ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

پتاسیم هیدروکسید

دسته بندی
تماس / Contact
  • تلفن : 66985887-021
  • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
  • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

پتاسیم هیدروکسید

image_pdfimage_print

پتاسیم هیدروکسید جزو قوی ترین بازه ها وبافرمول شیمیایی KOH می باشد و از مهمترین کاربردهای آن خنثی سازی اسیدها است.نام های مترادف هیدروکسید پتاسیم : پتاس، پتاسیم کاستیک، پتاس سوز آور ،پتاسیم پرک.از پتاسیم هیدروکسید به دلیل اینکه کلر ندارد .در خنثی کردن محلولها و موادی که در نبود کلر خنثی می شوند استفاده می شوند.

KOH 1

روش تهیه :

پتاس به طریق الکترولیز کلرید پتاسیم حل شده در آب تولید می گردد.در این عمل با جریان الکتریکی کلرید پتاسیم به دو ماده پتاسیم کلر تجزیه می شود .کلر تحت عنوان یک ماده جانبی با نوعی گاز آزاد می گرددپتاسیم باقی در محلول آب واکنش نشان داده و هیدروکسید پتاسیم تولید می گردد.

2KCL+2H2O-2KOH+CL2+H2

هیدروکسید 1

خواص 

هیدروکسید پتاسیم،جامدی بی بو،سفید و ناهموار است که اغلب محلول در آب است و درساخت صابون ،در زمان حل شدن در آب محلول را بازی می کند.و همچنین در این حلال گرما تولیدمی کند.که دارای اثر خورندگی و نم گیر است.

کاربرد 

تولید ترکیبات پتاسیم دار مانند: پرمنگنات پتاسیم،کربنات پتاسیم،دی فسفات تترا پتاسیم، برومات پتاسیم،یدات پتاسیم،سیانید پتاسیم.

نکات ایمنی 

  • اشتعال: هیدروکسید پتاسیم غیرقابل اشتعال می باشد ولی در صورت تماس با آب یا رطوبت موجب اشتعال ، مواد قابل اشتعال می شود.در صورت آتش سوزی از هرماده خاموش کننده مجازی میتوان استفاده کرد.
  • انفجار: درصورت تماس هیدروکسید پتاسیم با فلزاتی چون آلومینیوم ،روی و قلع گاز قابل اشتعال تولیدمی کند.
  • تماس با پوست: در صورت تماس با پوست باعث سوختگی شدید،زخم عمیق،نفوذبه لایه های عمیق،احتمال مرگ پوست و جراحات دائمی می شود.در صورت بروز این مشکل پوست مصدوم را با آب ولرم شسته و لباسهای آلوده را در آورده و به پزشک مراجعه شود.
  • تماس با چشم: باعث سوزش ،تحریک شدید و نابینایی می شود.در این صورت به مدت 1ساعت چشم مصدوم را شسته و ازسرم نمکی استفاده شودو به پزشک مراجعه شود.
  • گوارشی: باعث سوزش مری و معده ،استفراغ و ترشح زیاد بزاق می شود.در این صورت دهان فرد را شستشو داده ،آب یا شیر خورانده شود و همچنن نباید وی را مجبور به استفراغ کنید.

در صورت استنشاق: 

باعث تحریک شدید دستگاه تنفسی و ریوی می شود در صورت بروز این اتفاق از تجهیزات تنفسی استفاده شود و مصدوم را به هوای تازه منتل شود.در صورت توقف تنفس ،تنفس مصنوعی داده شود ویا دستگاه اکسیژن وصل شود و سپس به پزشک مراجعه شود.

ضایعات

موادقابل اشتعال از مجاورت با نشتی دور شود. این موادنبایدداخل فاضلاب ریخته شوند.وباید با موادخنثی مانند شن یاخاک مخلوط شوند.هیدروکسید پتاسیم باید درمحلی خشک وخنک با تهویه و دور ازحرارت نگهداری شود.واز ضربه خوردن ظروف نگهداری آن جلوگیری شود.

فروش

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات نمایندگی (مرک آلمان ) از جمله پتاسیم هیدروکسید می باشد.که در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است.

 

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت پتاسیم هیدروکسید میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

 

راههای ارتباطی :
021-66895887 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447  (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت