ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

پلی اکریل آمید ( PAM) صنعتی

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

پلی اکریل آمید ( PAM) صنعتی

image_pdfimage_print

 پلی اکریل آمید ( PAM) صنعتی که مخفف PAM می باشد، تشکیل شده از یک پلیمر با طول زنجیره بلند و آکریل آمید می باشد .که ممکن است دارای بار مثبت، منفی و یا خنثی باشد. در دمای 210 درجه سانتیگراد و در صورت نبودن اکسیژن به ذرات کربنی سیاه رنگی تبدیل می شوند. پلی آکریل آمیدها دارای قابلیت انحلال در آب هستند. و با توجه به ساختار و بار آن ها، قادرند ذرات کلوئیدی با بار منفی و مثبت را جذب کنند. پلی آکریل آمیدها به شکل مایع، قرص، پودر و امولسیون استفاده می شوند.

 پلی اکریل آمید ( PAM) صنعتی را می توان از جهات گوناگونی دسته بندی کرد. کاتیونی قادر به جذب ذرات با بار منفی و آنیونیک ها قادر به جذب ذرات مثبت می باشند و نانیونیک ها (بدون بارها) در شرایط خاص (اکثرا در بخش معدن) مورد استفاده قرار می گیرند.

 

کاربرد پلی اکریل آمید ( PAM) صنعتی چیست؟

 پلی اکریل آمید ( PAM) صنعتی دارای کاربردهای گوناگونی می باشد:

 • مهمترین کاربرد این ماده در صنعت تصفیه آب (منعقد سازی ذرات معلق موجود در آب)
 • صنعت تولید نفت(در بخش Enhance oil recovery)
 • بخش کشاورزی(بهبود شرایط خاک و توانایی کشت و آبیاری محصول در زمین های شیب دار)
 • کاغذ سازی (بخش pulp and paper و بهبود کیفیتو مقاومت کاغذ)
 • معدن (جداسازی ذرات و فلزات خاص)
 • حفاری (تسریع بخشیدن به فرایندdrilling و… است.

مهمترین کاربرد

تقریبا 50% از مصرف  در بخش منعقد سازی و در صنعت تصفیه آب می باشد. ذرات معلق موجود در آب با سرعت بسیار اندکی ته نشین می شوند. و برخی مواقع هم هرگز ته نشین نمی شوند. زیرا این ذرات کوچک بوده و یا دارای بار الکترونیکی می باشند. در اینجا وظیفه ی پلی اکریل آمید خنثی کردن بار الکتریکی این ذرات، پیوند ذرات به یکدیگر، و جذب کردن آن ها می باشد.

آمید PAM صنعتی

آیا مصرف پلی آ پلی اکریل آمید برای سلامتی ضرر دارد؟

دیدگاه عمومی بر این باور است که تمامی مواد شیمیایی مضر هستند. این دیدگاه عموما صحیح نیست چرا که به عنوان مثال پلی آکریل آمیدها متشکل از آکریل آمید هستند که در بسیاری از غذاها(مانند سیب زمینی) وجود دارند. در حال حاضر تحقیقاتی در مورد سرطان زا بودن آکریل آمیدها وجود داردو اینکه آیا آکریل آمیدها در شرایطی که در دمای بالا قرار بگیرند.(مانند سرخ کردن سیب زمینی) و ساختار آن ها تغییر کند، می توانند بر روی بوجود آمدن سرطان تاثیر گذارند یا خیر. لازم به ذکر است تمامی این تحقیق ها در مورد تغییر ساختار آکریل آمیدها در مواجهه با حرارت است. در صورتیکه آکریل آمیدها در دمای معمولی و در فرآیندهایی مانند تصفیه آب کشاورزی استفاده شوند، کاملا بدون خطر هستند.

 • خواص شیمیایی

ازبدانید این ماده در برابر حرارت مقاوم است. این در حالی است که فرم جامد نام PAM درصورتی که در دمای 2باید 20 تا 230 درجه سانتیگراد قرار گیرد. حالت نرمی به خود می گیرد. علاوه بر آن محلول پلی آکریل آمید در صورتی تجزیه می شود. که در دمای بیشتر 110 درجه سانتیگراد قرار گیرد.این ماده در آب حل می شود اما در برخی از ماده ها مانند: زایلن، بنزین، نفت سفید، بنزن، تولوئن و سوخت دیزل نا محلول است. همچنین PAM با قلیاها در صورت هیدرولیز جزئی از خود واکنش نشان می دهد.

 • خواص فیزیکی

پلی آکریل آمید از خواص فیزیکی مانند ثبات و پایداری، حلالیت در آب و سمیت برخوردار است.

در زیر به توضیحات مختصری در خصوص هر یک از این خواص فیزیکی می پردازیم.

1- ثبات و پایداری

یکی از بارزترین خواص پلی اکریل آمید این است که اگر در دمای بالا قرار نگیرد، از این قابلیت برخوردار است .که برای مدت زمان زیادی به صورت پودر ثابت و پایدار بماند. در واقع جذب رطوبت در این پلیمر در میزان متوسطی قرار دارد. اگر این پلیمر در حالت  محلول باشد و میزان غلظت آن از 17% بیشتر شود.تا مدت زمان بیشتر از یک سال می تواند بدون تغییر در ویسکوزیته حل شود. پلی اکریل آمید در 3pH تا 9 از ثبات و پایداری بسیار خوبی برخوردار است و در صورت قرار گرفتن در شرایطی که pH بالا باشد، میزان ویسکوزیته آن به تدریج زیاد می گردد.

2- حلالیت در آب

پلی آکریل آمید در آب محلول می باشد و از پایداری حرارتی بسیار مناسبی برخوردار است. محلول آبی PAM ترکیب شفافی است که رنگ روشنی نیز دارد. ضمن اینکه در صورت افزایش وزن مولکولی پلیمر، ویسکوزیته آن افزایش پیدا می کند.

3- سمیت

پلی اکریل آمید PAM در حالت عادی سمی نیست.ولی در صورتی که در بر گیرنده مونومرهای پلیمریزه باشد، برای انسان ها مضر و سمی می باشد. برای رفع مسمومیت آن پس از اتمام زمان آماده سازی باید میزان مشخصی بی کربنات سدیم به آن بیفزاییم تا مونومرهای سمی را از بین ببریم.

قیمت – فروش مواد شیمایی صنعتی

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی بخصوص فروش پلی اکریل آمید ( PAM) صنعتی می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت فروش مواد شیمیایی صنعتی میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت