ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

پرمنگنات پتاسیم

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

پرمنگنات پتاسیم

81 / 100

پرمنگنات پتاسیم یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی KMNO4 متشکل از نمک با یونهای +k وMnO4  است. در گذشته به آن پرمنگنات و پتاش هم می گفتند، یک ماده اکسیدی بسیار قوی است. قابل حل شدن در آب می باشد که رنگ محلولش ارغوانی است، هنگام تبخیر بلورهای ارغوانی منشور و درخشانی بدست می آید . پرمنگنات پتاسیم با نامهای دیگر پتاسیم پرمنگنات هم استفاده می شود، ازلحاظ شکل ظاهری بلورهای سوزنی بنفش رنگ مایل به خاکستری است.

در صورت محلول بودن به رنگ بنفش ولی درصورت غلظت بالا به رنگ ارغوانی در می آید. این ماده بدون بو واز نظر ساختاری بلور شکل است . به خاطر خواص اکسیدی که دارد کاربرهای فراوانی دارد، در این فرایند تولید محصول فنی بدست نمی آید. جذب اتیلن یکی از موارد استفاده آن است که بعد از برداشت محصولات کشاورزی برای بالابردن عمر انبارمانی استفاده می شود. این ماده داخل آب اسید سولفوریک ، استون محلول است، و در الکل تجزیه و تحلیل می رود .

این ماده یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود.

شرکت شیمی کهن فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی و قیمت مناسب به مشتریان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید پرمنگنات پتاسیم می‌توانید به ابتدای صفحه مراجعه کنید.

مواد اولیه برای تولید پرمنگنات پتاسیم

مواد اولیه برای تولید این ماده : هیدروکسید پتاسیم ، کلرات پتاسیم ، دی اکسید منگنز می باشد. به عنوان معرف آزمایشگاه ها و همینطور تحت عنوان سفید کننده کاربرد دارد. کاربرد پرمنگنات پتاسیم در از بین بردن عفونت در پزشکی نیز از این ماده برای ضدعفونی کردن زخمها ،درماتیت،جراحات پوستی ، استفاده می شود .

پرمنگنات پتاسیم دراز بین بردن ترکیبات آلی مثل میکروبها و باکتری ها نقش موثری دارند. از این رو درعلم پزشکی کاربرهای فراوانی دارد، محلول پرمنگنات پتاسیم با غلظت مناسب برای جلوگیری ازعفونی شدن زخمها استفاده می شود. به این نکته توجه داشته باشید غلظت بیش از اندازه محلول باعث آسیب رساندن به بافت اطراف زخم می شود .

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان و با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد.

شیمی کهن نمایندگی سیگما آلدریچ در تهران را دارد. که  شما می توانید  هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.

پرمنگنات پتاسیم

ساختار و تهیه

فرمول: KMnO₄
جرم مولی: ۱۵۸٫۰۳۴ گرم بر مول
شناسه آیوپاک: Potassium manganate(VII)
چگالی: ۲٫۷ گرم بر سانتی‌متر مکعب
نقطه ذوب: ۲۴۰ ‪°C

از بلورهایی به شکل اورتورومبیک تشکیل شده که در آن a=۹۱۰٫۵pm و b=۵۷۲٫۰pm و c=۷۴۲٫۵pm است. (a و b و c به ترتیب طول، عرض و ارتفاع دستگاه بلوری اورتورومبیک است). همچنین طول پیوند Mn-O در این پیوند برابر ۱۶۲٫۹pm است.تهیهٔ صنعتی پتاسیم پرمنگنات از منگنز دی‌اکسید است.

خود از سنگ معدن پیرولوسیت به دست می‌آید. در این روش MnO۲ به دست آمده از پیرولوسیت با پتاسیم هیدروکسید مخلوط شده و در هوا یا در مجاورت پتاسیم نیترات (یک منبع اکسیژن) حرارت داده می‌شود. در این فرایند پتاسیم منگنات (K۲MnO۴) به دست می‌آید که در اکسایش الکترولیتی (الکترولیز) در محلول بازی به پتاسیم پر منگنات تبدیل می‌شود.

2 MnO2 + 4 KOH + O2 → 2 K2MnO4 + 2 H2O
2 MnO42– + Cl2 → 2 MnO4 + 2 Cl

همچنین پرمنگنات پتاسیم را می‌توان از اثر دادن سرب دی‌اکسید (PbO۲) یا سدیم بیسموتات (NaBiO۳) بر محلول +Mn۲ نیز به دست آورد. از رنگ بنفش روشن حاصل از این واکنش برای تست حضور یا عدم حضور منگنز نیز استفاده می‌شود.

واکنشها

پرمنگنات پتاسیم بدلیل ارزان بودن در واکنشهای شیمیایی که به معرف اکسید کننده نیاز باشد، استفاده می‌شود. بعنوان معرف در آزمون بایر برای شناسایی آلکنها از سایر ترکیبات استفاده می‌شود. آلکنها رنگ بنفش محلول سرد و رقیق پرمنگنات را از بین می‌برند. البته برخی از مواد مانند آلکینها و آلدمیدها هم به این آزمون جواب مثبت می‌دهند.

شیمی کهن  آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید پرمنگنات پتاسیم می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

1037981341841001B

کاربردهاي پرمنگنات پتاسیم

 1. درتصفیه آب و ضدعفونی کردن تحت عنوان ضدعفونی کننده برای رفع بوی بد و نامطبوع کاربرد دارد. رفع نوعی بیماری انگلی در ماهی ها ، مرغداری ها ،و ضد عفونی کردن سالنها استفاده می شود.
 1. در صنایع سینمایی و تلویزیون، برای کهنه کردن لباسها استفده می شود. بدلیل خاصیت اکسید کنندگی پرمنگنات.این خاصیت در پارچه و الیاف و صنایع چوبی موجب نشان دادن قدمت طولانی حتی بیش از صد سال را دارد.
 1. کاربرد این مواد درمبحث زیست پزشکی بعنوان ضد عفونی کننده آب به خاطر نمکی که دارداستفاده می شود. در درمان برخی بیماریها چه درموردانسان وحیوانات کاربرددارد ، همچنین در درمان بیماری سوزاک و برفک بکارمی رود.
 1. در سنترهای شیمی آلی مهمترین کاربردش بعنوان واکنش در سنتر مواد آلی به روش اکسایش کاربرد دارد.
 2. برای تصفیه پسابهای صنعتی به علت اکسید کنندگی قوی که دارد و همینطور بذلیل قیمت مناسبش کابرد فروان دارد.

پرمنگنات و عفونت

پرمنگنات پتاسیم توانایی از بین بردن ترکیبات آلی از جمله میکروب ها و باکتری ها، عوامل بیماری زا را دارد به همین جهت در علم پزشکی و دام پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از محلول پرمنگنات پتاسیم با غلظت مشخص برای ضد عفونی کردن زخم ها و جلوگیری از عفونی شدن استفاده می کنند، نکته قابل توجه این است که اگر غلظت محلول بیش از حد باشد سبب آسیب رساندن به بافت های اطراف زخم خواهد شد.

پرمنگنات در آب محلول بوده و رنگ ارغوانی تولید می کند که از تبخیر آن بلورهای منشوری و درخشان بجای می ماند. به دلیل خواص اکسید کنندگی بسیار این ماده و اینکه پرمنگنات پتاسیم در فرایندها محصول فرعی سم تولید نمی کند کاربردهای متعددی دارد که به آنها به تفصیل پرداخته می شود.

 صنعت سینما :

پرمنگنات در رسانه های نمایشی جهت کهنه کردن البسه مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت اکسید کنندگی این ماده باعث می شود که پارچه ها، طناب، چوب ها و شیشه ها بیش از صد سال قدیمی تر از آنچه هستند به نظر می رسد.

ضد عفونی کننده :

خاصیت اکسید کنندگی پرمنگنات پتاسیم مرک این ماده را به عنوان یک ضد عفونی کننده معرفی می کند. از محلول رقیق شده آن برای درمان زخم و عفونت قارچی استفاده می کنند.

تصفیه آب :

حذف کننده آهن، هیدروژن سولفید و فسفر از آب آشامیدنی.

شیمی آلی :

بارزترین کاربرد پرمنگنات پتاسیم بهره گیری از آن به عنوان واکنشگر در سنتز برخی مواد آلی به روش اکسایش می شود.

پرمنگنات پتاسیم و آبزیان

بسیاری از بیماری ماهیان بصورت عفونت های خارجی بروز می کند و در صورت عدم درمان و کنترل مناسب منجر به مرگ آنها خواهد شد. بهره گیری از پتاسیم پرمنگنات بصورت کارآمد می تواند بسیاری از بیماری ها، انگل و عوامل قارچی را پیش از آنکه بصورت عفونت بروز کند کنترل نماید. ریشه کن کردن کامل این عوامل تهدید کننده سلامت آبزیان نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک دارد.

از آنجایی که تهیه آنتی بیوتیک هزینه های بسیاری دارد. جایگزین کردن این ماده شیمیایی می تواند کارایی اقتصادی بیشتری داشته باشد. در صورتی که در مراحل آغازین شیوع بیماری از پرمنگنات استفاده شود به سرعت عوامل بیماری را حذف کرده و دیگر نیازی به صرف هزینه های گزاف برای خرید آنتی بیوتیک متحمل شد.

پرمنگنات پتاس عامل اکسیداسیون کننده ای که برای مدت طولانی است که در صنعت آبزی پروری مورد استفاده قرار گرفته می شود. در آب های سیستم های بیمار و از جمله لوله کشی مورد مصرف می باشد. یک اکسید کننده قوی از منظر شیمیایی قادر است ارگانیسم های آلی آب را از بین ببرد.

نکته

نکته قابل توجه در استفاده از این ماده اینکه نمی تواند ارگانیسم های مطلوب و غیر مطلوب را از یک دیگر تشخیص دهد. در چنین شرایطی باید روش استفاده به گونه ای باشد که بیشترین سود و کمترین خسارت را به دنبال داشته باشد. مطالب بسیاری در زمینه بهره گیر از پرمنگنات پتاسیم در سیستم های آب شیرین موجود می باشد. اما کمبودهایی در زمینه اثر این ماده بر سیستم های دریایی شناخته شده است.

پرورش دهندگان این حوزه می توانند مقاومت ماهیان را با زیر نظر گرفتن واکنش آبزیان در هنگام استفاده از این ماده در دوره درمان ارزیابی کنند. وجود مواد آلی در استخرها خنثی کننده اثر پرمنگنات پتاسیم می باشد، بنابراین باید در استخرها و سیستم هایی که تجمع اینگونه مواد زیاد می باشد مقدار پرمنگنات را افزایش داده تا موثر واقع شود.

نکات مهمی در رابطه با پرمنگنات پتاسیم

این ماده بر روی دست ولباس لکه ایجاد می کند. پس دراستفاده ازآن باید احتیاط لازم به عمل آید. اگر برروی لباس ریخت می توان با استفاده از اسید استیک یا اسیدکلریدریک پاک کردودرنهایت با آب شستشو داد. لکه ای که بر روی پوست میریزد بعد از 48 ساعت خوبخود از بین می رود. ولی بدلیل خاصیت خورندگی باعث سوزش پوست شده و التهاب و آسیب رساندن به معده می شود. با مدرها و مواد احیا کننده و اکثر مواد آلی ناسازگار می باشد .

بیشتر بخوانید:فروش مواد شیمیایی صنعتی 

ایمنی پرمنگنات پتاسیم

در مورد خطرات آن خطر ایجاد حریق می باشد که در این گونه مواقع گازهای سمی تولید می کند .

راههای پیشگیری:
 • دور از شعله و حرارت و مواد آتش زا نگهداری شود .
 • لباس مناسب محافظت شده ، استفاده از دستکش، محافظ صورت، دوش و وسیله چشم شو حتما همراه باشد .
 • به هیچ وجه با پوست و لباس تماس پیدا نکند .
 • مراقب باشید داخل چشم نشود .
 • بعد از اتمام کار دستها را کاملا بشوئید تا وارد معده و دستگاه گوارش نشود .
 • در جای خشک و خنک و دور از شعله و حرارت ودر ظروف در بسته نگهداری شوند.

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش پرمنگنات پتاسیم می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

 

جهت اطلاعات بیشتر محصولات مرک آلمان کلیک کنید:

سوالات متداول:

پتاسیم پرمنگنات در چه بخش هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟این ماده در صنایع خوراکی، کشاورزی و تصفیه آب کاربرد فراوانی دارد.

به چه دلایلی پتاسیم پرمنگنات در کشاورزی استفاده می شود؟به دلیل اینکه این ماده را برای کنترل و از بین بردن بو و هم چنین برای تصفیه آب برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

منابع:

ویکی پدیا  

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت