ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

89 / 100

ماده شیمیایی سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521، نمایانگر یک ترکیب شیمیایی است که از اجزاء سدیم، مولیبدات و دی هیدرات تشکیل شده است. این ترکیب خاص در زمینه‌های مختلفی از جمله صنعت، پزشکی و تحقیقات علمی به کار می‌رود. در ادامه، به بررسی ویژگی‌ها، کاربردها و اثرات جانبی ممکن این ماده پرداخته خواهد شد.

ماده سدیم مولیبدات دی هیدرات با فرمول شیمیایی Na2MoO4·2H2O شناخته می‌شود. این ترکیب از اتصالات شیمیایی بین اتم‌های سدیم (Na)، مولیبدات (MoO4) و دو مولکول آب (H2O) تشکیل شده است. وزن مولکولی این ترکیب در حدود 241.95 گرم بر مول می‌باشد.

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

ماده شیمیایی سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521 یک ترکیب شیمیایی با اهمیت بالاست که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب از ترکیبات شیمیایی متعددی تشکیل شده است که هرکدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. در این مقاله، به معرفی و تجزیه و تحلیل مولیبدات دی هیدرات سدیم با کد 106521، بهره‌مندی‌های آن در علوم مختلف، خصوصیات شیمیایی و فیزیکی، روش‌های تهیه و کاربردهای مختلف آن پرداخته خواهد شد.

مشخصات سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

1.06521

Supelco

Sodium molybdate dihydrate

for analysis EMSURE ® , ACS, Reag. Ph Eur
Synonym(s) :Sodium molybdate dihydrate
Empirical Formula (Hill Notation) :MoNa 2 O 4 2H 2 O
CAS number:10102-40-6
Molecular weight:241.95
MDL number:MFCD00149170
EC index number:231-551-7

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

مشخصات فیزیکی سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

مولیبدات دی هیدرات سدیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول Na₂MoO₄·2H₂O است که به صورت دی هیدرات شناخته می‌شود. این ترکیب در شرایط معینی به صورت بلورهای بیضی شکل شکل می‌گیرد و دارای خواص خاصی است که آن را برای مصارف مختلف مناسب می‌کند. مولیبدات دی هیدرات سدیم به عنوان یک ترکیب اهمیت زیادی در علوم شیمی و صنایع مختلف دارد.

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521 Sodium molybdate یک منبع خوب مولیبدن است و اغلب به شکل دی هیدرات Na2Mo4.H2o یافت می شود.

 •  کد ماده : 106521
 •  برند : مرک آلمان
 •    EC : 231-551-7
 •   جرم مولی : 241,95
 •    فرم هیل : Na2MoO4 * 2H2O
 • بسته بندی:
 • 100 g
  250 g
  1 kg

وقتی سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521،با سدیم بور و هیدرات واکنش دهد.molybdenum

به سطح کمتری از والانس molybdenum oxid کاهش می یابد.

Na2MoO4 + NaBH4 + 2H2O >NaBO2 + MoO2 + 2NaOH+3H2

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

خواص سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521

سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521، با فلز قلیایی و ایجنت های اکسید کننده سازگاری ندارد.این ماده در تماس با منیزیم ذوب شده،منفجر می شود. به شکل وحشتناکی با اینتر هالوژن ها (مثلا Bromine penta Fluori و یا Chtorine triFluride) واکنش می دهد. واکنش سدیم مولیبدات با سدیم داغ، پتاسیم و یا لیتیم، نور و گرمای بسیاری تولید می کند.

 بازدارندگی خورندگی در استیل ها:

خوردگی لوله های استیل که در معرض آب هستند.برای سالیان طولانی یک مشکل در صنعت بوده است. به صورت سنتی، بازدارنده های خورندگی با بیس کرومات برای به حداقل رساندن خورندگی و برای کاهش خورندگی با منشا میکروبیولوژیکی در لوله های استیل استفاده شده اند.

به دلیل سمیت برای محیط زیست، کرومات ها دیگر در سیستم های آب خنک کننده گردشی استفاده نمی شوند. سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521 یک بازدارنده، اکسید کننده ضعیف، به عنوان جایگزین کرومات معرفی شده است. باز خورد استیل در مواجهه با غلظت های متفاوت سدیم مولیبدات در دریاچه های آب باید تشخیص داده شودتا بتوان محافظت استیل و صرفه اقتصادی را بهینه سازی کرد. کمیت هایی همچون حداکثر تنش و حداقل و حداکثر غلظت بازدارنده برای تعیین محدودیت های کاربرد لازم هستند.

کاربرد سدیم مولیبدات دی هیدرات کد106521،

کشاورزی: صنعت کشاورزی سالیانه یک میلیون پوند را برای کودها مصرف می کند. به صورت خالص، استفاده از این ماده برای درمان چروک شدگی برگ ها در بروکلی و گل کلم، در خاک هایی با کمبود سدیم مولیبدات کاربرد دارد. در عین حال، باید دقت بیشتری نمود چون یک سطح 3,. ppm از سدیم مولیبدات می تواند باعث کمبود مس در حیوانات بخصوص دام ها شود.

در کاربردهای آب های صنعتی جایی که پتانسیل خوردگی گالوانیک وجود دارد. به دلیل ساختار دو فلزی، استفاده از سدیم مولیبدات نسبت به نیترات سدیم ارجحیت دارد. خوبی سدیم مولیبدات این است که در ppm پایین تری از این ماده به رسانایی در جریان کمک می کند. این ماده در سطوح 100-50 ppm به اندازه ی سدیم نیتریت در سطح 800+ ppm خاصیت بازدارندگی خوردگی دارد و با استفاده از غلظت های کمتر از سدیم مولیبدات در کمترین حد نگه داشته می شود و بنابراین، پتاسیم خوردگی گالوانیک کاهش می یابد.

خصوصیات شیمیایی و فیزیکی

این ترکیب دارای خواص شیمیایی و فیزیکی منحصر به فردی است که آن را از سایر ترکیبات مولیبدات متمایز می‌کند. خصوصیات الکتروشیمیایی، حلالیت در آب، و ویژگی‌های فیزیکی مولیبدات دی هیدرات سدیم از جمله مواردی هستند که بر اساس آن‌ها این ترکیب در تحقیقات و صنایع مختلف به کار می‌رود.

 روش‌های تهیه

روش‌های مختلف تهیه مولیبدات دی هیدرات سدیم از جمله راهکارهای مهم در مطالعه این ترکیب هستند. از ترکیبات اولیه مختلفی مانند مولیبدات سدیم و آب هیدروژنه استفاده می‌شود تا بهترین نتیجه در تهیه این ترکیب به‌دست آید.

کاربردها سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

 • صنعت:
  ماده سدیم مولیبدات دی هیدرات در صنایع مختلف به عنوان کاتالیست و یا جاذب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند در فرآیندهای شیمیایی مختلفی که به کاتالیزور نیاز دارند، نقش ایفا کند.
 • پزشکی:
  در زمینه پزشکی، سدیم مولیبدات دی هیدرات به عنوان یک ترکیب ضد باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده می‌تواند در تولید داروها یا محصولات بهداشتی با خواص ضد میکروبی استفاده شود.
 • تحقیقات علمی:
  این ماده در زمینه تحقیقات علمی، به ویژه در آزمایشگاه‌های شیمیایی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان یک ماده شیمیایی پایه، مولیبدات دی هیدرات می‌تواند به تهیه مواد شیمیایی پیچیده‌تر و تحقیقات پیشرفته کمک کند.
 • اثرات جانبی:
  استفاده از هر ماده شیمیایی اغلب همراه با احتمال وجود اثرات جانبی می‌باشد. در مورد سدیم مولیبدات دی هیدرات نیز باید با احتیاط استفاده شود. افراز مقدار مصرفی و یا عدم رعایت شرایط استفاده ممکن است به اثرات جانبی مانند حساسیت‌های پوستی یا تنفسی منجر شود.
سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521
نتیجه 

در ختام، ماده سدیم مولیبدات دی هیدرات با ویژگی‌های شیمیایی خاص خود، در صنایع مختلف کاربردهای گسترده‌ای دارد. با این حال، لازم است که در هر استفاده از این ماده، احتیاط‌های لازم و دستورالعمل‌های ایمنی را رعایت کرد تا اثرات جانبی حداقل شده و کاربردهای مفید آن بهینه شود.

خرید سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

شرکت شیمی که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

کالاهای موجود در انبار ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهران: ارسال توسط پیک

مشتریان سایر شهرها ارسال توسط

شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت –فروش سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش سدیم مولیبدات دی هیدرات کد 106521  می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.رید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت