ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم تری پلی فسفات صنعتی

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم تری پلی فسفات صنعتی

86 / 100

سدیم تری پلی فسفات صنعتی به اختصارSTPP یک از ترکیبات شیمیایی پر مصرف و موثر درصنعت مواد پاک کننده درکنار مواد شوینده ای مانند تگزاپن، سولفونیک اسید، گلیسیرین، سولفوریک اسید، مونو اتانول آمین، دی اتانول آمین و تری اتانول آمین می باشد. این ماده شیمیایی با فرمول شیمیایی Na5PO3O10 به عنوان ماده ای با قدرت بالای پاک کنندگی و نفوذ به درون الیاف پارچه و دیگر سطوح درمواد شوینده و پودرهای ماشین های لباسشویی و ظرف شویی شناخته شده و کاربرد گسترده ای دارد.

اسامی جایگزین این پلیمر سنتزی غیرآلی چند وجهی درصنایع شیمیایی عبارتند از : تری پلی، تری پلی پودر، ترمفوس، پنتا سدیم تری پلی فسفات Polygon ,STP,TPP,STPP این ماده شیمیایی با شماره ثبت سی ای اس به شماره 4-29-7758 و شماره پاپ کم 517047 موجود می باشد.

این محصول در شرکت شیمی کهن که یکی از نمایندگی های  فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی است که به مشتریان ارائه داده می شود. این شرکت آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی از جمله سدیم تری پلی فسفات صنعتی با کیفیت عالی، و قیمت مناسب به مشتریان است. این محصول ساخت شرکت مرک آلمان است. اطلاعات محصول به شرح زیر است و جهت آگاهی از قیمت و خرید سدیم تری پلی فسفات صنعتی می توانید ابتدای همین صفحه را ملاحظه فرمایید.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی فروش مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد. این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

مشخصات سدیم تری پلی فسفات صنعتی

سدیم تری پلی فسفات صنعتی در برندها و گریدهای مختلف توسط شرکت شیمی کهن عرضه میشود. تمامی این برندها در همین صفحه قابل مشاهده هستند. شما میتوانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به خرید آن اقدام فرمایید.

نمایندگی مرک آلمان تقریبا در تمام عمر خود (غیراز دو دهه اخیر ) شرکت خصوصی بوده است. در سال 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است

 • نام ماده : سدیم تری پلی فسفات
 • نام انگلیسی : Sodium tripolyphosphate
 • نام تجاری : تری پلی ، تری پلی پودر ، ترمفوس ، پنتا سدیم تری پلی فسفات Polygon – STP -TPP -_STPP
 • PH : درمحدوده 9 الی 10
 • فرمول شیمیایی : Na5PO3O10.nH2O
 • CAS : 4-29-7758

سدیم تری پلی فسفات صنعتی

آنالیز سدیم تری پلی فسفات صنعتی

سدیم تری پلی فسفات صنعتی، باظاهری پودری به رنگ سفید شناخته می شود. ویژگی های آن سبب شده است تا این ماده در صنایع مختلف به ویژه درتولید مواد شیمیایی تجاری جایگاه منحصر به فردی پیدا کند. ویژگی های سدیم تری پلی فسفات آنالیز شده به شرح زیر می باشد.

 • حلال درآب و نامحلول دراتانول
 • میزان سمی بودن تقریبا برابر صفر
 • سفیدی معادل 90 الی 2 درصد
 • ظاهر پودری سفیدرنگ چندوجهی
 • محلول 1 درمحدود 9 الی PH10
 • فرمول شیمیایی Na5PO3O10.nH2O
 • حلالیت در آب معادل 14 گرم درلیتر
 • دمای ذوب معادل 622درجه سانتیگراد
 • جرم مولکولی معادل 864 گرم برمول
 • چگالی معادل 62 گرم بر سانتی مترمکعب
 • درجه خلوص محصول معادل 37 و 57 (نوع لایت) و 98 درصد

سدیم تری پلی فسفات صنعتی

تولید سدیم تری پلی فسفات صنعتی

سدیم تری پلی فسفات صنعتی، طی فرآیندی با حرارت دادن مخلوط استوکیومتری (دمای 500 الی 550 درجه سانتیگراد) سدیم دی فسفات (Na2HPO4)و سدیم فسفات ( Na2HPO4) درشرایط دقیق حاصل می گردد.

2Na2HPO4 + NaH2PO4 > Na5P3O10 + 2H2O

تولید این ماده شیمیایی به روش فوق در سال در حدود 2 میلیون تن می باشد. روش های دیگر تولید این ماده عبارتند از دهیدراسیون (Dehydration) مولکولی دی سدیم فسفات و مونوفسفات فرایند کنترل شده کاسینه شدن (Calcination) مخلوط سدیم ارتو فسفات ازسدیم کربنات و فسفریک اسید.

نمک سدیم تری پلی فسفات صنعتی

سدیم تری پلی فسفات صنعتی یک نمک بی رنگ و سفید رنگ غیرآلی می باشد. که به دو صورت غیرهیدرات و هگزا هیدرات موجود می باشد. ازاین ماده شیمیایی به صورت تری فسفات حلقه ای دربسیاری از ترکیبات شیمیایی فسفات های شناخته شده مانند دی فسفات ،تری فسفات و پلی فسفات استفاده می شود. این ماده به عنوان نمک سدیم پلی فسفات پنتاآنیون و باز مزدوج تری فسفریک اسید نیز شناخته می شود.

سدیم تری پلی فسفات صنعتی دردسته بندی های فنی، به صورت ماده پودری، گرانولار، و آبرسان موجود است. همچنین نوع لایت یا سبک این ماده شیمیایی با درصد 57 در دسترس می باشد. از طرف دیگر محصول این ماده در دو گرید صنعتی و آزمایشگاهی موجود بوده که در گرید محصولات غذایی نیز کاربرد دارد.

این ماده یکی از مواد شیمیایی پرکاربرد است. شما می توانید خرید این ماده را از شیمی کهن که یکی از نمایندگی های فروش مواد شیمیایی صنعتی در ایران است در مقادیر دلخواه سفارش دهید.سدیم تری پلی فسفات صنعتی

این شرکت فعال در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، آماده ارائه خدمات در حوزه فروش مواد شیمیایی با برند مرک آلمان به دانشگاهیان، محققان و صنعتگران می باشد. شما می توانید سدیم تری پلی فسفات صنعتی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از شیمی کهن که نمایندگی مرک را دارد خریداری کنید .

کاربردهای سدیم تری پلی فسفات صنعتی

سدیم تری پلی فسفات صنعتی،  به سبب خواص منحصر به فرد آن کاربردهای گسترده ای دارد. یکی از خاصیت های این مواد شیمیایی ،خاصیت قلیایی بسیار شدید زنجیره فسفاته آن می باشد. این زنجیره در خنثی سازی محلول های اسیدی و بافری کردن محیط بسیار تاثیرگذار است. به طوری که این ماده به راحتی با کاتیون های فلزی به ویژه فلزات گروه اول و دوم (فلزات قلیایی و قلیایی خاکی) موجود در محلول های آبی مانند +Ca2 و +Mg2 پیوند برقرار می کند.

در این فرایند این ماده شیمیایی به عنوان عامل کیلیت ساز عمل می کند.این امر سبب شده است تا ازاین ماده در صنایع مواد شوینده استفاده شود. عوامل شوینده در آب های سخت با غلظت بالایی از یون های کلسیم و منیزیم غیر فعال شده و نیاز به کمپلس کردن این مواد درآب دارند.سدیم تری پلی فسفات می تواند به عنوان عامل کمپلس کننده منیزیم و کلسیم ،سختی آب را بکاهد و موجب بهبود عملکرد شوینده ها در آب های سخت شود.سدیم تری پلی فسفات صنعتی

به طور کلی عمده مصرف این ماده شیمیایی در  ولید شوینده های سنتتیک می باشد. این ماده همچنین به عنوان ماده اولیه مهم در صنایع پلیمرهای سنتزی قرار می گیرد و جزء اصلی و اساسی پودرهای سنتتیک تری پلی فسفات در حدود 30 الی 50 درصد میباشد.خایت مذکورقلیایی بودن این ماده سبب شده است تا در مواد شوینده دندان اعم از خمیرهای دندان استفاده گسترده ای شود.سدیم تری پلی فسفات صنعتی

سدیم تری پلی فسفات، صنعتی درصنایع کاشی سازی، صنعت آب، تصفیه آب، نساجی، صنایع تولید کاغذ و پتروشیمی کاربرد دارد.

کاربردهای سدیم تری پلی فسفات صنعتی

 انواع پودرسدیم تری پلی فسفات

 • پودر سدیم تری پلی فسفات سنگین
 • سدیم تری پلی فسفات سبک یا لایت
 • سدیم تری پلی فسفات با گرید کاشی سرامیک و شوینده

این ماده شیمیایی ازنظرآلوتراپی به سه شکل زیر دسته بندی می شود:

 • فاز یک STPP فاز ترمودینامیکی که در دمای بالا تولید می شود.
 • فاز دو STPP فاز سینتیکی که در دمای پایین تولید می شود.
 • فاز سوم STPP که به همراه بلوری با شش مولکول آب موجود بوده و از افزودن فاز یک و دو به دست می آید.

این ماده شیمیایی دردمای محیط پایدار بوده و در حرارت های بالا به صورت ناپایدار می باشد.همچنین در دمای 100 درجه سانتیگراد ،این ماده به پیرو فسفات و فسفات تبدیل می شود.

فروش سدیم تری پلی فسفات صنعتی

قیمت – فروش سدیم تری پلی فسفات صنعتی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم تری پلی فسفات می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم .

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

سوالات متداول:

حمل و انبارداری سدیم تری پلی فسفات چگونه است؟این ترکیب جاذب رطویت است و حتی می تواند رطوبت موجود در هوا را جذب کند. به همین دلیل برای افزایش ماندگاری باید آن را گاززدایی کرده و درب آن را کامل ببندید. همچنین در محیط خشک دارای تهویه نگهداری شود.

از سدیم تری پلی فسفات در چه صنایعی استفاده می شود؟در صنایع مواد شوینده، رنگ و تصفیه آب های خانگی و … کاربرد دارد.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

 

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت