ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت دی ناس آگار

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت دی ناس آگار

86 / 100
محیط کشت DNase Agar یک نوع محیط کشت است که برای تشخیص و جداسازی باکتری‌های دارای فعالیت آنزیم DNase مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط حاوی آگار به عنوان ماده ژل‌زده‌کننده، پپتون به عنوان منبع انرژی و نمک‌های مختلف است که شرایط مناسب برای رشد باکتری‌ها فراهم می‌کند.

شما می توانید جهت خرید محیط کشت دی ناس آگار با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید.

محیط کشت دی ناس آگار 

محیط کشت دی ناس آگار (DNase Agar ) یک نوع محیط کشت است که برای تشخیص و جداسازی باکتری‌هایی که دارای فعالیت آنزیم DNase هستند، استفاده می‌شود. این محیط معمولاً شامل موادی مانند آگار، پپتون، نمک‌های مختلف و نشاسته است. ویژگی اصلی این محیط، حضور ماده اضافی دی‌ناتریوم اتیلن‌دی‌آمین‌تترا‌اسید (EDTA) است که به عنوان محدود کننده فعالیت DNase عمل می‌کند.

وقتی باکتری‌ها که دارای فعالیت DNase هستند، روی این محیط کشت می‌شوند، آنزیم DNase توسط آن‌ها تولید می‌شود و باعث تخریب DNA موجود در محیط می‌شود. این تخریب DNA باعث ایجاد مناطق شفاف در اطراف کلن‌های باکتری می‌شود که به عنوان “هاله DNase” شناخته می‌شود. استفاده از این محیط کشت به عنوان یک ابزار مهم در تشخیص و شناسایی باکتری‌های دارای فعالیت DNase در آزمایشگاه‌های پزشکی و بیوشیمی بسیار مفید است.

محیط کشت دی ناس آگار

مشخصات فیزیکو شیمیایی محیط کشت دی ناس آگار

محیط کشت دی ناس آگار یکی از محیط‌های مورد استفاده در زمینه کشت و تکثیر باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها است. این محیط کشت دارای ترکیبات و خصوصیاتی است که برای رشد و تکثیر موثر باکتری‌ها بسیار مناسب است. در ادامه به مشخصات و خواص محیط کشت دی ناس آگار پرداخته می‌شود:

 ترکیبات

 • آگار: این پلی‌ساکارید حاصل از سلول‌های برخی از جنس‌های باکتریایی است که به عنوان ماده اصلی در تهیه این محیط کشت استفاده می‌شود. آگار باعث ایجاد یک محیط ژله‌ای مناسب برای رشد و تکثیر باکتری‌ها می‌شود.
 • پپتون: حضور پپتون به عنوان منبع پروتئینی مهم در این محیط کشت، باکتری‌ها را تغذیه می‌دهد و رشد آنها را تسهیل می‌کند.
 • نمک: مقدار مناسبی از نمک به محیط کشت افزوده می‌شود تا تعادل اسموزی باکتری‌ها حفظ شود.
 • پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات (KH2PO4) و دی‌پتاسیم هیدروژن فسفات (K2HPO4): این املاح معدنی به عنوان منابع فسفر و پتاسیم برای رشد و تغذیه باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خواص محیط کشت دی ناس آگار

 • مناسب برای باکتری‌های حساس به اکسیژن: به دلیل ساختار ژله‌ای آگار، این محیط کشت برای رشد باکتری‌های حساس به اکسیژن، مانند باکتری‌های آنائروب همگن، بسیار مناسب است.
 • پایداری pH: محیط کشت دی ناس آگار با حضور آگار و ترکیبات دیگر، pH محیط را تثبیت می‌کند که از رشد باکتری‌ها به خوبی حمایت می‌کند.
 • قابلیت تشکیل کلونی‌های بزرگ: ساختار ژله‌ای آگار باعث تشکیل کلونی‌های بزرگی می‌شود که از نظر مشاهده و آنالیز باکتری‌ها بسیار مفید است.

 کاربردها محیط کشت دی ناس آگار

 • کشت و آزمایش باکتری‌ها: این محیط کشت برای کشت و کشت دوباره باکتری‌ها در آزمایشات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • آزمایشات میکروبیولوژیک و مولکولی: علاوه بر کشت باکتری‌ها، می‌توان از این محیط کشت برای آزمایشات میکروبیولوژیک و مولکولی استفاده نمود.

با این مشخصات و خواص، محیط کشت دی ناس آگار یک ابزار مؤثر در زمینه تحقیقات علمی و آزمایشات مختلف می‌باشد.

کاربردها محیط کشت دی ناس آگار

موارد استفاده از محیط کشت دی ناس آگار

محیط کشت دی ناس آگار برای موارد زیر استفاده می‌شود:

۱. تشخیص و شناسایی باکتری‌ها: این محیط برای جداسازی و تشخیص باکتری‌هایی که دارای آنزیم DNase هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲. مطالعه فعالیت آنزیم DNase: محیط کشت دی ناس آگار برای بررسی فعالیت آنزیم DNase توسط باکتری‌ها استفاده می‌شود. این آنزیم مسئول ازت کردن و تخریب DNA می‌باشد.

۳. تشخیص حساسیت آنتی‌بیوتیک: در آزمایشات حساسیت آنتی‌بیوتیک، استفاده از محیط کشت DNase می‌تواند به تشخیص و ارزیابی حساسیت باکتری‌ها نسبت به آنتی‌بیوتیک‌ها کمک کند.

۴. تحقیقات علمی: این محیط برای تحقیقات مربوط به آنزیم DNase و همچنین بررسی تأثیرات آن بر رشد و زنده‌مانی باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵. تولید داروها و واکسن‌ها: اطلاعات به دست آمده از محیط کشت دی ناس آگار می‌تواند در تحقیقات برای تولید داروها و واکسن‌های جدید مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از محیط کشت دی ناس آگار در این موارد، به عنوان یک ابزار مهم در آزمایشگاه‌های پزشکی، بیوشیمی و تحقیقات علمی بسیار ارزشمند است.

روش ساخت و تهیه محیط کشت دی ناس آگار

برای ساخت و تهیه محیط کشت DNase Agar، مراحل زیر را می‌توان دنبال کرد:

۱. تهیه مواد لازم:

 • آگار: به مقدار معمولی برای ساخت محیط کشت آگار.
 • پپتون: به مقدار معمولی برای افزودن به محیط کشت.
 • نمک‌ها: معمولاً نمک کلرید سدیم (NaCl) استفاده می‌شود.
 • نشاسته: برای تهیه محیطی که به عنوان محدود کننده فعالیت DNase عمل کند.
 • دی‌ناتریوم اتیلن‌دی‌آمین‌تترا‌اسید (EDTA): برای اضافه کردن به محیط کشت به عنوان محدود کننده فعالیت DNase.

۲. آماده‌سازی محیط کشت:

 • آگار، پپتون و نمک‌ها را با اندازه‌های مناسب در آب مقطر حل کرده و مخلوطی یکنواخت بسازید.
 • به این مخلوط نشاسته را اضافه کرده و آن را به صورت دائره‌ای مخلوط کنید.
 • سپس دی‌ناتریوم اتیلن‌دی‌آمین‌تترا‌اسید (EDTA) را به محلول اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید تا محلول کاملاً مخلوط شود.

۳. تعقیم و تغذیه محیط کشت:

 • محلول حاصل را به کمک فیلترهای میکروبی روی فیونک‌های مخصوص محیط کشت منتقل کرده و آن‌ها را در اتوکلاو با دمای مناسب و به مدت مناسب تعقیم کنید.
 • پس از تعقیم، فیونک‌ها را در شرایط مناسب برای گرمایش و انجماد نگهداری کنید تا آماده استفاده شوند.

با اجرای مراحل فوق، می‌توانید محیط کشت DNase Agar را بسازید و برای تشخیص و شناسایی باکتری‌های دارای فعالیت DNase استفاده کنید.

کاربردها محیط کشت دی ناس آگار

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود. جهت خرید محیط کشت می توانید با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید.

خرید محیط کشت محیط کشت دی ناس آگار

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت دی ناس آگار مرک  با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت دی ناس آگار

محیط کشت دی ناس آگار

قیمت – فروش محیط کشت دی ناس آگار

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت دی ناس آگار می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت دی ناس آگار میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت