ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر در صورت عدم وجود ماده آزمايشگاهي مورد نظر خود بين محصولات با پشتيباني شيمي کهن تماس بگيريد .
tel

کربن فعال کد 102186 مرک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : meshkanim1984@gmail.com

کربن فعال کد 102186 مرک

کربن فعال کد 102186 مرک یا کربن فعال یکی از ماده های کربنی است که دارای منافذ بسیار زیادی است. همین منافذ باعث شده اند که این ماده دارای تخلخل بسیار زیاد و به نسبت سطح به حجم بسیار زیادی است. سطح فعال این ماده بسیار بالاست و به همین دلیل هم جاذب بسیار قدرتمندی است که کاربردهای زیادی در تصفیه دارد.

کربن اکتیو یا کربن بلک شکلی از کربن است که بر اثر عملیات پردازش ، پوکی و سطح داخلی آن افزایش می یابد. این ماده، در حقیقت شکل غیر گرافیتی کربن با فضاهای داخلی متخلخل و میکروکریستالی است. کربن فعال از پیرولیز مواد کربنی از قبیل چوب ، زغال سنگ ، هسته یا پوسته میوه ها مانند پوسته نارگیل حاصل می گردد و در مراحل بعدی تحت عملیات فعال سازی قرار می گیرد. کربن بلک در سه نوع اصلی گرانول شده ، پودری و میله ای مشاهده می شود.

خصوصیات کربن فعال کد 102186 مرک

 • کربن فعال کد 102186 مرک ماده ای دارای سطح داخلی قابل توجه و ظرفیت جذب بالاست.کربن فعال به عنوان یک جاذب با ظرفیت جذب بالا و قیمت پایین ، کاربردهای بسیار فراوانی دارد.

کاربردهای مهم و قابل اهمیت آن عبارتند از:

 • استخراج فلز
 • تصفیه گاز
 • تصفیه آب و تصفیه هوا
 • استفاده در آفت کش ها
 • جداسازی کربوهیدرات ها
 • بهسازی رنگ و طعم در نوشیدنی ها و آب میوه ها

کربن فعال کد 102186 مرک

کربن فعال(کربن اکتیو) یا زغال فعال چیست

کربن فعال کد 102186 مرک به گروهی از مواد کربنی متخلخل و سطح داخلی بالا گفته می شود که به دلیل مساحت داخلی قابل توجه ، ساختار متخلخل و منفذی، ظرفیت جذب بالا ، قابلیت فعال سازی مجدد سطح و همچنین قیمت پایین در مقایسه با جاذب های غیر آلی مانند زئولیت یک ماده منحصر به فرد می باشد. کاربرد مهم و قابل اهمیت آنها در جداسازی بو ، رنگ ، مزه های غیر دلخواه از آب در عملیات خانگی و صنعتی، بازیافت حلال، تصفیه هوا و به ویژه در رستوران ها، صنایع غذایی و شیمیایی می باشد.

اصلاح زغال فعال شده یا کربن اکتیو نشان دهنده یک سری از مواد جذب کننده سطحی، با جنسی ذغالی و شکل کریستالی می باشد که در ساختار داخلی آن روزنه های زیادی وجود دارد.

کاربرد کربن اکتیو در تصفیه آب

در مصارف تصفیه آب و پساب ، از دو نوع پودری (به شکل سوسپانسیون) و گرانول (بستر ثابت،پرکولاسیون) با توجه به نوع کاربری آن استفاده می شود. در گذشته ، از این ماده رای حذف کلر و مواد ایجاد کننده بو و رنگ در آب استفاده می شد. اخیراً استفاده از این ماده برای تصفیه آب آشامیدنی ، آب های زیر زمینی و … استفاده می شود.

از کربن اکتیو در تصفیه پساب بیولوژیکی برای حذف باکتری و مواد خطرناک نیز قابل استفاده است. همچنین در واحدهای تصفیه پساب و در مرحله سوم از این ماده برای بهبود کیفیت تصفیه و حذف موادی که نسبت به مواد مورداستفاده در تصفیه و روش های آن مقاوم هستند استفاده می شود.

کربن اکتیو جاکوبی سوئد یا جاکوبا (کربن فعال ژاکوبی)

شرکت جاکوبی سوئد JACOBI از معروفترین شرکت های تولید کننده کربن اکتیو در اروپا است که کربن اکتیو آن در صنایع تصفیه آب و بازیافت طلا و … کاربردهای گسترده ای دارد. کربن اکتیو جاکوبی در گریدهای مختلفی تولید می شوند که پرکاربردترین گریدهای آن در ایران گریدهای AQUA 1000 و AQUA 2000 است.

انواع کربن فعال

کربن فعال پودری :

کربن اکتیو پودری یا پودر کربن فعال سایز کمتر از 1 میلی متر و قطر متوسط بین ./15 – ./25 میلی متر دارد. مزیت مهم کربن فعال پودری مقدار بالای سطح فعال در واحد حجم است، اما به دلیل اندازه ریز ذرات افت فشار بالایی را ایجاد می کند.

کربن فعال میله ای یا اکسترود :

کربن اکتیو میله ای یا کربن اکتیو مدادی به شکل استوانه ای است و قطری بین ./8 تا 130 میلیمتر دارد. برای تهیه کربن فعال پودری را با یک پیوند دهنده به هم متصل کرده و درون یک بسته استوانه ای شکل قرار می دهند.

کربن فعال گرانول :

کربن گرانول در مقایسه با کربن اکتیو پودری سایز ذرات نسبتاً بزرگتر و در نتیجه سطح خارجی کوچک تر دارند. به دلیل سرعت بالای نفوذ گازها و مایعات این نوع کربن برای جذب و بخار مناسب می باشد. کربن گرانول برای تصفیه آب ، بوزدایی و جداسازی مواد موجود در جریان ها و نیز در حوضچه های اختلاط سریع استفاده می شوند. کربن فعال گرانول در سایزهای 20×8 ، 40×20 ، 30×8 برای استفاده در فاز بخار ساخته می شوند.

خاصیت کربن اکتیو برای پوست

کربن اکتیو سموم و ترکیبات مضر را از روی پوست جذب می کند و پیری زودرس را به تاخیر می اندازد. سلامت پوست با زغال اکتیو از روش های محبوب جدیدی است که بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا برای داشتن ظاهری جوان تر آن را مورد استفاده قرار می دهند، بطوری که به مرور زمان این ماده در سبد کالایی مردم جهان قرار می گیرد و از محبوبیت بالایی برخوردار می شود.

کاربردهای کربن فعال کد مرک 102186
 • استفاده پزشکی برای مسمومیت ها
 • تصفیه آب
 • تصفیه هوا
 • تصفیه گاز
 • افزودنی خوراک دام ها
 • رنگ خوراکی
 • ماسک های هوا
 • کاتالیست
 • تصفیه پساب پتروشیمی ها و پالایشگاههای نفت
 • تصفیه آمین واحد شیرین سازی پالایشگاههای گاز
 • نگهداری و حمل کاتالیست های واکنش شیمیایی در صنایع نفت و پتروشیمی

روش تولید

کربن فعال کد 102186 مرک از پیرولیز مواد کربنی مانند ذغال، چوب و هسته یا پوست میوه ها تولید می شود. در فرآیند تولید کربن فعال، ناخالصی های غیر کربنی موجود در ساختار دارای تخلخل می گردد. ساختار نهایی که تولید می شود، یک ساختار کربنی متخلخل با نام کربن فعال است.

قیمت – فروش کربن فعال کد مرک 102186

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (مرک آلمان) کربن فعال کد مرک 102186 می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت کربن فعال کد مرک 102186 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت