ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني فروش شيمي کهن (02166895887) تماس بگيريد .
tel

تویین Tween 20 کد مرک 817027

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

تویین Tween 20 کد مرک 817027

تویین Tween 20 کد مرک 817027 با نام های تجاری متداول شامل Scattics ، TW 20  ، AlKest و Tween 20 یک سورفاکتانت غیر یونی از نوع پلی سوربات است که قبل از افزودن اسید لوریک توسط اتوکسیلاسیون سوربیتان تشکیل شده است. پایداری و عدم سمیت نسبی آن باعث می شود تا در کارهای علمی و دارویی به عنوان دترجنت و امولسیفایر استفاده شود.

تویین 20 / خرید تویین 20 / فروش تویین 20 / قیمت تویین 20

تویین Tween 20 کد مرک 817027 یک استر پلی سوربیتول، پلی اکسی اتیلن است که به خانواده پلی سوربات تعلق دارد. این ماده دترجنت غیر یونی با وزن مولکولی 1225 دالتون (522,7g/mol) است. توین 20 دارای 20 واحد اتیلن اکسید، 1 سوربیتول و 1 اسید لوریک به عنوان اسید چرب اولیه است. زیر واحدهای اتیلن اکسید وظیفه ماهیت آبگریز سورفاکتانت را دارند، در حالی که زنجیره های هیدروکربن محیط آبگریز را تامین می کنند. سوربیتول حلقه ستون فقرات توئین بیست است، که پلیمرهای اکسید اتیلن به آن وصل شده اند.

پلی سوربات 20 مایعی زرد رنگ، دارای بوی ضعیف مشخص، طعم گرم و کمی تلخ است. توئین 20، استر مایع کاملا اشباع شده است. با متراکم کردن استرهای جزئی سوربیتول و آنهیدریدهای آن با اکسید اتیلن برای انجام کوپلیمر سازی اکسی اتیلن در گروههای هیدروکسیل آزاد، توئین 20 تهیه می شود.

حلال های تویین 20 چیست؟

این ماده شیمیایی در:

 • آب
 • اتانول
 • متانول
 • اتیل استات
 • دی اکسین محلول است.

در روغن های معدنی و اترهای نفتی نامحلول می باشد.

کاربردهای تویین Tween 20 کد مرک 817027

به دلیل پایداری و سمیت نسبی تویین 20 استفاده از آن در تعدادی از زمینه ها مانند داروسازی، شیمی، نساجی و سایر صنایع به عنوان امولسیون کننده، ماده دترجنت، حلال و تثبیت کننده مجاز شده است. علاوه بر این، توئین 20 همچنین در تولید مواد غذایی به عنوان یک ماده افزودنی رایج در مواد غذایی کاربرد دارد که امروزه در بسیاری از مواد مصرفی موجود در بازار یافت می شود.

 • داروسازی :

از کاربردهای دارویی این ماده ، استفاده به عنوان تثبیت کننده امولسیون ها و سوسپانسیون ها می باشد.  اصلاح جاذب های مواد فعال می باشد. از این مواد به عنوان تمیز کننده ، مرطوب کننده ، و یا حلال برای لنزهای تماسی می باشد، ولی غلظت آن نباید بیشتر از 1 درصد باشد. علاوه به این موارد به عنوان یک محصول ضد درد موضعی، ضد روماتیسم مورد استفاده قرار می گیرد و در داروهایی که شامل پی گلیکو پروتئین هستند می توان برای بهبود ساختار مولکولی از آن استفاده نمود.

 • صنایع غذایی :

سازمان بهداشت جهانی میزان مصرف این ماده را به ازای هر کیلوگرم وزن ، 0 تا 25 میلی گرم اعلام کرده است، از این ماده در اسپری های خنک کننده دهان استفاده می شود. این ماده بصورت مستقیم و غیر مستقیم توسط FDA یک افزودنی غذایی معرفی شده است. بیشترین کاربرد آن به صورت مستقیم به عنوان یک طعم دهنده مصنوعی می باشد و استفاده غیر مستقیم آن به عنوان یک ماده چسبنده در صنایع غذایی می باشد و افزودنی آن به صورت غیر مستقیم به مواد غذایی تایید شده است.

 • صنعتی :

به عنوان کاربرد مواد شیمیایی صنعتی این ماده می توان به از بین بردن باقیمانده برچسب های کاغذی از سطوح مختلف اشاره نمود. این ترکیبات به در برابر الکترولیت ها ، اسیدها و بازهای ضعیف پایدار هستند، استرهای اولئیک به اکسیداسیون حساس اند، این مواد رطوبت زا هستند، به همین دلیل باید از نظر میزان آی موجود در آن بررسی شود. تویین 20 و 80 برای فرموله کردن محصولات بیو تراپی هم برای جلوگیری از جذب سطحی و هم جلوگیری از تجمع پروتئین استفاده می شود.

این ماده در فرمولاسیون بیو داروها مورد استفاده قرار می گیرد ترکیب بخش مونولارات (40-60 درصد مخلوط را تشکیل می دهد) و کسر مونولنات (که بیشتر از 58% مخلوط می باشد) به ترتیب در تویین 80 الی 20 با اسیدهای چرب مختلف بر پایداری محصولات بیو دارویی تاثیر می گذارد.

در یک نمونه ی استفاده درمانی از این ماده، برای 13 بیمار که مبتلا به کمبود نمک صفراوی بودند این ماده تجویز شد به 8 نفر تویین 80 و به 5 نفر تویین 20 به میزان 2 گرم ، 3 بار در روز داده شود، این ماده باعث بهبود جذب چربی شد و در 10 نفر از آن ها بیماری کاهش پیدا کرد. برای نوزادان کم وزن نباید از این ماده استفاده گردد. در شرایطی باعث مرگ آن ها می شود.

این محصول به عنوان یک اصلاح کننده ویسکوزیته استفاده می شود. به اینصورت که تغییر ویسکوزیته در دماهای مختلف ، از جمله دمای سرد و گرم جلوگیری می کند. در برخی موارد ممکن است آب و روغن از هم جدا شوند ولی با تکان دادن محلول دوباره امولسیون تشکیل می شود.

 • آرایشی و بهداشتی :

در صنایع آرایشی، از این ماده در فرمولاسیون مواد آرایشی بر پایه آب ، برای مطمئن شدن از مخلوط شدن مواد روغنی اساسی استفاده نمود، خاصیت تسکین دهنده این ماده باعث می شود که فرمولاسیون محصولات شوینده صورت و بدن و محصولات معطر دیگر به گونه ای باشد که شفافیت و عطر این محصولات حفظ شود. به طور کلی این سورفکتانت غیر یونی ، باعث ایجاد کف در محصولات شوینده می شود. قابلیت پخش محصولات را روی پوست افزایش می دهد و موادی که غیر قابل ترکیب هستند را ترکیب می کند.

 • بیولوژیکی :

از این محصول در استخراج پروتئین های غشایی ، غیر فعال سازی ویروس ها و آماده سازی محل کشت میکرو ارگانیسم ها کاربرد دارد.

 • نساجی :

از این ماده در این صنعت به عنوان ماده ضد الکتریسیته ساکن، روان کننده الیاف و امولسیون کننده نهایی استفاده می گردد.

ساختار تویین 20

همانگونه که عنوان شد این ماده یک ماده آبدوست است . یکی از راههای تشخیص آبدوست بودن مواد، بررسی عدد آبدوستی (HLB) می باشد. بازه ی این عدد از صفر تا 20 است، هر چقدر این عدد به 20 نزدیکتر باشد آبدوست تر و هر چقدر به 1 نزدیکتر باشد، چربی دوست تر است. عدد آبدوستی این ماده 16,7 می باشد. که نشان ار آبدوستی این امولسیفایر می باشد. به طور کلی پلی سوربات ها به دلیل ماهیت غیر یونی ، نسبت به آب سخت و الکترولیت حساس نیست، به همین سبب برای فرمولاسیون محلول های اسیدی و بازی استفاده می شود.

تویین 20 به عنوان یکی از اجزاء در موارد زیر استفاده می شود:

 • شستشوی بافر و مسدود کردن بافر در وسترن بلات
 • مسدود کردن بافر در ایمونوهیستو شیمی
 • بافر شستشو در ELISA سنجش Immunosorbent ایمنی مرتبط با آنزیم
 • مخلوط واکنش در PCR (واکنش زنجیره ای پلیمرزا)

این ترکیب یک ماده دترجنت غیر یونی است که به طور گسترده در کاربردهای بیو شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. از این ماده به عنوان یک ماده امولسیون کننده برای تهیه امولسیون روغن پایدار در آب استفاده شده است. در استخراج غشاء و فرآیندهای غشایی برای از بین بردن پروتئین های محیطی از این ماده استفاده می شود. (برای استخراج پروتئین هایمتصل به غشاء از 2% توئین 20 استفاده می شود. Tween 20 می تواند برای لیز شدن سلول های پستانداران با غلظت 55/0 تا 0/5 درصد استفاده شود.

به عنوان یک امولسیون کننده سیستمهای Water / Oil  و به عنوان یک محلول موثر برای روغنهای اساسی و عطرهای موجود در سیستم های آبی / الکلی توصیه می شود. همچنین به عنوان یک افزودنی خفیف در سیستم های شوینده مورد استفاده قرار می گیرد.

در محصولات آراشی و بهداشتی از جمله کرم ضد آفتاب، پاک کننده های صورت، شامپو از توئین 20 استفاده می شود. در کروماتوگرافی تعامل تیوفیلیک، Tween20 در شستشوی پروتئین های به شدت جاذب موثر است. تعیین Turbidimetric آنزیم های لیپولیتیک و تهیه شیب چگالی سانتریفیوژ ویروس ها از کاربردهای توئین بیست است.

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی توئین 20

 • نقطه ذوب : 0C(decomp)98,9
 • نقطه جوش : 0C100
 • تراکم : g/ml at 200C1,11
 • فشار بخار : 1.4 (hpa (200C >
 • ضریب شکست : lit) 1,468/D 20n)
 • نقطه اشتعال : 2300F <
 • دمای ذخیره سازی : ._C 60
 • انحلال پذیری : g/l 100
 • فرم : viscous liquid
 • رنگ : Amber
 • (PH : g/l,H20,200C 50 (8-6
 • حلالیت در آب : g/L 100

عوارض جانبی استفاده از تویین Tween 20 کد مرک 817027

از عوارض احتمالی این محصول ، تحریک شدن پوست می باشد ، در صورتی که به این ماده آلرژی داشته باشید باید از مصرف آن خود داری نمایید و در صورت استفاده از این ماده حتما به پزشک مراجعه کنید. به طور کلی قبل از مصرف این ماده به مقدار کم بر روی پوست خود تست کنید تا از حساسیت نداشتن به این ماده مطمئن شوید. برای این کار مقدار یک قاشق چای خوری از حلال تویین 20 و یک قاشق چای خوری از روغن حامل را ترکیب کنید و به مقدار کمی از آن را روی پوست خود امتحان نمایید.

شرایط نگهداری 

در اثر حرارت دهی شدید ممکن است مخلوط های منفجره ایجاد شود به همین دلیل برای اطمینان این ماده را همیشه در 15 کلوین زیر نقطه اشتعال نگهداری نمایید.

این ماده در شرایط معمول (دمای اطاق) پایدار می باشد و واکنش های جانبی رخ نمی دهد، اما اگر در کنار عوامل اکسید کننده قوی باشد؛ واکنش های مخربی ایجاد می کند.

قیمت – فروش تویین Tween 20 کد مرک 817027

شرکت شیمی کهن  یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی، آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش تویین20-Tween20 کدمرک 817027 می باشد.که در زمینه واردات و توزیع این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

 

جهت تهیه  محصولات مرک  (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت