ساعات کار از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر - پشتيباني فروش -02166895887-09122885447
tel

نیترات پتاسیم کد مرک 105063

دسته بندی
تماس / Contact
 • تلفن : 66985887-021
 • واتس آپ _ تلگرام 09122885447
 • ایمیل : info@shimikohan.ir
فروش نیکوتین مرک آلمان

نیترات پتاسیم کد مرک 105063

88 / 100

درگذشته جهت تولید اسیدنیتریک، سولفوریک اسید را با انواع نیترات ها مانند نیترات پتاسیم ترکیب می کردند که اکنون از طریق فرآیند استوالد تولیدمی شود. مصرف عمده نیترات پتاسیم کد مرک  105063 به عنوان اکسنده درپودر سیاه در موتورهای موشک و همچنین بمب های دودزا می باشد.

مصارف دیکر نیترات پتاسیم در داروسازی، خمیر دندان ها، کودها، مقابله با فشار خون بالا و پایین، نگهداری غذا، درمان آسم و باغبانی می باشد.

نیترات پتاسیم به عنوان یک نیتروژن کود موثر، توانسته است در بهبود حاصلخیزی خاک‌ها نقش اساسی ایفا کند. این ماده باعث افزایش مقدار پتاسیم در خاک می‌شود که به رشد سالم گیاهان و افزایش عملکرد محصولات کمک می‌کند.

نیترات پتاسیم چیست؟

نیترات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی است که شامل یون‌های پتاسیم (K⁺) و یون‌های نیترات (NO₃⁻) می‌شود. این ترکیب به صورت معمول به عنوان یک نمک استفاده می‌شود و در صنایع مختلف، کشاورزی، و کودهای شیمیایی به عنوان منبع پتاسیم و نیتروژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، نیترات پتاسیم در تهیه بعضی از محصولات غذایی نظیر چاشنی‌ها و نمک‌های غذایی نیز به کار می‌رود.

نیترات پتاسیم همچنین ممکن است در آبهای آشامیدنی یافت شود و در صورت مصرف بیش از حد، ممکن است به عنوان یک عامل آلاینده محیط زیست و یا برای سلامتی انسان‌ها مضر باشد. بنابراین، استفاده متعادل از این ترکیبات در صنایع مختلف و کشاورزی بسیار مهم است تا به حفظ سلامتی و محیط زیست کمک شود.

نیترات پتاسیم کد مرک 105063

مشخصات ماده نیترات پتاسیم کد مرک 105063

مشخصات نیترات پتاسیم کد مرک  105063 به شرح ذیل می باشد:

1.05063

Supelco

Potassium nitrate

for analysis EMSURE® ISO,Reag. Ph Eur

Synonym(s):Potassium nitrate, Nitric acid potassium salt
Empirical Formula (Hill Notation):KNO3
CAS Number:7757-79-1
Molecular Weight:101.10
MDL number:MFCD00011409
EC Index Number:231-818-8

کاربردها

درداروسازی (درقرص های کلیوی برای کاهش علائم)،برخی ازبیماری ها مانند عفونت ادراری،برای جلوگیری ازسوختگی مجدد تنباکو درسیگار،برای اطمینان از احتراق کامل کارتریج های کاغذی، ذخیره سازی حرارتی درسیستم های تولیدبرق، درکودها به عنوان منبع نیتروژن و پتاسیم، به عنوان الکترولیت درپل نمکی، در گذشته برای درمان آسم، پرداخت آلومینیوم، اکسنده.

یکی از انواع مواد شیمیایی پرمصرف، این ماده صنعتی و آزم ایشگاهی بوده که ازترکیب آمونیوم نیترات و پتاسیم هیدروکسید تولید می شود. تولید نیترات پتاسیم کد مرک 105063 همچنین ازترکیب نیترات آمونیوم و پتاسیم کلراید بوجود می آید که جایگزین بوده که در طبیعت به صورت KNO3 مناسبی برای نمک فاقدسدیم خواهد بود. این ماده یک نمک یونی بافرمول شیمیایی نیتریافت می شود. نیتروژن ماده اصلی نیترات پتاسیم است.

فروش آن به دلیل استفاده این ماده درتولید کود شیمیایی و وسایل آتش بازی بسیارمورد توجه می باشد. همچنین ازگذشته به عنوان ماده نگهدارنده ی مواد غذایی موردتوجه بوده است که می توان آن را  ماده اصلی تشکیل دهنده باروت در نظر گرفت.این ماده شیمیایی با انحلال پذیری متوسط درآب ،غیرقابل انحلال درالکل بوده و غیرسمی می باشد.

راهنمای ایمنی

راهنمای کاربا نیترات سمی،معمولا مواد را از نظر میزان سمی بودن به سه دستگاه شامل سمیت بالا،متوسط و پایین تقسیم می کنند. نوع برخورد با ماده از دیدایمنیبه سمیت و شکل فیزیکی ماده بستگی دارد. خطرناک ترین راه ورود ماده ی سمی به بدن،سیستم تنفسی است و لذا باید سیستم های تهویه مناسب راه اندازی شود.درشرایط سمیت متوسط،استفاده از ماسک های معمولی جواب می دهد.و وجود سیستم های تهویه درکنار وسایل حفاظت فردی می تواند موثرترباشد.درشرایط سمیت پایین،خطرمنتفی است.

درمورد موادشیمیایی خیلی خطرناک ،درصورت عدم استفاده صحیح مضرات فوق العاده شدیدی

از قبیل

 • سرطان،
 • صدمه به جنین،
 • عیوب ژنتیکی،
 • عقیمی،
 • کاهش امکان بارداری،
 • مرگ جنین،
 • جهش کروموزومی یانقایص اساسی بعداز تولد جنین درفرد ایجاد می کنند.

خطرات

 • خوردن این ماده موجب مسمومیت حاد شده که درنهایت موجب مرگ می گردد.
 • سرعت جذب این ماده  توسط دستگاه گوارش بسیاربالاست.
 • افزایش آن دربدن موجب کاهش حجم خون و به دنبال آن فعال شدن
 • سیستم سمپاتیک بدن شده که موجب ترشح آدرنالین می گردد.
 • نیترات پتاسیم بامواد قابل اشتعال واکنش داشته و درمعرض حرارت موجب افزایش خطرآتش سوزی می شود.
 • متهموگلوبینمی نتیجه مسمومیت حادناشی از خوردن نیترات پتاسیم است
 • که این بیماری ممکن است درنهایت به مرگ منجرشود.
 • یون پتاسیم به تنهایی دارای سمیت بسیارکمی است.
 • سمیت این نوع نمک ها را نیزشامل می شود با آنیون آنها درارتباط است که
 • به سرعت توسط دستگاه گوارش فوقانی جذب می شود.
 • افزایش غلظت پتاسیم دربدن باعث تغییراتی درچربی خون،تری گلیسیرید،
 • کاهش کلسترول لیپوپروتئین پرچگالی،عملکرد کلیه و افزایش میزان کاتکول آمین است.
 • کاهش حجم خون ناشی از افزایش پتاسیم،سیستم عصبی سمپاتیک رافعال می کند.
 • این ماده منجر به ترشح آدرنالین می شود.
 • به طورکلی،این ماده باعث مسمومیت حاد تا متوسط می شود.
 • در معرض حرارت خطرآتش سوزی را افزایش می دهد و به موادقابل احتراق و اشتعال واکنش می دهد.

نیترات پتاسیم کد 105063 مرک

نیترات پتاسیم به عنوان یک نیتروژن کود موثر، توانسته است در بهبود حاصلخیزی خاک‌ها نقش اساسی ایفا کند. این ماده باعث افزایش مقدار پتاسیم در خاک می‌شود که به رشد سالم گیاهان و افزایش عملکرد محصولات کمک می‌کند.

حفظ تراز آب در خاک

یکی از ویژگی‌های بارز نیترات پتاسیم کد مرک 105063، حفظ تراز آب در خاک است. این ویژگی باعث می‌شود که گیاهان در مقابل تنش‌های خشکی مقاومت بیشتری داشته باشند و عملکرد بهتری را ارائه دهند.

مزایای مقایسه‌ای با دیگر کودها

تفاوت با کودهای دیگر

نقطه قوت نیترات پتاسیم کد مرک 105063 در تفاوت‌های آن با کودهای دیگر است. این ماده برخلاف بسیاری از کودهای مشابه، حاوی نیتروژن از نوع نیترات است که جذب آسان‌تری دارد و برای گیاهان مؤثرتر است.

عدم ترکیب با عناصر مضر

یکی از نکات برجسته نیترات پتاسیم کد مرک 105063، عدم ترکیب با عناصر مضر است. این خاصیت باعث می‌شود که کشاورزان به راحتی از این کود استفاده کنند بدون این که نگران اثرات جانبی گردند.

نتیجه‌گیری

نهایتاً، نیترات پتاسیم کد مرک 105063 به عنوان یک ابزار مؤثر در دسترس کشاورزان حرفه‌ای برای بهبود عملکرد خاک و افزایش بازده محصولات است. با توجه به مزایا و راهنمای استفاده صحیح، این کود به عنوان یک گزینه برتر برای بهبود کشاورزی در بازار به‌حساب می‌آید.

خرید نیترات پتاسیم کد مرک 105063

شرکت شیمی کهن نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده خرید نیترات پتاسیم کد مرک 105063 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.نیکوتین جویس 

ارسال کالاهای موجود در انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان تهرانتوسط پیک

 ارسال مشتریان سایر شهرها

توسط شرکت های حمل و نقل ( تیپاکسپستترمینال )

خرید نیترات پتاسیم کد مرک 105063

قیمت  فروش نیترات پتاسیم کد مرک 105063

شرکت شیمی کهن یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش نیترات پتاسیم کد مرک 105063 می باشد. این شرکت در زمینه واردات محصولات سیگما از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی مرک آلمان و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید.خرید نیکوتین مایع

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول  را به همراه میزان نیاز خود  ارسال  کنید. در کمترین زمان  ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.نیکوتین مایع

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66895887(ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09122885447 (ساعات تماس 24ساعت)

LiveZilla Live Chat Software
تماس با ما
تماس تلفنی

شماره تماس

09122885447

تلفن ثابت

شماره تماس

02166895887

اطلاعات
اطلاعات
بازگشت