. ایران نیز در زمره کشورهای تولید کننده نیترات نقره است.

نیترات نقره

نیترات نقره

کاربرد نیترات نقره

سنتز سایر کمپلکس‌ها و ترکیبات نقره
بررسی حضور هالیدها، سیانیدها و تیوسیانات در محلول در شیمی تجزیه
جداسازی مخلوط‌های آلکن
اثرات آنتی باکتریال
در محلول‌های عکاسی (درگذشته)
تشخیص پروتئین در ژل PAGE
دارای خاصیت ضدعفونی‌کننده
رفع زگیل یا تگ‌های پوستی
محافظت از بینایی کودکان متولدشده از مادر مبتلا به سوزاک
رنگ‌آمیزی نقره در بافت‌شناسی (هیستولوژی)
تولید مواد منفجره

موارد استفاده نیترات نقره در صنعت

 • ترکیبات آلی (مثلا جداسازی ترکیبات آلکن بااستفاده ازروش جذب انتخابی).
 • کشتی های بخاربرای تعیین درجه خلوص آب آشامیدنی
 • زیست شناسی(بافت شناسی)
 • دندان پزشکی(بهبودزخم دهان)
 • ماده اولیه دیگرترکیبات نقره
 • ازبین بردن زگیل های پوستی
 • ضدعفونی کننده
 • پزشکی
نیترات نقره

نیترات نقره

نکات ایمنی

ازآنجاکه نیترات نقره  ترکیبی اکسنده، خورنده و سمی است هنگام کار با آن باید از دستکش، لباس محافظ، عینک ایمنی و ماسک و محیط با تهویه مناسب استفاده نمود. باید در ظروف دربسته و مهروموم‌شده نگهداری شود و در معرض نور نباشد. این ماده را باید دور از مواد قابل اشتعال و آمونیاک و در محیطی خنک نگه‌داری نمود. تماس آن با پوست سبب بروز آلرژی می‌شود و در صورت تماس با چشم سبب آسیب شدید به قرنیه می‌شود. تنفس بخار نیترات نقره باعث سرگیجه، مشکلات تنفسی، سردرد یا سوزش مجاری تنفسی می‌شود.

استشمام غلظت بالای آن باعث گیجی، خواب‌آلودگی، بیهوشی، کما و درنهایت مرگ می‌شود. بلع این ماده باعث اختلالات معده، حالت تهوع، استفراغ و اسهال می‌شود. استفراغ پس از بلع منجر به پنومونیتیس شیمیایی می‌شود که کشنده است. قرار گرفتن در معرض نیترات نقره بدون بهره‌گیری از عوامل ایمنی باعث آسیب به کلیه، آسیب به چشم، آسیب شش، آسیب کبد، آنمی یا آسیب مغزی می‌شود.

جهت خرید نیترات نقره و اطلاع از قیمت نیترات نقره مرک آلمان با مشاوران شرکت تماس حاصل نمایید.

خطرات

استنشاق نیترات نقره صنعتی موجب تنگی نفس،گلو درد،صرفه ،سردرد، حالت تهوع و گیجی میگردد. از طرفی تماس آن باپوست موجب سرخی ،درد و سوزش پوست می شود. تماس این ماده باچشم می تواند آسیب بسیار شدیدی به چشم وارد کرده و حتی موجب از دست دادن بینایی شود. درد شکمی و سوزش دراثر بلعیدن این ماده حادث می شود.

نیترات نقره

فروش نیترات نقره

شرکت شیمی کهن یکی از وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی می باشد.شما می توانید برای سفارش محصول ابتدا با شماره های مستقیم بخش فروش تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا ازطریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه مقدار نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید..

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش نیترات نقره  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

 

سوالات متداول:

نیترات نقره چیست و آن را از کجا تهیه کنیم؟شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش نیترات نقره  می باشد.

خطرات نیترات نقره چیست؟ استنشاق نیترات نقره صنعتی  موجب تنگی نفس،گلو درد،صرفه ،سردرد، حالت تهوع و گیجی میگردد.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت