ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

محیط کشت کوآگولاز آگار

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

محیط کشت کوآگولاز آگار

86 / 100

محیط کشت کوآگولاز آگار یک نوع محیط کشت است که برای جداسازی و تمیز کردن استافیلوکوکوس اورئوس و تمایز S.aureus از سایر گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط بر اساس تولید کوآگولاز و تخمیر مانیتول عمل می‌کند.

محیط کشت کوآگولاز آگار یک ماده شیمیایی است که برای کشت و تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس و تمایز آن از گونه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محیط از ترکیباتی مانند کوآگولاز و منیتول تشکیل شده است که وظیفه تشخیص تولید کوآگولاز توسط باکتری‌ها و تخمیر منیتول را دارند.
استفاده از این محیط، به دلیل قابلیت تمایز بین استافیلوکوکوس اورئوس و گونه‌های دیگر میکروب‌ها و اهمیت بالینی استافیلوکوکوس اورئوس در برخی بیماری‌ها، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
شما می توانید جهت خرید محیط کشت کوآگولاز آگار با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید.

محیط کشت کوآگولاز آگار

محیط کشت کوآگولاز آگار یکی از محیط‌های مهم و مورد استفاده در زمینه کشت باکتری‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها است. این محیط کشت دارای ویژگی‌ها و ترکیبات خاصی است که برای رشد و تکثیر موثر باکتری‌ها بسیار مناسب است. در ادامه به مشخصات و خواص محیط کشت کوآگولاز آگار پرداخته می‌شود:

ترکیبات:

 • آگار: این پلی‌ساکارید حاصل از سلول‌های برخی از جنس‌های باکتریایی است که به عنوان ماده اصلی در تهیه این محیط کشت استفاده می‌شود. آگار به عنوان یک ماده ژله‌ای باعث ایجاد یک ساختار مناسب برای رشد و تکثیر باکتری‌ها می‌شود.
 • پپتون: حضور پپتون به عنوان منبع پروتئینی مهم در این محیط کشت، باکتری‌ها را تغذیه می‌دهد و رشد آنها را تسهیل می‌کند.
 • نمک: مقدار مناسبی از نمک به محیط کشت افزوده می‌شود تا تعادل اسموزی باکتری‌ها حفظ شود.
 • پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات (KH2PO4) و دی‌پتاسیم هیدروژن فسفات (K2HPO4): این املاح معدنی به عنوان منابع فسفر و پتاسیم برای رشد و تغذیه باکتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

محیط کشت کوآگولاز آگار

مشخصات محیط کشت کوآگولاز آگار

1.05438

Millipore

GranuCult® prime, with 4% Dextrose, EP 5.6, USP 29, JP 4.05, granular, for yeasts, for molds

Select a Size:500 G: 5 KG

Synonym(s): Fungus culture medium acc. to SABOURAUD, SABOURAUD 4% dextrose agar

مشخصات محیط کشت کوآگولاز آگار عبارتند از:

۱. ترکیبات اصلی: این محیط از موادی مانند کوآگولاز، منیتول، پپتون و اگار (آگار) تشکیل شده است.

۲. ویژگی های فیزیکی: محیط کوآگولاز آگار به صورت جامد در دمای اتاق قرار دارد و در شرایط مناسب قابلیت انجماد دارد.

۳. ویژگی های شیمیایی: این محیط دارای pH حدود ۷ واحد است و حاوی نمک‌های مختلفی مثل نمک کلرید سدیم (NaCl) است.

۴. مناسبت استفاده: محیط کشت کوآگولاز آگار برای جداسازی و تمیز کردن استافیلوکوکوس اورئوس و تمایز آن از گونه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵. روش استفاده: برای استفاده از این محیط، نمونه‌های بالینی روی سطح محیط کشت می‌گذارند و سپس آن را در شرایط مناسب کشت می‌دهند تا باکتری‌ها رشد کنند و واکنش کوآگولاز و تخمیر منیتول را نشان دهند.

این مشخصات، محیط کشت کوآگولاز آگار را برای استفاده در آزمایشگاه‌های پزشکی و بیوشیمی بسیار مناسب می‌سازد.

مشخصات محیط کشت کوآگولاز آگار

خواص محیط کشت کوآگولاز آگار

 • مناسب برای باکتری‌های حساس به اکسیژن: به دلیل ساختار ژله‌ای آگار، این محیط کشت برای رشد باکتری‌های حساس به اکسیژن، مانند باکتری‌های آنائروب همگن، بسیار مناسب است.
 • پایداری pH: محیط کشت کوآگولاز آگار با حضور آگار و ترکیبات دیگر، pH محیط را تثبیت می‌کند که از رشد باکتری‌ها به خوبی حمایت می‌کند.
 • قابلیت تولید کلونی‌های بزرگ: به دلیل ساختار ژله‌ای آگار، این محیط کشت قابلیت تشکیل کلونی‌های بزرگی را داراست که از نظر مشاهده و آنالیز باکتری‌ها بسیار مفید است.

 کاربردهامحیط کشت کوآگولاز آگار

 • کشت و آزمایش باکتری‌ها: این محیط کشت برای کشت و کشت دوباره باکتری‌ها در آزمایشات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • آزمایشات میکروبیولوژیک و مولکولی: علاوه بر کشت باکتری‌ها، می‌توان از این محیط کشت برای آزمایشات میکروبیولوژیک و مولکولی استفاده نمود.

با این مشخصات و خواص، محیط کشت کوآگولاز آگار یک ابزار مؤثر در زمینه تحقیقات علمی و آزمایشات مختلف می‌باشد.

خصوصیات آگار کواگولاز

خصوصیات آگار کوآگولاز شامل موارد زیر می‌شود:

۱. جامدی: آگار کوآگولاز به صورت یک ماده جامد در دمای اتاق قرار دارد و در شرایط مناسب قابلیت انجماد دارد.

۲. قابلیت ژل‌زدگی: آگار کوآگولاز دارای قابلیت ژل‌زدگی است، به این معنا که در حضور کوآگولاز، مواد افزودنی دیگری مانند کلسیم یا فیبرینوژن به آن اضافه می‌شود و باعث تشکیل ژل می‌شود.

۳. استحکام: آگار کوآگولاز به دلیل تشکیل ژل، استحکام خوبی دارد و می‌تواند باکتری‌ها را درون ژل حبس کند و امکان کشت و تشخیص آن‌ها را فراهم کند.

۴. مناسبت استفاده: آگار کوآگولاز برای استفاده در محیط کشت‌های آزمایشگاهی برای جداسازی و تشخیص باکتری‌ها، به خصوص استافیلوکوکوس اورئوس، بسیار مناسب است.

۵. تاثیرات فیزیولوژیکی: استفاده از آگار کوآگولاز در محیط کشت، به تشخیص فعالیت کوآگولاز و تخمیر منیتول توسط باکتری‌ها کمک می‌کند و امکان تمایز بین گونه‌های مختلف باکتری را فراهم می‌سازد.

این خصوصیات، آگار کوآگولاز را به یکی از مواد مهم و حیاتی در آزمایشگاه‌های پزشکی و بیوشیمی تبدیل کرده است.

خصوصیات آگار کواگولاز

محیط کشت چیست؟

محیط کشت به محیط هایی گفته می شود که بصورت تخصصی برای رشد و تکثیر باکتریها یا سلولها تهیه شده اند و برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند. این محیط ها حاوی مواد خاصی هستند که محیط را برای رشد و تکثیر سلول ها مهیا می کنند.از این مواد می توان به قندها، نمکها، آب و غیره اشاره نمود. جهت خرید محیط کشت می توانید با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید.

خرید محیط کشت کوآگولاز آگار

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید محیط کشت کوآگولاز آگار کد 105438 با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

محیط کشت کوآگولاز آگار

محیط کشت کوآگولاز آگار

قیمت – فروش محیط کشت کوآگولاز آگار

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش محیط کشت کوآگولاز آگار می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت محیط کشت کوآگولاز آگار میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت