ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

کاربرد اسید سولفوریک مرک

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

کاربرد اسید سولفوریک مرک

81 / 100

کاربرد اسید سولفوریک مرک که آن را بانام جوهرگوگرد نیزمی شناسند. اسیدی بافرمول شیمیایی H2SO4 و قدرت اسیدی 0.5 است .که کاربردهای زیادی درصنعت دارد. دراین مقاله به معرفی و کاربرد اسیدسولفوریک می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در شیمی کهن تماس حاصل بفرمائید. اسیدسولفوریک که برخی آن را با نام سولفوریک اسیدمیشناسند.

مایعی با نقطه جوش بسیاربالا می باشد و کاربرداسیدسولفوریک در صنعت زیاد می باشد.و مولکولهای قطبی آن می توانندبه سادگی بایکدیگر پیوندهای قوی هیدروژنی برقرار کنند.کاربرد اسید سولفوریک مرک

اسید سولفوریک یکی از اسیدهای قوی و مهم در شیمی است که در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این اسید با فرمول H₂SO₄ شناخته می‌شود و از اهمیت ویژه‌ای در علوم شیمیایی و صنایع مختلف برخوردار است.

کاربرد اسید سولفوریک مرک

اسیدسولفوریک گران روی بسیاربالایی دارد.این ویژگی سولفوریک اسیدها باعث می شود ،تا اسیدسولفوریک بتواند به هرمقداری درآب حل شود و محلول های اسیدی مختلفی تولیدکند.اسیدسولفوریک در دسته بندی اسیدهای معدنی قرار می گیرد.  بطور طبیعی ازگازهای خارج شده آتش فشان ها بدست می آید.همانطور که گفتیم این اسیدبه هرمقداری درآب حل می شود. واکنش ترکیب آب و اسیدسولفوریک واکنشی بسیارگرمازا است. به همین جهت است متخصصین علوم شیمی و شیمیدان ها همواره توصیه می کنند تااضافه کردن یکباره اسیدسولفوریک به آب خودداری کنیم.کاربرد اسید سولفوریک مرک

شرکت شیمی کهن ،نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

واکنش اسید سولفوریک

بطورکلی اسیدسولفوریک میل ترکیب بسیارزیادی باآب یا H2Oدارد،این میل به ترکیب به اندازه ای زیاد است.که این ماده درزمان ترکیب و واکنش دادن باسایرمواد و عنصرها،هیدروژن (H) و اکسیژن (O)آنها را با یکدیگرترکیب می کند، و به صورت آب ازترکیب جدا می کند. اسیدسولفوریک ماده اصلی باران های اسیدی می باشد. علت آن ویژگی خورندگی بالای این اسیدمی باشد.باران اسیدی براثر ترکیب قطره های باران با آلاینده های موجود در هوا به وجود می آید.

کاربرد اسید سولفوریک مرک

اسیدسولفوریک بااجسام از جنس فلزو بصورت کلی بافلزات بسیار سریع واکنش می دهد. و مانند تمامی عناصرشیمیایی هرچه دمابیشترباشد. میزان و سرعت واکنش نیزافزایش پیدا میکند.اما این ماده نیزمانند تمامی موجودات جهان دارای استثناء می باشد و استثناء اسیدسولفوریک جیوه و سرب می باشد ،چراکه این اسیدبسیارقوی برروی جیوه و سرب هیچ تاثیری ندارد.

نکته ای که بایدبه آن توجه داشته باشید این است. این اسیدبسیارقوی است و برای استفاده ازآن بایدتمامی نکات و شرایط امنیتی را رعایت کنید.کاربرد اسید سولفوریک مرک

شرکت شیمی کهن به عنوان یکی از معتبرترین فروشندگان فروش اسید سولفوریک در این صنعت نام ببریم.

تولید اسید سولفوریک

همانطورکه درابتدای مقاله گفتیم،این ماده بصورت طبیعی ازگازهای خارج شده ازآتش فشان بدست می آید. اما روشهای دیگری هم برای تولید اسیدسولفوریک وجود دارد.این ماده ازانحلال گازSO3درآب قابل استخراج است.روش های دیگری نیزبرای تولیداسیدسولفوریک وجود دارد که در آزمایشگاه ها قابل اجراهستند،اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این ماده باید درآزمایشگاه های مجهز و استاندارد تولید شود.کاربرد اسید سولفوریک مرک

 درادامه به معرفی و بررسی برخی از کاربرد اسید سولفوریک می پردازیم:

 • از اسیدسولفوریک استفاده متعددی درتولید ترکیبات مواد شیمیایی صنعتی  دارد .
 • یکی از اصلی ترین و مهمترین کاربردهای این اسید درتولید کودهای شیمیایی است.
 • از این اسیداستفاده هایی نیز دراستخراج های موادشیمیایی کاربردی،سنتزعنصرهای شیمیایی،تصفیه پساب های باقی مانده در دبی ها می باشد.
 • اسیدسولفوریک درطیف گسترده ای ازمراحل کاردرپالایشگاه های نفتی نیزکاربرد دارد.
 • باکمک این اسیدمی توانیم یون نیترونیوم بدست آوریم که ازاین ترکیب درنیترودارکردن ترکیبات استفاده های زیادی می شود.
 • از دیگرکاربردهای این اسیداین است که ازاین ماده به عنوان محلول الکترولیت درباطری های سربی استفاده می شود.
 • درصنایع تولید مواد منفجره همچون تری نیترو تولوئن نیز استفاده می شود.
 • این اسیدخاصیت آب گیری بالایی دارد و درصنایع برای مصارف خانگی مانندتولید میوه های خشک به میزان کم برای خشک کردن میوه ها استفاده می شود.

کاربرد اسید سولفوریک متنوع است که در ادامه بصورت تیتر وار آنها را معرفی می کنیم:

 • توصیه موادنفتی
 • تولیدضدیخ وحشره کش ها
 • تولیدمواد دارویی
 • تولید وساخت پاک کننده های مصنوعی
 • استخراج آلومینیوم و مواد آهنی و فولاد
 • تولیدموادرنگی ماننی نایلون های رنگی و جوهرتحریر
 • تولید و ایجاد ابریشم های مصنوعی جهت تهیه پارچه های ابریشمی
 • ساخت و تولید فیلم های عکاسی
 • ساخت و تولید دستمال کاغذی،روزنامه و مقوی

نکات ایمنی

همانطور که گفتیم اسیدسولفوریک بسیارقوی است و درزمان کار باآن باید نکات ایمنی متعددی را درنظربگیرید تا سلامت شما و کارکنانتان حفظ شود که برخی از این نکات عبارتند از:کاربرد اسید سولفوریک مرک

 • بدون استفاده ازدستکش و لباس ایمنی بااین اسید تماس نداشته باشیدچراکه:
 • تماس با این اسیدمی تواند باعث ایجاد سوختگی پوست شود،همچنین تماس این ماده باچشم ها می تواند باعث بروز مشکلات بینایی درفرد شود.
 • ازاستنشاق این ماده خود داری کنید
 • استنشاق اسیدسولفوریک یاهمان جوهرگوگرد می تواند باعث تحریک والتهاب بینی و حلق شود.

بیشتر بخوانید: استات کلسیم (صنعتی)

کاربردهای اسید سولفوریک

اسید سولفوریک در صنایع مختلفی از جمله صنایع شیمیایی، صنایع داروسازی، کشاورزی، و صنایع غذایی کاربرد دارد. در صنایع شیمیایی، این اسید به عنوان یکی از مواد اصلی برای تولید محصولات شیمیایی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صنایع داروسازی، اسید سولفوریک به عنوان ماده اولیه برای سنتز و تولید داروها و ترکیبات شیمیایی دیگر استفاده می‌شود. همچنین، در کشاورزی، این اسید به عنوان یکی از مواد اصلی برای تولید کودهای شیمیایی استفاده می‌شود. در صنایع غذایی نیز، اسید سولفوریک به عنوان یک ماده افزودنی برای تنظیم pH و حفظ ایمنی و کیفیت محصولات استفاده می‌شود.

ویژگی‌های اسید سولفوریک

 • خواص اسیدی قوی: اسید سولفوریک دارای خواص اسیدی قوی است که امکان استفاده گسترده در صنایع مختلف را فراهم می‌کند.
 • قابلیت انحلال آسان: این اسید به خوبی در آب و بسیاری از حلال‌ها انحلال می‌یابد که از ویژگی‌های مهم آن محسوب می‌شود.
 • پایداری شیمیایی: اسید سولفوریک دارای پایداری شیمیایی بالایی است که امکان استفاده مطمئن و موثر از آن را فراهم می‌کند.کاربرد اسید سولفوریک مرک

فرآیند تولید اسید سولفوریک

تولید اسید سولفوریک از طریق فرآیندهای پیچیده شیمیایی و فراوری صورت می‌گیرد. این فرآیند شامل مراحل مختلفی از جمله اکسایش بخار سولفور، تصفیه گازهای حاصل، و تولید اسید سولفوریک با غلظت مورد نظر است.

نتیجه‌گیری

اسید سولفوریک به عنوان یکی از اسیدهای قوی و مهم در صنایع مختلف، دارای کاربردهای فراوانی است. از خواص اسیدی قوی و قابلیت انحلال آسان تا پایداری شیمیایی بالا، این اسید را به یکی از مواد اصلی و برجسته در صنایع مختلف تبدیل کرده است.کاربرد اسید سولفوریک مرک

خرید کاربرد اسید سولفوریک مرک

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید اسید سولفوریک مرک با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

قیمت – فروش کاربرد اسید سولفوریک مرک

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش کاربرد اسید سولفوریک مرک می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.کاربرد اسید سولفوریک مرک

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت کاربرد اسید سولفوریک مرک میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت