ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت مولر کافمن

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت مولر کافمن

86 / 100

محیط کشت مولر کافمن یکی از محیط‌های معروف برای کشت باکتری‌ها است. این محیط کشت از مواد مختلفی از جمله پپتون، گلوکز، نمک فسفات و آگار می‌تواند تشکیل شود. از آنجایی که این محیط کشت غنی از مواد مغذی است، باکتری‌ها می‌توانند در آن به خوبی رشد کنند. از محیط کشت مولر کافمن به طور گسترده در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی برای شناسایی و کشت باکتری‌ها استفاده می‌شود.

شما می توانید جهت خرید محیط کشت مولر کافمن با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید.

محیط کشت مولر کافمن

محیط کشت مولر کافمن یک نوع محیط کشت است که برای تشخیص و شمارش باکتری‌های موجود در نمونه‌های مختلف استفاده می‌شود. این محیط کشت شامل موادی مانند پپتون، گلوکز، نمک فسفات، آگار و آب مقطر است. محیط کشت مولر کافمن به عنوان یک محیط غنی از مواد مغذی برای باکتری‌ها عمل می‌کند و شرایط مطلوب برای رشد و تکثیر آن‌ها فراهم می‌کند.

استفاده از این محیط کشت معمولاً در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی برای انجام آزمایشات و تست‌های مختلف، از جمله شمارش باکتری‌ها و تعیین غلظت آن‌ها، روند تکثیر و رشد باکتری‌ها، و همچنین بررسی حساسیت باکتری‌ها به آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده می‌شود.

محیط کشت مولر کافمن

مشخصات محیط کشت مولر کافمن

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

43052

Millipore

Müller-Kauffmann Tetrathionate Broth, Base (ISO)

suitable for microbiology, NutriSelect® Plus

Select a Size: 500 G

Synonym(s):Tetrathionate Müller-Kaufmann Broth Base
NACRES: NA.85

ویژگی های محیط کشت مولر کافمن

محیط کشت مولر یکی از محیط‌های معروف در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی است که ویژگی‌های مهم آن عبارتند از:

 1. غنی از مواد مغذی: محیط کشت مولر حاوی پپتون، گلوکز و نمک‌های مختلف است که شرایط مطلوبی را برای رشد و تکثیر باکتری‌ها فراهم می‌کند.
 2. مناسب برای رشد باکتری‌ها: این محیط کشت به خوبی برای رشد انواع مختلف باکتری‌ها مناسب است و از آن به عنوان یک محیط کلیت دار برای انجام آزمایش‌های میکروبی استفاده می‌شود.
 3. قابلیت استفاده در آزمایشات متعدد: محیط کشت مولر برای شمارش و شناسایی باکتری‌ها در نمونه‌های مختلف استفاده می‌شود و در تعیین غلظت باکتری‌ها و انجام آزمایش‌های حساسیت به آنتی‌بیوتیک‌ها نیز کاربرد دارد.
 4. استفاده آسان: تهیه و استفاده از محیط کشت مولر نسبتاً ساده است و می‌توان آن را به راحتی در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی تهیه کرد و از آن برای انجام آزمایشات مختلف استفاده نمود.
 5. استاندارد بودن: فرمولاسیون دقیق و استاندارد محیط کشت مولر امکان تکرارپذیری و قابلیت مقایسه نتایج آزمایشات را افزایش می‌دهد.

استفاده از محیط کشت مولر کافمن

استفاده از محیط کشت مولر کافمن

استفاده از محیط کشت مولر کافمن در آزمایشگاه‌های میکروبیولوژی برای شمارش و شناسایی باکتری‌ها بسیار رایج است. این محیط کشت به دلیل ویژگی‌های موثری که دارد، به صورت گسترده در مطالعات میکروبیولوژیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از موارد استفاده از محیط کشت مولر کافمن عبارتند از:

 1. شمارش باکتری‌ها: این محیط کشت برای شمارش باکتری‌ها در نمونه‌های مختلف مانند آب، مواد غذایی و نمونه‌های بالینی استفاده می‌شود.
 2. تعیین غلظت باکتری‌ها: با استفاده از این محیط کشت می‌توان غلظت باکتری‌ها در نمونه‌ها را محاسبه کرده و تعیین کرد که آیا نمونه مورد نظر مناسب است یا خیر.
 3. تعیین حساسیت باکتری‌ها به آنتی‌بیوتیک‌ها: با انجام آزمایشات حساسیت باکتری‌ها به آنتی‌بیوتیک‌ها بر روی این محیط کشت، می‌توان اطلاعاتی درباره پاتوژنیسیته و مقاومت باکتری‌ها به داروهای ضد باکتریایی به دست آورد.
 4. بررسی رشد باکتری‌ها: محیط کشت مولر کافمن به عنوان یک محیط غنی از مواد مغذی، باعث رشد سریع و قوی باکتری‌ها می‌شود که این امر امکان شناسایی و شمارش باکتری‌ها را فراهم می‌کند.

با توجه به این موارد، استفاده از محیط کشت مولر کافمن می‌تواند در تحقیقات و آزمایشات مختلف میکروبیولوژیکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود. جهت خرید محیط کشت می توانید با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید.

خرید محیط کشت مولر کافمن

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت مولر کافمن 43052 با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

 

خرید محیط کشت مولر کافمن

قیمت – فروش محیط کشت مولر کافمن

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت مولر کافمن می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت مولر کافمن میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت