ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

83 / 100

محیط کشت نوترینت آگار (NA) یک روش مدرن برای رشد گیاهان است که در آن عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان در شکل نوترینت‌های مخلوط محلول آماده می‌شوند و به گیاهان ارائه می‌شود. این روش، معمولاً در آزمایشگاه‌ها یا سیستم‌های کشت هیدروپونیک استفاده می‌شود و امکان کنترل دقیق‌تری بر روی ترکیب و غلظت مواد مغذی را فراهم می‌کند. محیط کشت نوترینت آگار به عنوان یک روش موثر برای کشت گیاهان با کیفیت و بهره‌وری بالا شناخته می‌شود.

محیط کشت نوترینت آگار (NA) یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

محیط کشت نوترینت آگار (NA) محیطی جامد ، مغذی و رایج برای رشد طیف وسیعی از باکتری ها (استرپتوکوکوسی و استافیلوکوک) و قارچ ها به کار می رود.

ترکیبات تشکیل دهنده آن عبارتند از:

 • 0.5 درصد پپتون از هضم آنزیمی پروتئین حیوانی بدست می آید و منبع اصلی نیتروژن آلی برای رشد باکتریهاست.
 • 0.3-2 درصد عصاره گاو یا عصاره مخمر ترکیباتی در آب محلول هستند به دلیل داشتن ویتامین ها ، ترکیبات آلی ازت و نمک به رشد باکتریها کمک می کنند.
 • 1/5 درصد آگار برای جامد کردن محیط کشت به کار می رود.
 • 0/5 درصد NACL حضور آن در محیط کشت باعث حفظ غلظت نمک در محیط کشت شده و مشابه سیتوپلاسم میکروارگانیسم عمل می کند.
 • آب فاکتور اساسی می باشد،که برای رشد و تکثیر میکروارگانیسم های ضروری است ، که توسط آن مواد مغذی به داخل سلول انتقال پیدا می کند.
 • PH مورد نظر در دمای 25 درجه در حدود 7/4 است.

 

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

مشخصات محیط کشت نوترینت آگار (NA)

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.05450

Millipore

ISO 6579, ISO 10273, ISO 19250, ISO 21528, APHA, suitable for microbiology

Select a Size

500 Gپ

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود.

مشخصات محیط کشت نوترینت آگار (NA)

طرز کار با محیط کشت نوترینت آگار (NA)

در ابتدا 28 گرم از پودر این ماده را با ترازو وزن کرده و در داخل یک لیتر آب مقطر حل کرده و در مرحله بعد ترکیب مورد نظر را در حین هم زدن حرارت دهید تا تمام ترکیبات آن کاملا حل شود و محلول یک دستی بدست آید.

سپس محلول مورد نظر را در دمای 121 درجه سلسیوس به مدت زمان 15 دقیقه اتوکلاو کرده . پس از آن به محلول زمان داده شود تاخنک شود ولی محیط نبندد ، در ادامه محیط استریل مورد نظر را در داخل پلیت ریخته و زمان میدهیم تا محیط خود را ببندد و جامد شود و در آخر پلیت ها در یخچال نگهداری می شوند.

 1. برای جداسازی اغلب گونه ها کاربرد دارد.
 2. کاربرد محیط کشت نوترینت آگار(NA)در تست حساسیت به آنتی بیوتیک است.

گونه های مناسب قابل کشت عبارتند از:

 1. اشرشیاکلی (Escherichia coli (ATCC 25922
 2. سودوموناس ایروژینوز (ATCC 27853) اPseudomonas aeruginosa
 3. سالمونلا تیفی (Salmonella Typhi (ATCC 6539
 4. استافیلوکوکوس اوریوس (Staphylococcus aureus (ATCC 25923
 5. استرپتوکوکوس پیروژنز (Streptococcus pyogenes (ATCC 19615

ترکیبات 

محیط کشت نوترینت آگار(NA) براث به صورت محلول در آب که از پپتون ساده و عصاره گاو تشکیل شده است . پپتون از هیدرولیز جزیی پروتئین ها بدست می آید.

منبع اصلی نیتروژن آلی به فرم اسیدهای آمینه و زنجیره های بلند اسیدهای چرب است.

عصاره گوشت گاو ترکیبی  از پپتیدها ، اسیدهای آمینه، اسیدهای نوکلییک، ویتامینها و مواد معدنی است.

نوترینت آگار(NA) یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد است. شما می توانید خرید محیط کشت نوترینت آگار(NA) را از شیمی کهن که یکی از نمایندگی های فروش مواد شیمیایی صنعتی در ایران است در مقادیر دلخواه سفارش دهید.

این شرکت فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید سولفات کبالت مرک آلمان را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .

 محیط کشت نوترینت آگار در آزمایشگاه 

نتایج:

 1. رشد و پرورش گیاهان: در طول دوره محیط کشت، گیاهان به طور متوسط در مقایسه با محیط کنترلی با نوترینت‌های مختلف، رشد بهتری داشتند. این نشان می‌دهد که فرمولاسیون نوترینت آگار مناسب برای تغذیه گیاهان است.
 2. کیفیت گیاهان: گیاهان حاصله از محیط کشت نوترینت آگار دارای رنگ و بافت بهتری بودند و علائم کمبود عناصر را نشان ندادند. این نشان می‌دهد که نوترینت‌های مورد استفاده کافی و متعادل بوده‌اند.
 3. عدم وجود آلودگی: محیط کشت نوترینت آگار بدون هرگونه آلودگی میکروبی یا قارچی بوده است. این نشان می‌دهد که شرایط آسپتیک در آزمایشگاه به خوبی حفظ شده است.

نتیجه: بر اساس نتایج بدست آمده، محیط کشت نوترینت آگار به عنوان یک روش موثر برای پرورش گیاهان با کیفیت و بدون آلودگی مورد تایید قرار گرفته است. این روش می‌تواند بهبود در کشاورزی و تولید محصولات برای مصرف کنندگان داشته باشد.

محیط کشت نوترینت آگار در آزمایشگاه

خرید محیط کشت نوترینت آگار (NA)

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت نوترینت آگار (NA) با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

قیمت – فروش محیط کشت نوترینت آگار (NA)

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت نوترینت آگار (NA) می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت نوترینت آگار (NA) میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت