ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

کاربرد اتانول

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

کاربرد اتانول

89 / 100

شرکت شیمی کهن در این مقاله شما را با کاربرد اتانول الکل اتیلیک یا اتانول درزمره الکل های یک ظرفیتی نوع اول است. کاربرد اتانول که به اختصار الکل سفیدنامیده می شود مایعی است فرار، شفاف، قابل اشتعال و با بوی مشخص که با هرنسبتی با آب ترکیب می شود، به آسانی می سوزد و بر اثر احتراق آن، آب و گازکربنیک حاصل می شود. هم چنین باسرعت تبخیرمی شود و هیچ اثر زیست محیطی نامطلوب برجا نمی گذارد.کاربرد اتانول

کاربرد اتانول در صنعت به عنوان حلال وماده واسطه شیمیایی برای تولید بیشتر ترکیبات آلی استفاده می شود. بدلیل تشکیل پیوند هیدروژنی با هرنسبتی در آب حل می شود. اتانول در مقاسیه باترکیبات آلی که وزن مولکولی یکسانی با آن دارند، نقطه جوش بالاتری دارد. الکل اتانول خاصیت ضعیف اسیدی و بازی ازخود نشان می دهد که خاصیت بازی آن بدلیل جفت الکترون تنهای اکسیژن بوده وخاصیت اسیدی آن، بخاطر پیوند هیدروژن باعنصر الکترو نگاتیو اکسیژن است.

ethanol

سر فصل نوشته

ماده شیمیایی اتانول چیست؟

تعریف اتانول

اتانول یک ترکیب شیمیایی با فرمول CH3CH2OH است. این ماده به شکل مایع بی‌رنگ و بی‌بو در اکثر شرایط دمایی و فشارها وجود دارد. اتانول از طریق فرایند تبخیر و تقطیر مواد اولیه آلی مانند قندها یا مواد گیاهی دیگر به دست می‌آید.کاربرد اتانول

شرکت شیمی کهن، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک، و سیگماآلدریچو کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

کاربرد اتانول

 • صنعتی:بزرگترین کاربرداتانول به صورت خالص به عنوان سوخت درموتورخودروهااست .همچنین اتانول به دلیل نقطه ذوب پایین درصنعت ضدیخ سازی استفاده می شود.کاربرد اتانول
 • عطر سازی:به عنوان حلال در صنایع چاپ عطرسازی و محصولات ضدعرق.
 • نوشیدنی های الکلی :اتانول را در انواع مشروبات الکلی مصرف می کنند.
 • صنعت برق:برای تولید برق همراه بامحصولات جانبی آب و دی DEFC پیل سوختی اتانولی ،ازالکل در پیل های سوختی مستقیم اکسیدکربن استفاده می شود.کاربرد اتانول
 • ضدعفونی کننده:اتانول 70-85درصد را درمراکزپزشکی برای ضدعفونی لوازم پزشکی،ضدعفونی ضخم ومواد ضدعفونی دست استفاده می کنند.
  پادزهر:اتانول را برای از بین بردن اثرمسمومیت بعضی ازمواد مانند متانول و اتیلن گلایکول استفاده می کنند.

شیمیایی اتانول 600x314 1

اطلاعات ایمنی اتانول

الکل اتیلیک ازطریق استنشاقی، پوستس و گوارشی روی بدن انسان اثرمی گذارد. اثر روی پوست مانند سایر حلال های چربی است و در صورت عدم احتیاط باعث التهاب پوست می شود. هرچند خوردن الکل صنعتی بعید به نظر می رسد ولی ممکن است توسط افرادی که اعتیاد دارند استفاده شود.کاربرد اتانول

از آنجا که به الکل صنعتی مواد گوناگونی جهت جلوگیری از استفاده خوراکی افزوده می شود. گاهی این مواد اثرات سوء بیشتری ازالکل به تنهایی دارند لذا درصورت مصرف الکل صنعتی بصورت خوراکی عوارض بسته به نوع ماده اضافه شده متفاوت می باشد.کاربرد اتانول

عوارض حاد مصرف اتانول

تهوع، استفراغ، افسردگی و تنگی نفس می باشد. عوارض مزمن اعتیاد به الکل (الکسیم)، سیروزکبدی، تاثیر درسلسله اعصاب مرکزی، تاثیر درحافظه در بلند مدت می باشد. اتانول یک مایع قابل اشتعال است که بخارآن مخلوط با هوا درحرارت معمولی قابل اشتعال می باشد. لذا مخاطرات آتش سوزی و انفجارنیز بایستی مد نظرقرار گیرد. در بکارگیری افراد در محیطهایی که اتانول وجود دارد توجه به وضعیت و بیماریهای کبدی و پوستی و تنفسی لازم است.

اگر به دنبال یک ماده شیمیایی گسترده و مفید هستید، اتانول یکی از بهترین گزینه‌هاست. این ماده شیمیایی با استفاده از فرایند‌های تولید صنعتی به دست می‌آید و در مختلف صنایع و بخش‌های زندگی ما کاربردهای متعددی دارد.کاربرد اتانول

خواص و ویژگی‌های اتانول کاربرد اتانول

اتانول یک ماده قابل‌افزودن به آب است و از این رو برای تهیه محصولات مختلف در صنایع مختلف به کار می‌رود. همچنین، این ماده دارای خواص ضد عفونی کننده است که برای استفاده در بخش‌های بهداشتی نیز مورد توجه است.

کاربردهای اتانول

در صنایع شیمیایی

اتانول یکی از مهمترین مواد اولیه در صنایع شیمیایی است. این ماده به عنوان حلال در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در تولید محصولات شیمیایی مختلف نقش دارد.

در صنایع غذایی

اتانول به عنوان یک ماده افزودنی در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به خصوص در تهیه نوشیدنی‌ها و انواع آبمیوه‌ها.

در صنایع پزشکی

اتانول در صنایع پزشکی به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده و آنتی‌سپتیک استفاده می‌شود. همچنین، در تهیه برخی از داروها نیز از این ماده استفاده می‌شود.

در صنایع سوخت و سازه

اتانول به عنوان یک سوخت فسیلی جایگزین برای بنزین در برخی از موتورها و خودروهای الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع باعث کاهش آلودگی محیط زیست و افزایش بهره‌وری سوخت می‌شود.

کاربردهای اتانول

خطرات و احتیاط‌های مرتبط با مصرف اتانول کاربرد اتانول

خطرات برای سلامتی

استفاده بیش از حد از اتانول می‌تواند برای سلامتی انسان مضر باشد و می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های جدی مانند سرطان و بیماری‌های کبدی شود.

خطرات برای محیط زیست

تخلیه اتانول به صورت نامناسب می‌تواند به آلودگی محیط زیست منجر شود و باعث آسیب به اکوسیستم‌های محیطی شود.

احتیاط‌ های لازم برای استفاده از اتانول

استفاده از اتانول باید با احتیاط صورت گیرد و به میزان مصرف ایمن و مقرون به صرفه کنترل شود. همچنین، لازم است در محیط‌های تهویه‌شده و با استفاده از ابزارهای محافظتی مناسب این ماده استفاده شود.

اتانول و بهداشت عمومی کاربرد اتانول

 • استفاده از اتانول در بهداشت دست‌ها

اتانول به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده در بهداشت دست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث بهبود بهداشت عمومی جامعه می‌شود.

 • استفاده از اتانول به عنوان ضد عفونی کننده

اتانول به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده در تهیه محصولات مختلف بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پیشگیری از انتقال بیماری‌های عفونی موثر است.

پژوهش‌های اخیر در زمینه اتانول

 • تأثیرات مصرف اتانول بر سلامتی

پژوهش‌های اخیر نشان داده است که مصرف متعدد اتانول ممکن است به سلامتی انسان آسیب برساند و برخی بیماری‌های جدی را ایجاد کند.

 • روش‌های جدید تولید اتانول

تحقیقات متعدد در زمینه تولید اتانول از منابع پایدار و بازیافت‌پذیر مانند بیوماس و پسماندها در حال انجام است که می‌تواند به کاهش اثرات منفی بر محیط زیست کمک کند.

اتانول و اقتصاد

 • نقش اتانول در صنعت و اقتصاد

صنعت تولید و استفاده از اتانول به عنوان یک منبع انرژی جایگزین، به افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی مناطق مختلف کمک می‌کند و از اهمیت اقتصادی بالایی برخوردار است.

نتیجه‌گیری

اتانول به عنوان یک ماده شیمیایی گسترده کاربرد، از اهمیت بالایی در صنایع مختلف برخوردار است. با این حال، استفاده از آن باید با احتیاط و در میزان مصرف ایمن صورت گیرد تا بهداشت انسان و محیط زیست حفظ شود.

خرید اتانول

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید اتانول با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید اتانول

قیمت  فروش اتانول

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش اتانول می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت اتانول میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

سوالات متداول

آیا مصرف اتانول در زندگی روزمره مضر است؟

اتانول در میزان مصرف ایمن برای استفاده در صنایع مختلف است، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.

چه میزان مصرف اتانول بهداشتی است؟

میزان مصرف اتانول باید با توجه به نیاز و محیط استفاده، به میزان ایمن و منطقی کنترل شود.

چگونه می‌توان از اثرات منفی اتانول جلوگیری کرد؟

استفاده متعدد و مسئولانه از اتانول و رعایت اصول بهداشتی و ایمنی می‌تواند به کاهش اثرات منفی آن کمک کند.

آیا اتانول می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی مورد استفاده قرار بگیرد؟

بله، اتانول به عنوان یک منبع انرژی جایگزین برای بنزین در برخی از صنایع و خودروهای الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا اتانول می‌تواند به عنوان یک مواد معتادساز استفاده شود؟

استفاده بیش از حد و بدون کنترل از اتانول می‌تواند به اعتیاد منجر شود، اما در شرایط استفاده معمولی، این مواد معتادساز نیست.

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت