ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین

88 / 100

2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین یکی از ترکیبات شیمیایی مهم است که به دلیل خواص ویژه خود در شیمی تجزیه و تحقیقات علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به دلیل واکنش‌پذیری بالا، در شناسایی و تعیین غلظت آلدهیدها و کتون‌ها کاربرد دارد. در این مقاله، به بررسی کامل 2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین، کاربردها، ویژگی‌ها و مزایای استفاده از آن می‌پردازیم.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین (DNPH) ترکیبی آلی با فرمول شیمیایی C6H6N4O4 است که به دلیل خواص منحصر به فرد خود کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف پیدا کرده است. این ماده به صورت پودر زرد رنگ یا نارنجی روشن و با بوی ضعیف وجود دارد. در این مقاله، ما قصد داریم به بررسی جامع 2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین، از جمله ویژگی های شیمیایی، کاربردهای صنعتی، نکات ایمنی و شرایط نگهداری آن بپردازیم.

2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

مشخصات 2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

429554

Sigma-Aldrich

Acetaldehyde-2,4-dinitrophenylhydrazone

analytical standard, for environmental analysis

Linear Formula:CH3CH=NNHC6H3(NO2)2
CAS Number:1019-57-4
Molecular Weight:224.17
MDL number:MFCD00458721
eCl@ss:39021102
PubChem Substance ID:24866869
NACRES:NA.47

2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

ویژگی های شیمیایی 2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

 • فرمول شیمیایی: C6H6N4O4
 • وزن مولکولی: 186.11 گرم بر مول
 • حالت فیزیکی: پودر جامد
 • رنگ: زرد یا نارنجی روشن
 • بو: ضعیف
 • نقطه ذوب: 304 درجه سانتیگراد (با تجزیه)
 • حلالیت: محلول در آب داغ، اتانول، اتر و اسید استیک
 • پایداری: در صورت نگهداری صحیح پایدار است، اما در مجاورت گرما، نور و رطوبت تجزیه می شود.

کاربردهای صنعتی 2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین به دلیل خاصیت اکسید کنندگی ملایم و تمایل آن به برقراری پیوند با گروه های کربنیل (C=O)، کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارد. برخی از مهمترین کاربردهای صنعتی DNPH عبارتند از:

 • آنالیز آلی: DNPH به عنوان یک معرف شیمیایی ارزشمند در شناسایی و تعیین آلدهیدها و کتون ها به کار می رود. واکنش DNPH با گروه کربنیل منجر به تشکیل هیدرازون های رنگی می شود که بر اساس نقطه ذوب آنها می توان به نوع آلدهید یا کتون پی برد. این روش به دلیل سادگی اجرا و حساسیت بالا، یکی از رایج ترین روش های شناسایی و کمی سازی ترکیبات کربنیل دار در آزمایشگاه های شیمی آلی به شمار می رود.
 • صنایع رنگسازی: DNPH به عنوان یک واسطه شیمیایی در تولید برخی از رنگ ها و رنگدانه ها کاربرد دارد. گروه های نیترو موجود در این ترکیب، خاصیت رنگ دهندگی به آن می بخشند.
 • صنایع دارویی: از مشتقات DNPH در سنتز برخی از داروها استفاده می شود. خاصیت اکسید کنندگی کنترل شده این ماده، آن را به گزینه ای مناسب برای برخی واکنش های سنتزی در صنعت داروسازی تبدیل کرده است.
 • پلیمرها: DNPH در اصلاح برخی از پلیمرها به کار می رود. این ماده می تواند با برقراری پیوند با گروه های عاملی خاص در زنجیره پلیمری، بر خواص فیزیکی و مکانیکی پلیمر تاثیر بگذارد.
 • آنالیز محیط زیست: DNPH به دلیل واکنش پذیری بالا با ترکیبات آلی فرار (VOCs) می تواند در پایش آلودگی هوا و آب کاربرد داشته باشد.

نکات ایمنی در کار با 2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین یک ماده شیمیایی بالقوه خطرناک است و لذا رعایت نکات ایمنی در هنگام کار با آن ضروری است. برخی از نکات مهم ایمنی عبارتند از:

 • همیشه از وسایل ایمنی شخصی مانند دستکش، عینک و روپوش آزمایشگاهی استفاده کنید.
 • در محیطی با تهویه مناسب کار کنید تا از استنشاق بخارات DNPH جلوگیری شود.
 • از تماس مستقیم ماده با پوست و چشم خودداری کنید.
 • DNPH را دور از گرما، نور مستقیم خورشید و مواد قابل اشتعال نگهداری کنید.
 • در صورت ریختن ماده روی پوست یا لباس، محل آلوده را با آب فراوان شستشو دهید.
 • در صورت بلعیدن ماده، به دنبال کمک های پزشکی اورژانسی باشید.

2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

شرایط نگهداری 2و4 دی نیترو فنیل هیدرازین

برای حفظ کیفیت و ایمنی DNPH، شرایط نگهداری صحیح آن اهمیت بسزایی دارد. توصیه می شود نکات زیر را رعایت کنید:

 • DNPH را در ظرف دربسته، در جای خشک و خنک نگهداری کنید.
 • از نگهداری ماده در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

نتیجه‌گیری

2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین با خواص منحصر به فرد و کاربردهای گسترده خود، یکی از معرف‌های حیاتی در شیمی تجزیه و آزمایشگاه‌ها به شمار می‌آید. با انتخاب و استفاده صحیح از این ماده، می‌توان به بهبود کیفیت تحلیل‌های شیمیایی و افزایش دقت در شناسایی و تعیین غلظت آلدهیدها و کتون‌ها کمک کرد. امیدواریم این مقاله توانسته باشد اطلاعات جامعی در مورد 2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین و کاربردهای آن ارائه دهد.

خرید 2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید 2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین

قیمت – فروش 2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش 2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت 2و 4 دی نیترو فنیل هیدرازین میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت