ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

image_pdfimage_print

محیط کشت نوترینت آگار (NA) یکی از محصولات پرفروش شرکت شیمی کهن می باشد. این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود.

این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله محیط کشت نوترینت آگار (NA) با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید محیط کشت نوترینت آگار (NA) می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

محیط کشت نوترینت آگار (NA) محیطی جامد ، مغذی و رایج برای رشد طیف وسیعی از باکتری ها (استرپتوکوکوسی و استافیلوکوک) و قارچ ها به کار می رود.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است

شیمی کهن  نمایندگی سیگماآلدریچ در تهران را دارد. شما می توانید هر ماده شیمیایی دیگر  را به هر میزان دلخواه و در انواع بسته بندی از این شرکت تهیه کنید. برای خرید محصولات  می توانید با کارشناسان فروش ما از طریق تماس تلفنی و یا واتساپ ارتباط برقرار کنید.

جهت اطلاعات بیشتر محصولات محیط کشت کلیک کنید:

ترکیبات تشکیل دهنده آن عبارتند از:

 • 0.5 درصد پپتون از هضم آنزیمی پروتئین حیوانی بدست می آید و منبع اصلی نیتروژن آلی برای رشد باکتریهاست.
 • 0.3-2 درصد عصاره گاو یا عصاره مخمر ترکیباتی در آب محلول هستند به دلیل داشتن ویتامین ها ، ترکیبات آلی ازت و نمک به رشد باکتریها کمک می کنند.
 • 1/5 درصد آگار برای جامد کردن محیط کشت به کار می رود.
 • 0/5 درصد NACL حضور آن در محیط کشت باعث حفظ غلظت نمک در محیط کشت شده و مشابه سیتوپلاسم میکروارگانیسم عمل می کند.
 • آب فاکتور اساسی می باشد،که برای رشد و تکثیر میکروارگانیسم های ضروری است ، که توسط آن مواد مغذی به داخل سلول انتقال پیدا می کند.
 • PH مورد نظر در دمای 25 درجه در حدود 7/4 است.

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

محیط کشت نوترینت آگار (NA)

در ابتدا 28 گرم از پودر این ماده را با ترازو وزن کرده و در داخل یک لیتر آب مقطر حل کرده و در مرحله بعد ترکیب مورد نظر را در حین هم زدن حرارت دهید تا تمام ترکیبات آن کاملا حل شود و محلول یک دستی بدست آید.

سپس محلول مورد نظر را در دمای 121 درجه سلسیوس به مدت زمان 15 دقیقه اتوکلاو کرده . پس از آن به محلول زمان داده شود تاخنک شود ولی محیط نبندد ، در ادامه محیط استریل مورد نظر را در داخل پلیت ریخته و زمان میدهیم تا محیط خود را ببندد و جامد شود و در آخر پلیت ها در یخچال نگهداری می شوند.

 1. برای جداسازی اغلب گونه ها کاربرد دارد.
 2. کاربرد محیط کشت نوترینت آگار(NA)در تست حساسیت به آنتی بیوتیک است.

گونه های مناسب قابل کشت عبارتند از:

 1. اشرشیاکلی (Escherichia coli (ATCC 25922
 2. سودوموناس ایروژینوز (ATCC 27853) اPseudomonas aeruginosa
 3. سالمونلا تیفی (Salmonella Typhi (ATCC 6539
 4. استافیلوکوکوس اوریوس (Staphylococcus aureus (ATCC 25923
 5. استرپتوکوکوس پیروژنز (Streptococcus pyogenes (ATCC 19615

ترکیبات 

محیط کشت نوترینت آگار(NA) براث به صورت محلول در آب که از پپتون ساده و عصاره گاو تشکیل شده است . پپتون از هیدرولیز جزیی پروتئین ها بدست می آید.

منبع اصلی نیتروژن آلی به فرم اسیدهای آمینه و زنجیره های بلند اسیدهای چرب است.

عصاره گوشت گاو ترکیبی  از پپتیدها ، اسیدهای آمینه، اسیدهای نوکلییک، ویتامینها و مواد معدنی است.

نوترینت آگار(NA) یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد است. شما می توانید خرید محیط کشت نوترینت آگار(NA) را از شیمی کهن که یکی از نمایندگی های فروش مواد شیمیایی صنعتی در ایران است در مقادیر دلخواه سفارش دهید.

این شرکت فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید سولفات کبالت مرک آلمان را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .

قیمت – فروش مواد شیمیایی مرک آلمان – شیمی کهن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت نوترینت آگار(NA) می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت) 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت